OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62890
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 15., kedd 7:04

csababarca írta: nincsen olyan, hogy ingyen étkeztetés meg ingyen tankönyv.
ezeket valamiből kifizetik. csak nem a családok, az igaz, csak közvetetten.
tankönyvet meg központi szinten kiadják, hogy miből rendelhet a tanár (általában 1 van 1 tantárgyhoz megadva, sejthető milyen kiadó...), de éljen a tanítás szabadsága.

hozzáteszem, hogy ingyenétkeztetés régebben is volt, amikor középsulis voltam pl, de ingyen tankönyv is volt már akkoriban is, vagy félárú könyvcsomag támogatás, stb. (2004-2009 között)
nem egy új valami.


nincs egyébként nagy baj, pl az én városom szépen fejlődik, pedig fideszes de nem váltanám le, mert teszi a dolgát, kézzel fogható dolgokat tapasztalunk. nála is a sleppjével van a gond, mint pl amikor egy sporteseménynél jön a fideszes önkormáyzati képviselő, bemegy a büfébe (amihez semmi köze), kivesz egy tálca elkészített melegszendvicset, berakja az autóba és hazamegy. wtf.
de mondom, elismerem amiket csinálnak, mert vannak kerékpárutak, játszóterek, iskolák is jó állapotban vannak bár ahhoz semmi közük már, stb.

de sose fogok jó érzéssel a fideszre gondolni, mikor Kósa, Rogán, Deutsch, Kövér, Németh féle figurák akarják megmondani a tutit.
ettől nem jobb az mszp se, vagy az ellenzék úgy egyben.ott is megvannak ezek a fajta undormányok.
az egész egy mocsok nagy fertő ami itt van, 2014ig még nem is annyira érdekelt ez, de ez a migránsvonat amire felültette az országot a fidesz, ez kinyírt engem teljesen.
Ingyen, ertsd ugy ahogy irom es ahogy van. Semmi jó nincs ugy hogy azt nem máshonnan kéne elvrnni, vagy másnak kéne fizetni.

Az oktatás is érdekes. Ismerős körökben van egy raklap gyerek, kb mind másik suliba jár, es egysegesseg nincs. Vannak erősebb, gyengébb sulik. Vannak egyedi módszerrel tanító tanárok, stb. Ez mindig igy volt es igy is lesz. Idekeverni megint egy olyan nyugati ország oktatását mint a finn, olyan mintha számonkéred Dzsudzsakot hogy miért nem ugy focizik mint CR.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8522
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. október 15., kedd 0:56

en elvezettel olvasom amit irtok, mindket oldal ir elgondolkodtato dolgokat, de ez mar annyira a reszletekrol szol, hogy 20 oldalon mehetne meg. (bar azt is szivesen olvasnam)

ha konyhanyelven akarom megfogalmazni, itt az emberek az aranykozeputat szeretnek.
stabil, jo kormanyzast (amire kepes a fidesz) de kevesebb lopassal, arroganciaval, korrupcioval es abszolutizmusra hajazo rendszer nelkul. (sajnos erre nem igazan)

lehet mondani, hogy ez naivsag (bar szerintem amikor a jobbik a csucspontjan volt, az emberek pont ezt a potencialt lattak bennuk) de a magyar ember mar csak ilyen, almodozo, remenykedo, pl lasd : mindenkori magyar labdarugas.

persze legyinthetnek ra, en is evek ota kulfoldon elek, ott is tervezek, ezert engem kulonosebben nem is kellene erdekeljen (sot, mondok egy olyat is, hogy igazabol csak magamra vetitve nekem a gyengelkedo magyar gazdasag/valuta lenne a jobb abbol a szempontbol, hogy tobbet erne a kinti fizetesem, mikor haza kuldok, itthon vasarlok, megyek orvoshoz, stb) de azert tenyleg jo lenne mar egy olyan kormanyt latni, amire a fenn emlitett parameterek rahuzhatoak, megha neha hiu abrandnak is tunik.

legyen az egy ellenzeki part, osszefogas vagy egy visszafogottabb fidesz 2/3-ad nelkul, engem nem erdekel.



Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4952
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. október 15., kedd 0:33

füst írta:
BlancoMark írta: Rákerestem csak úgy kíváncsiságból például a cseh "szárnyalásra", ha már őket említetted.

Cseh recesszió 2009: -4,8%.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... _97-19.jpg

Munkanélküliségi ráta történelmi csúcson a válság után:

https://tranio.com/articles/5417/czech-en1.png

Viszonyításképp mi -6,4%-os csökkenést könyvelhettünk el GDP arányosan, a munkanélküliek száma meg 8-9%-on mozgott.

