OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2021. március 3., szerda 17:51

kecsu10 írta:
Professore írta:

Kösz a bizalmat :lol: ... De megforditom neked a kérdést mi motiválja ma egy tehetséges fiatalt hogy erre a pályára lépjen? Hát nem sok...az eredmény meg az ami. A másik dolog hogy a mai fiatolok nagy része se úgy áll a dolgokhoz mint kellene. El van ez szabva rendesen.

A tanarkolleganak még csak annyit üzenek így 10 év felsőoktatási tapasztalat után hogy dobbantson amilyen gyorsan csak tud mert csak nyerhet vele. Lehet én is hamarosan nyomok egy resetet mert ez így nagyon nem pálya sajnos (és jobb nem nagyon lesz).
Nekem lassan ez a negyedik évem hogy 2.5 vagy 3 ember helyett dolgozok mert tanár hiány van. Ott tartunk hogy a doktorandusz helyekre laszoval kell vadászni a közepes képességű végzősöket. Minden politikus innovációról hadoval aztán érdemi fejlesztés nélkül ketyeg a rendszer és sorolhatnám. Befejezem mert ma a szokásosnál is durvább napom volt.
Én meg most csinálom a doktorit, kőkemény munka, teljes állás és család mellett, de jól meghoztad a kedvem... :D mondjuk szerintem kb fele annyit keresnék mint ha a pályán dolgozom, szóval igen... Csak nekem ez szerelem és hivatás, azért végzem a tudományos munkát is, de néha céltalannak tűnik. S még fizetek is érte, mert ugye hiába voltam kiváló az egyetemen, van külföldi MSc is, ha teljes állásban dolgozol, fizetsz.
Nem akarom elvenni a kedved meg ha elkezdted akkor érdemes befejezni az már más kérdés hogy az oktatásban érdemes-e dolgozni. Azt ajánlom érdeklődj előtte olyantól aki benne van nyakig és hajlandó őszintén beszélni róla mert ha nem akkor könnyen atver/beszippant a rendszer.
A szeretem csinálni feléhez még annyit hogy én is szeretem még mindig amit csinálok csak már egyre ritkábban okoz örömöt és ez baj. Epres fagyi effektus egy gombóc király 6-7 már nem buli ráadásul minden nap... Persze ez változó, ha csak az alapnormammal és mondjuk egy 1.5x fizuval meg kevesebb bürokráciával járna a dolog akkor tökéletes lenne nekem még mindig.

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5832
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Jim » 2021. március 3., szerda 17:37

Professore írta: Kösz a bizalmat :lol: ... De megforditom neked a kérdést mi motiválja ma egy tehetséges fiatalt hogy erre a pályára lépjen? Hát nem sok...az eredmény meg az ami. A másik dolog hogy a mai fiatolok nagy része se úgy áll a dolgokhoz mint kellene. El van ez szabva rendesen.
semmi, tökéletesen egyetértünk :)

1 közeli példa:nekem a volt gimnáziumi osztályfőnökön (matek-info tanár) ment el nem sokkal a ballagásunk után az Erricssonhoz dolgozni többszörös fizetésért
és ez nem ma volt, hanem több mint 10 éve...

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2021. március 3., szerda 17:36

Professore írta:
Jim írta: Ez azért probléma, mert lassan kiöregszik vagy már ki is öregedett az a tanárgeneráció, akiktől lehetett tanulni...
A mostani gyerekek milyen szinvonalú oktatást fognak kapni??
Jobb bele sem gondolni :hmmm:
Kösz a bizalmat :lol: ... De megforditom neked a kérdést mi motiválja ma egy tehetséges fiatalt hogy erre a pályára lépjen? Hát nem sok...az eredmény meg az ami. A másik dolog hogy a mai fiatolok nagy része se úgy áll a dolgokhoz mint kellene. El van ez szabva rendesen.

A tanarkolleganak még csak annyit üzenek így 10 év felsőoktatási tapasztalat után hogy dobbantson amilyen gyorsan csak tud mert csak nyerhet vele. Lehet én is hamarosan nyomok egy resetet mert ez így nagyon nem pálya sajnos (és jobb nem nagyon lesz).
Nekem lassan ez a negyedik évem hogy 2.5 vagy 3 ember helyett dolgozok mert tanár hiány van. Ott tartunk hogy a doktorandusz helyekre laszoval kell vadászni a közepes képességű végzősöket. Minden politikus innovációról hadoval aztán érdemi fejlesztés nélkül ketyeg a rendszer és sorolhatnám. Befejezem mert ma a szokásosnál is durvább napom volt.
Én meg most csinálom a doktorit, kőkemény munka, teljes állás és család mellett, de jól meghoztad a kedvem... :D mondjuk szerintem kb fele annyit keresnék mint ha a pályán dolgozom, szóval igen... Csak nekem ez szerelem és hivatás, azért végzem a tudományos munkát is, de néha céltalannak tűnik. S még fizetek is érte, mert ugye hiába voltam kiváló az egyetemen, van külföldi MSc is, ha teljes állásban dolgozol, fizetsz.

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2021. március 3., szerda 17:24

Jim írta: Ez azért probléma, mert lassan kiöregszik vagy már ki is öregedett az a tanárgeneráció, akiktől lehetett tanulni...
A mostani gyerekek milyen szinvonalú oktatást fognak kapni??
Jobb bele sem gondolni :hmmm:
Kösz a bizalmat :lol: ... De megforditom neked a kérdést mi motiválja ma egy tehetséges fiatalt hogy erre a pályára lépjen? Hát nem sok...az eredmény meg az ami. A másik dolog hogy a mai fiatolok nagy része se úgy áll a dolgokhoz mint kellene. El van ez szabva rendesen.

A tanarkolleganak még csak annyit üzenek így 10 év felsőoktatási tapasztalat után hogy dobbantson amilyen gyorsan csak tud mert csak nyerhet vele. Lehet én is hamarosan nyomok egy resetet mert ez így nagyon nem pálya sajnos (és jobb nem nagyon lesz).
Nekem lassan ez a negyedik évem hogy 2.5 vagy 3 ember helyett dolgozok mert tanár hiány van. Ott tartunk hogy a doktorandusz helyekre laszoval kell vadászni a közepes képességű végzősöket. Minden politikus innovációról hadoval aztán érdemi fejlesztés nélkül ketyeg a rendszer és sorolhatnám. Befejezem mert ma a szokásosnál is durvább napom volt.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. március 3., szerda 17:22

Most valtottam munkahelyet, majd 2 honap múlva valaszolok. :mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. március 3., szerda 17:14

Ha önmegvalósítanék, akkor a megyeiben alibiznék 1,5x ennyi pénzért. :mrgreen:

Maradt a marketing, csajozni jól lehetett vele, de unalmas mint a pitsa. De legalább jól fizet.
Nem illik.

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2021. március 3., szerda 17:06

Református lelkész vagyok, ma már egy Pest-megyei faluban. A kezdetek, hát... Egy rossz albérlet, fájóan kevés fizetés, még jó volt, hogy csak a kutyám volt. Ma már más, szép életünk van, hálás vagyok érte. :) Az asszony tanárként dolgozik, nem is tudom mi lenne vele, ha nem lennék, borzasztó... :(

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. március 3., szerda 16:17

Nekem fura, egyreszt abban a szakmaban dolgozom, amit imadok, jol is keresek, van munka is, ez mindenkepp pozitiv. Cserebe megvisel a sok igenytelenseg, amit csinalni kell, a sok nivotlan szar, ahol minimalis muveszi igenyesseg sincs. Sajna feljebb lepni nem tudok meg, ahhoz tobb minden kell egyszerre, ebben meg szepen lassan kiegek. De nem tudnek mast csinalni. :lol: Teljesen ambivalens.

kierkegaard
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. március 3., szerda 15:45

Én jelenleg elégedett vagyok a fizetésemmel. Sőt, én is túlfizetve érzem magam és idén is kapunk fizetésemelést. IT szektor. Sose gondoltam volna, hogy ennyit fogok keresni.

Viszont bár nagyon jó helyen vagyok, remek irodai környezet, családias hangulat..és bár a munkakörömet is szeretem de úgy érzem nem tudok benne önmegvalósitani. Dietetikai pályán gondolkoztam de rájöttem, hogy csak csapongok az életben.
Szóval mivel nem tudom mi az élet értelme, így pszichiáterhez járok aztán remélhetőleg egyszer eljutunk oda, hogy megéljem azokat a munkaheteket mikor azt mondhatom van értelme felkelni és várom, hogy beérkezhessek. :)

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5832
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Jim » 2021. március 3., szerda 15:31

Ez azért probléma, mert lassan kiöregszik vagy már ki is öregedett az a tanárgeneráció, akiktől lehetett tanulni...
A mostani gyerekek milyen szinvonalú oktatást fognak kapni??
Jobb bele sem gondolni :hmmm:

Norbi90
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2021. március 3., szerda 15:09

jelenlegi munkahelyemmel elégedett vagyok, bár németország,de jobb munkahelyet nem kívánhatnék, világvezető müanyagipari cégnél vagyok, képesítésemhez képest viszonylag magas fizuval, így belegondolva egy érettségivel szerintem kimaxoltam a dolgot, bár megszenvedtem még kaptam szerződést, megérte. 3 müszak, karácsonyi pénz, nyaralás pénz ( na az zsíros) 30 nap szabi plusz havonta 2 nap,túlórákból lecsusztatva,céges ruha,bent mossák, csupa csupa jó dolgokat tudok mondani, évi 35-40 ezer eurot megkeresem. a dolog szépséghibája, hogy távol kell lennem az otthonomtól a hazámtól.....

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2021. március 3., szerda 15:04

Érdeklődéssel olvasom pár napja az off topicot. Köszi srácok a hsz-eket!

A szavazásnál én gondban vagyok.. alap esetben igen elégedettnek vallanám magam, de a telibekúrt covid óta ( számoljunk tavaly márciustól) sajnos drasztikusan csökkent a munkával töltött időm, hiszen összesen 2 hónap volt engedve.

2 diplomával a zsebemben, sose gondoltam vna, h egyszer ilyen helyzetbe jutok.. elégedetlen nem lehetek, hiszen van saját kertes ház pesti részen, saját autó, nagy motor, csodás feleség :sziv: , sőt pár hete az alacsonyabb osztályú futball is engedve van így legalább az visszatért az életembe :) , ennek ellenére ezt a majd' 1 éve tartó állapotot munkaügyileg nehezen viselem.. :x

Szóval én inkább elégett vagyok, csak ebben a szartócsában, amiben lépkedünk már sok hónapja nagyon rossz, hogy le vagyunk állítva :'(
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realfan » 2021. március 3., szerda 15:03

a munkahelyemmel maximálisan elégedett vagyok, sikerült történészként is a szakmámban elhelyezkedni, viszont mivel az ELTE-nek dolgozom, így a fizetésemmel már kevésbé, a mostani emeléssel elértem a 155 ezret :mrgreen: viszont maga a meló érdekes, az egyetem levéltárában dolgozom, igazából saját kutatásommal is tudok haladni és rengeteg érdekes irat van, igazából, ha értelmesebb bért kapnék, semmi panaszom nem lenne rá :D :D

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. március 3., szerda 14:50

Nekem a körülményekre semmi panaszom nem lehet. Túl is vagyok fizetve, mint szerintem mindenki ebben a szakmában. :)

Az más kérdés, hogy nem álommeló, tehát mondjuk hogy munka, és nem hivatás. Pénzkeresési lehetőségként nagyon jó, de lelkesedéssel nem tudok beszélni róla.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. március 3., szerda 14:48

Realista24 írta: Ha már témánál vagyunk, szavazzuk meg.
Tök jó ötlet!

Remélem marad ez a tendencia,ami a mostani állásnál van és több elégedett ember van.

Végülis ez az életben a cél, elégedett és boldog emberek, akik hasznosak a társadalmaknak, majd tovább adják ezt és kitermelnek egy új generációt.

A gond ott kezdődik, mikor nehéz körülmények közé kitermel valaki 10gyereket, akiknek szintén nehéz lesz. :roll:

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. március 3., szerda 14:37

Babinho írta: Ha valami jól bevált szoftverfejlesztő vagy más IT képzés tudtok, azért ne tartsátok magatokban :)
Én jól munka tekintetében, de egy ilyen képzést szeretnék elvégezni, mert lenne itt mit fejlődnöm, és ez a jövőben olyan lesz mint az abc.
Udemyn nezelodj, 10 euro/db aron lehet bezsakolni eleg jo kurzusokat. En most egy Swift-iOS kurzusba tankolom a szabadidomet. :)
Azert jo az IT, mert talan ez az egyetlen jol fizeto ipar, ahol nem erdekli a munkaltatot a papir. Kapsz 2-3-4 kor interjut, aztan ha alkalmas vagy, akkor dolgozhatsz. Nekem sincs meg diplomam, anno felbehagytam es csak most iratkoztam be ujra.

Szavazas:
Elegedett vagyok. 1 eve fix home office, rezsihozzajarulas, kotetlen munkaido, iparagi atlagnak megfelelo fizetessel, nagyon jo juttatasokkal es bonuszokkal. Nem hiszem, hogy az orszagban talalnek ennel jobb helyet, kulfoldre pedig egyelore nem szeretnek menni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62633
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 3., szerda 14:34

Ha már témánál vagyunk, szavazzuk meg.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. március 3., szerda 14:02

csababarca írta:
'shutterisland írta: de ettol fuggetlenul is kell ugyanugy majd egy normalis melo egy elheto eletszinvonalhoz, 150 ezerbol igy is huzos lenne meglenni.
itthon azért lehet már jól keresni, csak el kell kerülni azokat a munkahelyeket, amiknél az állam határozza meg a fizukat.
Steve írta: Mindenképpen reagálni akartam erre, amúgy nem szívesen mondom el a véleményemet.

Azt gondolom Neked semmi okod a szégyenkezésre. Ellenkezőleg, legyél büszke magadra.

Viszont lehet nem kapok jófej pontot, de azt gondolom hagyd az egészet a fenébe. Válts egy olyan szakmára amiből meg tudsz élni, ha nem tud és akarod (teljesen érthetően) elfogadni ezt a fizetést.Azt gondolom senki nem fog azzal jól járni ha utálod majd a munkádat és a mindennapjaidat. Idővel a munkád rovására is fog menni.

Ha családod lesz(gondolom még nincs) akkor mégnehezebb lesz szerintem szakmát váltani, mint most mikor még ott van a családi segítség az otthon lakás. Ne várj két évet, keresd minél hamarabb az aktuális lehetőséget. Ahogy telik az idő és öregszel és egyre több dolog épül fel az életedben annál kevésbbé leszel rugalmas.
Köszi a tanácsot.
Már egy ideje fontolgatom, csak tényleg nem szívesen hagyom ezt. De rá leszek kötelezve, szóval tényleg mindegy, hogy most vagy két év múlva.
felmérem tavasszal a lehetőségeket mindenképpen.
Haha utáltam magamat miközben ezt leírtam, de komolyan.

Rohadtul nem ok, hogy az ember feladja azt amibe éveket fektett. Nem ok, hogy egy gyönyörű hivatást hagy ott az ember. Viszont az a kevéske élettapasztalat, ami nekem jutott az alapján beláttam, hogy rendszereket, nagyobb volumenű dolgokat nem fogsz tudni megváltoztatni. Az élet pedig túl rövid ahhoz, hogy kivárjon az ember és utána meg idősebb fejjel a világra haragudjon és boldogtalan legyen minden nap.

Nem könnyű újra kezdeni dolgokat. Nekem sem volt könnyű országot váltani felnőtt fejjel leülni és tanulni a nyelvet nulláról ház,alma,kacsa voltak kb az első szavaim svédül, mint a kislányomnak :lol: :D Éjszaka dolgoztam, nappal tanultam és napi 2 órát aludtam, majd hétvégén csak meló és kevesebb tanulás de lagalább alvás. Így ment az elején, úgy hogy volt 5év egyetemem és beszélek angolul..Bevállaltam, néha majdnem feladtam, de most így x év után azt tudom mondani megérte. Most sokkal jobb életem van, mint ami lehetett volna és pár év nehézség után nyugdíjas koromig nyugodt boldog életem lehet.Gondoltam ezt leírom, ha nem baj, hátha ösztönző.

Egy jó fej, értelmes srácnak tűnsz, megérdemled azt a boldogságot, amire vágysz és nem azt érdemled, hogy egy szarul müködő rendszer felőröljön idővel.

Van, aki ezt bevállalja és csak felnézni tudok ezekre az emberekre, de abszolút nem szégyen ha valaki megnyomja a restart gombot.

Én így látom, lehet nincs igazam, ez egyén függő, ki mit csinál.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. március 3., szerda 13:51

Ha valami jól bevált szoftverfejlesztő vagy más IT képzés tudtok, azért ne tartsátok magatokban :)
Én jól munka tekintetében, de egy ilyen képzést szeretnék elvégezni, mert lenne itt mit fejlődnöm, és ez a jövőben olyan lesz mint az abc.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 3., szerda 13:47

Tudást átadni bárhol lehet, én is tanítottam kamuvillanyszerelőket elemi fizikáról az építkezéseken és oldottunk meg közösen problémákat is, igaz azokban a beszélgetésekben oda-vissza több volt a bazdmeg mint a névelő. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 2 regisztrált és 0 vendég