Ferland Mendy - 23

A Real Madrid aktuális játékosainak topikjai.
Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2020. január 20., hétfő 19:35

Jim írta:
kiserik írta: Nem néztem Sevilla meccseket, de statokban simán hozza Mendy statjait, sőt...
reméljük Zizu is számol majd vele, és visszahozzuk
Regu és Mendy jó páros lehet a jövőben, balhátvéd poszt rendben lehet egy időre :salute:
Nekem egy picit olyan érzésem van, mintha azok a játékosok, akiket nem ZZ hozott ide hátrányba lennének. Reguilón is Lopetegui felfedezettje. Ezért mennie kellett, persze fejlődés szempontjából nem rossz ott neki. Militao is enyhén "száműzött", mert tavasszal hozták, hamarabb mint Zidane érkezett. Brahim is ilyen helyzetbe került az egy évvel ezelőtti átigazolása miatt, bár nála valószínűleg más problémák is vannak. Valverde talán az egyetlen kivétel ez alól.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5849
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Jim » 2020. január 20., hétfő 19:29

kiserik írta: Nem néztem Sevilla meccseket, de statokban simán hozza Mendy statjait, sőt...
reméljük Zizu is számol majd vele, és visszahozzuk
Regu és Mendy jó páros lehet a jövőben, balhátvéd poszt rendben lehet egy időre :salute:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. január 20., hétfő 14:16

Szerintem egyértelműen látszik a meccseken, hogy ZZ szigorú utasításokat adott, sokszor a biztonságra játszunk, és arra, hogy ne adjuk el a labdát. Hiába van fent az ellenfél 16-osánál, ha csak egy emberünk van bent 4 védő között, tök értelmetlen beadni.

A sok visszapassz egyértelműen edzői utasítás, a legkevésbé szeretné ZZ, hogy a szélső védőnk veszítsen labdát, max. az előtte levő ember. Ezért is kapunk kevés gólt mostanság, annyi a baj, hogy támadásban kicsit vékonyabbak vagyunk a kelleténél. Marceloról hány gólt kaptunk a tavaly? Na ugye.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3785
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. január 20., hétfő 13:32

Süti írta:
Realista24 írta: Kelleni is fog mindenki, mert Carvajal is 28 lett, Marci kimegy, Nacho már nem tényező.

Asztakurva, repül az idő. :'(
off
Igen, megy az idő, és kellenek majd a pótlások. Kroos is 30 lett. Case is 28 lesz köv. hónapban.... :agree:
off
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. január 20., hétfő 12:25

Realista24 írta: Kelleni is fog mindenki, mert Carvajal is 28 lett, Marci kimegy, Nacho már nem tényező.

Asztakurva, repül az idő. :'(
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8307
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. január 20., hétfő 12:23

Realista24 írta: Kelleni is fog mindenki, mert Carvajal is 28 lett, Marci kimegy, Nacho már nem tényező.
Amugy szerintem kimagasloan sikerul epitkezni, lassan 20 eve kovetem minden heten a csapatot, de ilyen elore tervezesre egyaltalan nem emlekszem. Egyedul elore vagyunk nagyon vekonyak a jovore nezve, de oda meg le kell rakni a nagy penzt, ahogy illik, aztan hagyni Zizou dolgozni. :coffee:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 20., hétfő 12:10

Kelleni is fog mindenki, mert Carvajal is 28 lett, Marci kimegy, Nacho már nem tényező.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10055
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. január 20., hétfő 12:06

én is abban bízom, hogy legkésőbb 21 nyarán visszahozzuk. most nyáron hakimit és ödegaardot, utána őt.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4465
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. január 20., hétfő 11:57

Nálam sincs semmivel sem előrébb Mendy, mint Reguilón, de igazából nem gond, Marcelo után remélem mind2 itt lesz majd sokáig. A brazil szintje meg úgyis elérhetetlen, viszont a minőség így is garantálva lesz.

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. január 20., hétfő 11:53

___Samy___ írta: Bármennyire is csippantom Regut, ebben a kérdésben úgy néz ki, hogy ZZ-nek van igaza. A spanyol még le van maradva, de nagyon jó úton halad, hogy felzarkozzon. Én egy évre meg otthagynam Sevillaban.

Mendy meg brutál egyébként. Támadásban sajnos gyokketto, de inkább ez, mint fordítva. Az elmúlt jópár év statisztikája azt mutatja, hogy akkor vagy esélyesebb a bajnokságra, ha a védekezés rendben van, nem pedig akkor, ha csakis a támadósor remekel. A beton védekezéshez meg Mendy nagyon kell. Ramos is sokkal jobban teljesít így.

Ugyanakkor Marcelot nem engednem el semmi pénzért. Vannak meccsek mikor rá van szükségünk. Plusz az öltözőben betöltött szerepe miatt is. Kellenek az öreg rókák.
Nem néztem Sevilla meccseket, de statokban simán hozza Mendy statjait, sőt...

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. január 20., hétfő 11:45

Nekem a legnagyobb bajom vele, hogy a nagy sebessége mellett is 10ből 9x hosszan tolja meg a labdát, meg elég darabosan adja elő. Védelemben stabil, de univerzális top fullback sose lesz.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. január 20., hétfő 11:44

Bármennyire is csippantom Regut, ebben a kérdésben úgy néz ki, hogy ZZ-nek van igaza. A spanyol még le van maradva, de nagyon jó úton halad, hogy felzarkozzon. Én egy évre meg otthagynam Sevillaban.

Mendy meg brutál egyébként. Támadásban sajnos gyokketto, de inkább ez, mint fordítva. Az elmúlt jópár év statisztikája azt mutatja, hogy akkor vagy esélyesebb a bajnokságra, ha a védekezés rendben van, nem pedig akkor, ha csakis a támadósor remekel. A beton védekezéshez meg Mendy nagyon kell. Ramos is sokkal jobban teljesít így.

Ugyanakkor Marcelot nem engednem el semmi pénzért. Vannak meccsek mikor rá van szükségünk. Plusz az öltözőben betöltött szerepe miatt is. Kellenek az öreg rókák.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4925
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2020. január 20., hétfő 11:42

En nem varok tole hatalmas cseleket elol, de brutalis tempoja es kezdosebessege van, amit illene kamatoztatni. Azt varnam (es kepes is lenne ra) tole hogy fizikalisan, tempoban verje meg a vedojet es centerezzen kozvetlen a kapu ele a visszafordulgatas helyett.

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. január 20., hétfő 11:39

Nekem 1 bajom van csak Mendyvel: https://www.youtube.com/watch?v=GmX_PpzEFA0 :roll:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27897
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 20., hétfő 11:38

Mi az, hogy van egy év türelmi ideje? :lol: A legstabilabb szélső védőnkről beszélsz...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5142
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2020. január 20., hétfő 11:27

az az érdekes hogy védekezésben milyen cseleket tol elől meg semmit. ezt nem értem nála. jól védekezik fut melózik de elől miért nem cselez? mindig megáll és visszapassz akkor is amikor első ütemben kéne középre vágni. ha hátul Ronaldinho csinálja már elől is. mindegy még van 1 fél év türelmi ideje. alakul de egyenlőre csak a védekezés része

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 20., hétfő 11:15

Dehogy suta, de fizikumából és korábbi tapasztalataiból adódóan nyilván kevésbé képzett és technikás, mint Marcelo. De ez olyan, mint Cét és Marianót összehasonlítani, csak mert mind a ketten hetesben játszottak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2020. január 20., hétfő 11:14

Tényleg nagyon erős a védekezése, de nekem azért az az érzésem sokszor, hogy suta. Néha meg szőrözget, meg váratlant húz, fene tudja.

Szóval nem kizárólag az új stílusú futball és az összeszokottság hiánya miatt tesz hozzá keveset támadásban szerintem, viszont azzal egyetértek, hogy ha Hazard formába lendül, akkor Mendy pont elég lesz arra, hogy elvigye az embereket, helyet csináljon, beinduljon, mert a sebessége az brutál. Még a beadásain kellene dolgozni, de nem lesz baj.

A nagy balszerencséje, hogy Marcelo az elődje. Amit a brazil tud, az egyedülálló, hiba bármelyik védőt is hozzá hasonlítani ami a támadások segítését illeti.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27897
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 20., hétfő 10:59

Én tovább megyek. Gyakorlatilag, ha elől meg lenne a prime Hazard meg jobbra végre valami klasszis Mbappe, akkor ez egy olyan csapat lenne megint, akit csak pislogna európa. Jelenleg a játékunkból ez a két támadó hiányzik és ezért gyötrelem néha az előre játékunk, de amit a kp meg a védelem dominál az brutál. Zidane rájött szerintem arra, hogy elől úgyis kevesek vagyunk, tegyük stabillá ami mögötte van, aztán majd a gólokat meg beerőszakoljuk.

Mendy meg nem ügyetlen, de erősen érződik rajta, hogy nem ehhez a labdajáratós focihoz szokott és sokszor csak tétován húz egy sima visszapasszt. Érzi majd a bizalmat, elengedi magát, aztán szerintem sokkal jobb lesz elől is.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Ferland Mendy - 23

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 20., hétfő 10:54

Marcelo egyedülálló, nem mostanában lesz ilyen játékos.

Egyetértek Kerlonnal, hátul beton, előre egyre jobb, de előbbi fontosabb, mert ha gólt nem kapunk, akkor már nyerő helyzetben vagyunk.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 92 regisztrált és 0 vendég