:/
Nem voltál elég kiváncsi.
Ez nem úgy működik, hogy kiválasztasz egy számodra szimpatikus időpontot és azt lengeted. Folyamatában kell nézni a dolgokat, mi volt a válság előtt, milyen állapotban érte az adott gazdaságot, és hogyan jött ki belőle.
A térség összes országában növekedett a gazdaság 2005-2008 között, minket leszámítva. Mindenki más hátradőlve kibírta a recessziót egy kis visszaeséssel, aztán ott folytatták ahol előtte abbahagyták.
A mi gazdaságunk kiszolgáltatva fogadta a válságot, és államcsőd-közeli helyzetig jutottunk. Pár napon múlt. Átvészeltük, aztán a válság előtti hibák kijavítása után kerültünk mi is végre növekedő pályára.
Ja kérem, lehet hogy 2009-ben volt egy kis visszaesés a cseheknél, csak ők előtte évekig köröket vertek ránk, ezért nem tátott szájjal mentek a... :D így a válság után sem az előző garnitúra hibáit kellett kijavíani, hanem folytatni amit elkezdtek.
Akármelyik diagramot meg lehet nézni amin szerepelnek a közép-európai országok 2000-201X teljesíménye, mindegyiken azt lehet látni, hogy 2005-2008 között az egyik ország valamiért nem olyan mint a többi és megtorpant, míg a többi szárnyal. Na az a megtorpanó ország a Hun mindig. Amelyik 0 tartalékkal, kiszolgáltatva kanyarodott a válság évébe, egyedüliként a térségből. Azért fájt itt jobban mint a cseheknél.
Mondjuk a jelenlegi hozzászólásod kontextusa abszolút eltér attól, amit lentebb idéztem.

Abban azt állítottad, hogy csak minket érintett a válság, én meg ezt megcáfoltam egy megcáfolhatatlan statisztikával. Senki nem írta, hogy a cseheket nagyobb mértékben érte a válság mint minket, hanem hogy bizony szignifikáns visszaesést mutatnak a számok náluk is.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. október 14., hétfő 23:40

shoota írta:
Realista24 írta:
Nem. Azért butábbak, mert a szülők egyre többet engednek meg nekik. Okos eszközök, tv, stb orrbaszájba. Gyerekem van, első kézből tapasztalom, hogy mi árt, használ, hogyan hat. Látom a többi szülőt, stb.
Ebben van igazsag, de egyszeruen igy kijelenteni ezt fals. Ugyanezek az ingerek erik a gyerekeket, felnotteket mindenhol a vilagon, de akkor Finnorszagban peldaul miert mukodik normalisan az oktatas? Sok mindent jol csinalt a Fidesz (utalom oket de ez az igazsag), viszont az oktatas (tudatos?) lezullesztese egy hatalmas bun, ebbol nem lehet oket mosdatni.

Persze ebben az is benne van, hogy az oktatasba penzt tenni sok-sok ido mulva terulhet meg, akar tobb kormanyzasi ciklus is eltelhet. Ezek utan politikai szempontbol sajnos ertheto miert nem kezdett ezzel semmit sem a baloldal es most a Fidesz sem. Rovidtavon az o szempontjukbol ez “kidobott penz”, manapsag a jelent kell uralni, a hosszutavu dolgok nem divatosak...
Az oktatás lezüllesztése nem kifejezetten Fidesz találmány. A rendszerváltás óta folyik a művelet. Az értelmiséget elüldözni (ugye már Ferenc is megmondta, hogy el lehet menni), hogy az egyre növekvő alacsonyabb értelmi képességű népen könnyebb legyen uralkodni. Mára már elég pár bözsi utalvány, egy szatyor krumpli, egy ötezres és az irányított tömegek azt teszik amit a hatalom akar.

Avatar
shoota
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014. szeptember 1., hétfő 11:34
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: shoota » 2019. október 14., hétfő 23:16

Realista24 írta:
Egy pár érdekesség (nem, nem vagyok ellenzéki, nem vagyok kormánypárti, gyakorlatilag teljesen független vagyok, sőt, jól is megy sorom, de van szemem és fülem):
A gyerekek kimutatottan butábbak, mint jó pár évre, ami egy tudatos folyamat eredménye. Az oktatásba begyűrűzött a mindennapi politika.
Nem. Azért butábbak, mert a szülők egyre többet engednek meg nekik. Okos eszközök, tv, stb orrbaszájba. Gyerekem van, első kézből tapasztalom, hogy mi árt, használ, hogyan hat. Látom a többi szülőt, stb.
Ebben van igazsag, de egyszeruen igy kijelenteni ezt fals. Ugyanezek az ingerek erik a gyerekeket, felnotteket mindenhol a vilagon, de akkor Finnorszagban peldaul miert mukodik normalisan az oktatas? Sok mindent jol csinalt a Fidesz (utalom oket de ez az igazsag), viszont az oktatas (tudatos?) lezullesztese egy hatalmas bun, ebbol nem lehet oket mosdatni.

