OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

aleksz
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2021. április 18., vasárnap 10:50
Kedvenc játékosaid: Drenthe, Raul Bravo, Lucas Vazquez
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: aleksz » 2021. július 30., péntek 17:18

Realista24 írta:
Egyébként ebben a harcban a védőpajzsunk a maszk, a különleges katonáink a szappan és a fertőtlenítő és a taktikai előnyünk a tömegek elkerülése, minél kevesebb fizikai kontaktus. Remélem a felelős igennel szavazók ezeket továbbra is maximálisan használják, betartják
Ez is kemény bullshit amúgy, szerintem, ráadásul kivitelezhetetlen, mint a tömegek elkerülése.

Szappan meg fertőtlenítő. Minimális értelmét látom állandóan fertőtleníteni, ráadásul mikor fertőtlenítesz? Vagy te is olyan vagy, mint néhányan, hogy a boltban megvett cuccokat otthon lemosod? Ezt nem rosszból, csak kíváncsiságból kérdezem.

Talán a maszknak látom értelmét, de azt sem ezzekkel a korábbi szabályozásokkal, de mint tömegközlekedés, boltok, stb. ott látom értelmét. De ezt sem megelőző, csak lassító eszközként tartom számon.

En, mint orvos, ellenzem az allando kezmosast, fertotlenitest, mivel a szervezetnek szuksege van a minden napi bakteriumokra, mivel epp ezekkel erositi az ember a szervezetet, mintsem a vitaminokkal. Persze az is egy plusz toltet, de epp ezekkel gyengitjuk le a szervezetet, hogy nem juttatunk be eleg bakteriumot.

Ja elfelejtettem, velem nem beszelsz.😂

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. július 30., péntek 16:16

Vakcinával meg több bizalmam lesz, ha lesznek hosszútávú tapasztalatok.
Nagyon nem akarok belemenni, mert unom a témát, de ezt az érvet sosem értettem. Elég sötét világképetek lehet, ha egy vírus esetleges hosszútávú mellékhatásaitol kevésbé féltek, mint egy oltásétól.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 30., péntek 16:01

Egyébként ebben a harcban a védőpajzsunk a maszk, a különleges katonáink a szappan és a fertőtlenítő és a taktikai előnyünk a tömegek elkerülése, minél kevesebb fizikai kontaktus. Remélem a felelős igennel szavazók ezeket továbbra is maximálisan használják, betartják
Ez is kemény bullshit amúgy, szerintem, ráadásul kivitelezhetetlen, mint a tömegek elkerülése.

Szappan meg fertőtlenítő. Minimális értelmét látom állandóan fertőtleníteni, ráadásul mikor fertőtlenítesz? Vagy te is olyan vagy, mint néhányan, hogy a boltban megvett cuccokat otthon lemosod? Ezt nem rosszból, csak kíváncsiságból kérdezem.

Talán a maszknak látom értelmét, de azt sem ezzekkel a korábbi szabályozásokkal, de mint tömegközlekedés, boltok, stb. ott látom értelmét. De ezt sem megelőző, csak lassító eszközként tartom számon.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1745
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2021. július 30., péntek 15:21

Halfkey írta: Nem kell amúgy a harmadik oltás senkinek, induljon csak be a Darwini szelekció. Az elmúlt évek bizonyítják mekkora mamlasz egy faj vagyunk. A legnagyobb koponyáink képesek kifejleszteni egy megoldást egy probléma ellen, aztán meg a témában frissen Google-doktoráltak inkább úgy döntenek õk jobban tudják. Külön vicces a gazdasági oldallal elõjönni hogy milyen drága a vakcina. Az milyen kurva olcsó volt hogy hónapokig dögledezett a világgazdaság, de jó lenne újrázni.
Én meg nem hiszem el a nagy döntéshozóknak, hogy olyan sokra tartanák az emberi életet. És nem, nem a tudósoknak, hanem a politikusoknak. Az immunrendszeremre hagyatkozom, nem lesz semmi bajom. Ha mégis, állok a következmények elébe. Aztán majd kiderül ki járt jobban. Vakcinával meg több bizalmam lesz, ha lesznek hosszútávú tapasztalatok.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. július 30., péntek 15:14

Nem kell amúgy a harmadik oltás senkinek, induljon csak be a Darwini szelekció. Az elmúlt évek bizonyítják mekkora mamlasz egy faj vagyunk. A legnagyobb koponyáink képesek kifejleszteni egy megoldást egy probléma ellen, aztán meg a témában frissen Google-doktoráltak inkább úgy döntenek õk jobban tudják. Külön vicces a gazdasági oldallal elõjönni hogy milyen drága a vakcina. Az milyen kurva olcsó volt hogy hónapokig dögledezett a világgazdaság, de jó lenne újrázni.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2021. július 30., péntek 14:43

kiserik írta: Mert csökken az Antitestek száma a szervezetben, aminek alapból csak akkor kellene termelődni, mikor a vírus megtámadja azt?
A klasszikus vakcinak beadjak neked a virus legyengitett verziojat, igy keletkeznek az antitestek. Az mRNA tipusuak megtanitjak a sejtjeid, hogy hogyan termeljenek antitesteket a virus beadasa nelkul. Ha kaptal barmilyen vakcinat, vannak antitesteid, nem pedig akkor, amikor bekapod a virust.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2021. július 30., péntek 14:33

https://s21.q4cdn.com/317678438/files/d ... -FINAL.pdf

25-tol 27-es diaig.

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2021. július 30., péntek 14:05

kiserik írta: A kérdés továbbra is fent áll: miért van szükség 3. oltásra?

Mert csökken az Antitestek száma a szervezetben, aminek alapból csak akkor kellene termelődni, mikor a vírus megtámadja azt?
Mert az eddigi vakcinák nem elég hatásosak az új mutációkal szemben?
Mert a szervezet elfelejti, hogy már találkozott a vírus antigénjeivel, így nem ismeri fel azt egy esetleges támadáskor?
Mert azt mondták a tudósok?
Mert az elején is azt mondták, hogy lehet, hogy kelleni fog?

Erre lennék kíváncsi.

Egyébként ebben a harcban a védőpajzsunk a maszk, a különleges katonáink a szappan és a fertőtlenítő és a taktikai előnyünk a tömegek elkerülése, minél kevesebb fizikai kontaktus. Remélem a felelős igennel szavazók ezeket továbbra is maximálisan használják, betartják :kacsint:
Mert azt mondták a tudósok. Nem tartom magam kompetensnek a témában, hogy el tudjam dönteni, hogy a szervezetemnek mi a jó Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!,illetve azért eszem a paradicsomot, mert szeretem.
Azt meg nem is merem boncolgatni, hogy aki 2 pfizer-t kapott, annak 3.-nak mást kell kapnia, esetleg oroszt, vagy kínait, mert valószinüleg úgy lesz a leghatékonyabb. Amint lesz rá lehetőségem, szúratok egy harmadikat, bajom úgyseg lesz tőle.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 30., péntek 13:54

Realista24 írta: A kettő nem függ össze sztem.
Egyrészt, már régen mondták hogy kelleni fog lehet a harmadik. Ráadásul nem Viktor találta ki, nyugaton is ilyen hírek voltak, de keleten is.

De gondolom ha mindet ingyen kapnánk, es nem gazdagodna rajta senki, akkor az egész ország csapatna havonta is akár.

Mindegy is. Nagyjából ugyanezek a körök mentek le az első oltási periódus előtt is. Aztán utána úgy mentek a Pfizerert mint Black Firdayon a nő a tescoban a tvemert.
A kérdés továbbra is fent áll: miért van szükség 3. oltásra?

Mert csökken az Antitestek száma a szervezetben, aminek alapból csak akkor kellene termelődni, mikor a vírus megtámadja azt?
Mert az eddigi vakcinák nem elég hatásosak az új mutációkal szemben?
Mert a szervezet elfelejti, hogy már találkozott a vírus antigénjeivel, így nem ismeri fel azt egy esetleges támadáskor?
Mert azt mondták a tudósok?
Mert az elején is azt mondták, hogy lehet, hogy kelleni fog?

Erre lennék kíváncsi.

Egyébként ebben a harcban a védőpajzsunk a maszk, a különleges katonáink a szappan és a fertőtlenítő és a taktikai előnyünk a tömegek elkerülése, minél kevesebb fizikai kontaktus. Remélem a felelős igennel szavazók ezeket továbbra is maximálisan használják, betartják :kacsint:
wZoLee7 írta: Nálunk az alap kettőre sem tudják rávenni az embereket, de menni megy mindenki össze-vissza mintha muszáj lenne. Aztán most meg a kimutatások, hogy az új fertőzöttek 91%-ka nem oltott, persze lehet ez is csak kampány az oltás mellett. Én már túl vagyok a kettőn, még sem készülök sehová, de itt ha beüt a szar megint akkor remélem lesz valami előnyöm belőle, az is előny ha nem kapom el ezt a szart
Elkapni ugyan úgy elkapod, csak a szervezeted könnyebben megbirkózik vele.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. július 30., péntek 13:45

