Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

realfan
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Politika

HozzászólásSzerző: realfan » 2022. szeptember 29., csütörtök 12:30

Realista24 írta: Hosszabb lesz a téli szünet, nem lesz őszi szünet.
December 22-től január 8-ig tart majd a közoktatásban a téli szünet – jelentette be Gulyás Gergely. Azért döntött így a kormány, mert így spórolunk az energiával.

Ebben az időszakban kormányzati és igazságügyi szünet is lesz a takarékoskodás jegyében. Az érintett munkavállalóknak kötelező lesz szabadságot kivenniük erre a több mint kéthetes időszakra.
ezt nem mondták kormányinfón, de a decemberben a 2 ünnep köze is kötelező szabi lesz, akinek nem maradt annyi fizetetlen(ami többeknél van, mert eddig pont arra törekedett az intézmény, hogy időarányosan vegyük ki, ne decemberre hagyjuk), már ki is írták ezeket...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 29., csütörtök 12:27

Hosszabb lesz a téli szünet, nem lesz őszi szünet.
December 22-től január 8-ig tart majd a közoktatásban a téli szünet – jelentette be Gulyás Gergely. Azért döntött így a kormány, mert így spórolunk az energiával.

Ebben az időszakban kormányzati és igazságügyi szünet is lesz a takarékoskodás jegyében. Az érintett munkavállalóknak kötelező lesz szabadságot kivenniük erre a több mint kéthetes időszakra.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. szeptember 29., csütörtök 11:49

füst írta:
kiserik írta:
Nem kötekedés, de forrás van? Elég érdekesek a számok. A 6TWh-nak a fele 3TWh. Ez a 850.000 HMKE között szétosztva átlagosan kb 3530 kWh/háztartás télre termelés nélkül. Mondjuk azt, hogy ez még akár hihető is lenne. DE!

Az első keresés a témában ezt a cikket hozza https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220 ... gon-549441, ahol az alábbi mondat olvasható: "A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) negyedéves adatai szerint 2022 márciusának végén összesen 141.135 napelemes háztartási méretű kiserőmű üzemelt". Aztán a többi találat is ezt a számot erősíti meg. Gondolom március óta nem adtak át 700.000 napelemes rendszert. Ha viszont ezt a számot fogadjuk el (mert ez a hivatalos), akkor a 3 TWh azt jelentené, hogy egy szaldós napelemes háztartás 21.280 kWh-t használ fel egy tél alatt. Ez azért így nagyon nem reális... :hmmm: Emellett érdemes lenne megemlíteni azt is, hogy a napelemesek nyáron mennyi energiát táplálnak be a rendszerbe amiért az MVM 0 forintot fizet nekik. Egyébként megsígom, hogy úgy van kitalálva a rendszer, hogy a szaldós mindig fizet. Legutóbb az ÉMÁSZ Lölősítése miatt évközi elszámolás volt (nagyon sok szaldóstól elvették a nyári termelést, így bizony idén mi is ki fogjuk fizetni a téli fogyasztást...), kb 700 kWh többlet termelésem volt és még így is fizetnem kellett valami 25.000 Ft áramszámlát. Magyarul többet termeltem, mint fogyasztottam és még én fizettem a Lölőműveknek, akarom mondani az MVM-nek...

Paks 2-nél igazad van, tényleg át kellett volna már adni, de nem kell sejtelmesen másra mutogatni. Ennyi év 2/3-dal a Fidesz kormánynak már rég át kellett volna adnia, meg kellett volna építenie. Amit akartak/akarnak azt véghez viszik, megépítik akár alkotmány módosítás árán. Ezt még nem sikerült... :hmmm:
A 150k és 850k közötti különbség onnan adódik, hogy te a napelemes rendszerek számára kerestél rá, de ugye sok esetben nem csak 1 fogyasztó tartozik 1 rendszerhez, pl. társasházak, panelek.
De ez még mindig nem jól van. Itt szerintem rohadtul keverve van a megújulók álltal termelt energia és a HMKE-k miatti szaldós visszahasználat. A HMKE-k összesen 1195 MW kapacitásúak. Ez kb 14340 MWh éves előállítás. Ebből felhasználnak azért a lakások elég szép számmal ami nem kerül betáplálásra, így szaldóban nem is lehet kivenni. Na most ez a 14.340 (és mégegyszer, ez rohadtul nem ennyi, hanem sokkal kevesebb) köszönőviszonyban sincs a 3.000.000 MWh-val. Ha valami összesen egy év alatt termel 14.340 MWh-t és ebből jócskán fel is használ (ugye amit a lakás azonnal felhasznál, az nem megy be a rendszerbe) az nem vehet ki ingyen télen (pár hónap alatt) 3.000.000 MWh-t. Hát ezek nem intervallumok, hanem más dimenziók. ÉS félreértés ne essék, az energiához Te értessz, én inkább csak a matekhoz, ezért nem értem.
Realista24 írta: Nem vagyok a temaban tul jartas kiserik, igy a kerdesem, hogy miert csak a haztartasi energiafelhasznalassal szamolsz?
Mert arról volt szól. Annyi volt a lényeg, hogy 3 TWh-t a szaldósok (HMKE háztartási méretű kiserőmű) miatt az MVM-nek (állam) kell kifizetnie, mert ők nem fizetnek érte semmit.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. szeptember 29., csütörtök 11:27

BlancoMark írta: En azt gondolom, hogy olyan szintre jutott a propaganda henger hogy ez a kormany allamcsod eseten sem bukna meg
Természetesen arról is majd a Gyurcsány-Soros duó, illetve Brüsszel és a SZANKCIÓK tehetnek.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. szeptember 29., csütörtök 11:26

füst írta:
babaking írta:
Amivel szerintem a legtöbb embernek baja volt/ van (legalábbis az ismeretségi körömben) - köztük nekem is, az a pénz forrása (orosz hitel), és a közbeszerzési eljárás hiánya illetve, hogy bizonyos részleteket évekre titkosítanak.
A titkosítás magától értetődő egy nemzetstratégiai projektnél. Nem ér annyit hogy az utolsó jóskapista ismerje a számokat amikkel nem tud mit kezdeni, ha cserébe a versenypiacon a riválisok előtt is ismertté válnak ugyanezek a számok, amikkel ők viszont nagyon is tud mit kezdeni.

A közbesz hiányára az a válasz, hogy jelenleg is orosz reaktorokkal dolgozunk, orosz fűtőelemekkel, ehhez van szakértelmünk, erre van tapasztalatunk.
Próbáltuk az ezredforduló után a francia fűtőelemekkel való kiváltást, abból fakadóan volt paks életében a legnagyobb balesete. Indokolt az orosz reaktor típus használata.

A hitelre pedig szükség van rá, és senki nem állt elő kedvezőbb ajánlattal. Miért lett volna érdekünk rosszabb hitelkonstrukciót választani?
Attól még ki lehetett volna írni az közbeszt úgy, hogy csak az oroszok tudjanak megfeleni a technológia miatt és máris nem kötekedett volna az EU -> kevesebb idöt veszítünk. Más projekteknél működik. Azzal egyébként, hogy az oroszok építik/ azt a technológiát használjuk nincs baj, amíg nem használták pajzsnak az Ukrán erömüvet addig elismert tagjai voltak a szakmai közösségnek, és a szakértelmük gondolom továbbra is megvan. Csak ha tisztábban intézték volna akkor kisebb lenne az elutasítottságuk.

Hitelre igen szükség van. De honnan tudod, hogy más nem állt elő kedvező ajánlattal, ha szinte minden részlet titkosított? Ha van forrás szívesen veszem, meggyőzhető vagyok. :)

Arra reagálva, hogy itthon is lett gáncsolva - mondjuk az LMP által. Amíg vannak szakmai, környezetvédelmi vagy finanszírozási kérdések / aggályok addig szerintem jogos, hogy egy ellenzéki párt több információt bizonyosságot szeretne, ez lenne a feladatuk. Tehát 1-2 ilyen beadványnak egy ilyen nemzetstratégiai beruházásnál helye van - amennyiben valóban szakmai aggályok vannak.
Nem tudom, hogy erre vonatkoztak-e az általad említett beadványok. Azt viszont el kell ismerni, hogy biztos volt olyan beadvány/ hátráltatás is ami csak dacból hátráltatta a projektet. Bármit csinál a Fidesz azt az ellenzék csak azért is támadni fogja és igaz ez fordítva is. Ezt a politikai kultúrát sajnos csak magunknak köszönhetjük.

