Sergio Ramos

A Real Madrid egykori nagyjai.
Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. június 26., péntek 16:41

Feltéve, ha valaki nem rak be egy luft-rúgós videót... :lol:

Egyszerűen hihetetlen hogy egyik napról a másikra felmerülhet a távozása. Ha valós, akkor nem csak a pénzről szól, valószínűleg kezd elege lenni Perez évek óta tartó ámokfutásából, amit valahol meg is értenék, de természetesen nagyon bízom az aláírásában.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. június 26., péntek 16:39

Cé mögött/mellett jelenleg ő az, akinek egy (esetleges) magas fizetése gyakorlatilag majd minden oldalról védhető. Jobban, mint egy Bale, Benzema, James stb esetében.
Nem illik.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. június 26., péntek 16:36

Nem tökéletes védő, vannak hibái, de kétségen kívül hatalmas madridista és világklasszis. Nincs olyan védő a piacon akit szívesen látnék helyette.

Én már egy ideje nem hiszek abban hogy a vezetőségben (vagy Perez fejében) minden jól működik, pletykák ide vagy oda...

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: Mike » 2015. június 26., péntek 16:17

a hosszabbításos mizéria már jóval régebbre nyúlik vissza, akkor még javában Carlo volt az edző. Az meg h az elnökkel milyen viszonyt ápol (utálja? nemhinném...) teljesen lényegtelen egy játékosnál.


Itt arról van szó h több lét akar, jogosan, csak amennyit kér, az már túl sok. De ő hozta el a decimát, úgygondolja megteheti. Valószínű tele is beszélték a fejét, meg amugyse egy okos ember... :lol:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Simi
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:39

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: Simi » 2015. június 26., péntek 16:10

dannen írta:
hunmadridista írta:Azt is nézzétek, hogy Ramos távozásával lesz majd plusz egy zsoldos a csapatban...mert azt el kell ismerni, hogy Ramos ha égett a ház azért fel tudta magát és a csapatot is kellően tüzelni...
mert ramos nem zsoldos ha lelép a man u-ba mert nem kap dupla fizetést egyből, aha :lol:
Már ne is haragudj, de vagy nagyon buta vagy, vagy szimplán sematikusan gondolkozol. Az meg se fordul a fejedben, hogy talán Benitez az első összetartáson leírta magát Ramos szemében és nem akar egy dilettánssal együtt dolgozni? Főleg, hogy tudjuk, hogy Ancelottit nagyon szerette, lehet, hogy nem volt számára túl meggyőző az új edző. Az megint meg se fordul a fejedben, hogy Perezzel minden valószínűség szerint utálják egymást, valszeg össze is balhéztak, és ez is lehet bőven elég indok a távozásra. Meg emellett teljesítménynélküli emberek keresik a fizetésének háromszorosát - ami ugye annak a Pereznek köszönhető, akikkel utálják egymást, magyarán nem számíthat Ramos nagyon sok emelésre sem a jövőben.

Sosem csak a pénzről szólnak a dolgok, hidd el, ha 9 évet lehúzott itt úgy, hogy nem 9 éve keres 5 milliót, mert ideigazolásakor ez az összeg jóval alacsonyabb volt, akkor talán használni kéne az eszedet és elgondolkozni, hogy milyen más dolgok állnak a háttérben. Sokkal többet nyomhat a latban Benitez kinevezése meg a Perezzel való viszonya, mint azt gondolnád.

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2015. június 26., péntek 14:51

Ha az égvilágon semmit nem fog csinálni azon kívül, hogy éjjel-nappal szórja a pénzt, még akkor is tele lesz még az ükunokája is. Másfelől tavaly valamikor olvastam, hogy a focisták nagy része már most befektet és nem csak a fociból élnek. Na ezt az eurómilliókból a visszavonulás után is megteheti. Éttermek, borozók, de bármibe. Állítólag még olyan focista is van, akinek szálloda lánca van. Úgyhogy jól írtad, nem kell Őket félteni. Simán el engedhetné az 2-2,5 milliót és szerintem el is fogja.
Azt elfelejtettem kihangsúlyozni a hsz-emben, hogy úgy gondolom, hogy addig kell kisajtolnia a legtöbb pénzt, amíg lehet. Elképzelhető, hogy már eléggé NFL-szerű szerződések alapján gondolkozom, de én semmi kivetnivalót nem találok abban, hogy valaki megpróbálja a legtöbb pénzt csinálni a karrierjében, amíg csak tudja. A "jövője megalapozásakor" én erre gondoltam igazából.
És most a biztos bevételről beszélünk, nem pedig ad hoc ingatlanokról. Erre még most esélye van, később nem igazán fog tudni fizetésemelésért kuncsorogni, mert már benne van a korban.

