Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2021. október 29., péntek 6:13

Nem tudom délután lesz-e időm, ezért hozom most az ajánlásom. Véleményt az Eyes of motherről hozom hétvégén, csak még nem értem a végére. :(

Nine Queens

Mikor megkaptam a krimi kategóriát egyből ez a film ugrott be. Nem tudom mennyire ismert, sokan láttátok-e. Manapság elég nagy hype övezi a heist filmeket, ez szerintem kimagasló köztük, szóval ne rémítsen el senkit, ha megijed emiatt :D . Ricardo Darín (neve ismerős lehet a Szemekbe zárt titkokból ez volt a másik film amin gondolkoztam) ezzel a filmmel futott be 2001-ben. Mivel krimi nem nagyon szeretnék róla többet írni, nehogy a filmélmény rovására menjen.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. október 27., szerda 21:23

Faust írta: Hogy mit akar mondani, rejtély, hogy mit akar megindítani benned, rejtély, ergo hogy minek készült el, rejtély.
A magánnyal kapcsolatban akar elindítani benned valamit. Csak az a baj, ezt már az elején megteszi egy nem túl magas szinten, majd utána stagnál, nem mozdul ki.


Holnap eltűnök, hétfő este vissza, ha nem zabálnak fel a farkasok.
Roli ajánlására hétfő éjfélig van idő természetesen, ugyan rövid, de tapasztalat: hagyjatok rá bőven időt :D

Pénteken Realfan1 hoz akkor valami történelmit, vagy krimit.

Hogy ne kelljen visszakeresni:
Táblázat
Régi táblázat

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. október 27., szerda 6:19

Ma én is felfrissítem az emlékeim a filmről, tényleg láttam. Nem hagyott mély nyomott, már nem is emlékszem a cselekményre, de akkor hirtelen sokkolt az élmény.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. október 26., kedd 23:58

Eyes of my mother

Jaj nekem. Hadd idézzem magam a Zeneklubból:
Faust írta:Újabb klub, újabb kísérlet Rolitól hogy lenyomja mások torkán a feslett ízlését. :mrgreen:
Inkább cseréltél volna valakivel, ha már a műfajt benézted és erre péntek este jöttél rá (wtf), erre bedobsz egy olyan cuccot ami szerinted sem egy túlzottan nagy szám. Tényleg nem értelek.

Na de térjünk rá a filmre.

Nekem a legnagyobb bajom az volt vele, hogy konkrétan kong az ürességtől. Hogy mit akar mondani, rejtély, hogy mit akar megindítani benned, rejtély, ergo hogy minek készült el, rejtély. Maga az alapvető szitu ha sántít is, de működhetne (láttunk már ingatagabb lábakon álló sztorit is megélni), ha kicsit jobban ki lenne bontva a dolog Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a szülőkhöz való viszony, vagy az egész tehénsebészet tekintetében. Rohadtul untam a filmet, de ambivalens módon elviseltem volna még plusz 10-15 percet, csak hogy ezek a lyukak betömődjenek, és ne csak egy motiválatlan, sehová nem haladó nyomasztást nézzünk.

Hömpölyög előre az egész, de nem látod az értelmét. A legvégén is annyi kérdés merül fel az emberben, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a gyerek vajon túlélte-e - szerintem igen - , ez nagyon kevés egy mozihoz ami ennyi mindent a nézőre akar bízni. Egyetlen résznél húztam fel a szemöldököm, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a babás résznél, de ezt a 4 hónapos lányomnak tudom be, az érkezése óta érzékenyebb vagyok az ilyesmire, amúgy végig fapofa. Nem is igazán horror ez, inkább valami pszcihodráma (amivel nincs is semmi baj!), csak ahhoz nem merül el a csaj elméjében, spectator üzemmódban belecsöppenünk az életébe, és nézzük a ténykedését, anélkül, hogy bármit fejlődne, vagy bármerre mozdulna a karaktere, vagy legalább kicsit jobban a fejébe látnánk.

Képileg is csak a monokrómot tudja villantani a cucc, amúgy full középszer. Teljesen feleslegesnek éreztem az egész filmet, úgy ahogy van. Ajánlásnak egyébként egyáltalán nem rossz, csak már írtam az elején, mi a problémám.