Nálunk az alap kettőre sem tudják rávenni az embereket, de menni megy mindenki össze-vissza mintha muszáj lenne. Aztán most meg a kimutatások, hogy az új fertőzöttek 91%-ka nem oltott, persze lehet ez is csak kampány az oltás mellett. Én már túl vagyok a kettőn, még sem készülök sehová, de itt ha beüt a szar megint akkor remélem lesz valami előnyöm belőle, az is előny ha nem kapom el ezt a szart

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 30., péntek 13:35

A kettő nem függ össze sztem.
Egyrészt, már régen mondták hogy kelleni fog lehet a harmadik. Ráadásul nem Viktor találta ki, nyugaton is ilyen hírek voltak, de keleten is.

De gondolom ha mindet ingyen kapnánk, es nem gazdagodna rajta senki, akkor az egész ország csapatna havonta is akár.

Mindegy is. Nagyjából ugyanezek a körök mentek le az első oltási periódus előtt is. Aztán utána úgy mentek a Pfizerert mint Black Firdayon a nő a tescoban a tvemert.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 30., péntek 13:24

El Sie7e írta:
kiserik írta:
Veled nem vitázom kormányzati dolgokban :p Szerintem Te a 16000es lélegeztető gép bizniszt is el tudod fogadni :D
ez a trend, minden ország többet vett, mint amennyi kell a lakossága egyszeri beoltásához (duplán)
az ellenzék így is hőzöngött még április-májusban hogy miért nem veszünk még 1,5-2 millió Pfizert :D
a 16ezres lélegezetőgép biznisz pedig arcpirítóan csúnya volt :shutup:
nem fölöslegnek kell tekintetni a mostani készleten lévő mennyiséget, hanem tartaléknak
szerinted a tározókban lévő gáz, amit nyáron termelnek be oda, az is fölösleges? :hmmm:
A probléma ott kezdődik, hogy fasza készletünk van elavultnak tűnő vakcinából. Ahogy R24 írta, a Pfizer azon dolgozik, hogy az új mutációk ellen is hatásos legyen az új gyártás, mi meg ráoltunk egy kínait a dupla Pfizerre oszt jó van. A három az három, mit kell itt problémázni.
Realista24 írta:
kiserik írta: A következő gyártás. Nem a készleten rohadó több millió fölösleg.
Fölösleg? Sztem olyan nincs. Vagy már mindenki be van oltva? Kétszer?
Érdekes kérdés, hogy miért is kell a 3. oltás?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 30., péntek 13:07

kiserik írta:
Realista24 írta:

De most nem ezt csinálják? Jön a delta, gamma, labda, théta, stb...Pfizerék is azon dolgoznak a hírek szerint, hogy az újak ellen is védjen a következő gyártás.
A következő gyártás. Nem a készleten rohadó több millió fölösleg.
Fölösleg? Sztem olyan nincs. Vagy már mindenki be van oltva? Kétszer?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. július 30., péntek 12:54

kiserik írta:
füst írta: Azért nem nő az oltakozási hajlam, mert pihi van. Ez egy pillanatnyi állapot, nem szabad ebből extrapolálni. Majd ha beindul megint a szar, akkor lesz megint kedv oltakozni, különösen akkor, ha világosan kirajzolódik, hogy a kórházba, intenzívre, elhunytak sorába milyen arányban kerülnek az oltottak-nem oltottak.
Jó hogy van tarcsiba elég vakcina, az elején oltottak már fél éve kapták a koktélt, lassan időszerű és aki pedig eddig kihagyta, de kedve lesz meggondolni magát, az azonnal kaphatja.
Veled nem vitázom kormányzati dolgokban :p Szerintem Te a 16000es lélegeztető gép bizniszt is el tudod fogadni :D
ez a trend, minden ország többet vett, mint amennyi kell a lakossága egyszeri beoltásához (duplán)
az ellenzék így is hőzöngött még április-májusban hogy miért nem veszünk még 1,5-2 millió Pfizert :D
a 16ezres lélegezetőgép biznisz pedig arcpirítóan csúnya volt :shutup:
nem fölöslegnek kell tekintetni a mostani készleten lévő mennyiséget, hanem tartaléknak
szerinted a tározókban lévő gáz, amit nyáron termelnek be oda, az is fölösleges? :hmmm:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 30., péntek 12:47

