OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. szeptember 29., szerda 19:33

Pipita írta: Orbán Hazája nem fog 5%-ot szerezni, szóra sem érdemesek.
Legyen igazad, de szerintem bőven benne van. Alapból sok kiábrándult Jobbikost el tudtak vinni, azóta még több embert be tudtak hülyíteni a könyvdarálással meg Toroczkai agymenéseivel az új világrendről :D

Azt meg nagyon adnám, ha Karácsony visszalépne Márki Zay javára, de belőle nem igazán nézném ezt ki. Fordítva valószínűbbnek tűnik.

Azt meg amúgy én sem tartom kizártnak, hogy Fidesz-kéz van egy esetleges Dobrev-győzelembe. Egyszerűen nem fogom fel, hogy máshogy hogyan nyerhet magabiztosan. Még csak nem is hallottam senkiről, aki rászavazna.
Mondjuk az egyik MZP-s kampányolós standnál mondták, hogy kb. talicskával hordták az öregeket a sátrakhoz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára davi10 2021. szeptember 29., szerda 19:35-kor.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. szeptember 29., szerda 19:26

Orbán Hazája nem fog 5%-ot szerezni, szóra sem érdemesek.

MZP már most belengette hogy vagy ő lép vissza kari javára, vagy kari az övére. Demokratikus verseny marad, bízom benne hogy ez a kettő szépen megmutatja hogy milyennek kéne lennie egy választási rendszernek (ami nem az MSZMP hagyatéka), és két fő marad a második fordulóra. Ha így lesz, márpedig így lesz, akkor nem lesz esélytelen jövőre az ellenzéki lista.
1. Fidesz-trollok nyilván nyomták ezerrel Dobrevre.
Fidesz trollok nem vettek részt az előválasztáson. Ez a DéKlán rajongói tábor volt, tényleg ennyire imádják őket ebben az országban.

Jakabnak örülök, Fegyát sajnálom kicsit, de jót fog tenni a Momentumnak a tisztújítás.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. szeptember 29., szerda 19:12

Még nagyon a jövő zenéje, de én a Mi Hazánkra kiváncsi leszek.
Ha esetleg az ellenzéki összefogás jelöltje beelőzi a Fideszt szűkösen, akkor összeállnak-e a narancsékkal.
Meg ugyanez fordított esetben. Nyilván egy Dobrevvel esélytelen, de ha adja Isten MZP lenne a jelölt és pár %-kal lenne csak lemaradva.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4765
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2021. szeptember 29., szerda 16:55

csababarca írta:
Tjacks írta:
A Vezér meg dörzsölheti a tenyerét, ha Dobrev nyer akkor nincs miről beszélni, itt tart a mai átlag szavazó b+.
:D

ma a Gulyás bedobta a ped. béremelést, januárra.
esküszöm ha Dobrev lesz az ellenzéki jelölt, és megemeli a pedagógus béreket a fidesz (remélem nem azzal játszanak, hogy elveszik azt a bérpótlékot, meg emelnek egy 10%ot az alapbéreken, mert akkor az bércsökkentés lesz:D), akkor lehet rájuk Xelek, vagy támogatom őket azzal hogy nem megyek el szavazni.

Dobrev :lol:
Ez két tényezős.
1. Fidesz-trollok nyilván nyomták ezerrel Dobrevre.
2. A DK a legszervezettebb ellenzéki párt (sajnos) és nagyon stabilan elviszik a szavazóikat (rajongóikat :x ) az urnákhoz.

Szerintem a második fordulóban nem verhetetlen Dobrev, ő nagyjából maxolta a szavazatait, míg Karácsonyra meg MZP-re jöhetnek a Jobbikos-Momentumos szavazatok.

Nekem MZP az egyetlen reményem civilként, ha sikerülne befutnia, akkor megszaporodnának a Nerlovagok az offshore adóparadicsomok környékén az biztos. :D

Szerk.: De belenéznék Dobrev fejébe, ő vajon tényleg azt gondolja hogy ő a legjobb ami az országgal történhet? Vagy már ennyire átírta az objektivítást a fejében (és a férjéében) a beteges szereplési vágy és az istenkomplexus? Ekkora rákfene még nem volt ebben az országban mint ez a házaspár. :kivagyhe:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4228
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 29., szerda 15:57

Tjacks írta:
A Vezér meg dörzsölheti a tenyerét, ha Dobrev nyer akkor nincs miről beszélni, itt tart a mai átlag szavazó b+.
:D

ma a Gulyás bedobta a ped. béremelést, januárra.
esküszöm ha Dobrev lesz az ellenzéki jelölt, és megemeli a pedagógus béreket a fidesz (remélem nem azzal játszanak, hogy elveszik azt a bérpótlékot, meg emelnek egy 10%ot az alapbéreken, mert akkor az bércsökkentés lesz:D), akkor lehet rájuk Xelek, vagy támogatom őket azzal hogy nem megyek el szavazni.

Dobrev :lol:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Tjacks
Hozzászólások: 2616
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. szeptember 29., szerda 15:48

géza írta: Ugy tunik MZP beelozte a nep fiat, Jakabot. Kerdes, hogy egy Karacsony-Dobrev-MZP trio eseten a lemarado ketto kit tamogatna, Jakabnak elvileg MZP-t kene, de olyan resten lepegetett vissza a DK javara, hogy azt is kinezem belole.. Fegyor meg valszeg nem fogja Dobrevet, de van egy erzesem, hogy ok Karacsony moge allnanak be, pedig papiron mindket partnak a korabbi nyilatkozataik alapjan MZP moge kene.

Aztan lehet, hogy vegul Jakab befut a harmasba.
Ha Jakab beáll bárki mögé - max dobrev lesz - akkor felőlem mehet is a lecsóba.

MZP ha befut a 3.ik helyre az neki felér egy győzelemmel, szépen építi magát.

A Vezér meg dörzsölheti a tenyerét, ha Dobrev nyer akkor nincs miről beszélni, itt tart a mai átlag szavazó b+.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4228
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 29., szerda 14:49

Visszatérve építkezésre, csináltatott mostanában valaki tető szerkezetet?
Írnék priviben ha igen.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
géza
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2021. szeptember 29., szerda 14:42

Ugy tunik MZP beelozte a nep fiat, Jakabot. Kerdes, hogy egy Karacsony-Dobrev-MZP trio eseten a lemarado ketto kit tamogatna, Jakabnak elvileg MZP-t kene, de olyan resten lepegetett vissza a DK javara, hogy azt is kinezem belole.. Fegyor meg valszeg nem fogja Dobrevet, de van egy erzesem, hogy ok Karacsony moge allnanak be, pedig papiron mindket partnak a korabbi nyilatkozataik alapjan MZP moge kene.

Aztan lehet, hogy vegul Jakab befut a harmasba.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. szeptember 29., szerda 14:08

Swineherd írta: Én a jobboldalt egy nyugalmi pontnak tartom és nem szélsőségnek.
Én úgy fogalmaznék, hogy ezekből van abszolút szélsőséges nézőpont és van ami adott korra jellemző. Nyilván A nácizmus más szinten van, mint ma a jobboldal, de ép elmével rendelkező ember nem akarja A nácizmust.
Mint ahogy a szélsőséges kulturális és politikai liberalizmust sem, ami bár ártatlannak tűnik, de melegágya lehet egy olyan szintű pusztulásra ítélt világnak, amit senki nem akar. Jó példa, hogy nem tartják a túlnépesedést problémának.

Na és itt jön be, hogy az igazáság a kettő között kéne legye. De a kettő közötti nehezen eladható és nem vagy nehezen valósítható meg egy vegyes társadalmi réteg esetén.

Ez persze az, ahogy én, mint laikus, átlag polgár látom.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 29., szerda 13:11

nmate írta: Szeretem amikor a szélsőjobboldaliak beszélnek a balliberálisokról, illetve fordítva, mert akkor látni mindkét ritka nevetséges végletet :lol:
Én a jobboldalt egy nyugalmi pontnak tartom és nem szélsőségnek.

Amit manapság szélsőjobbnak neveznek, annak semmi köze a jobboldalisághoz.
Nincsen saját értékrendszere ennek a körnek, csak annyit tud, hogy ellene megy a balos agyrémeknek, de ez édeskevés ahhoz, hogy támogatni lehessen.

A videó készítője is hülye gyűlölködőként ábrázolja a mocskos langyizó egyént. Az az ember nem szélsőjobbos, hanem egy ellenbalos idióta.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 29., szerda 11:36

Halfkey írta: Senki nem írta hogy nincs rá hatással a CSOK, ez ilyen szalmabáb érvelés.... Persze hogy hatással van, idézem magam.
Halfkey írta: Én nem mondtam hogy a CSOK jó, beépül egyből az árakba.
Szóval ez
szerintem a csok az itthoni árváltozásokra (munkadíjak, telekárak) igenis hatással volt.
meg ez
Hogyne lenne hatással a CSOK meg a 3 milliós támogatás az árakra?
nemtudom kinek szól...
Az ingatlanok árai más téma, azokra is rányomja a bélyegét a CSOK, de használt lakások esetén amúgy is követjük a világban uralkodó trendet.
Ennyi a lényeg, illetve nemcsak az ingatlan árak, de a bérek és az alapanyagok ára is megy fel világszerte. És igen, ha erre az a válasz hogy "én itt akarok élni nem máshol nem érdekel máshol hogy van" az nálam a fej homokba dugása kategória. Majd biztos Magyarország lesz az ahol a fantasztikus politikai közeg és az elit társadalom rácáfol minden világtrendre.
Senkinek nem szólt dedikáltan, csak "belekiabáltam" a nagyvilágba :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 29., szerda 11:31

Senki nem írta hogy nincs rá hatással a CSOK, ez ilyen szalmabáb érvelés.... Persze hogy hatással van, idézem magam.
Halfkey írta: Én nem mondtam hogy a CSOK jó, beépül egyből az árakba.
Szóval ez
szerintem a csok az itthoni árváltozásokra (munkadíjak, telekárak) igenis hatással volt.
meg ez
Hogyne lenne hatással a CSOK meg a 3 milliós támogatás az árakra?
nemtudom kinek szól...
Az ingatlanok árai más téma, azokra is rányomja a bélyegét a CSOK, de használt lakások esetén amúgy is követjük a világban uralkodó trendet.
Ennyi a lényeg, illetve nemcsak az ingatlan árak, de a bérek és az alapanyagok ára is megy fel világszerte. És igen, ha erre az a válasz hogy "én itt akarok élni nem máshol nem érdekel máshol hogy van" az nálam a fej homokba dugása kategória. Majd biztos Magyarország lesz az ahol a fantasztikus politikai közeg és az elit társadalom rácáfol minden világtrendre.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. szeptember 29., szerda 11:17

Swineherd írta: pécsi shame

Pipita kedvenc szerzője elemzi/jellemzi a pécsi ratyivonulást.
Ja, továbbra sincs tisztában az alapfogalmakkal. :)
Szeretem amikor a szélsőjobboldaliak beszélnek a balliberálisokról, illetve fordítva, mert akkor látni mindkét ritka nevetséges végletet :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 29., szerda 10:09

Hogyne lenne hatással a CSOK meg a 3 milliós támogatás az árakra?

Nem egy ismerősöm ebben az iparágban dolgozik és olyan vastagon fog a ceruzájuk, ahogy csak akarják, és annyi melójuk van, amennyit csak akarnak.

Az ingatlanok árai más téma, azokra is rányomja a bélyegét a CSOK, de használt lakások esetén amúgy is követjük a világban uralkodó trendet. Az én lakásom 10 év alatt a triplájára ment fel, de van olyan ismerős, akik vettek egy kecót 40-50 millió körül 4-5 éve, most válnak és 120ért tudják eladni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4228
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 29., szerda 9:57

Halfkey írta:

Felőlem homokba dughatod a fejet, de attól még ici-pici tényező a magyar gazdaság a világban. Teljesen mindegy hogy hol akarsz élni, ha az egész világon extrém mód megy fel az építőipari alapanyagok ára.
nem hiszem, hogy homokba dugom a fejem.
szerintem a csok az itthoni árváltozásokra (munkadíjak, telekárak) igenis hatással volt.

kierkegaard írta: Az igaz, hogy globális szintű az áremelkedés de a probléma továbbra is az, hogy a lakáspiaci árakat nézve a fizetéshez mérten sereghajtók vagyunk.
igen, ez is egy probléma.

ANDS írta:
30 millió 4 éve elég volt egy ház felépítésére? Barátomnak 75- ből sikerült, és sokmindent maga csinált.
Igen, elég volt.
Ismerősömék építettek egyet 32 millióért (telek az volt), annyi hogy nincs beszínezve, meg nincs még a kert szépen megcsinálva. Egyszerű, nettó 95 nm-es családi ház.
Másik ismerősömék 16 millióból újítottak fel egy kádár-kockát (teljes tetőszerkezet csere, falak kiütve, kb csak az alap meg a tartófalak maradtak meg), plusz a 35 nm-es teraszt is beépítették. Ma ez nem állna meg kb 30ból sem, tekintve a tető egy 10-es úgy mindennel együtt egy ekkora házra.
Lehetett 4-5 éve 200 millióért is házat építeni, meg most is:D
de egy alap ház ma 45-50 milla kb.

Abból is érezhető ez, hogy nálunk itt dél-pest megyében egy 55-60 nm-es társasházat tudtál venni újonnan 25-28 millióért. Ma ugyanez 40nél kezdődik, de inkább 50.

Nincsen ezzel gond, látom a faanyag mindenhol emelkedik, ez meg magával hozta azt, hogy a munkadíjak is ezzel arányosan (de inkább jobban emelkednek).



btw, mi építkezni fogunk, most a lehetőségeket járom körbe, mert ha van lehetőségem szlovákoktól, lengyelektől behozni a fát, mert ott olcsóbb köbmétere 60-70ezer forinttal, akkor onnan hozom be.
ugyanez igaz kb mindenre, szaniterek, greslapok, laminált padló, minden olcsóbb náluk,jelentősen. szerencsére van kontakt.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kierkegaard
Hozzászólások: 1655
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. szeptember 29., szerda 9:33

Az igaz, hogy globális szintű az áremelkedés de a probléma továbbra is az, hogy a lakáspiaci árakat nézve a fizetéshez mérten sereghajtók vagyunk.

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 28., kedd 23:05

csababarca írta: lehet véletlen egybeesés is a csok-ingatlanárak növekedése, de tény, hogy akkor robbant be a piac, ahogy jött a csok.
nyílván a lengyel fa ára ettől független, de olyan értelemben nem, hogy a magyarok is onnan importálják zömét. szóval az ottani piac is reagált a keresletre. de éppen itthon most megy lejjebb az ár, ott meg felfelé megy.

engem az hogy más országban mi a helyzet, nem vigasztal, mert nem tervezek elköltözni.
itt akarok élni, családot alapítani, építeni egy házat ahol megöregedhetek.
én most benne vagyok a témában, és úgy látom, hogy bár támogatna a kormány, mégis a támogatás elértéktelenedik azok miatt, hogy mérhetetlen kapzsik, és haszonélvezők az emberek.
tudom, ez így volt régebben is, de én most élek, itt élek.
Felőlem homokba dughatod a fejet, de attól még ici-pici tényező a magyar gazdaság a világban. Teljesen mindegy hogy hol akarsz élni, ha az egész világon extrém mód megy fel az építőipari alapanyagok ára.

https://fred.stlouisfed.org/series/WPUSI012011

Én is benne vagyok, átérzem, évek óta akarok házat venni, folyamatosan követtem a lehetőségeket. De az sajnos fikarcnyit sem segít ha azt keresem mi a szar. Sajnos, és idén nagyon tapasztalom a saját bőrömön is, az élet kurvára igazságtalan. Úgy tűnik pár hónap és sikerül jól kijönnöm belőle, javaslom hogy fel a fejjel, majdcsak lesz valahogy nálatok is.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4228
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 28., kedd 22:46

Halfkey írta:

Az a baj hogy bár van igazság is abban amit írsz - a CSOK hajtja az árakat - de a konklúziód az félrevezető. Egyrészt nem csak a CSOK hajtja az árakat, a lengyel fa 130%os emelkedéséhez ami írtál pl ugye nem sok köze van. De globálisan minden anyag megy fel, ez nem CSOK hanem covid, logisztikai és világgazdasági probléma.

A másik hogy mihez viszonyítunk. Magyarországon a 2010es évek elején abszurd alacsonyak voltak az ingatlan árak. Anyám kocsija 2011-ben többe került mint az én lakásom Budapesten. Ez nem normális, ezt persze hogy korrigálta a piac. Nézz körbe, más országban sem tudják a fiatal párok, sőt az idősebbek sem az ingatlanokat. Pedig ott sincs CSOK.

Lényeg a lényeg a CSOK valóban nem jó módszer, de amit te visszavezetsz a CSOKra (az átlagkereset és az ingatlanárak távolodása) egy a világháború óta folyamatosan tartó és egyre gyorsuló gazdasági folyamat amiben a CSOK egy icipici csepp a tengerben.
lehet véletlen egybeesés is a csok-ingatlanárak növekedése, de tény, hogy akkor robbant be a piac, ahogy jött a csok.
nyílván a lengyel fa ára ettől független, de olyan értelemben nem, hogy a magyarok is onnan importálják zömét. szóval az ottani piac is reagált a keresletre. de éppen itthon most megy lejjebb az ár, ott meg felfelé megy.

engem az hogy más országban mi a helyzet, nem vigasztal, mert nem tervezek elköltözni.
itt akarok élni, családot alapítani, építeni egy házat ahol megöregedhetek.
én most benne vagyok a témában, és úgy látom, hogy bár támogatna a kormány, mégis a támogatás elértéktelenedik azok miatt, hogy mérhetetlen kapzsik, és haszonélvezők az emberek.
tudom, ez így volt régebben is, de én most élek, itt élek.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

sámat
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2021. szeptember 28., kedd 22:45

Halfkey,
melyik közvetítő cégen keresztül kapsz 3,33%-os hitelt? Érdekelne a THM is :)

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 28., kedd 22:39

csababarca írta:
Halfkey írta: Én is értem hogy nincs ennyi pénze Csaba, de vezesd már le hogy szerinted hogy kéne a házvásárlásnak működnie, mert nemigazán értelek.
Másról beszélünk.
Hitel okés, értettem és egyetértek azzal amit írtál.

Én arról beszéltem, hogy ez a csokozás oda vezetett, hogy lényegében az árak megduplázódtak, kihasználják, hogy az embereknek pénze van a csok miatt.
Én a csok-ról beszélek negatívan, nem úgy általában a hitelről.
Mint ahogy írták is, hogy máshol is van ilyen jellegű konstrukció, mégsem okozta ezt az árrobbanást.

Az árakról beszélek, a fizetések nem nőttek annyit, mint ahogy berobbantak az árak az építőiparban (legyen az anyag, vagy munkadíj), lényegében ma nehezebb egy átlag (értsd két átlagkerső pár) kezdő családnak házat építenie, mint pár évvel ezelőtt. Legalábbis többe fog kerülni, kb a duplájába.

De lehet aztán nem értjük egymást, én azt látom, hogy 3-4 éve egy 100 nm-es házat felhúztál 30 millióból, ma ez 50 millióba kerül.
Az a baj hogy bár van igazság is abban amit írsz - a CSOK hajtja az árakat - de a konklúziód az félrevezető. Egyrészt nem csak a CSOK hajtja az árakat, a lengyel fa 130%os emelkedéséhez ami írtál pl ugye nem sok köze van. De globálisan minden anyag megy fel, ez nem CSOK hanem covid, logisztikai és világgazdasági probléma.

A másik hogy mihez viszonyítunk. Magyarországon a 2010es évek elején abszurd alacsonyak voltak az ingatlan árak. Anyám kocsija 2011-ben többe került mint az én lakásom Budapesten. Ez nem normális, ezt persze hogy korrigálta a piac. Nézz körbe, más országban sem tudják a fiatal párok, sőt az idősebbek sem az ingatlanokat. Pedig ott sincs CSOK.

Lényeg a lényeg a CSOK valóban nem jó módszer, de amit te visszavezetsz a CSOKra (az átlagkereset és az ingatlanárak távolodása) egy a világháború óta folyamatosan tartó és egyre gyorsuló gazdasági folyamat amiben a CSOK egy icipici csepp a tengerben.

A silver lining egyébként pont a hitel - gazdaságtörténelmileg egyedülállóan olcsó most - és a pénzügyi befektetések iszonyat alacsony kezelési költségei. Régen a brókercégek százalékokat fölöztek le, ma 0.07%os trackerbe is fektethetsz, tranzakciós költségek nélkül.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 22 regisztrált és 0 vendég