Szörnyű nem volt, inkább csak számomra teljesen középszerű, iszonyat mesterkélt és érdektelen, és tartalom nélküli. Így egy ötösnél állapodtam meg. Tök fasza lenne, ha néha kizökkentenéd magad a saját komfortzónából, a malachörgések és radar alatti horrorok világából. Mondjuk a kövi turnusban, ha lesz, mert úgy sem szabadulunk meg tőled. :mrgreen: :sziv:

5/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. október 26., kedd 20:27

soadroli írta: Jó azért nálam se egy 10es film, én is 7-est adtam neki. Bezzeg ha egy zs akciófilm lenne csorgott volna a nyálad :coffee:
Az legalább nem akart volna többnek tűnni. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. október 26., kedd 20:23

Jó azért nálam se egy 10es film, én is 7-est adtam neki. Bezzeg ha egy zs akciófilm lenne csorgott volna a nyálad :coffee:
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. október 26., kedd 18:35

The Eyes of My Mother

Rolikám... :lol: Ennél az is jobb lett volna, ha bedobsz egy random Balta vagy Jeepers Creepers horrort. :lol:

Értem én, hogy aSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!magány és a szeretteink hiánya a központi elem, amire épít, jó néhány beteg pillanattal, de ez a film ékes példája annak, mikor valami oltári nagyot akarsz mutatni, erőlködsz és a végén összefosod magad.

Egyszerre akar Tarr Béla, Haneke, Bergman és egy kis Texasi láncfűrészes lenni. Spoiler: NEM JÖN ÖSSZE.

És mindezek mellett attól, hogy egy filmet fekete fehérben forgatnak le, még nem lesz kurva mély és művészfilm.

Nem jó, na...

Az atmoszféra még úgy ahogy összejött, meg legalább rövid, de rettentő üres az egész. Nem rosszból, de nem akarom elhinni, hogy ez elé leültél, megnézted és még tetszett is.

3/10 Bocsi.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. október 25., hétfő 13:57

Gondoltam megvarok meg 1-2 ertekelest, ugyhogy hetfoig varni kell. :D

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. október 25., hétfő 13:56

Faust nagyon rápihensz a filmem szétszedésére :mrgreen:
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. október 25., hétfő 13:54

Raúlito írta: nmate, bevallom, én pont azért kezdtem el követni e filmklubot, mert itt nem a hazai és az amerikai marketinggépezett által agyonpromotált filmeket nézhetem, hanem többnyire egyedi, de azért nem teljesen elborult, művészi termékeket. Remélem nem bántottalak meg :)
Pont azok miatt halt meg mostanában a filmklub, amiket vársz. Kell egy kis lazaság, mert megint idő előtt vége lesz.

És hidd el, "ilyenek" között is vannak gyöngyszemek.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. október 25., hétfő 13:54

Vagy a Joska menni Amerikat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. október 25., hétfő 13:53

Lehet.
Bad Boys 2-t kellett volna hoznom amúgy most, sajnos már volt...














:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. október 25., hétfő 13:51

Szerintem a zeneje, mert minden mas ertekelhetetlen benne. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. október 25., hétfő 13:50

Lol, dehogy bántottál, csak nem értek egyet :D

Csak szerintem a két véglet között is vannak filmek és nem feltétlen rossza ajánlások azok sem. Én ezt pl. ilyennek tartom így 1 hét távlatából. Aztán szerintem a Dead Man anno is jó ajánlásom volt, csak tényleg gyenge film :D (másodjára amikor néztem, nem jöttem rá mi tetszett benne elsőre).

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. október 25., hétfő 13:48

Lol, dehogy bántottál, csak nem értek egyet :D

Csak szerintem a két véglet között is vannak filmek és nem feltétlen rossza ajánlások azok sem. Én ezt pl. ilyennek tartom így 1 hét távlatából. Aztán szerintem a Dead Man anno is jó ajánlásom volt, csak tényleg szar film :D

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2021. október 25., hétfő 13:35

nmate, bevallom, én pont azért kezdtem el követni e filmklubot, mert itt nem a hazai és az amerikai marketinggépezett által agyonpromotált filmeket nézhetem, hanem többnyire egyedi, de azért nem teljesen elborult, művészi termékeket. Remélem nem bántottalak meg :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. október 25., hétfő 13:14