Realista24 írta:
kiserik írta:
Nagyon jó dolog ide keverni az influenza oltást. Példázza, hogy mennyire nincs megfelelően kommunikálva ez az egész mizéria. Influenza oltás nem azért van minden éven, mert a szervezet nem emlékszik rá... A WHO minden évben, az előző év eredményei alapján állítja össze, hogy mely influenza törzsek ellen legyen jó az oltás. Így minden évben más, de előfordulhat, hogy semmit sem ér ...
De most nem ezt csinálják? Jön a delta, gamma, labda, théta, stb...Pfizerék is azon dolgoznak a hírek szerint, hogy az újak ellen is védjen a következő gyártás.
A következő gyártás. Nem a készleten rohadó több millió fölösleg.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 30., péntek 12:38

kiserik írta:
Realista24 írta:

Meg eleve arról volt szó, nem, hogy évente legalább egyszer kell egy belőle. Már annak, aki akar, mint az influenza oltásnál.
Nagyon jó dolog ide keverni az influenza oltást. Példázza, hogy mennyire nincs megfelelően kommunikálva ez az egész mizéria. Influenza oltás nem azért van minden éven, mert a szervezet nem emlékszik rá... A WHO minden évben, az előző év eredményei alapján állítja össze, hogy mely influenza törzsek ellen legyen jó az oltás. Így minden évben más, de előfordulhat, hogy semmit sem ér ...
De most nem ezt csinálják? Jön a delta, gamma, labda, théta, stb...Pfizerék is azon dolgoznak a hírek szerint, hogy az újak ellen is védjen a következő gyártás.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. július 30., péntek 12:26

Nem írtam kormányzati dolgokról, a belpolt kerülöm mint a tüzet, már elég régóta. A mondandóm lényege 4 szóban ennyi;
Örülök, hogy van elég.

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 30., péntek 12:19

füst írta: Azért nem nő az oltakozási hajlam, mert pihi van. Ez egy pillanatnyi állapot, nem szabad ebből extrapolálni. Majd ha beindul megint a szar, akkor lesz megint kedv oltakozni, különösen akkor, ha világosan kirajzolódik, hogy a kórházba, intenzívre, elhunytak sorába milyen arányban kerülnek az oltottak-nem oltottak.
Jó hogy van tarcsiba elég vakcina, az elején oltottak már fél éve kapták a koktélt, lassan időszerű és aki pedig eddig kihagyta, de kedve lesz meggondolni magát, az azonnal kaphatja.
Veled nem vitázom kormányzati dolgokban :p Szerintem Te a 16000es lélegeztető gép bizniszt is el tudod fogadni :D

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2021. július 30., péntek 12:18

En csak azt nem ertem, hogy ha van egy cikk, hogy Japanban most megsokszorozodott a fertozottek szama, akkor mindenki berohogozi a cikket. Egyreszt ez nem riogatas, hanem tenykozles, masreszt emberek halalat jelenti a megvokedett szamok, szerintem ezen kurvara nincs semmi rohogni valo.

A legfontosabb meg mindig az, hogy visszaszoritsuk az egeszet. A CDC most adott ki egy jelentest, hogy milyen fertozo is a delta, illetve hogy az oltottak is fertoznek tovabb, igaz kisebb mertekben. Ezeken a jelenteseken nalunk ezerszer okosabb, hozzaertobb emberek dolgoznak honapok ota, en adok az o szavukra, nem mindenkinek kell. Es ez nem riogatas, hanem tenykozles, kutatasra alapozva.

Ha azt mondjak ugyanezek az emberek, hogy kell harmadik oltas, amit amugy mar ez eleje ota mondanak, akkor en hiszek nekik. De az oltasok meglete nem kene hogy mentesitse az embereket a maszkviseles alol, mert a visszaszoritasban meg mindig a gyakori kezmosas, fertotlenites, es maszkhordas a legfontosabb lepcsofok.

Kulon poen volt, amikor voltam Mo.-n ket hete, es a taxis elkezdte mondani hogy mekkora ripacs, felos szar vagyok mert viseltem a maszkot a kocsijaban. :lol:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. július 30., péntek 12:14

Azért nem nő az oltakozási hajlam, mert pihi van. Ez egy pillanatnyi állapot, nem szabad ebből extrapolálni. Majd ha beindul megint a szar, akkor lesz megint kedv oltakozni, különösen akkor, ha világosan kirajzolódik, hogy a kórházba, intenzívre, elhunytak sorába milyen arányban kerülnek az oltottak-nem oltottak.
Jó hogy van tarcsiba elég vakcina, az elején oltottak már fél éve kapták a koktélt, lassan időszerű és aki pedig eddig kihagyta, de kedve lesz meggondolni magát, az azonnal kaphatja.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég