OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. június 17., hétfő 21:20

A cikk vege: "Ha értesülni szeretne a Facebook válaszáról és a fejleményekről, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát. Ha bármi hasonlót tapasztalt környezetében, írja meg nekünk az oldalon hozzászólásként vagy üzenetben." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


En a helyedben itt probalkoznek: https://www.facebook.com/help/contact/260749603972907

Avatar
ViktoR4
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2017. május 22., hétfő 14:22
Kedvenc játékosaid: Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ViktoR4 » 2019. június 17., hétfő 20:59

Tiltási hullám söpör végig a magyar Facebookon, vagy csak valami hiba van?

Más is van az áldozatok között? :-@ :argue:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. június 11., kedd 17:36

mindenki vigyazzon a nagy melegben :mrgreen:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 7., péntek 20:31

A temetőben többségben magyar katonák vannak eltemetve de emellett vannak német, osztrák, orosz és román katonák.
Na ez az, ami vita tárgya. 1916-ban hozta létre a temetőt a monarchia, az elesett magyar osztrák és német katonáknak, nagyjából 8:2:1 arányban helyeztek el ott valamivel több, mint 1000 holtat. Oroszok nem harcoltak ott, a románok moldáviában temetkeztek. Erről fennmaradt egy 1917-es dokumentum. Miután román föld lett, a katonai temetőt elhanyagolták.

Legközelebb 44-ben voltak ott harcok, kevésbé jelentősek. A szövetséges románok dicsőséges átállás során ott támadtak az oroszokkal együtt, és temetkeztek a környéken, de hogy kerültek-e az úzvölgyi temetőbe, az minimum kérdéses, mert máshogy kezelték a hősi halottaikat, pláne a szovjetek. Talán temetkeztek ők is oda, de erősen kérdéses hogy erre a célra a magyar katonai temetőt szemelték-e ki. A 2. vh után szintén elhanyagolták a temetőt.

Sajnos most mindenféle kivizsgálás helyett, úgy döntöttek hogy elrománosítják az úzvölgyi temetőt. Nem lett volna nehéz egy feltárást végezni, amit kezdeményezett is egy erdélyi magyar történész, még kilincselt is ez ügyben egy nemzetközi egyesületnél (erősen keresem a cikket, de tegnap óta tele lett fosva a net a történtekkel, ha meglesz linkelem), hogy segítsenek neki, de a románok gyorsan lezavarták az egészet, nehogy tisztán láthassuk a helyzetet. Ráadásul katonai temetőt bolygatni, módosítani tilos, ezzel államközi egyezséget is sértettek, de ebben azért már járatosak.

Most elhelyeztek ott 52 katonai sírkövet, de hogy tényleg nyugszanak-e ott románok, kérdéses, talán igen, talán nem. Nem tudni, dokumentum nincs, feltárást nem végeztek.

Ahogyan viszont most a román külügy reagált, vérlázító, méghogy a magyar kormány fogja vissza az erdélyi magyarokat? Miben? az imádkozásban? A mi atyánkat szavalták, amikor zászlórúddal verték őket a románok, egy temetőben. Hát most komolyan...

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. június 7., péntek 17:54

baia mare és notig. kb 6 évet éltem összesen ezeken a területeken. Az egyik helyen hallani magyarokat a másik helyen pedig csak románok és parasztfalu.

Amúgy elolvastam román oldalról a történteket. Van olyan aki jól összefoglalta objektíven a dolgokat.

Az Sf Mare Muncenic Gheorghe ortodox testvériség és a Kovászna Megyei Tanács politikai csoport rendeztek megemlékezést. Az ortodox testvériség jogalap nélkül kaptak engedélyt a megemlékezésre illetve arra is van szabályzat, hogy egyszerre két megemlékezést nem lehet rendezni. Így duplán bukták ami miatt polgári, büntetőjogi vagy egyéb büntetőjogi per indulhat ellenük. hargita megyei tanács kérte hogy a románok részéről halasszák el a megemlékezést.
A temetőben többségben magyar katonák vannak eltemetve de emellett vannak német, osztrák, orosz és román katonák.
A feszültség már áprilisban megkezdődött mikor 52 emlékművet és betonkeresztet helyeztek el, amire a válasz az volt, hogy a keresztekre szemeteszsákot húztak.

A román külügyminiszter válasza pedig:

""az úzvölgyi katonatemető ügyében a magyar tisztségviselők szították a feszültséget, miközben a román fél folyamatosan nyugalomra intett és mindkét közösség által elfogadható, kiegyensúlyozott megoldást szorgalmazott."

Okos, nagyon "okos"

szerk: a kapurongálók ellen megindult a nyomozás.

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2019. június 7., péntek 14:31

kierkegaard írta: A kormány nem fogadta el a román ítélőszék ítéletét és kapcsolatba lépett a csíki sörrel. Illetve lekommunikálták, hogy A Heineken termékeit bojkottálni kell, a székely autonómiai törekvéseket pedig támogatni.

összefüggnek a dolgok. A sztori sose a heinekenről szólt.
Én csak arra lennék kíváncsi hogy mennyit és hol éltél Romániában hogy ennyire szakértő vagy a kérdésben?

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. június 7., péntek 14:31

A kormány nem uszít, kb. leszarja, mit csinálnak a bocskoros félállatok. A sörös vergődés jelentéktelen semmiség volt.

Beke István és Szőcs Zoltán ügyében pont annyit csináltak, mint a temerini fiúk esetében.

Az elrabolt részeken mindenhol a helyi magyarságot elárulókat nyalogatja (Pásztor Pista, judemeráj).

Szerintem kisantant-barát a kormány. Aki szereti a területrablókat, annak szeretnie kellene Orbánékat is.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 7., péntek 14:15

Na jó, de ebből kihozni, hogy a magyar kormány uszított...?
Onnan indult a sztori, hogy a Heineken beperelte a Csíkit Hargita megyében, és miután elutasították az indítványt, tovább emelte a tétet, a román ítélőszék elé. A sokadik lépcsőfokon csatlakozott be a magyar kormány, és nem sokkal később megállapodtak a felek, azóta béke....

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. június 7., péntek 13:54

A kormány nem fogadta el a román ítélőszék ítéletét és kapcsolatba lépett a csíki sörrel. Illetve lekommunikálták, hogy A Heineken termékeit bojkottálni kell, a székely autonómiai törekvéseket pedig támogatni.

összefüggnek a dolgok. A sztori sose a heinekenről szólt.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 7., péntek 13:19

Hát nagyon máshogy, mert én nem látom, hogy egy Heineken elleni pereskedés miért uszítás a románok ellen.

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. június 7., péntek 13:16

https://b1.blog.hu/2017/03/19/5_erv_ame ... s_irto_gaz

https://444.hu/2017/03/21/lazar-meg-dol ... itese-moge

máshogy emlékszünk a történésekre.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 7., péntek 13:09

igen és a kormány beleállt a heinekenbe és elkezdte védeni a csíki sört. Mi köze a magyar kormánynak a csiki sörhöz és mire fel avatkozott bele más ország belügyébe?
Milyen belügy? Az EU-ban jelentette fel a Heineken a Csíkit. és a magyar fél végig a megegyezésre törekedett, amit végül sikerült is elérni. Egyáltalán nem volt érdeke a kormánynak a konfliktus, nem tudom miként értelmezed uszításnak ezt....

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. június 7., péntek 13:04

igen és a kormány beleállt a heinekenbe és elkezdte védeni a csíki sört. Mi köze a magyar kormánynak a csiki sörhöz és mire fel avatkozott bele más ország belügyébe?

Az meg, hogy romániában ilyen ellenséges a hangulat az ilyen esetek nagy szerepet játszanak:

"Astea fiind spuse, nu se poate să nu pot cumpăra în ȚARA MEA un aliment, pentru că nu știu ungurește. Data viitoare o să chem Poliția. NU SE POATE AȘA CEVA! ESTE INACCEPTABIL! Asta mi s-a întâmplat mie personal"

Az a lényeg, hogy egy román állampolgár a boltban nem tudott vásárolni mert a boltos nem tudott románul. Ahogy egy rendőr sem.

Elég nehéz békésen együtt élni ha egy adott réteg nem akar beilleszkedni. Ugyan emiatt akadtak ki Ukrajnában is.

A békés román - magyar együttéléshez bizonyos rétegekben nincs igény.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 7., péntek 12:54

Nemár. A Heineken Románia jelentette fel a csíki sörfőzdét a névadás miatt, ebből volt a konfliktus,ott nem tudom mit uszított a magyar kormány, főleg annak tudatában, hogy a Heinekennel volt akkor pálcatörés, nem a románokkal.

Az elzavart román diplomatára én nem emlékszem, uszíŧások hadára pláne nem. Szerintem a magyarr kormány ügyel a lehető legjobb viszony fenntartására, még az autonómia kérdést is nagyon körültekintően kezeli, pedig az alanyi jogon járna, mégsem veri miatta az asztalt.

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. június 7., péntek 12:35

Hát most nem tudok értelemszerűen minden esetet visszamondani de volt ugye a heineken - csiki sör esete, aztán valami hazai megemlékezésnél elzavarták a román diplomatát (bár nem teszem rá az életem, hogy ez volt a pozíciója).
Odaszúrások hada volt már szíjártóéktól. A kormány szócsöveinek számító híroldalak keresőjébe beírod hogy románia, vagy román akkor biztos dob ki jó pár cikket.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 7., péntek 12:18

Lehet hogy a gyökér román egyedek tépkedték a keresztet, de nem csak erről van szó, hónapok óta tartott már a balhé, nem csak az egybitesek tettek azért hogy így végződjön.

Mivel uszít a magyar kormány?

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. június 7., péntek 11:57

füst írta: Ja, bocsánat, nem tudtam hogy az index nem írt róla. :D
Amúgy az index is írt róla a 444 pedig legalább 4 cikknél tart. A kommentelők pedig egyetértenek azzal, hogy a románok voltak a gyökerek. Mint ahogy lehetett olvasni, nem pár random román hőbörgött hanem egybites nacionalista románok. Épp amit mondtam.

https://444.hu/2019/06/07/hiaba-kerette ... -nagykovet

Annak ellenére, hogy a magyar kormány rendszerese uszít a románokkal szemben..nem ez volt a legokosabb döntés. Hihetetlen, hogy mind a két fél gyerekes egy ilyen komoly ügyben.

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. június 7., péntek 11:31

Vezetésben tényleg prolik de ez elmondható az összes balkáni országról. Montenegróban a hegyekben az éles kanyarokat is költői túlzással padlógázzal veszik be, úgy hogy jön valaki szemből.
Máltaiak se a jó vezetésükről híresek.

A kormány ugyan úgy uszít a románok ellen, ebben egy szem kétséged ne legyen. Persze azt eltudom képzelni, hogy a románoknál nagyobb mértékben történik, lévén ott laknak magyarok, nem pedig itt románok.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2019. június 7., péntek 11:18

Berti írta: Szerintem ugyan olyan idiótaság itt nemzetiség miatt megitélni valakit, mint a fociban, hogy a brazilok fejben gyengék, vagy az angolok összeroppannak a szigetországon kívül.
Ami ebben az esetben történt az egy szítás volt, aminek lesznek következményei.

Én is romániában élő magyar vagyok és első kézből mondhatom, hogy a két fajta ember pontosan ugyan olyan. Vannak ultra jófej románok, mint magyarok és vannak elbaszott nacionalista románok és magyarok egyaránt.
Én is romániában élő magyar vagyok, de azért én nem tudom ennyire liberálisan felfogni, pedig bőven van román ismerősöm, feletteseim illetve kollégák akikkel jól kijövök.

Ez a román probléma kb olyan mint a feketék USA-ban, a liberálisok mindenkit lerasszistáznak aki kicsit is fel meri emelni a szavát ellenük, közben pedig minden bűnügyi statisztikát magasan vezetnek.

Nézd meg pl. a románok közlekedési kultúráját, mindenhol zsigerből rühellik őket, kamionostól, személyautóstól együtt. https://etsc.eu/euroadsafetydata/
A határoknál is a bolgár-román rendszámú autókra a legérzékenyebbek a nyugati országokból, ez sem véletlen.

Másik kedvencem a húsvéti ételszentelés, nézd meg mi megy az ortodoxoknál és hasonlítsd össze az erdélyi katolikus szertartással. Van különbség. :lol:

Alapvetően én azt tapasztalom, hogy a tanult réteggel nincs probléma, viszont a kommunista rezsim hatásai a mai napig érződnek, a funkcionális analfabéták közül rengetegen politikusok tudtak lenni. A mostani miniszterelnökasszony is az, a youtube tele van a fail videóival.
Bár felületesen követem a magyar és a román politikát is, de a magyarnál valamiért messze nem látok olyan uszítást a másik nemzet irányába mint ami itt megy "nálunk".
Love football, hate antifa.

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2019. június 7., péntek 10:45

kierkegaard írta: De fogd mar fel jo ember, hogy par gyoker miatt nem itelhetsz el egy nemzetet. Sokaknak semmi baja a magyarokkal. Csak van par tulkepzett nacionalista meg divat nacionalista aki elkezd romanozni, meg nagyarozni.

Az eset ami tortent az tenyleg elitelendo es remelem tenyleg lesz ennek belpolotikai visszhangja.
Gondolom az első fele nem nekem szólt. Viszont a lényegben egyetértünk. Ebben az esetben lennie kell következménynek. Különben folyamatosan vegzálni fogják az Erdélyben élő magyar kisebbséget. Ha nincs következmény még az is velejárója a dolognak, hogy a román kormány alkalmatlan az országa vezetésére, mivel túl engedékeny.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 73 regisztrált és 0 vendég