Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Victor » 2021. október 7., csütörtök 12:17

Ő azt mondta, hogy meg lehet osztani a tárhelyet ,azért próbálkoztam :mrgreen: magyarul akkor most csak az ő mappájába töltöttem volna, de ugyanúgy az én tárhelyemre?
Akkor olyan út nincsen, hogy jelszó meg egyebek nélkül az ő mappájába töltsek úgy, hogy az ő helye fogyjon?

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. október 7., csütörtök 12:02

Nemnagyon értem a kérdést, hogy érted hogy megosztott veled? Csak a saját driveodra tölthetsz fel, fájlokat oszthatsz meg, tárhelyet nem.

Ha megadta a jelszavát úgy érted, akkor meg lépj azzal be és menni fog.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Victor » 2021. október 7., csütörtök 11:42

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy hogyan lehet Drivera úgy feltölteni, hogy ne az én tárhelyemtől vegye el a helyet?
Kollega megosztott egy korlátlan Drive-ot velem, de hiába megyek rá ott a feltöltésre, azt írja, hogy tele van a tárhelyem, ezért nem tudom feltölteni a fájlokat. :hmmm:

Előre is köszi a válaszokat!

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3557
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. október 6., szerda 17:37

Sziasztok, kis segítség kéne. Feleségemnek akarok laptopot venni és nem értek a lovakhoz..

4-(5) feltétel van fixen:
-Dell
-min 16gb ram, min 2ghz proci órajel (nyilván i5 :D)
-min 15" kijelző
-nem akarok geforce mx vidikártyát bele (meló miatt, meg privátban is szokott plakátokat szerkeszteni)
-(usb-c dokker/világító klaviatúra)

Eddig ált. 3 gép szokott szembejönni: vostro 3500, 55XX; meg inspiron 55XX valamilyen konfigban. Viszont most felugrottak a g3 3500 sorozat gépei.
Gamer sorozat, szóval gondolom a hűtés rendben van, ez mondjuk fontos volna, nekem a cégesem egy latitude 7490, az amikor 2-3 excelem fut egyszerre, meg vmi yt vidi is megy, zúg, mint valami porszívó, de azt excel nélkül is tudja.. :D
Most ezzel a géppel szemezek..

Vélemény/infó, hogy mi a fakk a különbség a vostro/inspiron sorozat között? Nekem pl a design marhán nem tetszik egyiknél sem, de ez pl. szerintem f@szán néz ki..
Előző melóhelyén céges gépe dell volt, én a sajátomat már 3 éve nyúzom, húgom vett egy böhöm 17 collosat 4-5 éve, az is fasza.. Meg a cégnél mindenünk dell, nekem bejön, szerintem jók.

Szerintem ez még gép lesz 4-5 év múlva is, nem fog szaggatni a yt/tvgo/sorozatbarát (mint most a 10 éves samsungján).

Köszönöm
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Nika91127
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. október 1., péntek 18:42

h3x0r írta: Akinek van itt airfryere, kinek hogy vált be? Miket szoktatok benne sütni? Mivel tud többet, vagy mivel jobb, mint egy elektromos sütő? Takarítás mennyire macerás?

Hali!

Nekünk “Elite” márkájú van. Feleségem az airfryer-es fb csopi alapján választotta. Husit, kuglófot, krumplit, meg egyszerűbb ételeket szoktunk sütni benne. Van külön receptkönyv is. Ahol most ideiglenesen vagyunk albi, ott egy régi gázsütő van. Eddig nem sokszor kapcsoltuk be :)
Takarítani én szoktam, nem macera, teflonos a belseje :)

Ő, ha jól rémlik :)
https://www.bravuroshop.com/elite-olaj- ... O4QAvD_BwE

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. október 1., péntek 18:27

Akinek van itt airfryere, kinek hogy vált be? Miket szoktatok benne sütni? Mivel tud többet, vagy mivel jobb, mint egy elektromos sütő? Takarítás mennyire macerás?

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3721
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2021. október 1., péntek 13:30

Hali, ha valaki akar egy fasza ár-érték arányú sport okosórát (Honor MagicWatch 2 46mm)
Bővebben

Kihasználtság miatt eladóvá vált, Én nem tudom kihasználni, de hátha valaki gondolkodik rajta, az dobjon egy PÜ-t. :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. szeptember 25., szombat 19:00

Beírom ide is, hátha tud valaki segíteni:
Galaxy A71-em van. Vettem egy új Samsung töltőt és kábelt, mert szarakodott a töltés az elmúlt 1 hónapban. Egyáltalán nem töltött, így máséval kellett. Bevittem Media Marktba, csávó megnézte a töltőt és a kábelt is, azt mondta mind2 szar. (de más telefont tudok vele tölteni) Na fasza mondom. Hazaértem, kipróbálom az újat, semmit nem csinál. Bezzeg egy régi Xiaomi töltőt felismer, de a gyárit meg a zsír újat nem. Nem értem....
Kép

Avatar
Zubkov
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2021. szeptember 17., péntek 17:33
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Zubkov » 2021. szeptember 17., péntek 18:42

Caraway írta: Kovetkezo honapban en is beneveznek egy uj iphonera, a 4 eves 7-esemet akarom lecserelni. Amiket neztem lehetosegnek, az az iphone 11, 11 pro es a 12. Valamelyikkel esetleg valakinek van tapasztalata? Steve? :mrgreen:
Nyilvan tudom, hogy mindegyik nagyon jo telo, de esetleg hogy ar ertek aranyba melyik erne meg legjobban.
Igazából 12 prom van,de… több ismerősöknek is van sima 12 nekem meg volt 11 prom ez előtt így ismerem valamelyest az iphoneokat.
Én a sima 12 felé terelnélek.
Jobb hardver
Hosszabb ideig támogatott szoftver
Árban sem drágább ha újonnan veszed
Szebb dizájn
A tele kivételével jobb fotó es videó képességek
Valamint nagyobb kijelző bár ez persze negatívum is lehet kinek mi…

Míg a másik oldalon maximum az anyag használat es a már említett tele objektív ami szól…

Mellé persze itt egyikkel sem tudsz lőni

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. szeptember 17., péntek 18:22

Caraway írta: Koszi mindenkinek a segitseget!

Akkor valoszinuleg 11 pro es 12 kozott lesz a valasztas, de jobban hajlok a pro fele, mivel kulsoleg szamomra tetszetosebb. Amugy a 4 eves 7-esemet cserelem le, szoval biztos nagy lesz a kulonbseg. Az a durva, hogy a mai napig semmi baja nincs azon kivul, hogy mar nagyon gyorsan merul es nincs tarhelyem. :D

Amugy ha a telefont nem a sajat toltojevel, hanem mondjuk egy erosebb Ipad toltovel toltom, akkor az tonkreteszi az akksijat, vagy nem problema?
Ahogy írták előttem, nem csak a töltőadapter és a kábel! határozza meg a tölési sebességet, hanem a telefonnak is van egy "felvevő" kapacitása. Szóval nem fogja túllépni főleg, ha a töltésbeállításokban is lekorlátozod normálra.

Illetve tanácsos gyorstölteni csak szükség állapotban, amúgy a lassan járj, tovább érsz elv működik.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Marky
Hozzászólások: 1896
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. szeptember 17., péntek 17:31

Caraway írta: Amugy ha a telefont nem a sajat toltojevel, hanem mondjuk egy erosebb Ipad toltovel toltom, akkor az tonkreteszi az akksijat, vagy nem problema?
Az akksi elott van a panelen egy toltesvezerlo, szoval tonkre nem fogja tenni. Az mas kerdes, hogy hosszutavon mennyire hasznal a gyorstoltes egy akksinak… az en 11 Pro-m elmult masfel eves, a rendszer szerint 98%-os az akksija, de azert en tobbnek erzem a degradaciot. Ha kibir meg 1.5-2 evet es netan lesz egy csereakcio az akksira, akkor meg sokaig velem marad.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1637
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. szeptember 17., péntek 17:15

Koszi mindenkinek a segitseget!

Akkor valoszinuleg 11 pro es 12 kozott lesz a valasztas, de jobban hajlok a pro fele, mivel kulsoleg szamomra tetszetosebb. Amugy a 4 eves 7-esemet cserelem le, szoval biztos nagy lesz a kulonbseg. Az a durva, hogy a mai napig semmi baja nincs azon kivul, hogy mar nagyon gyorsan merul es nincs tarhelyem. :D

Amugy ha a telefont nem a sajat toltojevel, hanem mondjuk egy erosebb Ipad toltovel toltom, akkor az tonkreteszi az akksijat, vagy nem problema?

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. szeptember 17., péntek 16:53

Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6/128GB maradt végül. Akármit néztem, mindenben ütötte a Mi 11 Lite-ot. Az kívülről jobban tetszett persze és kézhezállóbb volt, de a paraméterek és ár/érték arányban is jobbnak láttam ezt választani. Ráadásul olcsóbb is volt, és nem egy lebutított verziója a csúcskategóriás nagytestvérnek. Redmi Note 4 volt az első Xiaomi telefonom, semmit nem csalódtam benne, 3 év után elkezdett növekedni a hátulja, aztán a képernyő is megprepedt emiatt, az akkumulátor kikészült, de még képes néha bekapcsolni töltőről, ha le kell szedni róla valamit. :mrgreen:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. szeptember 17., péntek 8:51

Alapvetően, sima fényképhez nincs is sok értelme a 108 mp-es funkciónak.

15-20+ mega egy kép. Ha mondjuk nem háttérképet akarsz egy laptopra, teljesen felesleges.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

kierkegaard
Hozzászólások: 1655
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. szeptember 17., péntek 8:27

viszont xiaominál és társainál se használja senki a 100+ mpx funkciót. nem is default. Az alacsonyabb pixel szám jobbat csinál.

kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. szeptember 17., péntek 8:21

h3x0r írta:
Steve írta: Ez a megapixel háború szerintem nagyon nem stimmel. Nem tudom, hogy hogyan csinálja az Apple pl de rohadt jó és stabil képeket csinálnak a készülékeik, egy milliárd megapixel nélkül. Míg néhány sok megalixeles mobil, bizonyos fényviszonyok, vagy körülmények között teljesen felsülnek, hiába a sok megapixel.
Annyira nem ertek hozza, de valami olyasmirol van szo, hogy ugyanakkora teruletre kevesebb pixel jut, vagyis mivel nagyobb a pixelek merete, tobb fenyt tudnak befogadni; kevesebb a zaj, kevesebbet kell digitalisan feljavitani, igy szebbek a kepek is. De a pixelek szama a kamernak csak egy alkoto eleme, amit laikuskent egyszerubb osszehasonlitani, mint azt, hogy milyen minosegu szenzorok es lencsek kerultek bele. De azert meg kesz szerencse, hogy a 330 meg 430 ezres iphone jobb kepeket csinal, mint a 60-100 koruli xiaomi :mrgreen:
Már említettem, ott vannak a Pixelek. Sajnos Magyarországon csak drágán kaphatóak, hivatalos eladó nincs, de pl Németországból olcsón beszerezhetőek. Én a Pixel 4a-t 280 euróért vettem 2 év garanciával a MediaMarktban. Relatíve alacsony pixelszám (12, 16) mellett olyan képek, hogy eldobod az agyadat. Egyébként csak meg kell nézni a régi digitális fényképezőgépeket. 2 MP és hasonlók.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 17., péntek 7:41

:lol: :lol: :lol: :lol:
Egy gyomros Stevenek :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. szeptember 17., péntek 7:40

Steve írta: Ez a megapixel háború szerintem nagyon nem stimmel. Nem tudom, hogy hogyan csinálja az Apple pl de rohadt jó és stabil képeket csinálnak a készülékeik, egy milliárd megapixel nélkül. Míg néhány sok megalixeles mobil, bizonyos fényviszonyok, vagy körülmények között teljesen felsülnek, hiába a sok megapixel.
Annyira nem ertek hozza, de valami olyasmirol van szo, hogy ugyanakkora teruletre kevesebb pixel jut, vagyis mivel nagyobb a pixelek merete, tobb fenyt tudnak befogadni; kevesebb a zaj, kevesebbet kell digitalisan feljavitani, igy szebbek a kepek is. De a pixelek szama a kamernak csak egy alkoto eleme, amit laikuskent egyszerubb osszehasonlitani, mint azt, hogy milyen minosegu szenzorok es lencsek kerultek bele. De azert meg kesz szerencse, hogy a 330 meg 430 ezres iphone jobb kepeket csinal, mint a 60-100 koruli xiaomi :mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. szeptember 16., csütörtök 16:40

Ott volt a kínálatban, de annyira megbízható volt mindkét Xiaomi nekem, és az ötfős családban is 3 évente váltottunk most nagyjából, senki nem csalódott benne, úgyhogy maradnék. Még kicsit összehasonlítom őket majd véleményeket olvasgatva, de szerintem marad a Mi 11 Lite.

Csábított elfelé azért az elárusító, kipróbáltatta velem a pult alól elővett Mi 11-et, de inkább mondtam be se kapcsolja. :mrgreen:
Akkumulátort nézve sok különbséget jelent a 4250mAh és az 5260 mAh? :sly: Már csak ez maradt, amiben üti nálam a Pro.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. szeptember 16., csütörtök 14:29

lordgabi írta: Eddig úgy néz ki, hogy nálam veri a Xiaomi Redmi Note 10 Pro 108MP-t a Xiaomi Mi11 Lite.
6/128GB felszereltséggel van mindkettő.
95000 és 100000 forint nagyjából átszámítva árban.
Sima döntés, és a a Mi 11 Lite?
Túl sokat nem akarok rá verni, és az időből is lassan kifutok.
Mi 9 után ugye egyértelműen a Mi széria áll közelebb hozzám, cserélgetni nem akarom évente.
Realme 7-et, vagy prot nézd meg, közvetlen környezetemben ketten cseréltek Xiaomit rá, és mindketten el vannak ájulva tőle. Én is megtaperoltam, szerintem zseni. És marad pénz is a zsebedben.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 32 regisztrált és 0 vendég