Raúlito írta: Midnight run/Éjszakai rohanás

Tudom, most nem leszek népszerű, de nekem ez a film annyira nem tetszett és nem is értem, hogy miért került a Filmklub listájára, szerintem inkább a másik topikba való, mert nincsen benne semmi egyedi, sem mint film, sem a műfajait tekintve: akciófilmként nem eléggé eseménydús, mint vígjáték nem eléggé vicces…
A forgatókönyvben nincsenek nagy hibák, de nincs is semmi extra vagy váratlan fordulat.
Nem unatkoztam de nem is fogott meg, így az osztályzatom: 5/10
Nagy részben szubjektív műfaj a filmnézés, nem népszerűségi, szóval semmi baj nincs, ha valakinek nem tetszik valami. Szóval tök rendben van, ha nem tetszik.

szerintem inkább a másik topikba való, mert nincsen benne semmi egyedi, sem mint film, sem a műfajait tekintve

Ezt viszont nem igazán értem.
A filmklub nem arról szól, hogy mindenképpen olyan ajánljunk, ami valami eldugott hipszer zugrendező elborult autofellációja, vagy mindenképp valami skandináv elborult cuccal bontsuk meg az emberek agyát. Azért vagyunk itt, hogy saját filmélményeinket osszuk meg másokkal, leginkább olyanokat, amiket nem az marketinggépezet első vonalában éltünk át (pl. Dűne, vagy Tenet a moziban). Nekem ez egy jó élmény volt, jó pár éve láttam először, amikor egyetemista koromban faltam a nagy nevek filmjeit és jó érzéssel töltöttel másodjára is megnézni nemrég. Nem azt mondom, hogy innentől mindenkinek szeretni kell, nem kell, ha valaki szerint nem jó film, tök rendben van. De nem értek egyet azzal, hogy ez rossz ajánlás lenne, azért nem egy Inception vagy Avengers amit bedobtam.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2021. október 25., hétfő 13:01

Midnight run/Éjszakai rohanás

Tudom, most nem leszek népszerű, de nekem ez a film annyira nem tetszett és nem is értem, hogy miért került a Filmklub listájára, szerintem inkább a másik topikba való, mert nincsen benne semmi egyedi, sem mint film, sem a műfajait tekintve: akciófilmként nem eléggé eseménydús, mint vígjáték nem eléggé vicces…
A forgatókönyvben nincsenek nagy hibák, de nincs is semmi extra vagy váratlan fordulat.
Nem unatkoztam de nem is fogott meg, így az osztályzatom: 5/10
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2021. október 25., hétfő 9:47

Midnight Run

Hú ezt de jól esett megnézni, nagyon nem is emlékeztem címről, hogy már láttam volna, de filmnézés közben rájöttem, hogy még valamikor gyerekkoromban apa már mutatta kb 10 évvel ezelőtt. (Hogy repül az idő :ozil: )

A filmről igazán sokat nem fogok tudni írni. Minden megvan benne amiért imádom a 80-as évek vígjátékait, akció-vígjátékait. Nincs eget rengető sztori, vagy nagyon váratlan események, mégis annyira jó a történetvezetés, és könnyed a film hangulata, hogy egy percig nem unatkozik az ember. Karakterek egytől egyig nagyon jól vannak megírva és a színészválasztások is tökéletesek. Jól esett De Nirot a pályája csúcsán egy kevésbé komoly filmben látni. Mennyivel jobb lenne ha manapság is hasonlókat vállalna el a sok ötlettelen sablonfilm helyett. (Igaz nem is készítenek sajnos hasonlókat.) Talán a zenéje tényleg lehetne jobb, ezt írta már más is korábban, ebben a Beverly Hills Cop erősebb szerintem.

Összegezve nagyon jól szórakoztam, a célját elérte nálam, hogy a monoton hétköznapokból kiszakított arra a 2 órára míg néztem. Szuper ajánlás volt. :)

8/10

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. október 25., hétfő 8:25

Realfan1 írta:
Raúlito írta:
Határidő ma éjfél.
Az egész kör alatt egy lehetőség azért van haladékot kérni, bármi közbejöhet. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 149 regisztrált és 0 vendég