Szóval miért ne tenné? Hangzatos szavak ezek az ikon, meg klubhűség, de a nap végén csak te maradsz és a piszkos anyagiak és nincs is ezzel semmi gond.

OutSider leírta a lényeget. Ugyanez van az ő szintjükön, amibe mi bele sem tudunk gondolni, mert nekünk már "egy-két" milla is rengeteg. De fordítsuk meg, egy mélyszegénységben élő valaki számára már a mi 50-100e Ft-unk is a mennyország kapuja, míg mi nem igazán mondanánk le arról sem. (Persze ez a mi szintünkön még a megélhetésről szó, de most kisarkítottam a példát, a lényeg a hasonlat, lehetne ezt nem ennyire kisarkítva is.)
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2015. június 26., péntek 14:10

Off lesz kicsit:
Amúgy a pénzügyi dolgokhoz hozzászólva amerikában ha már 3 millió dollárt félre tudnak tenni a profik, és azt a 3 milliót beteszik a bankba, akkor évi 150.000 dollárt kamatozik, amiből el tudnak élni. Na most ha valaki a pályafutása során 30 milliót tesz félre, akkor meg nyilván 1.500.000 dollárt lesz a kamat, amiből fenn tudják tartani azt az életszínvonalat amihez szoktak. Ehhez hozzájön a szponzori pénz, ami sokszor a pályafutás után sem áll meg, vagy akár nőhet is, plusz a befektetések, ami pedig mindig helyzet függő kinek milyen és hogyan megy.

Itt nem azon múlik a dolog, hogy éhen hal-e a játékos, hanem presztízs kérdést csinálnak belőle, mint Messi emeltet Ronaldo fölé aztán Ronaldo emeltet Messi fölé, és nyilván a világ két legjobb játékosa minden pénzt megér, de már olyan magasságokban járunk akár a 10-15 évvel ezelőtti világhoz képest is, hogy borzalmas.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. június 26., péntek 12:16

PEEtör írta:Ezek a hsz-ek mindig megmosolyogtatnak.
Egyrészt nem állíthatod ezt, mert nem vagy abban a helyzetben, mint ő, és hidd el, nem biztos, hogy olyan könnyen lemondanál 1-2 "milkáról". Az egy dolog, hogy mennyit keresnek, de gondolj bele, miután szögre akasztja a csukát, mit fog csinálni? Szerencsés esetben elmegy edzősködni, vagy befúrja amgát valami szervezetbe, ezen kívűl nem sok lehetősége van annak, aki kicsi korától profi focinak (de úgy un bloc bármelyik sportnak) élt. Hátralevő életét most kell megalapoznia (ha van esze), így az az 1-2 milka elég sokat jelenthet.
Mondjuk ezek is elég megmosolyogtatóak :)
Ha az égvilágon semmit nem fog csinálni azon kívül, hogy éjjel-nappal szórja a pénzt, még akkor is tele lesz még az ükunokája is. Másfelől tavaly valamikor olvastam, hogy a focisták nagy része már most befektet és nem csak a fociból élnek. Na ezt az eurómilliókból a visszavonulás után is megteheti. Éttermek, borozók, de bármibe. Állítólag még olyan focista is van, akinek szálloda lánca van. Úgyhogy jól írtad, nem kell Őket félteni. Simán el engedhetné az 2-2,5 milliót és szerintem el is fogja.
MesQueUnClub írta:Ez egy érdekes koncepció, pl egy védővel szemben avagy kapussal.
Valamennyire igaz, de mégis csak Ő a legnagyobb név. A csapat igazi arca a világban. Arról nem is beszélve, hogy mennyi pénzt kap ilyen-olyan szponzoroktól, aminek a fele a Realt illeti. Szóval az a 17 lehet csak olyan 12-13-14.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. június 26., péntek 11:46

R.M.C.F írta:
Mindig is megbecsülték, azt hogy nem....azt max a média találta ki.
Iróniának szántam, mert Alves is azzal érvelt, hogy nem becsülik eléggé meg. :mrgreen:
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. június 26., péntek 11:35

MesQueUnClub írta:
Torquemada írta: CR horror fizetése védhető, akinek nem tetszik, rúgjon annyi gólt és ugyanannyi pénzt kap.
Ez egy érdekes koncepció, pl egy védővel szemben avagy kapussal.

