Martin Ødegaard - 21

Archívum
filatáska
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: filatáska » 2021. március 22., hétfő 23:43

Dupla D írta:
Realista24 írta: Ha akkor spíler mint aminek be van állítva, akkor nem varhatja el, hogy pont a jó felállás, pont a jó jatszotarsak, stb. stb...
Modric első évében 26 évesen bekerült egy új közegbe olyan pozícióba, ami nem a posztja. Nem is tudta addig kihozni magából, ami elég volt a kezdőbe kerüléshez addig, amíg nem álltunk át 4-3-3-ra.
Vagy pl De Bruyne, akinek a játékára eléggé hasonlít Ödegaardé. Chelseanek nem kellett 22 évesen, azóta százszor megbánták.
Mivel Mou-nál az volt a játék, hogy minél gyorsabban juttassuk el a labdát a támadókhoz, sokszor a középpálya felett. Úgy nehéz azt a középpàlyás játékot játszani, amiben Modric a legjobb.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. március 22., hétfő 23:05

Realista24 írta: Ha akkor spíler mint aminek be van állítva, akkor nem varhatja el, hogy pont a jó felállás, pont a jó jatszotarsak, stb. stb...
Modric első évében 26 évesen bekerült egy új közegbe olyan pozícióba, ami nem a posztja. Nem is tudta addig kihozni magából, ami elég volt a kezdőbe kerüléshez addig, amíg nem álltunk át 4-3-3-ra.
Vagy pl De Bruyne, akinek a játékára eléggé hasonlít Ödegaardé. Chelseanek nem kellett 22 évesen, azóta százszor megbánták.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. március 22., hétfő 21:49

Arsenal are “so happy” with Martin Ødegaard impact on the pitch as during trainings, they will try to keep him. Arsenal will talk with Real Madrid at the end of the season, Zinedine Zidane’s future will be key to take a final decision about Ødegaard / Fabrizio Romano
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2021. március 22., hétfő 21:44

Amúgy Ceballos még a mi játékosunk. :mrgreen:

Rajta is jó lenne túladni nyáron de nem hiszem, hogy sok pénzt kapunk majd érte. Szerintem az Arsenalnak se kell vagy valami nagyon minimális áron.

Odegaard meg (ZZ ide vagy oda), túl hamar feladta.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 22., hétfő 21:21

Jim írta:
Realista24 írta: A passzjátéka és látása parádé. Csak az ide kevés.
én értem, hogy legyen magas a mérce egy Real Madridban, de sajnos láthatóan kevesebb
a klasszis alapanyag, mint 10-20 éve
én továbbra sem látom, hogy te, vagy ami még fontosabb Zizu kikből állítaná össze a jövő csapatát :hmmm:
a mesternek is minden fiatal kevés, lehet az Ceballos Llorente Brahim Öde stb
de ami még nagyobb baj, ki sem próbálja őket rendesen
szerintem, ha annyi lehetőséget megkapna itt, mint Vinicius Asensio pl
már jó eséllyel bejátszotta volna magát a csapatba..
Ceba meg Llorente hagyjuk már. Bukott játékosok, akikből pénzt láttunk hála az égnek.

Nem lenne bajom a norvéggal, mert remek képességű játékos, de a mentalitása alapján az Arsenal a szintje.

Brahim, Kubo mind kevesek fizikálisan jelenleg.

Ceba meg Llorente sosem volt szint.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5850
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Jim » 2021. március 22., hétfő 21:13

Realista24 írta: A passzjátéka és látása parádé. Csak az ide kevés.
én értem, hogy legyen magas a mérce egy Real Madridban, de sajnos láthatóan kevesebb
a klasszis alapanyag, mint 10-20 éve
én továbbra sem látom, hogy te, vagy ami még fontosabb Zizu kikből állítaná össze a jövő csapatát :hmmm:
a mesternek is minden fiatal kevés, lehet az Ceballos Llorente Brahim Öde stb
de ami még nagyobb baj, ki sem próbálja őket rendesen
szerintem, ha annyi lehetőséget megkapna itt, mint Vinicius Asensio pl
már jó eséllyel bejátszotta volna magát a csapatba..

Avatar
Torquemada
Hozzászólások: 1264
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 7:54
Kedvenc játékosaid: Casemiro, Modric, Bellingham, Camavinga, Nacho, Kroos, Militao
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Honvéd FC
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Torquemada » 2021. március 22., hétfő 21:11

Ha nagy neveket akarunk a csapathoz csábítani, akkor pénzt is kell csinálni. Tőlem visszajöhet a norvég, de ha az Arsenal nagyon rá gerjed, és ezért az érzésért hajlandó mélyen zsebbe nyúlni, ám legyen, főleg, ha a játékos is jól érzi magát. Bennem különösen nagy nyomokat nem hagyott, attól sem igazán esek hasra, ha barca-inas középcsapat Sociedadokban, "veretes" norvég válogatottban, vagy örök vesztes, soha semmit nem nyerő Arsenalokban esetleg meghatározó. Vagy még ott sem, mert Ceballossal váltogatják egymást. Nekem utóbbi még mindig jobban bejön, főleg, mert csibészebb és melósabb a védőmunkában. De egyik is, másik is kevés. A Real Madridhoz több kell. Nem mintha a jelenlegi Real kertben nem lennének olyan emberek, akik annyit sem érnek, mint fent nevezett két játékos, de Iscokból, Jovicokból, Hazardokból, stb., stb., stb., már az életben nem csinálunk pénzt, ebből a srácból meg igen. És nagyon kell kuporgatni az eurókat, ha azokat akarjuk, akiket akarunk.
Nekem Ödegaard megmarad örök ígéretnek, de lehet, hogy nagyot tévedek. A jövő megmondja. Semmi bajom vele, főleg úgy, hogy a minőségi középpályánk öregszik, de nem dőlnék a kardomba, ha megfelelő ajánlat esetén elköszönnénk tőle. (Asensiot is adni kellett volna egy százasért annak idején. Azóta is köpködnének minket rendesen, mint én a cselszit)
""Pff, was heißt nicht selbstverständlich? Wir haben gewonnen, fertig!" (T.Kroos)

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: KAG » 2021. március 22., hétfő 20:46

Mondjuk ha a 3 csodacsikó úgy volt 45, hogy a brazil bajnokságban sem bizonyítottak semmit, akkor Öde bőven több, mint 50-60 azzal a rezümével, ami jelenleg van neki.
ZIDANE

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 22., hétfő 20:27

Ha akkor spíler mint aminek be van állítva, akkor nem varhatja el, hogy pont a jó felállás, pont a jó jatszotarsak, stb. stb...

Baj volt a futásteljesitmenyvel védekező munkájával, kaput nem támadta.

A passzjátéka és látása parádé. Csak az ide kevés.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. március 22., hétfő 20:10

Realista24 írta:
A Realban megremegett a lába, nem mindenkinek való a legmagasabb szint.
Ezt azért kifejthetnéd.

Ahogy én láttam gyakorlatilag esélyt sem kapott, mikor játszott, nem lógott ki lefelé, olyan felállásban, ami mindenkinek új volt és senki nem találta benne a helyét és a játékát. Azóta sem álltunk fel 4231-ben ha jól emlékszem, főleg nem Case nélkül.
h3x0r írta: Aki visszahozna es szamolna vele, az milyen felallasban gondolkodik? Kik lennenek korulotte? Mert annak nem latom ertelmet, hogy visszahozzuk, berakjuk Modric helyere, majd nezzuk, hogy egy atjarohaz a kozeppalya, mert azt a szintu munkat nem tudja vedekezesben lerakni, mint Luka.
Jó kérdés és nehéz is egyben. A védő munkáját sokan lenézik, de baromi melós kis játékos ő.
433ban Kroos helyére tenném, de ez nem opció. Kroos az Kroos és még lesz is egy jó darabig, bár ha szükséges a cseréjét tudná hozni megfelelő taktikai utasítások esetén.
4231 nem lenne hülyeség, ha jönne a 2 tini. Haaland elől, mögötte a Mbappé-Ode-Asensio (sajnos én is azt látom, hogy kitart majd mellette a csapat és az edző) nem hangzik rosszul.
Aztán ott van a divatos 5 védős felállás. Ez is tetszene:
------Haaland-Karim
-----------Odegaard
Regu-Kroos-Case-Carvajal
----Mendy-Ramos-Varane

Egyébként még nagy félelmem, hogy Kroosszal kioltanák egymást, de ez csak idővel derülne ki.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2021. március 22., hétfő 20:07

Tovabbra sem kapott eselyt sem. Ez persze valamilyen szinten a Real Madrid velejaroja, nincs igazan ido patyolgatni senkit es elnezni a szerencsetlenkedest.

Annyi a hiba ebben, hogy kozben Asensiok meg LV-k szaladgalnak a palyan Vini Jr-al karoltve.

Illetve a fenitek alapjan Benzema, vagy akar az emlitett Modric sem biztos, hogy Madridban lenne mar, ha 1-1 periodust nezunk. Mondom ezt ugy, hogy nagy kedvencem mindketto, a norveg meg kulonosebben nem mozgat.

Nem mondom, hogy biztosan hozna a szintet, de ZZ alatt a haverok vannak eloterben es abszolut megertem, ha egy fiatal dobbant.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. március 22., hétfő 19:51

Realista24 írta: Ha 50-60 felett fizetnek érte, el kell adni. Bizonyít egy angol középcsapatban, miután bizonyított egy spanyol középcsapatban. A Realban megremegett a lába, nem mindenkinek való a legmagasabb szint.
Nem értek egyet. Játszott kb. 300 percet, aztán partvonalra került. Akkor ennyi erővel Modric első féléve után is jogos volt az év legszarabb igazolása jelző.

Zidane gyakran azokat játszatja, akiket kedvel. Emiatt én nem tudok azért haragudni, mert egy bőven a fejlődése közepén lévő srác inkább elment fejlődni kölcsönbe ahelyett, hogy a padon rohadjon.

Zidane ígérgetése a fiatalok esetén látjuk, hogy nem sokat jelent.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 22., hétfő 19:33

Remy írta: Oda kell adni neki Modric helyét. 36 lesz idén a horvát, bármennyire imádom és tisztelem, az idő eljárt felette és mikor itt van a csapatunkban egy ilyen kincs, igenis el kell jönnie a váltásnak, mert be fogunk ülni a két szék közé. Egyik visszavonul, másik eligazol és akkor aztán lehet újra szemezgetni. Másrészt, Modric beugrósként is csodafegyver lenne, szóval egy utolsó éves padról beugrós mentor szerepet is nyomhatna.

Most már a 3. bajnokságban bizonyítja, hogy igenis oda kell figyelni rá és oda kell adni neki a lehetőséget. De ez sem elég? Vicckategória, ha elbasszuk a gyereket, de sajnos van egy olyan érzésem, hogy nyáron lép.
Eljárt az idő Modric felett? :D

Ha 50-60 felett fizetnek érte, el kell adni. Bizonyít egy angol középcsapatban, miután bizonyított egy spanyol középcsapatban. A Realban megremegett a lába, nem mindenkinek való a legmagasabb szint.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. március 22., hétfő 19:30

Aki visszahozna es szamolna vele, az milyen felallasban gondolkodik? Kik lennenek korulotte? Mert annak nem latom ertelmet, hogy visszahozzuk, berakjuk Modric helyere, majd nezzuk, hogy egy atjarohaz a kozeppalya, mert azt a szintu munkat nem tudja vedekezesben lerakni, mint Luka.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. március 22., hétfő 18:51

wZoLee7 írta: Modric mellett is boven lehetne ideje ahogy Valverde is jatszhatna tobbet, ez nem ZZ stilusa
Vannak játékosok, akiket ha nem játszatsz folyamatosan, akkor sosem képesek jól játszani. Ödegaard szerintem pont ilyen, hagyni kell, aztán majd alkot.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13139
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. március 22., hétfő 18:21

Modric mellett is boven lehetne ideje ahogy Valverde is jatszhatna tobbet, ez nem ZZ stilusa

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. március 22., hétfő 18:06

Remy írta: Lassan abban a korban lesz, amikor már állandóság kell neki. Ez, hogy nem tud egy évnél tovább tervezni csak azt fogja eredményezni, hogy kimegy a szerződése és még pénzt sem fogunk látni belőle, ha lép.

Modric legyen akármilyen jó, a következő évet ne egy 36 eves játékossal a kezdőben kezdjük már...
Szólj neki azért is, hogy ne küllőzzön, köszi :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1986
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. március 22., hétfő 16:25

ateeemadrid írta:
Remy írta: Modric legyen akármilyen jó, a következő évet ne egy 36 eves játékossal a kezdőben kezdjük már...
Akkor valaki szóljon rá, hogy ne legyen ilyen gecijo, mert így vétek lenne kihagyni, tökmindegy hány éves, top3 kps még mindig.

Ettől függetlenül jövőre kell Ode is, bőven lehet ezt a kpt megfelelően forgatni, igy is csak a csodának koszonhetjuk, hogy a ckmbol pont nem sérült le senki.
Bár a hétvégi meccset nem láttam, de eredmények.com felállásából kiindulva, ha van a CKM és Valverde is játszik, akkor az 4321 / 4312 féle felállás. Szóval így lenne keresnivalója Ödegaardnak is. Szerintem Öde sorsa is Eden/Bale és a leendő érkezőktől fog függeni. Illetve ahogy sokan mondják, selejteni kéne a padon ülőket, Isco... ha ők mennének, jöhetne, maradhatna Öde. Ahogy a mostani szezon látjuk, a rengeteg sérülés végett bőven lenne most is játéklehetősége - de úgy látszik a vezetőség inkább a 2 brazilban bízik.
Jaa, meg talán Haalandhoz lehet egy plusz pont lenne egy keretben lévő Öde :mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 22., hétfő 15:33

Magyarázd ezt el a csapatnak, tetszik neked vagy nem, CKM mellett nem kap szerepet stabil kezdőben Valverde meg Ödegard sem, akkor mi marad nekik? Az hogy kapják a játékidőt ahogy eddig is kapta mondjuk az Uru. Az, hogy a kezdő játékos kiöregszik, vagy átfordul mondjuk csere/kiegészítő játékos szerepkörre, lehet egy lehetőség a fiatalabbnak...te meg elemezgesd ha akarod jobban.
Nachoval kapcsolatban a stabil játékidőt vedd figyelembe, vagy Valverde...játszik mindkettő, a mostani helyzetben Öde sem igen fog többet kapni, most ha ez tetszik neki rendben van, ha nem, akkor nem fog itt játszani. Rossz lesz nekünk, lehet, de ezt előre senki nem tudja.
Na nem baj, lehet közhelyes meg fasság is, lehet neki örülni is meg nem. 1-2 évig még sztm nem fog egyik játékosra sem stabilan épülni a taktika, de lehet nem így lesz a nyártól, ha esetleg ZZ távozik.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

poronty
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Martin Ødegaard - 21

HozzászólásSzerző: poronty » 2021. március 22., hétfő 14:38

ő meg ha itt szeretne játszani, szokja Valverdevel karöltve a stabil csere szerepet, mint amilyen Nacho, meg egyik másik.. :kalapos:
Az idő neki dolgozik a csapatnál, természetesen kezdőbe is lehetne rakosgatni, vagy ahogy kijön a lépés
Ez amekkora közhely, annyira faszság is. Már, hogy dolgozna az idő a fiataloknak azzal, hogy kapnak évi 2000 percet, aminek a nagy része töltelék meccs, meg csere percek? Amíg egy Ödegaard vagy Valverde a padról nézi, ahogy a veteránok játszanak, addig más tehetséges játékosok Európa más csapataiban évi 3000-4000 percet játszanak. Láthatjuk egy Jovic, egy jó szezonnal nagy pénzért idekerült. Semmi garancia nincs arra, hogy ugyanígy nem hoz ZZ (vagy egy másik edző) egy másik számára szimpatikus játékost a sorba eléjük. És, akkor majd lehet mondani, hogy volt lehetőség bizonyítani 2 év alatt a padról, meg "a kezdőbe rakosgatjuk őket, ahogy kijön a lépés", koncepció nélkül.

Meg ez a Nacho dolog is sántít. Nem is értem minek hasonlítani egy sajátnevelés helyzetét, aki gyerekkora óta a klubnál van, és teljesen megvan elégedve azzal, hogy csere játékos egész karrierje alatt, olyan játékosokkal, akiknek komolyabb ambícióik vannak. Kellenek a Nacho meg Lukács féle cserejátékosok, szeretjük is őket, de ezt elvárni minden játékostól az nonszensz. Lukács még szerencsés volt, hogy évek óta nincs használható jobb szélsője a csapatnak és tudott játszani, ahogy Nacho is az eltiltások, és sérülések mellett kapott játékidőt bőséggel, de a CKM mögé beragadni nagyon hálátlan feladat, ők se nem pihennek, se nem sérültek, se nem eltiltottak.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 44 regisztrált és 0 vendég