Luka Jović - 16

Archívum
Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Luka Jović

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2021. szeptember 1., szerda 22:13

sebydani írta: Én szembemegyek a tömeggel, szerintem jó lesz. :kalapos: Örülök neki, szerintem bukni semmiképp nem fogunk rajta. Továbbra is látom magam előtt ahogy Hazard és Benzema lebutítja a balszélt ő meg érkezik közepén egy jó tap-innel. B-)
Ebbol is sok minden megvalosult :kalapos:

Amugy mar ott elkurtuk, hogy nem tudtuk hogy Jovity vagy Jovics :mrgreen:
:goat:

Avatar
blekk13
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2021. május 5., szerda 15:33
Kedvenc játékosaid: Mbappe,Zidane,Cr,R9,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: blekk13 » 2021. szeptember 1., szerda 21:54

raul 4 ever írta:
blekk13 írta: Jovic golt lott a valogatottba :lol: Itt az attores
A szomszéd gyerek meg most gólpasszt adott ellenünk az edzésen ma.. Erről mit gondolsz? :D
Marianot le kene ra cserelni :lol:
< Courtois-Alaba-Pau-Militao-Carvajal-Casemiro-Camavinga-Valverde-Mbappe-Vini-Halaand > #future22’

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. szeptember 1., szerda 21:53

blekk13 írta: Jovic golt lott a valogatottba :lol: Itt az attores
A szomszéd gyerek meg most gólpasszt adott ellenünk az edzésen ma.. Erről mit gondolsz? :D
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
blekk13
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2021. május 5., szerda 15:33
Kedvenc játékosaid: Mbappe,Zidane,Cr,R9,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: blekk13 » 2021. szeptember 1., szerda 21:20

Jovic golt lott a valogatottba :lol: Itt az attores
< Courtois-Alaba-Pau-Militao-Carvajal-Casemiro-Camavinga-Valverde-Mbappe-Vini-Halaand > #future22’

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: füst » 2021. június 4., péntek 9:36

Szürreális, hogy 34 oldalnyi komment született róla, el se tudom képzelni mit lehett róla ennyit írni. Ha érdekelne, beleolvasnék. :D

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Luka Jovič

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. június 4., péntek 9:23

Remy írta: Ez a 60 körüli összeg pedig még nem is olyan nagy rizikó. Egy angol csapatnak bármikor tovább lehet adni kb.

De inkább bizonyítson és legyen sztár itt!
Valahol itt dőlhetett el a sorsa. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. június 4., péntek 0:09

2 éve igazoltuk! :sziv: És pont ennyi gólja is van. :sziv:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. február 7., vasárnap 21:41

Csabi írta: elég vicces lenne, ha a jovic miatt padra tennék a nagyszerű formában játszó andré silvát, aki jelenleg 2. góllövőlistán lewa mögött.
Érdekes ez az André Silva is, Milanban totál beégett, aztán most meg szárnyal a Bundesligában. Tavaly is már 16 gólt Frankfurtban.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. február 7., vasárnap 20:48

Csabi írta: elég vicces lenne, ha a jovic miatt padra tennék a nagyszerű formában játszó andré silvát, aki jelenleg 2. góllövőlistán lewa mögött.
Na, ezért nem játszott Karim helyett sem. :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. február 7., vasárnap 20:44

elég vicces lenne, ha a jovic miatt padra tennék a nagyszerű formában játszó andré silvát, aki jelenleg 2. góllövőlistán lewa mögött.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. február 7., vasárnap 17:36

'shutterisland írta: amugy eddig a frankfurtban sem hajtjak csapagyasra, az utolso 20-25 percekre cserelik csak be, ma is a padon van.
végülis csak egy kölcsönjátékos és lehet inkább nyomatják azt aki ott van? Meg minden játékosunk fizikailag szar állapotban van, szerintem azok is akik télen távoztak. Az érdekes az lesz ha végig csak ennyi lesz és nyáron senkinek sem kell majd :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. február 7., vasárnap 16:39

amugy eddig a frankfurtban sem hajtjak csapagyasra, az utolso 20-25 percekre cserelik csak be, ma is a padon van.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. január 30., szombat 0:31

pont ezt akartam irni, hogy egyebkent a "szakmai nyelvet" elsajatitani meg gyorsabb.

nyilvan a teljes beilleszkedeshez nem art, ha tudsz poenkodni az oltozoben vagy ha nem vagy elveszve egy etteremben, de magahoz a taktikahoz, edzesekhez, klubon beluli dolgokhoz szukseges celiranyos szokincs mar sokat jelent.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. január 29., péntek 19:48

Jovic said that language slowed him down at Madrid:
Bettoni: "In a coaching staff there are many people who speak languages. We can always talk to the players. Talking about football is not complicated. That is not the problem."
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

ThePilgrim
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2021. január 27., szerda 9:13

füst írta: CR megtanult spanyolul, pedig jól megy neki az angol. Akkor Jovicnak mi a kifogása?
Mondjuk az, hogy a portugál CR megtanult spanyolul, az azért nem akkora kunszt... :mrgreen: A két nyelv annyira hasonló, hogy némi túlzással csak a kiejtés más. Jovic is meglehetősen könnyen meg tudna tanulni pl. oroszul. :D

Mondjuk ehhez kapcsolódik az is, hogy Jovic másfél évet eltöltött a Benficanál is, az pedig így már 3 év portugál-spanyol nyelvterületen. Elképesztő, hogy valaki ennyi idő alatt ne tudjon egy alap szinten megtanulni kommunikálni egy adott nyelven.

Egyébként, ami Zidane-t illeti, én is azt gondolom, hogy egy ekkora klub menedzserénél már lehetne elvárás, hogy alap szinten beszélje az angolt... Vagy ha mégsem, akkor a klub ugyan biztosítsa már, hogy ne legyenek nyelvi akadályok.

Avatar
Torquemada
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 7:54
Kedvenc játékosaid: Casemiro, Modric, Bellingham, Camavinga, Nacho, Kroos, Militao
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Honvéd FC
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: Torquemada » 2021. január 27., szerda 9:08

Berti írta: ZZ egy futballikon, a világ nemzetközi nyelvét akkor is kellene beszélje, ha rajtunk kívül soha nem is fog máshol edzősködni.
Miért kellene ? Amit eddig letett játékosként, edzőként, az önmagáért beszél, és mindenki érti. Aki még jobban kíváncsi rá, az meg tanuljon meg franciául, vagy várja meg, amíg a tolmács fordít vagy feliratozzák. (Amúgy amilyen semmitmondó nyilatkozatokat ad, nyilván szándékosan, azt jobb is, hogy nem feltétlenül értik.) Csak hogy az angolszász nyelvű emberek mentalitását kicsit megfordítsam. Annál inkább, hogy a franciák tudtommal vannak olyan öntudatosok, hogy ne tanuljanak meg más nyelven, mert baszott nagy nemzet, nagy ország. Ha csak a francia nyelvterületeket akarja bejárni egy francia, akkor is kevés neki egy élet. Amikor Normandiában egy boltban megkérdeztem, hogy "espanol ?". konkrétan kiröhögtek. Jótanácsra a németet ott meg sem mertem próbálni.
Amúgy ZZ hány nyelvet beszéljen már ? Majd kijavítanak, ha nem így van, de a francia, spanyol tuti, az olasz, arab valószínű. Legyen már elég.
A világ nemzetközi nyelvéről meg annyit, hogy a nagy szuperhatalomban már több, mint 40M ember él, legálisan, illegálisan, akik angolul meg sem tudnak mukkanni, csak spanyolul. És a jelenlegi demográfiai folyamatok illetve az új elnök hozzáállása miatt ez a szám nem fog csökkenni, sőt. Úgyhogy a mai világgal kapcsolatban csak a viccet idézném, az optimisták tanuljanak angolul, a pesszimisták héberül, a realisták meg lőni.

Témához vissza. Jovitynak sok sikert ott, ahol most van, nem ő a mi emberünk. Amit láttam belőle, az alapján sem a tudása, sem a hozzáállása, sem a képességei nem elegendők ahhoz, hogy akár a jelenlegi, csökkentett módban működő Real szintjét megüsse. Az olvasottak alapján a beilleszkedést sem erőltette. Rúgjon sok gólt, aztán adjuk tovább, ez most nem jött be.
""Pff, was heißt nicht selbstverständlich? Wir haben gewonnen, fertig!" (T.Kroos)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: füst » 2021. január 27., szerda 8:27

ZZ vígan el tud lenni az olasz és francia ligában jelenleg is. És mivel 3 nyelven beszél, vitatnám azt hogy ne lenne képes megtanulni angolul is. Majd ha Angliában vállal munkát, megtanulja, mert az lesz az otthont adó országban a beszélt nyelv. De egy spanyol csapatnál legyen már a spanyol nyelv az elsődleges.
CR megtanult spanyolul, pedig jól megy neki az angol. Akkor Jovicnak mi a kifogása?
De nem az legnagyobb gond hogy idáig nem tanult meg spanyolul, hanem az, hogy befejezte a tanulást. Ergo nem töri magát azért beilleszkedjen és nálunk jó legyen. Pedig a mi játékosunk. Tudhatta mit vàllal, ezért keres ilyen kurvasokat és ezért került kurvasokba. Pláne miután telesírta a kispárnát a Benficánál. A legrosszabbfajta zsoldos aki még a zsoldjáért se dolgozik meg.
Jó helyen van most, játszon jól, de vissza ne jöjjön ide.

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2021. január 27., szerda 8:18

Nekem szintén fáj ha bárhol, bármilyen FIFA-UEFA eseményen, nem képesek az emberkéink angolul beszélni. Itt most elsősorban a játékosokra gondolok. Az ilyen események a foci krémjei, itt is jól kell szerepelni.

Nem hiába nyilatkozik/nyilatkozott minden BL meccs után kameránál Bale/Kroos/Ronaldo/Kovacic vagy Modric.
Főleg aki elég sok ilyen eseményre hivatott, legalább kettő mondatot tudna.
Ramos pl már próbálkozik. :D

Jó mondjuk Kroos más tészta, szerintem őt lehet megkérdezném magyarul, akkor is tudna válaszolni. :D Viccet félretéve az angol nála nem meglepő, Bayern-nél azért odafigyelnek arra, hogy az emberkéik tudjanak már angolul is beszélni. Pedig aztán pont a németektől nem várná ezt az ember. De szerintem ő már spanyolul megtanult akkor, amikor megtudta hogy érdeklődünk iránta.

Mondjuk nálunk legalább van aki tud angolul. Katalánéknál ahogy írták is itt előttem, Messi szerintem a Hello-ra se tudja mit kell mondani, aztán ő is volt már egy-két ilyen eseményen/meccsen. Ott általában Piqué szokott ilyenkor beszélni ha nem csal az emlékezetem.

Vitázni erről felesleges, elvárható azért egy top klub edzőjétől is hogy tudjon egy keveset angolul, meg egy top klub játékosától is, hogy tudjon az adott csapat nyelvén.

Tegyük fel csak példának: elhozunk valakit az utolsó napokban, nem volt előtte huzavona vele hónapokon át, tehát nem számított rá, hogy ez lesz. Nem tudta tanulni a nyelvet már előre. Angol a srác, angoloknál focizott, a kövi edzésen már kenje a spanyolt?
Szerintem nem. Ilyenkor jól jönne az hogy az edző vagy valaki a stábból tud angolul. Mert azért a mai világban, mennyei megyeiben is új gyerekként beállsz a sor végére, aztán a gyakorlatot megismered 2-3 előtted bemutatott sor után. De azért amikor az edzés elején üdvözöl a csapat előtt vagy épp te mutatkozol be, akkor ne csak a bólogatás menjen, meg a "teértedmirőlbeszélez?". Vagy épp ha elcseszed a gyakorlatot, akkor tudja már azt mondani neked valaki, hogy nem jó, ezt csináld vagy bármi. Ilyen szintre tényleg pár hónap alatt fel tudná hozni magát bárki. Persze ugyanígy játékos oldalról is elvárható ebben az esetben, hogy minél gyorsabban felvegye az alapokat.

Na de offbú ki. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. január 27., szerda 8:13

Berti írta:
Realista24 írta: Mondjuk van rá egy kefirem hogy annyit tud angolul amennyit Jovic spanyolul. :smile:
Jovictól függetlenül írtam, amit írtam. Semmi garancia rá, hogy spanyol nyelvtudással bármi is jobban elsült volna vele. Egy szerb gyerek, aki egy német középcsapat taktikájában lubickolni tud. A Real Madrid csatárának lenni egy picit más kávéház. Nem ő volt az első, akinek túl nagy falat volt, emiatt nem kell neheztelni rá.

ZZ egy futballikon, a világ nemzetközi nyelvét akkor is kellene beszélje, ha rajtunk kívül soha nem is fog máshol edzősködni.
Világ nemzetközi nyelve? A francia és spanyol nem az? Főleg a foci világában?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Luka Jović - 18

HozzászólásSzerző: Berti » 2021. január 27., szerda 8:11

Realista24 írta: Mondjuk van rá egy kefirem hogy annyit tud angolul amennyit Jovic spanyolul. :smile:
Jovictól függetlenül írtam, amit írtam. Semmi garancia rá, hogy spanyol nyelvtudással bármi is jobban elsült volna vele. Egy szerb gyerek, aki egy német középcsapat taktikájában lubickolni tud. A Real Madrid csatárának lenni egy picit más kávéház. Nem ő volt az első, akinek túl nagy falat volt, emiatt nem kell neheztelni rá.

ZZ egy futballikon, a világ nemzetközi nyelvét akkor is kellene beszélje, ha rajtunk kívül soha nem is fog máshol edzősködni.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 32 regisztrált és 0 vendég