Más: Maximum ugyan az a Saga fog lezajlani mint Alves esetében, Ramos lovét megkapja, mindenki happy és lenyilatkozza, hogy most már érzi, hogy megbecsülik. :D

Mindig is megbecsülték, azt hogy nem....azt max a média találta ki.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 26., péntek 10:55

Ehhez ügynök sem kell. Eddig nem volt szó hosszabbításról, nem foglalkozott vele. A vezetőség felkereste, mert 17-ben lejár a szerződése. Ha már hosszabbít, és könnyen lehet hogy utolsó RM-os szerződése lesz valamit még javítana a fizetésén is. Elég volt ha dobott egy pillantást a jelenlegi fizetési listára, aztán mondott egy 10-est. A csapat mondott egy 7-est, ő meg úgy gondolta hogy na nem...a többi meg már csak történelem.

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2015. június 26., péntek 9:48

Chris írta:Egyébként én simán el tudom képzelni, hogy ezeket a (nem túl pallérozott) focistákat az ügynökeik rángatják bele ezekbe a kínos ügyekbe. Nehezen tudom elképzelni, hogy Ramos egy nap úgy kel fel, hogy hoppá de szarul élek, nem becsülnek meg, kéne egy fizetés duplázás... maguktól eszükbe sem jutna itt így követelőzni.
Az ügynök elülteti a bogarat a fülébe, mondogatja neki, hogy te vagy a világ legjobb védője (most játékostól függetlenül), akkor miért ne keresnéd te az egyik legtöbbet? Akkor jön a probléma, amikor Ramos elhiszi és nekiáll követelőzni. Hozzá kell tenni, hogy megérdemli a fizetésemelést, kérdést, hogy mennyivel.

Avatar
Chris
Hozzászólások: 801
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 10:51
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: Chris » 2015. június 26., péntek 9:33

Egyébként én simán el tudom képzelni, hogy ezeket a (nem túl pallérozott) focistákat az ügynökeik rángatják bele ezekbe a kínos ügyekbe. Nehezen tudom elképzelni, hogy Ramos egy nap úgy kel fel, hogy hoppá de szarul élek, nem becsülnek meg, kéne egy fizetés duplázás... maguktól eszükbe sem jutna itt így követelőzni.

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. június 26., péntek 9:15

Torquemada írta: CR horror fizetése védhető, akinek nem tetszik, rúgjon annyi gólt és ugyanannyi pénzt kap.
Ez egy érdekes koncepció, pl egy védővel szemben avagy kapussal.

Más: Maximum ugyan az a Saga fog lezajlani mint Alves esetében, Ramos lovét megkapja, mindenki happy és lenyilatkozza, hogy most már érzi, hogy megbecsülik. :D
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Chris
Hozzászólások: 801
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 10:51
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: Chris » 2015. június 26., péntek 9:13

abban mondjuk van igazsag h amig ramos eletvitelen semmit nem valtoztath 5,5 vagy 10 millio eurot keres evente nekem 170hez kepest 300 komoly eletszinvonalbeli valtozast is magaval hozna...
Ez itt a lényeg. Itt a pénz már szerintem nem a jobblétről szól, hanem inkább presztízsjelentősége van, értékmérő. Viszont vannak a csapatban akik úgy tűnik hallgatnak, pedig sokat letettek az asztalra és jóval kevesebb a fizetésük (Marcelo, Pepe vagy Modric). Undorító anyagias világban élünk, azt gondoltam vagy gondolnám, hogy Ramosnak jelent valamit ez a klub, de ha emiatt lép akkor vannak problémák. Nem tudhatjuk Perez hozzáállását, de az emelés mértékéről van inkább vita, akkor meg nehogy már ne tudjanak megegyezni. Nem hiszem, hogy Pereznek az lenne a célja, hogy pont az egyik ikont golyózza ki direkt.
Az meg baromi nevetséges, amikor a foci utáni "megélhetéséről" beszélünk, mintha kuporgatnia kéne. Ahhoz hogy tisztességes, normális életet éljen ahhoz két havi fizetése elég lenne élete végéig. Mindig arra kell rájönnöm, hogy a pénz központú életmód meg a végtelen gyűjtögetése a világunk legnagyobb átverése (merthogy aztán nagyobb boldogságot nem hoz egy idő után az biztos).

Avatar
OutSider
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. február 26., csütörtök 17:25
Kedvenc játékosaid: Raul, Luis Figo, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: OutSider » 2015. június 26., péntek 6:50

Hat nemtudom... en jelenleg netto 170k fizetest mondhatok magamenak. A kozvetlen fonokom maganeletbeli baratom es jol kijovunk munkahelyen is. Meg vagyok elegedve ugy ahogy azzal is amilyen munkat kell vegeznem.
Ezen pozitivumok ellenere tegyuk fel hogy az aranyoknal maradjak 300 ezer ftert nyugodt szivvel valtanek munkahelyet.
abban mondjuk van igazsag h amig ramos eletvitelen semmit nem valtoztath 5,5 vagy 10 millio eurot keres evente nekem 170hez kepest 300 komoly eletszinvonalbeli valtozast is magaval hozna...

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7347
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. június 25., csütörtök 22:54

Ezek a hsz-ek mindig megmosolyogtatnak. :)
Egyrészt nem állíthatod ezt, mert nem vagy abban a helyzetben, mint ő, és hidd el, nem biztos, hogy olyan könnyen lemondanál 1-2 "milkáról". Az egy dolog, hogy mennyit keresnek, de gondolj bele, miután szögre akasztja a csukát, mit fog csinálni? Szerencsés esetben elmegy edzősködni, vagy befúrja amgát valami szervezetbe, ezen kívűl nem sok lehetősége van annak, aki kicsi korától profi focinak (de úgy un bloc bármelyik sportnak) élt. Hátralevő életét most kell megalapoznia (ha van esze), így az az 1-2 milka elég sokat jelenthet.
Nehogymár Ramosnak ne találnának posztot a visszavonulása után, mikor Karankáék meg még sokan mások is vígan elvoltak. :) Ha nem edző lesz akkor médiába hívják szakértőnek, egy Ramos kalibernek nem kell ilyenekért aggódni.
Szerintem ennél tökéletesebb rendszer nincs és nem is szükséges.
Azért ne legyünk már ennyire nyersek, mégiscsak fodbal, képzeljetek oda egy kis szenvedélyt, anélkül tényleg semmi értelme az egésznek. :roll:
Love football, hate antifa.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. június 25., csütörtök 22:42

Állíthatom, mert csak tudom, hogy milyen értékek fontosak számomra.

Persze a jövő... nagykövet lesz, meg reklámarc lehet még, stb. Nem kell félteni őket. Így is annyi pénzük van, hogy már el se lehet költeni (normál, épeszű gondolkodással). Amúgy meg, elnézve a mostani kiöregedő sztárokat, 35+ évesen elmennek az USA-ba vagy Ázsiába, és megszedik magukat. Ramos is simán teheti ezt.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2015. június 25., csütörtök 22:35

Remy írta: Én meg, ha olyan helyzetben lennék, hogy a sikerek mellett még akár legenda is lehetek egy top csapatnál, akkor pont leszarnám azt az 1-másfél milliót.
Ezek a hsz-ek mindig megmosolyogtatnak. :)
Egyrészt nem állíthatod ezt, mert nem vagy abban a helyzetben, mint ő, és hidd el, nem biztos, hogy olyan könnyen lemondanál 1-2 "milkáról". Az egy dolog, hogy mennyit keresnek, de gondolj bele, miután szögre akasztja a csukát, mit fog csinálni? Szerencsés esetben elmegy edzősködni, vagy befúrja amgát valami szervezetbe, ezen kívűl nem sok lehetősége van annak, aki kicsi korától profi focinak (de úgy un bloc bármelyik sportnak) élt. Hátralevő életét most kell megalapoznia (ha van esze), így az az 1-2 milka elég sokat jelenthet.

Persze, nem kell sajnálni őket, valószínűleg nem a napi 10 dkg parizer fog ezen múlni.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Sergio Ramos - 4

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. június 25., csütörtök 21:53

Sajnos manapság rengetegen gondolkodnak úgy, mint te. Ezért is kurvul el a foci.
Én megelégszek a fennálló társadalmi-gazdasági rendhez való idomulással is. :) Ha a munkámra igényt tartanak jelenlegi helyemen, de van másik ami szintén érdeklődést mutat, még kedvezőbb anyagi feltételekkel és az ellenértékemet fizeti a jelenlegi munkaadómnak, akkor mindenki boldog lesz. Aztán, ha a munkaadóm meggondolja magát és kielégíti szükségleteimet, akkor még boldogabb, ha nem érzi szükségét a munkám kedvezőbb honorálásának, akkor vagy tárgyal vagy ragaszkodik a szerződésben kikötöttekhez, annak terhe mellett, hogy a munkamorálom esetleg csökkenhet, ami kihathat munkatársaimra.

Szerintem ennél tökéletesebb rendszer nincs és nem is szükséges. :) (persze annak függvénye is a dolog, hogy mennyire vagyok nyitott új kultúrákra, városra, emberekre. Már azt is csodálom, hogy egyes játékosok 10+ évet lehúznak ugyanott)
azt az 1-másfél milliót.
perpill 4.5 milliót, amit hülye lenne kihagyni, ha van rá lehetősége.
hogy örökre emlékeznek rám egy helyen,
Örökre fognak rá emlékezni, akár elmegy, akár marad. Megcsinálta a decimát, hátvédként.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 16 regisztrált és 0 vendég