Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 24., péntek 22:06

sebydani írta:
Alleban van dedikált terem rá.
meg is találtam, köszi.
lehet elkélne egy felirat is, franc se tudja milyen lesz a nyelvezete:D
de olyan gondolom nincs, csak sima eredeti nyelvű.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. szeptember 24., péntek 21:57

csababarca írta: Van még olyan mozi Budapesten, ahol eredeti nyelven, hozzá angol felirattal lehet filmet nézni?
Régen talán a Mom-ban volt ilyen.
Dune-t néznénk meg majd menyasszonyommal.
Vagy sima angol nyelvű vetítés is jó.
Alleban van dedikált terem rá.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 24., péntek 21:56

Van még olyan mozi Budapesten, ahol eredeti nyelven, hozzá angol felirattal lehet filmet nézni?
Régen talán a Mom-ban volt ilyen.
Dune-t néznénk meg majd menyasszonyommal.
Vagy sima angol nyelvű vetítés is jó.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 22., szerda 22:03

Megnéztem a Schumacher dokut, végén bőgtem mint egy kislány, nagyon meghatott, ahogy a gyerekei és a felesége beszéltek róla.
Elfelejtettem már majdnem mekkora ikon volt.

ami furcsa volt, és inkább az F1 topikban kellene felhozni az az Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!eltiltásos esete, amikor Villenueve-t, és eltiltották, ha jól értettem egy futamról, vagy többről:D ma meg egy ilyen ér 10 sec-et:D, na mindegy.
Nem véletlen néztem anno az F1-et és volt kötelező vasárnapi program, elképesztő ikonok voltak, nem macskajancsik, mint most.
érzékeny téma, ezért nem kezdek bele, de nálam az a korszak volt a forma-1, ott a 1996-2001/2002 közötti időszak.
Sennát is megkönnyeztem rendesen, elképesztő volt ő is, persze őt sajnos nem láttam "élőben".
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. szeptember 22., szerda 21:49

géza írta: Shang Chi

Talan a legjobb Marvel eredet tortenete. Nem koveti nagyon a tipikus szuperhosos filmek narrativajat, sokkal lassabb a tortenet folyasa. Picit olyan erzesem volt, mintha egy azsiai folmet latnank, amibe eppenseggel van szuperhosos elem is. En a Black Pantherrel hasonlitanam ossze, ott picit eroltetnek ereztem a hypeot es nagyon rank akartak tolni az eltero kultura unnepleset, itt sokkal valodibb es hihetobb volt az egesz. Osszesegeben meglepoen jo film volt.
Pont ugyanolyan erőltetett, mint a Black Panther. Az elejen jobbnak indult, de a vége ennek ultragagyi.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2021. szeptember 18., szombat 23:10

Amikor a Netflix kínálatát kritizáljuk, ne feledjük, hogy olyan elven működik, mint a hajdani videotékák: A filmfogyasztók lehető legnagyobb spektrumát kívánja elérni az ínyenc, szerzői filmekre áhítozó hipszterektől kezdve az igényes “mozi bubusokon” (ahogy Réz András mondaná :) ) és franchise rajongókon keresztül az átlagos filmbarátokig.
Emiatt a trashtől a remekművekig minden fellelhető, ugyanakkor az előfizetői számot sajnos nem a minőség, hanem a mennyiség generálja, így úgy érzed magad, mint ha a szemétdombon guberálnál, de szerintem megéri keresgélni!
Ha csak minőségre utaznátok, arra ott van a Cinego, mely döntően az európai és ázsiai szerzői és igényes műfajfilmeket tárja elénk jóval alacsonyabb előfizetői díj mellett :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. szeptember 13., hétfő 21:43

KATE: Mary Elizabeth Winstead elképesztően badass! A film meglepően korrekt, sőt, Netflix mércét nézve a jobbak közé tartozik simán. Nincs túlgondolva, csak megy az akció, némi drámai töltettel, amit hál' Istennek nyakon öntöttek neonfényekkel és Japánnal.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mocsok » 2021. szeptember 9., csütörtök 16:20

https://youtu.be/9ix7TUGVYIo

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. szeptember 8., szerda 15:58

A24 + Phoenix? jöhet :D
C'mon C'mon | Official Trailer
Kép

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2021. szeptember 7., kedd 8:54

Faust írta:
Terribly happy

Egy elhagyatott kis községben játszódó groteszk thriller, .....

Mørke


Hát még ez basszameg, ez rendesen befeszített néhol, a téma nagyon érzékeny, és a tálalás kiváló, Lie Kaas pedig god módban tolja. Külön érdekesség, hogy neki a való életben mindkét szülője öngyilkos lett....
Óriási +1 mindkét filmre.

Ha skandináv akkor esetleg egy kevésbé ismert filmet tudok még én is ajánlani Mads Mikkelsennel a Hogy szeretsz?-et. (Mondjuk neked Faust ezt lehet már írtam régebben pm-ben.)
Romantikus film a jobb fajtából, nem egy sablon történettel. Susanne Bier rendezte, és írta (Anders Thomas Jensen a társforgatókönyvírója). Főszereplők között akkor kevésbé ismert, de ma már sztárparádénak számító Mads, Sonja Richter, Lie Kaas hármas. Bátran ajánlom mindenkinek, főleg azoknak akik csípik a Dogma filmeket.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. szeptember 7., kedd 5:50

Szerintem a Vérvörös égbolt c. horrorfilm sem rossz ami a Netflixet illeti. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. szeptember 7., kedd 0:22

Ha már netflix, néha akadnak jó dolgok is, bár jellemzően nem ők gyártják őket. :lol: Elképesztő fos egyébként a magyar felhozatal, átnéztem valamelyik nap az angolra, sokkal több az értelmes film. De a napokban találtam két skandi cuccot magyar felirattal, rendesen meglepett.

