OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. szeptember 27., péntek 16:30

Persze, privát cégektől és iskoláktól tudsz bérelni termeket. Utóbbiak Budapesten gyakorlatilag normális időpontokban full tele, előbbiek nem olcsók, és helyileg is inkább külvárosokba kell utazni hozzá. Szerintem bőven ráférne a rendszerre a támogatás, a már használhatatlanná kopott ingyenes betonpályák felújítása pl.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. szeptember 27., péntek 13:30

a sportolas / nem sportolas temahoz vissza szolva.

en bekescsabarol es kornyekerol tudnek nyilatkozni, ott eltem otthoni eletem nagy reszet.

emlekeim homalyosodnak, de konkretan csaban van egy csomo kispalyas focira/kezire/kosarlabdazni berelheto tornaterem, legalabb ketto uszoda, futo folyoso + futo utvonalak, korul belul 4-5 egyesuletnel lehet megyei szinten focizni, van kezilabda, kosar edzes egyes sulikban, vizilabdazni is van lehetoseg, van 2 tenisz palya, minimum 7 konditerem, nemely + szolgaltatasokkal, mint aerobic, spinning, rudtanc, trx, stb, van tobb kuzdosport egyesulet, atletikai es sulyemelo klub, kerekpar turazos brigadok, fallabda es asztaliteniszezesi lehetosegek, stb.

ez csak egy megyeszekhely a sok kozul, feltetelezem, hogy nem egyedulallo, amit irtam es igaz lehet meg kisebb varosokra is meg ha aranyosan nezve kevesebb lehetoseggel is.
de nem feltetlen az infrastrukturalis resszel van a gond, inkabb az akarat es szabadido hianya.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. szeptember 27., péntek 12:50

Na ez eszembe sem jutott. Koszi :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2019. szeptember 27., péntek 12:33

___Samy___ írta: Köszöntem :)
Csak majd fordítsd el a telefont, nekem úgy szokta tudni beolvasni a kaller.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. szeptember 27., péntek 12:11

Köszöntem :)
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. szeptember 27., péntek 12:09

___Samy___ írta: Ha a MÁV alkalmazásból nyitom meg a jegyet, azt elfogadja a kalauz?

http://iho.hu/img/vasut/1710/171005_cse ... 100832.jpg
Így
Igen

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. szeptember 27., péntek 12:06

Ha a MÁV alkalmazásból nyitom meg a jegyet, azt elfogadja a kalauz?

http://iho.hu/img/vasut/1710/171005_cse ... 100832.jpg
Így
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2019. szeptember 27., péntek 11:30

___Samy___ írta:E-vonatjeggyel utazott már valaki?
Hetente többször is. Pdf-et telefonra letöltöd, és azzal tudod igazolni az utazásod. Megéri ,mert 10%-al olcsóbb, mint a jegypénztárnál vásárolt.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2019. szeptember 27., péntek 11:24

___Samy___ írta: E-vonatjeggyel utazott már valaki?
Heti szinten.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. szeptember 27., péntek 11:23

___Samy___ írta: E-vonatjeggyel utazott már valaki?
Já. :mrgreen:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. szeptember 27., péntek 11:06

E-vonatjeggyel utazott már valaki?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2019. szeptember 26., csütörtök 17:35

Ilyen közterület vs nem közterület témában otthon van valaki?

Adott egy főútvonal, ahol rengeteg autó jár.
Az út egyik oldalán van egy étterem, tőle jobbra-balra családi házak. A másik oldalon egy újonnan épített szolgáltatóház (tabak, kávézó, fodrász, fogorvos, valami pici bank is, stb). Továbbá ez utóbbi mögé egy hatalmas udvar lett építve, rengeteg parkolóval, amik ingyenesek!! A tabakot még picit megértem, hogy pár percre megállnak, beugranak, s mennek tovább (bár már hatalmas kamionok, több méteres teherautók is megállnak, s szétcseszik a "házelejét")... VISZONT ha egyszer ott az ingyenes parkoló, miért nem oda állnak? Lényeg a lényeg, hogy az étterem vendégei nem tudnak hova megállni. Létezik erre valamiféle megoldás szerintetek? Az étterem előtti rész kisajátítása elég drága lenne egy évre szerintem. Viszont ha belegondoltok: ki áll meg előtted? A tulaj és családja, vagy akik hozzád jöttek - legalábbis normális esetben.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. szeptember 24., kedd 21:19