szerk:
füst írta: És nem is szakmai hozzá nem értés, ami lejjebb felmerült, azt teljes mértékben visszautasítanám, a szakma vért izzadva könyörgött hogy haladjon már a dolog... nem a szakma gáncsol, hanem a vízfejek. Akár rossz indulatból, akár szent meggyőződésből, hogy ők csak jót akarnak. A végeredmény szempontjából nem számít.
már bepötyögtem mire ezt leírtad. Nagyjából ezt próbáltam az utolsó bekezdéssel kifejezni.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. szeptember 29., csütörtök 11:18

kiserik írta:
Nem kötekedés, de forrás van? Elég érdekesek a számok. A 6TWh-nak a fele 3TWh. Ez a 850.000 HMKE között szétosztva átlagosan kb 3530 kWh/háztartás télre termelés nélkül. Mondjuk azt, hogy ez még akár hihető is lenne. DE!

Az első keresés a témában ezt a cikket hozza https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220 ... gon-549441, ahol az alábbi mondat olvasható: "A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) negyedéves adatai szerint 2022 márciusának végén összesen 141.135 napelemes háztartási méretű kiserőmű üzemelt". Aztán a többi találat is ezt a számot erősíti meg. Gondolom március óta nem adtak át 700.000 napelemes rendszert. Ha viszont ezt a számot fogadjuk el (mert ez a hivatalos), akkor a 3 TWh azt jelentené, hogy egy szaldós napelemes háztartás 21.280 kWh-t használ fel egy tél alatt. Ez azért így nagyon nem reális... :hmmm: Emellett érdemes lenne megemlíteni azt is, hogy a napelemesek nyáron mennyi energiát táplálnak be a rendszerbe amiért az MVM 0 forintot fizet nekik. Egyébként megsígom, hogy úgy van kitalálva a rendszer, hogy a szaldós mindig fizet. Legutóbb az ÉMÁSZ Lölősítése miatt évközi elszámolás volt (nagyon sok szaldóstól elvették a nyári termelést, így bizony idén mi is ki fogjuk fizetni a téli fogyasztást...), kb 700 kWh többlet termelésem volt és még így is fizetnem kellett valami 25.000 Ft áramszámlát. Magyarul többet termeltem, mint fogyasztottam és még én fizettem a Lölőműveknek, akarom mondani az MVM-nek...

Paks 2-nél igazad van, tényleg át kellett volna már adni, de nem kell sejtelmesen másra mutogatni. Ennyi év 2/3-dal a Fidesz kormánynak már rég át kellett volna adnia, meg kellett volna építenie. Amit akartak/akarnak azt véghez viszik, megépítik akár alkotmány módosítás árán. Ezt még nem sikerült... :hmmm:
Nem tudok adni tudni nyílt forrást, egy zárt fórumon beszélgettünk erről páran szakmabeliek. És gondoltam megosztom veletek mire jutottunk. :) Nem pontos számok ezek, hisz nincsenek is még pontos számok. Te is láthatod hogy intervallumokat adtam meg, vagy pedig körülbelüli számokat. De nagyságrendi tévedés nincs. a 6 TWh az ideális eset, leírtam mi kell hozzá. ennél minden bizonnyal többre kell számolni, de ezt leírtam. A végkövetkeztetésnél pedig aztán láthatod mennyire tág intervallumot adtam meg a sok bizonytalanság miatt.
A 150k és 850k közötti különbség onnan adódik, hogy te a napelemes rendszerek számára kerestél rá, de ugye sok esetben nem csak 1 fogyasztó tartozik 1 rendszerhez, pl. társasházak, panelek.

Az atomerőmű sajnos nem 100% belügy, a Nemzetközi Atomenergetikai Ügynökség intézményét nem lehet megkerülni. És minden egyes indítványozás, legyen az külföldi vagy itthoni, eljut hozzájuk, és addig nem kaphat zöld utat a projekt, amíg nem bólintanak rá.
Ebből fakadóan akár fejre is állhat a kormány, nem tudja gyorsabban intézni a projektet.
És nem is szakmai hozzá nem értés, ami lejjebb felmerült, azt teljes mértékben visszautasítanám, a szakma vért izzadva könyörgött hogy haladjon már a dolog... nem a szakma gáncsol, hanem a vízfejek. Akár rossz indulatból, akár szent meggyőződésből, hogy ők csak jót akarnak. A végeredmény szempontjából nem számít.

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2022. szeptember 29., csütörtök 10:44

p.csabi1 írta: Így kell baszakodni kell mindenkivel is. :angry:
Szépen jönnek is támadások folyamatosan a forint ellen meg az ország ellen.
Annyi baj legyen, majd jön a következő nemzeti konzultáció, aminek eredményeként tovább tudják lobogtatni, hogy ők csak azt teszik, amit a nép akar :salute:

p.csabi1
Hozzászólások: 2231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Politika

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2022. szeptember 29., csütörtök 10:35

Így kell baszakodni kell mindenkivel is. :angry:
Szépen jönnek is támadások folyamatosan a forint ellen meg az ország ellen.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5357
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. szeptember 29., csütörtök 10:25

BlancoMark írta: Lassan csodkozelben az orszag, egekben az arak, a forint elvesziti a deviza jelleget, kulpolitkailag periferiara tettek az orszagot, az allam nem vegzi el a legalapvetobb funcioit sem (oktatas, egeszsegugy), jovore recesszio es meg sincs veszelyben a kormany es semmilyen szintu kormanyellenes akciok nincsenek. Szegeny Magyarorszag, miert lyukadsz ki mindig ugyanabban a tortenelmi mocsarban.

En azt gondolom, hogy olyan szintre jutott a propaganda henger hogy ez a kormany allamcsod eseten sem bukna meg, jelenleg egyertelmuen ugy tunik, hogy meg EVTIZEDEKIG a nyakunkon lesznek, tenyleg csak azon fog mulni, hogy Orban meddig birja. Elkeserito, hogy nincsen semminek kovetkezmenye.
kinek mit intezett a kormanya

419
434
....

nem tudom van e meg egy ilyen sotet buta birka nep mint a magyar..

talan eszak korea
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. szeptember 29., csütörtök 10:25

babaking írta:
Amivel szerintem a legtöbb embernek baja volt/ van (legalábbis az ismeretségi körömben) - köztük nekem is, az a pénz forrása (orosz hitel), és a közbeszerzési eljárás hiánya illetve, hogy bizonyos részleteket évekre titkosítanak.
A titkosítás magától értetődő egy nemzetstratégiai projektnél. Nem ér annyit hogy az utolsó jóskapista ismerje a számokat amikkel nem tud mit kezdeni, ha cserébe a versenypiacon a riválisok előtt is ismertté válnak ugyanezek a számok, amikkel ők viszont nagyon is tud mit kezdeni.

A közbesz hiányára az a válasz, hogy jelenleg is orosz reaktorokkal dolgozunk, orosz fűtőelemekkel, ehhez van szakértelmünk, erre van tapasztalatunk.
Próbáltuk az ezredforduló után a francia fűtőelemekkel való kiváltást, abból fakadóan volt paks életében a legnagyobb balesete. Indokolt az orosz reaktor típus használata.

A hitelre pedig szükség van rá, és senki nem állt elő kedvezőbb ajánlattal. Miért lett volna érdekünk rosszabb hitelkonstrukciót választani?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 29., csütörtök 10:21

Nem vagyok a temaban tul jartas kiserik, igy a kerdesem, hogy miert csak a haztartasi energiafelhasznalassal szamolsz?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. szeptember 29., csütörtök 10:17

füst írta: Télen 6 TWh villamos energiát kell importálni a legjobb esetben is, ha a mátrai erőmű továbbra is beteg, akkor többet, ha a paksi első blokk nem tud elindulni, akkor még többet. Ennek mintegy fele a szaldós elszámolás visszahasználata lesz, amiért az MVM-nek 0 forintot fognak fizetni, míg az MVM az import piacról kell beszerezze ezt a mennyiséget, ami 500-1500 milliárd forint lesz, függően attól, hogy mennyi EUR/MWh télen az import ár és mennyi az EUR/HUF váltás.

A fenti visszahasználat kifejezés azt jelenti , hogy akik nyáron a HMKE-ben (és vannak vagy 850 ezren) többletet termeltek azok most a drága importból azt visszahasználják. Így januárban kb 0-át fizetnek be. De a költségvetésből rámegy kb 1000 mrd.
Sajnos januárban lesz az éves csúcsfogyasztás is, nem csak nálunk, hanem mindenhol. Nálunk egyébként évről évre rekordot dönt az éves csúcsfogyasztás. Ebből fakadóan két kérdés merül fel, honnan lesz a plusz energia, és arra honnan lesz pénz.

Nyekk.

Egy ideális világban józan ésszel már ott tartanánk, hogy átvágják a szalagot paks2-nél és megindulhat a termelés. De sajnos sokan úgy vélekedtek hogy ez egy nagyon rossz ötlet.
Nem kötekedés, de forrás van? Elég érdekesek a számok. A 6TWh-nak a fele 3TWh. Ez a 850.000 HMKE között szétosztva átlagosan kb 3530 kWh/háztartás télre termelés nélkül. Mondjuk azt, hogy ez még akár hihető is lenne. DE!

Az első keresés a témában ezt a cikket hozza https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220 ... gon-549441, ahol az alábbi mondat olvasható: "A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) negyedéves adatai szerint 2022 márciusának végén összesen 141.135 napelemes háztartási méretű kiserőmű üzemelt". Aztán a többi találat is ezt a számot erősíti meg. Gondolom március óta nem adtak át 700.000 napelemes rendszert. Ha viszont ezt a számot fogadjuk el (mert ez a hivatalos), akkor a 3 TWh azt jelentené, hogy egy szaldós napelemes háztartás 21.280 kWh-t használ fel egy tél alatt. Ez azért így nagyon nem reális... :hmmm: Emellett érdemes lenne megemlíteni azt is, hogy a napelemesek nyáron mennyi energiát táplálnak be a rendszerbe amiért az MVM 0 forintot fizet nekik. Egyébként megsígom, hogy úgy van kitalálva a rendszer, hogy a szaldós mindig fizet. Legutóbb az ÉMÁSZ Lölősítése miatt évközi elszámolás volt (nagyon sok szaldóstól elvették a nyári termelést, így bizony idén mi is ki fogjuk fizetni a téli fogyasztást...), kb 700 kWh többlet termelésem volt és még így is fizetnem kellett valami 25.000 Ft áramszámlát. Magyarul többet termeltem, mint fogyasztottam és még én fizettem a Lölőműveknek, akarom mondani az MVM-nek...

Paks 2-nél igazad van, tényleg át kellett volna már adni, de nem kell sejtelmesen másra mutogatni. Ennyi év 2/3-dal a Fidesz kormánynak már rég át kellett volna adnia, meg kellett volna építenie. Amit akartak/akarnak azt véghez viszik, megépítik akár alkotmány módosítás árán. Ezt még nem sikerült... :hmmm:

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4952
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Politika

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2022. szeptember 29., csütörtök 10:09

Lassan csodkozelben az orszag, egekben az arak, a forint elvesziti a deviza jelleget, kulpolitkailag periferiara tettek az orszagot, az allam nem vegzi el a legalapvetobb funcioit sem (oktatas, egeszsegugy), jovore recesszio es meg sincs veszelyben a kormany es semmilyen szintu kormanyellenes akciok nincsenek. Szegeny Magyarorszag, miert lyukadsz ki mindig ugyanabban a tortenelmi mocsarban.

En azt gondolom, hogy olyan szintre jutott a propaganda henger hogy ez a kormany allamcsod eseten sem bukna meg, jelenleg egyertelmuen ugy tunik, hogy meg EVTIZEDEKIG a nyakunkon lesznek, tenyleg csak azon fog mulni, hogy Orban meddig birja. Elkeserito, hogy nincsen semminek kovetkezmenye.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. szeptember 29., csütörtök 10:09

Halfkey írta: Ne mossuk össze a dolgokat. Az építkezés nem közhangulat miatt nem indult még el, attól hogy voltak akik kritizálják a Paks 2t, attól még minden hátszelet megkapott, szakmailag képtelenek haladni meg időben engedélyeztetni dolgokat.
Nem mossuk össze a dolgokat, szám szerint 11 alkalommal lett leállítva a folyamat itthoni indítványozásra (LMP), továbbá Ausztria, és az európai bíróság részéről is gáncsolva volt a projekt.
Nem egészen értem milyen hátszélre gondolsz.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 29., csütörtök 9:50

Ne mossuk össze a dolgokat. Az építkezés nem közhangulat miatt nem indult még el, attól hogy voltak akik kritizálják a Paks 2t, attól még minden hátszelet megkapott, szakmailag képtelenek haladni meg időben engedélyeztetni dolgokat.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. szeptember 29., csütörtök 9:34

füst írta:
Egy ideális világban józan ésszel már ott tartanánk, hogy átvágják a szalagot paks2-nél és megindulhat a termelés. De sajnos sokan úgy vélekedtek hogy ez egy nagyon rossz ötlet.
Sokan vélekedtek úgy, de ennek egy töredéke volt az aki kategorikusan az atomenergiára mondott nemet.

Voltak / Vannak szakmai ellenérvek az az elhelyezkedés miatt, a hatékonyság miatt -> ezekhez nem értek, meg kell vizsgálni aztán szakmai szemmel dönteni

Voltak/ Vannak környezetvédelmi aggályok amiket szintén nem szabad lesöpörni, de a szakma itt is biztos tudd ellenérveket felhozni/ javasolni.

Amivel szerintem a legtöbb embernek baja volt/ van (legalábbis az ismeretségi körömben) - köztük nekem is, az a pénz forrása (orosz hitel), és a közbeszerzési eljárás hiánya illetve, hogy bizonyos részleteket évekre titkosítanak.


Egy ideális világban az utolsó bekezdést nem kellene megírni és akkor valóban át lehetne már vágni a szalagot.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 29., csütörtök 9:33

Na, lassan ujra 420 az euro, de legalabb a dollar is stabilan 430 felett.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. szeptember 29., csütörtök 8:41

Télen 6 TWh villamos energiát kell importálni a legjobb esetben is, ha a mátrai erőmű továbbra is beteg, akkor többet, ha a paksi első blokk nem tud elindulni, akkor még többet. Ennek mintegy fele a szaldós elszámolás visszahasználata lesz, amiért az MVM-nek 0 forintot fognak fizetni, míg az MVM az import piacról kell beszerezze ezt a mennyiséget, ami 500-1500 milliárd forint lesz, függően attól, hogy mennyi EUR/MWh télen az import ár és mennyi az EUR/HUF váltás.

A fenti visszahasználat kifejezés azt jelenti , hogy akik nyáron a HMKE-ben (és vannak vagy 850 ezren) többletet termeltek azok most a drága importból azt visszahasználják. Így januárban kb 0-át fizetnek be. De a költségvetésből rámegy kb 1000 mrd.
Sajnos januárban lesz az éves csúcsfogyasztás is, nem csak nálunk, hanem mindenhol. Nálunk egyébként évről évre rekordot dönt az éves csúcsfogyasztás. Ebből fakadóan két kérdés merül fel, honnan lesz a plusz energia, és arra honnan lesz pénz.

Nyekk.

Egy ideális világban józan ésszel már ott tartanánk, hogy átvágják a szalagot paks2-nél és megindulhat a termelés. De sajnos sokan úgy vélekedtek hogy ez egy nagyon rossz ötlet.

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Marky » 2022. szeptember 28., szerda 18:16

rikko írta:Ráadásul most beütött náluk a rotavírus is.
A nagy akarasnak befossantas lesz a vege :lol:

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. szeptember 28., szerda 17:00

Realista24 írta: A jelek szerint eleg jol birjak sajnos. Ahogy mindegyik erdekelt fel.
Hatalmas a káosz , csak jól titkolják. Vágja már rendesen őket az a bizonyos pengeél.
Természetesen ők is benne vannak a buliban, így túl fogják élni. Mármint a felső tízezer. A kicsit pedig már most ássák a gödröket.
Ráadásul most beütött náluk a rotavírus is.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 146 regisztrált és 0 vendég