Persze ebben az is benne van, hogy az oktatasba penzt tenni sok-sok ido mulva terulhet meg, akar tobb kormanyzasi ciklus is eltelhet. Ezek utan politikai szempontbol sajnos ertheto miert nem kezdett ezzel semmit sem a baloldal es most a Fidesz sem. Rovidtavon az o szempontjukbol ez “kidobott penz”, manapsag a jelent kell uralni, a hosszutavu dolgok nem divatosak...

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. október 14., hétfő 23:01

BlancoMark írta: Rákerestem csak úgy kíváncsiságból például a cseh "szárnyalásra", ha már őket említetted.

Cseh recesszió 2009: -4,8%.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... _97-19.jpg

Munkanélküliségi ráta történelmi csúcson a válság után:

https://tranio.com/articles/5417/czech-en1.png

Viszonyításképp mi -6,4%-os csökkenést könyvelhettünk el GDP arányosan, a munkanélküliek száma meg 8-9%-on mozgott.

:/
Nem voltál elég kiváncsi.
Ez nem úgy működik, hogy kiválasztasz egy számodra szimpatikus időpontot és azt lengeted. Folyamatában kell nézni a dolgokat, mi volt a válság előtt, milyen állapotban érte az adott gazdaságot, és hogyan jött ki belőle.
A térség összes országában növekedett a gazdaság 2005-2008 között, minket leszámítva. Mindenki más hátradőlve kibírta a recessziót egy kis visszaeséssel, aztán ott folytatták ahol előtte abbahagyták.
A mi gazdaságunk kiszolgáltatva fogadta a válságot, és államcsőd-közeli helyzetig jutottunk. Pár napon múlt. Átvészeltük, aztán a válság előtti hibák kijavítása után kerültünk mi is végre növekedő pályára.
Ja kérem, lehet hogy 2009-ben volt egy kis visszaesés a cseheknél, csak ők előtte évekig köröket vertek ránk, ezért nem tátott szájjal mentek a... :D így a válság után sem az előző garnitúra hibáit kellett kijavíani, hanem folytatni amit elkezdtek.
Akármelyik diagramot meg lehet nézni amin szerepelnek a közép-európai országok 2000-201X teljesíménye, mindegyiken azt lehet látni, hogy 2005-2008 között az egyik ország valamiért nem olyan mint a többi és megtorpant, míg a többi szárnyal. Na az a megtorpanó ország a Hun mindig. Amelyik 0 tartalékkal, kiszolgáltatva kanyarodott a válság évébe, egyedüliként a térségből. Azért fájt itt jobban mint a cseheknél.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. október 14., hétfő 23:01

Realista24 írta:
Nem...
Én örülök neki, hogy Te pozitívan éled meg ezeket az időket. Én is. De mikor nap mint nap problémákkal, panaszokkal találkozik az ember, akkor elgondolkodik. Szerintem az itt lévők többsége (sőt, kimerem jelenteni, hogy mindenki) aki a jelenlegi kormányt bírálja, az nem az előtte lévőt sírja vissza. Egy másat, egy jobbat, egy politikával foglalkozót szeretne. Durván azt szoktam mondani, hogy be kellene zárni az össze jelenlegi politikust (ha már a durva szót említettem, akkor lelövést szoktam emlegetni inkább :mrgreen: ), majd az utánuk következőket is, hogy végre kapjunk egy olyan politikusi réteget, akik tényleg politizálni akarnak, nem pedig csak gazdasági és hatalmi hasznot szerezni.

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2019. október 14., hétfő 22:23

kiserik írta:
Realista24 írta: Gyerekek ingyen esznek oviban, suliban. Ingyen tankönyv. Fejlődő infrastruktúra. Jobb forint hitelek. Emelkedő, már már tarthatatlanul magas fizetési szintek. Csaladtamogatas tucatnyi formája. Javuló kozbiztonsag, migransok országon kívül tartása. Csak néhány.