füst írta:
Hát tényleg nagyon ki lett sarkítva. :)
Nos, nem tudom mit mondhatnék, szerintem az első lépés az infrastruktúra.
Amíg nincs uszoda, nincs hova úszni járni. Ha van uszoda, van hova járni. Valahol el kell kezdeni. :)
Talán nem lesz kedve a 40 éves melósnak a napi robot után úszni menni.
Viszont az alsócsoportos iskolásokat lehet oda járatni az osztállyal, kedvezményesen. Akár szakkör részeként, csoportos kedvezményel, akár tesi részeként. Ha a feltétel adott, akkor kialakulhat a dolog, az iskolák, szülők, és a sportintézmény -jelen esetben uszoda- megegyezésén múlik a dolog. Remélhetőleg beindul majd jópár helyen a dolog, és a mostani aprócseprő honfitársaink ki tudják majd használni, és mire ők felnőttek lesznek, addigra szebb eredményeket produkálunk a maiaknál a felméréseken. :)
Az infrastruktúra milyensége nagyon nem mindegy. Itthon a fiatalok a grundokra, kis műfüvesekre járnak le. Azok nagyrészt HatTrick támogatásból, UEFA forrásból épültek. Csak a focira látok rá, azért csak arról nyilatkoznék, de ahogy hallom, halandó ember nagyon az új uszodák nagy részébe se tud csak úgy úszkálni, pláne nem fillérekért.

Amiket leírtál, azok egy ideális országban talán így működnének. A probléma pont ennek hiányával van, mégha igen, kicsit ki is sarkítottam.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. szeptember 24., kedd 20:27

Süti írta:

Ne haragudj, de amíg az embereknek napi 12 óra + túlórát kell tolnia, hogy a lakhatás kaja megélhetés kombót kiizzadja, addig se ideje, se energiája, se pénze nem lesz alkalmanként 3500ért bejárni a csillivilli új uszodákba. Kisarkítottam, de talán érted.
A hanyatló nyugati társadalmakban az emberek szabadidejükben, megmaradt energiájuk levezetése érdekében sportolnak (tömegsport nyilván, és nem élsport...) és nem azért, mert az órarendbe bele van írva minden nap hogy tesi.
Az a baj hogy ebben, mint annyi minden másban fordítva ülnek a lovon. Te is tudod, hogy eddig se azért nem sportoltak az emberek, mert nem volt stadion az utca végében.
Hát tényleg nagyon ki lett sarkítva. :)
Nos, nem tudom mit mondhatnék, szerintem az első lépés az infrastruktúra.
Amíg nincs uszoda, nincs hova úszni járni. Ha van uszoda, van hova járni. Valahol el kell kezdeni. :)
Talán nem lesz kedve a 40 éves melósnak a napi robot után úszni menni.
Viszont az alsócsoportos iskolásokat lehet oda járatni az osztállyal, kedvezményesen. Akár szakkör részeként, csoportos kedvezményel, akár tesi részeként. Ha a feltétel adott, akkor kialakulhat a dolog, az iskolák, szülők, és a sportintézmény -jelen esetben uszoda- megegyezésén múlik a dolog. Remélhetőleg beindul majd jópár helyen a dolog, és a mostani aprócseprő honfitársaink ki tudják majd használni, és mire ők felnőttek lesznek, addigra szebb eredményeket produkálunk a maiaknál a felméréseken. :)

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. szeptember 24., kedd 20:19

füst írta:
BlancoMark írta:
De mit kell folytatni? Mi az amivel az atlag magyart osztonzik?
Azzal ösztönzik, hogy felépítik az sport infrastruktúrát.
A forrásod írja, hogy 1500-ból 350 milliárd ment futballstadionra.
Mellette " uszodákra, multifunkcionális sportcsarnokokra, kézicsarnokokra, a határon túli foci támogatására (csak erre 20 milliárd forintot költöttek az elmúlt 2 évben), tanuszodákra, sportparkokra".
Na meg a testnevelés óraszámot is növelték ált. ás középiskolában pár évvel ezelőtt, legalábbi tudtommal. :)
Ennél többet nem tudom mit lehet tenni, jobban megadóztatni az egészségtelen kaját? Törvénybe iktatni a napi 20 fekvőtámaszt közjegyző jelenlétében? :)
Szerintem meg lesz ennek az eredménye, csak nem most és nem jövőre. Inkább mondanék rá egy 20 évet.
Annak hogy en tobbet tudjak focizni pl az segitene ha lenne a kornyeken egy normalis allapotu ingyenes palya, nem az hogy elerheto egy nagy stadion. Ezt lehet tenni a tomegsportert ;)

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. szeptember 24., kedd 20:18

füst írta:
BlancoMark írta:
De mit kell folytatni? Mi az amivel az atlag magyart osztonzik?
Azzal ösztönzik, hogy felépítik az sport infrastruktúrát.
A forrásod írja, hogy 1500-ból 350 milliárd ment futballstadionra.
Mellette " uszodákra, multifunkcionális sportcsarnokokra, kézicsarnokokra, a határon túli foci támogatására (csak erre 20 milliárd forintot költöttek az elmúlt 2 évben), tanuszodákra, sportparkokra".
Na meg a testnevelés óraszámot is növelték ált. ás középiskolában pár évvel ezelőtt, legalábbi tudtommal. :)
Ennél többet nem tudom mit lehet tenni, jobban megadóztatni az egészségtelen kaját? Törvénybe iktatni a napi 20 fekvőtámaszt közjegyző jelenlétében? :)
Szerintem meg lesz ennek az eredménye, csak nem most és nem jövőre. Inkább mondanék rá egy 20 évet.
Az fasza, hogy minden nap van kötelező tesi a sulikban, de infrastruktúra az nincs hozzá. Egy csilli villi milliárdos stadionból mennyi tornatermet lehetett volna létesíteni, kibővíteni? Az uszodák meg más tömeg létesítmények építésének jó része meg abbamaradt az alapkőletétel után. Az a baj, hogy ebbe nem lehet tisztára mosni a tahó, akarom mondani a tao-s pénzeket. Sportra ösztönzés? Jó vicc! Pénzmosás és még több pénz lenyúlása. Erről szól ez kb, mint sajnos majdnem minden kis hazánkban.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. szeptember 24., kedd 20:15

füst írta:

Azzal ösztönzik, hogy felépítik az sport infrastruktúrát.
A forrásod írja, hogy 1500-ból 350 milliárd ment futballstadionra.
Mellette " uszodákra, multifunkcionális sportcsarnokokra, kézicsarnokokra, a határon túli foci támogatására (csak erre 20 milliárd forintot költöttek az elmúlt 2 évben), tanuszodákra, sportparkokra".
Na meg a testnevelés óraszámot is növelték ált. ás középiskolában pár évvel ezelőtt, legalábbi tudtommal. :)
Ennél többet nem tudom mit lehet tenni, jobban megadóztatni az egészségtelen kaját? Törvénybe iktatni a napi 20 fekvőtámaszt közjegyző jelenlétében? :)
Szerintem meg lesz ennek az eredménye, csak nem most és nem jövőre. Inkább mondanék rá egy 20 évet.
Az első felsorolából mit használhatnak az átlag emberek, ingyen? semmit.
pl most rendszerszinten megemelték a tornatermek bérleti díjait, elő van írva, hogy mennyiért lehet kiadni mondjuk focizni társaságoknak, egy iskola tornatermét. Ez biztos növeli a tömegsport, meg eleve a mozgás iránti kedvet.

Nem hogy a határon túli focit, de az itthonit sem kéne így, ilyen formában ennyire támogatni.

Az első mondatod a legnagyobb öngól, mert utána ideveszed a mindennapi testnevelés bevezetését.
Ott kezdjük, hogy a közoktatási intézmények többségének nincs meg még mindig ehhez az infrastruktúrája. Tehát nem megteremtették az infrastruktúrát, majd bevezették ezt, hanem fordítva.
Folyosón (szekrények, radiátorok, csövek mellett szaladgálva), tantermek tornaszobákká alakításával (30-35 gyerek mozog egy tanterem méretű tornateremben, biztos sok haszna van) szereztek "területet" az iskolák erre. Vagy bérlik a várostól !!!!! a sportcsarnokot.

Maradjunk annyiban, hogy a mindennapi testnevelés egy jó kezdeményezés, csak éppen megvalósíthatatlan a legtöbb helyen, mert pont az általad említett megalapozott infrastruktúra hiányzik.
Parkok meg szintén jó dolog, egyre több épül, teljesen rendben van. Csak ez is, mint minden közbeszerzés a mutyi melegágya. = hányingerkeltő ami pénzeket lenyúlnak itt.


Messzire kanyarodtunk, az alap felvetés ugye az volt, hogy Zsóri góljához miként járult hozzá a stadion, meg a nemzeti sporttelevízió.
Ez még mindig nem lett megfejtve.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. szeptember 24., kedd 20:04

füst írta:


Ennél többet nem tudom mit lehet tenni, jobban megadóztatni az egészségtelen kaját? Törvénybe iktatni a napi 20 fekvőtámaszt közjegyző jelenlétében? :)
Szerintem meg lesz ennek az eredménye, csak nem most és nem jövőre. Inkább mondanék rá egy 20 évet.
Ne haragudj, de amíg az embereknek napi 12 óra + túlórát kell tolnia, hogy a lakhatás kaja megélhetés kombót kiizzadja, addig se ideje, se energiája, se pénze nem lesz alkalmanként 3500ért bejárni a csillivilli új uszodákba. Kisarkítottam, de talán érted.
A hanyatló nyugati társadalmakban az emberek szabadidejükben, megmaradt energiájuk levezetése érdekében sportolnak (tömegsport nyilván, és nem élsport...) és nem azért, mert az órarendbe bele van írva minden nap hogy tesi.
Az a baj hogy ebben, mint annyi minden másban fordítva ülnek a lovon. Te is tudod, hogy eddig se azért nem sportoltak az emberek, mert nem volt stadion az utca végében.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. szeptember 24., kedd 19:53

BlancoMark írta:
füst írta: Szerintem még nincs 9 éve, de az is kevés. A mostani 40 éves és afeletti korosztályt már semmi sem változtatná meg, de 20 év felett is szerintem kis hatás érhető el. A felnövő generációra lehet hatással. Akik még porbafingóak, és akik eztán születnek meg. Folytatni kell, kitartóan, és meg lesz az eredménye.
De mit kell folytatni? Mi az amivel az atlag magyart osztonzik?
Azzal ösztönzik, hogy felépítik az sport infrastruktúrát.
A forrásod írja, hogy 1500-ból 350 milliárd ment futballstadionra.
Mellette " uszodákra, multifunkcionális sportcsarnokokra, kézicsarnokokra, a határon túli foci támogatására (csak erre 20 milliárd forintot költöttek az elmúlt 2 évben), tanuszodákra, sportparkokra".
Na meg a testnevelés óraszámot is növelték ált. ás középiskolában pár évvel ezelőtt, legalábbi tudtommal. :)
Ennél többet nem tudom mit lehet tenni, jobban megadóztatni az egészségtelen kaját? Törvénybe iktatni a napi 20 fekvőtámaszt közjegyző jelenlétében? :)
Szerintem meg lesz ennek az eredménye, csak nem most és nem jövőre. Inkább mondanék rá egy 20 évet.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. szeptember 24., kedd 19:45

füst írta: Szerintem még nincs 9 éve, de az is kevés. A mostani 40 éves és afeletti korosztályt már semmi sem változtatná meg, de 20 év felett is szerintem kis hatás érhető el. A felnövő generációra lehet hatással. Akik még porbafingóak, és akik eztán születnek meg. Folytatni kell, kitartóan, és meg lesz az eredménye.
De mit kell folytatni? Mi az amivel az atlag magyart osztonzik?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 73 regisztrált és 0 vendég