Terribly happy

Egy elhagyatott kis községben játszódó groteszk thriller, a Bűnös c. film Jacob Cedergrenjével, és egy mindig jó Kim Bodniával. Néhol kifejezetten ötletes cucc, de alapvetően szerintem hangsúlyt téveszt, vagy legalábbis nem tudja eldönteni, mi is valójában a film, de egy megtekintést mindenképp megér, így is jobb az amcsi tucatthrillerek 90%-ánál.

Mørke


Hát még ez basszameg, ez rendesen befeszített néhol, a téma nagyon érzékeny, és a tálalás kiváló, Lie Kaas pedig god módban tolja. Külön érdekesség, hogy neki a való életben mindkét szülője öngyilkos lett - a film narratívája az öngyilkosság körül forog -, brutál meló lehetett így megcsinálni ezt a filmet. Vannak benne butaságok, és a végét konkrétan annyira nem éreztem, de ritka jó thriller, kőkemény és furcsaságában is hiteles a történet, feszes, izgulós, rendesen pumpált a szívem néha, pedig faarccal szoktam nézni az ilyesmiket, valamire rátapintottak. Meleg szívvel ajánlom a műfaj kedvelőinek, netflixen Homály címen fut, pedig semmi köze ahhoz. :lol: Külön öröm, hogy már mióta watchlistemen volt, de sehol nem találtam rendes minőségben.

Ad astra

Fú, ezt meg kell néznem még egyszer, és meg is fogom, mert nem hagy nyugodni valamiért. A műfaj rajongójaként fel kell pofoznom magam, hogy ezt anno nem moziban néztem meg, brutál audiovizuális xp (elképesztő, hogy Hoytema honnan dolgozta fel magát a világ egyik legjobbjává), óriási kár volt kihagyni. A sztori is tetszett alapvetően (bár több a lyuk, mint kéne) csak rohadt lassú egy film, és bár a babberre panasz nem lehet alvás terén, azért az ilyesmikre már felkészültebben kell leülnöm hogy ne aludjak be.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. szeptember 6., hétfő 18:01

Remy írta:Elhunyt Belmondo.
Imádtam a Profiban :( :salute:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. szeptember 6., hétfő 17:38

Elhunyt Belmondo.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: géza » 2021. szeptember 4., szombat 13:05

Shang Chi

Talan a legjobb Marvel eredet tortenete. Nem koveti nagyon a tipikus szuperhosos filmek narrativajat, sokkal lassabb a tortenet folyasa. Picit olyan erzesem volt, mintha egy azsiai folmet latnank, amibe eppenseggel van szuperhosos elem is. En a Black Pantherrel hasonlitanam ossze, ott picit eroltetnek ereztem a hypeot es nagyon rank akartak tolni az eltero kultura unnepleset, itt sokkal valodibb es hihetobb volt az egesz. Osszesegeben meglepoen jo film volt.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. szeptember 4., szombat 10:29

h3x0r írta:
ziro4vr írta: Beckett

Köszi netflix, újabb semmilyen közepes instant felejtős film. :lol:
Találkozott már bárki netflixen jó filmmel?
The fundamentals of caring, 10/10, olyan mint az Intouchables, csak jobb.

Rose Island is jó volt egy 8/10-re és a marriage storyt is érdemes látni. Nekem a Red dot is tetszett, meg a Moxie is, bár utóbbit innen nem sokaknak ajánlanám :lol:

Na meg a magyar film gyűjteményt a Netflixen 10/10, tök jó magyar filmek vannak fent amikről korábban még csak nem is hallottam.

Amúgy csomó jó film van fent, de azért értelek, a nagy többség eléggé egy kaptafára épül amiből hiányzik a plusz és sima 5/10-ek :(

b3tman
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2017. április 29., szombat 16:40

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: b3tman » 2021. szeptember 2., csütörtök 19:10

h3x0r írta:
ziro4vr írta: Beckett

Köszi netflix, újabb semmilyen közepes instant felejtős film. :lol:
Találkozott már bárki netflixen jó filmmel?
The platform. Egy egyedi, elgondolkodtato tortenet. Elegge nyomaszto egy alkotas de ez is volt a celja valoszinuleg.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. szeptember 2., csütörtök 17:25

Undoritoak a netflixes filmek. A top10 legnezettebb filmjeik imdb atlagpontszama valahol 4.5-5.0 kozott mozog altalaban. :shutup: :lol:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. szeptember 2., csütörtök 17:20

én most a How to Sell Drugs Online (Fast) sorozatot nézem, az jó. Előtte meg az Atypicalt, szintén.
Filmek terén tényleg katasztrófa.

https://youtu.be/hAvKekxaXco
mondanám hogy na majd ez jó lesz, de inkább nem :mrgreen:
Kép

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. szeptember 2., csütörtök 16:40

Nekem a Witcher anime (?) is bejött még ha nem is volt hibátlan.

Viszont a sorozataik az elmúlt időben kritikán aluliak. Annyi energiát fordítanak a diversityre, hogy történetírásra nem marad idejük, ahelyett, hogy érdekes karaktereket és történeteket írnának aztán feltöltenék a megfelelő színészgárdával.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég