Martin Ødegaard - 21

Archívum
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 24., szerda 13:01

Realista24 írta:
Faust írta: Ez oké Babinho, csak akkor minek hívta vissza a Socidedadból.
Szerintem azt gondolták, hogy letesz valamit az asztalra, bizonyít, akar, hajt, teper.

De ezek alapján szerintem ez nem teljesült. Legalábbis én ezt tudom elképzelni.
Ez egy elfogadható érv lenne, ha nem tapasztalnánk azt hétről hétre, hogy a dupla nulla Asensio meg kezdő. Vagy, hogy a dupla nulla Isco is lehetőséget kap, vagy a szintén semmitérő Vinicius is ott van.

Túl sok az ellentmondás. Teljesítményben hulladék játékosok megkapják a kezdő posztot vagy a játékperceket, míg valaki kis túlzással egy rossz labdaérintés után zsákot kap.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 24., szerda 12:58

Faust írta: Ez oké Babinho, csak akkor minek hívta vissza a Socidedadból.
Szerintem azt gondolták, hogy letesz valamit az asztalra, bizonyít, akar, hajt, teper.

De ezek alapján szerintem ez nem teljesült. Legalábbis én ezt tudom elképzelni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. március 24., szerda 12:57

Faust írta: Ez oké Babinho, csak akkor minek hívta vissza a Socidedadból.
Szerintem, azt hitte, több a norvégban a türelem, Modricban meg a kraft.
A horvát egy éve akkorát megy, hogy ezt szerintem senki nem hitte. Talán még Zidane sem. Engem tényleg meglep, visszaesést volt várható.
Ödegaardban meg a türelem mellett, valószínűleg nem volt meg az ami egy Modricban, Lucas Vazquesben megvan. Hogy berúgom az ajtót, megjöttem. Persze sérüléssel bajlódott az év elején. De addigra jöttek a rossz eredmények, Modric meg hasított. Ez van.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. március 24., szerda 12:52

Ez oké Babinho, csak akkor minek hívta vissza a Socidedadból.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. március 24., szerda 12:48

Evidens Zidanet basztatni Ödegaard helyzete miatt. De az az igazság, hogy Zidane kezében nem volt akkora lehetőség jobb döntést hozni, mint amit meghozott...Ebben a helyzetben nem Zidane és Ödegaard szembenállása az érdekes! És így szerintem nem is számít, hogy mi lesz Zidane sorsa a nyáron...Más szemszögből nézném ezt a dolgot, kibontom...

Próbálnám úgy elképzelni a helyzetet, mint az amerikai fociban az irányítók helyzetét. Ödegaard irányító. Nem elkapó, nem futó játékos stb. Irányító. Kulcspozíció ahol a legfontosabb a bizalom. Na már most nekünk két kezdő irányítónk is van a csapatban. Kroos és Modric. Ők az idézőjeles gátjai Ödegaard beépülésének. Ők az ászok, az alfák. Ők irányítják ketten a csapatot, ők tudják, hogy kinek mit kell mozognia, milyen sebességet diktálnak, "milyen játékot hívnak".
Feltűnt, amikor Ödegaard, Modric és Kroos egyszerre volt a pályán, hogy sokszor leszólták a norvégot, máshova irányították, mint ahova ő menni akart. Ők tudják mi kell a csapatba, nálunk van a stafétabot, nincs szükségük egy olyat támadóra aki irányítani akar. Elkapókra, futókra van szükség. Nem férnek el a pályán. Nem kérheti el a norvég Modric elől a labdát, ez egyszerű hierarchia. Modric ezt nem engedi. Teljesen mindegy hány éves Modric, ő a Real Madrid megkérdőjelezhetetlen jelene! Lehet, hogy a norvég kaphatott volna több percet, de eredménykényszer van és Modric mindig a csapat legjobbja, hogy szeded le? Amikor nem volt ott Modric, akkor Öde még nem tudta úgy irányítani a csapatot ahogy az kell (Shaktar). Hogy kaphatna egy Real Madridban akkor több meccset, miközben a padon ott az aranylabdás Modric. Ki az az idióta, aki leülteti Modricot jelenleg? Ki? Itt már tapasztatot nem gyűjthet a norvég, azt megtette a múltban, meg jelenleg az Arsenalban is. Itt csak akkor játszhat, ha már nem Kroos ÉS Modric az irányító. Ha valamelyik kilép. Ez a poszt nem arról szól, hogy kiszoríthatja e...
És ebbe Zidane lehet, hogy helyesen de nem nyúlt bele...a jelent tekintve biztosan helyesen. A jövőt tekintve....? Majd eldől.

De szerintem Ödegaardnak nem Zidane tartja zárva az ajtót Madridban. Nagyon bírom a kis norvégot, én megadnám a jövőben neki a lehetőséget. De ez jelenleg nagyon nehéz. Nem tudom, hogy oldhatná ezt meg. Talán végig kellett volna ülnie ezt az évet...
Kovacic megpróbálta végigjárni, de akkor még túl korán volt azon gondolkodni, hogyan is váltható le Kroos-Modric, így ő helyesen döntött, hogy elment.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 24., szerda 12:26

Megvan benne minden tudás ahhoz, hogy vezére legyen egy csapatnak, csak ZZ alatt itt soha nem fog kiteljesedni.
Ezt nem tudom miből szűrted le, de érdekel.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Yazid » 2021. március 24., szerda 12:18

ha tényleg az ő 40milliós eladásától függ bappé vagy haaland érkezése legyen, de amúgy meg nem tartom jó ötletnek.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. március 24., szerda 11:50

Tipikusan olyan karakter, akinek kell az, hogy megkapja a tiszteletet, a maximális bizalmat, csak akkor tudja kihozni magából a legtöbbet, a vezér alkatot. Nálunk tele a csapat sztárokkal, nagyöregekkel, így 10-20 percekkel nem fogja ezt elérni. Neki nálunk hónapokig fix kezdőnek kéne lennie, mire el tudna kezdeni irányítani anélkül, hogy kivívná az öregek ellenszenvét. Ha elkezdődne a fiatalítás, többségben lennének a fiatalok a csapatban, akkor könnyebb dolga lenne.

Ez felveti a következő érdekes kérdést.

Megvan benne minden tudás ahhoz, hogy vezére legyen egy csapatnak, csak ZZ alatt itt soha nem fog kiteljesedni. A kérdés, hogy akarunk-e végre új csapatot építeni vagy sem. Ha igen, akkor nem Zidane kell a padra, és át kell gondolni, hogy a fiatalokat adjuk el nagy pénzért, vagy azokat akiknek már csak néhány évük lehet hátra a legmagasabb szinten. Ahhoz, hogy folyamatosan fenntartsuk a szintet és ne legyen ekkora visszaesés, mint ami most volt/van, a karrierük hajnalán, de még épp a csúcson lévő játékosokat el kellene adni. Persze szentimentális okok miatt ez nem ilyen egyszerű egy szurkolónak. De jelenleg ott tartunk, hogy nem tudunk senkit normális pénzzé tenni, mert mindenki vagy túl öreg vagy a padot koptatja évek óta. Egyedül a fiataljainkat tudjuk eladni, akik a jövő gerincét adnák. Nem tetszik ez az irány. ZZ nem a jövőt építi, hanem a jelent probálja szintentartani vagy javítani. Ebben jó, de ezzel csak azt érjük el, hogy egyszerre több játékost kell majd hirtelen pótolni, és nem fogjuk tudni senkivel. A támadószekciónál pont ez a probléma évek óta. Ugyanez lesz így a védelemben és a középpályán is, ha nem változtatunk.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2021. március 24., szerda 11:12

OPEN MIC | Martin Odegaard | West Ham vs Arsenal (3-3) | Compilation

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2021. március 24., szerda 10:03

Jövője függ az edzőtől. Ha Zidane marad, akkor biztos nem fog visszajönni.

Amíg az edzőkérdés nem kerül megválaszolásra, addig felesleges is azon gondolkozni, hogy mi lesz vele.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. március 24., szerda 10:01

mexes írta: Értem a pénz részét, de szvsz inkább menjen Varane. Haalandot direkt fel se hoztam mert az ilyen szentimentális dolgok soha nem ülnek érvként :kalapos:

A visszavásárlásival az a baj, hogy nem biztos hogy visszajönne.
Miért menjen inkább Varane? Posztja legjobbja, legjobb korban van, súlyos pénzekért lehetne csak foltozni a helyét, Odegaard meg lehet sosem lesz pótolhatatlan.

Avatar
mexes
Hozzászólások: 786
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: mexes » 2021. március 24., szerda 9:54

Értem a pénz részét, de szvsz inkább menjen Varane. Haalandot direkt fel se hoztam mert az ilyen szentimentális dolgok soha nem ülnek érvként :kalapos:

A visszavásárlásival az a baj, hogy nem biztos hogy visszajönne.

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: portillo » 2021. március 24., szerda 9:46

wZoLee7 írta: R24 gondolat menete teljesen jo. Nem az a baj h a kis norveg keves, hanem h ott megvagyunk es kell a penz buszjegyre. Barmire kepesek vagyunk, es barmit fel is kell tenni arra, hogy a tamadoreszleget erositsuk
Ezzel én is egyetértek, ugyanakkor Haaland többször is nyilatkozta, hogy szeret Martinnal együtt játszani, ha eladjuk, akkor lehet, hogy már kevésbé akarna idejönni. Nem egyszerű a sztori, viszont az biztos, hogy az egyik legpiacképesebb játékosunk jelenleg.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. március 24., szerda 9:34

kiserik írta: Ez szép és jó, csak nehogy az legyen a vége, hogy Martint eladjuk 50 millióért, majd 60ért veszünk valami lófaszjózskát a francia ligából...
opcióval kell eladni, 1-2 év és 10-20 millával többért hozható legyen vissza, csak úgy elpasszolni tényleg semmi értelme. jobboson ha tudna játszani nem lenne rossz, 2 norvég támadóval menni, szeritnem ő szélre kevés

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. március 24., szerda 9:28

Ez szép és jó, csak nehogy az legyen a vége, hogy Martint eladjuk 50 millióért, majd 60ért veszünk valami lófaszjózskát a francia ligából...

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. március 24., szerda 9:23

Én mondjuk nem is a kp-hoz nézném, hanem Asensio helyére. Nála is többet érhet a jobboson, Rodrygo-nál is.

De van benne valami amit az öreg ír, de az nekem is bassza a csőröm hogy a kvótaspanyolok közben vígan elvannak.
Nem illik.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. március 24., szerda 8:44

R24 gondolat menete teljesen jo. Nem az a baj h a kis norveg keves, hanem h ott megvagyunk es kell a penz buszjegyre. Barmire kepesek vagyunk, es barmit fel is kell tenni arra, hogy a tamadoreszleget erositsuk

Avatar
mexes
Hozzászólások: 786
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: mexes » 2021. március 23., kedd 20:26

Mondjuk remélem egyszer újra lesz felépített játék és akkor végre elfelejthetjük ezt az ide kevés ön nyugtató szöveget az emberekre. Következő pár meccs aztán mindenkinel befér majd...
Nehéz eladni hogy könnyebb egy rakás b kategóriás játékossal eredményesen focizni mint Kroosal és Karimmal.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 23., kedd 7:57

Berti írta:
filatáska írta:

Mivel Mou-nál az volt a játék, hogy minél gyorsabban juttassuk el a labdát a támadókhoz, sokszor a középpálya felett. Úgy nehéz azt a középpàlyás játékot játszani, amiben Modric a legjobb.
Egy ilyen kalibert én nem engednék el 50-60 millióért, hogy 2 év múlva meg hasonló játékosért majd kiadjunk 80-100 milliót.
Én pont ezért engedném el, mert két év múlva egy kész játékost vehetünk valamivel többért (aki remélhetőleg nem Hazard karriert fut be nálunk), közben bizonyít és nem a padon ül, vagy kölcsönben van egy középcsapatnál.

Nekünk most kell a pénz, mert előre megvannak az opciók, hogy kikkel lehet erősödni, a CKM meg Valverdével kiegészülve még egy évig bőven jó lesz. Plusz ha sikerül bezsákolni Camavingát, akkor pláne jók vagyunk.

Pénzünk meg nincs jelenleg. Túl sok legalábbis.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Berti » 2021. március 23., kedd 7:16

filatáska írta:
Dupla D írta:
Modric első évében 26 évesen bekerült egy új közegbe olyan pozícióba, ami nem a posztja. Nem is tudta addig kihozni magából, ami elég volt a kezdőbe kerüléshez addig, amíg nem álltunk át 4-3-3-ra.
Vagy pl De Bruyne, akinek a játékára eléggé hasonlít Ödegaardé. Chelseanek nem kellett 22 évesen, azóta százszor megbánták.
Mivel Mou-nál az volt a játék, hogy minél gyorsabban juttassuk el a labdát a támadókhoz, sokszor a középpálya felett. Úgy nehéz azt a középpàlyás játékot játszani, amiben Modric a legjobb.
Ebben pont, hogy jó Modric, mint ahogy szinte minden középpályáshoz szükséges skillje szinte kiemelkedő. Pozició szempontjából volt esetleg probléma, mert a 4231 2-esében volt a szerepköre. Amúgy ezt is nyugodtan lehozza, a válogatottban többnyire ezt játszotta. Egyszerűen szoknia kellett a közeget és kellett állandóság neki, ennyi.
Erre van szüksége Martinnak is, hogy érezze kényelmesen magát a 10-es szerepkörben és legyen aki induljon a labdáira. Amit Elneny is mondott arra érdemes odafigyelni, vezér alkat, aki irányítja a csapatot.
Egy ilyen kalibert én nem engednék el 50-60 millióért, hogy 2 év múlva meg hasonló játékosért majd kiadjunk 80-100 milliót.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 28 regisztrált és 0 vendég