Ugy jön ide Pipita, hogy en akkor is már dolgozó ember voltam, hitellel, igaz gyerek nélkül. Mégis kilatastalan volt a helyzet, pedig jó allasom volt akkor is. Most jobb minden, pedig közben lett igy gyerkőc is, aki egy penznyelo, de mégsem erzem meg ugy, mint akkor ereztem volna.
Egy pár érdekesség (nem, nem vagyok ellenzéki, nem vagyok kormánypárti, gyakorlatilag teljesen független vagyok, sőt, jól is megy sorom, de van szemem és fülem):
A gyerekek kimutatottan butábbak, mint jó pár évre, ami egy tudatos folyamat eredménye. Az oktatásba begyűrűzött a mindennapi politika.
A hitelekről már írtak korábban. egy érdekesség még a margójára: a könnyű, jó hitelek balul is elsülhetnek nagyon könnyen (hitelt veszek fel, hogy törlesszem a hitelemet, hitelkártya), emellett a jobb lét hamis látszatát kelti. nagyon gyorsan el lehet jutni oda, hogy semmim sincs, csak bérlem a dolgokat a bankoktól.
A már-már tarthatatlan fizetések az egyik legjobb példa. Sehol sincsenek még az Uniósokhoz képest, de a remek adórendszerünknek hála, alig tudják a munkáltatók ezeket is kifizetni. Az egyik legolcsóbb munkaerő piac vagyunk Európában. A fizetések értékére pedig jó példa az alap élelmiszerek adójának csökkentése: 27%-ról 5%-ra, de a vásárlóknak ugyan annyiba kerül, sőt. A 400+-os üzemanyag árak meg már fel sem tűnnek senkinek, aminek horribilis része adó, útadó (emellett még több más adót is beszednek útadó néven), de az útjaink egy kicsit sem akarnak javulni, sőt.
Családtámogatás szép dolog, de rengeteg negatív hatása is van. Jó ötletek amik nem biztos, hogy jól sültek/sülnek el (ingatlan árak emelkedése, ami még véletlenül sem köthető össze azzal, hogy minden közelinek építő cége van és futószalagon gyártják a gyenge minőségű lakóparkokat, amik ára hogy-hogy nem az egekben van 10+10 millió...).
A közbiztonság javul. Talán. Vagyis a médiában nem hallani már annyi bűncselekményt. Aztán a valóság meg ki tudja mi. Futónőket támadnak meg lassan rendszeresen. Vidéken általános az uzsora. Virágzik a drog és a lánykereskedelem. Aranykorát éli a prostitúció. A korrupció szinte része az emberek életének. A migránsok pedig annyira nem is akarnak ide jönni, max átmenni rajtunk.
Ami viszont tény, hogy egyre nagyobb az egészségügyi káosz. Munkaerőhiány, gyógyszer hiány, óriási várakozási idők vannak, a kórházi fertőzések lassan a legtöbb kórházi halálért felelős "betegségek" hazánkban.
Persze van szép oldala mindennek, legyen az oktatás, egészségügy, közbiztonság, családtámogatás. Ha van pénzed.
Professore írta: Gyerekek rég szórakoztam ilyen jól az off topikot olvasva. Mondjuk nekem kívülállóként nyilván könnyű. Persze én îs annak örülnék ha fejlődnie az ország és BP mert az egyik kedvenc városom. Amúgy most R24 értek egyet. Nyilván lehetne jobb sok minden de azért nem reális nyugateuropai standarodhoz mérni dolgokat. Érdemes szétnézni inkább a hasonszőrü Közép-európai országokban... Ebben a ligában játszik Magyarország (szerintem a lehetőségeihez merten elég jól) nem a világelitben.
Mondj olyan országokat a régióban, akik rosszabbul állnak, mint mi. Hasonszőrű Közép-Európai országokat.
OK ha már kérdezted Romania.... Hidd el tudnék mesélni de minek. Amit itt irtok mint gond vagy probléma azt szorozd meg párszor és akkor kb. karcolod az itteni valóságot. Persze mínusz családtamogatas meg egyéb előnyök. Csak hogy egy példát mondjak. Gyerekbevelesi az ugy néz ki hogy a baba születése után az első utalás jó estében 4 hónap múlva erkezik be de lehet 6 is. Hogy addig miből él meg egy egyedülálló annya az nem erdekel senkit. Utólag persze megkapja a pénzt csak hát... CSÓK.... Itt nincs semmi csak egy vérszegény első ház program ami lényegében kedvezőbb bankhitel sok megkötéssel mégis egekben az ingatlan árak csak úgy mondom. Oktatás...3% alatt kap a GDP-ből pedig törvény van rá. Falusi iskolák felé kerti budi és nincs tüzvédelmi engedély stb. Infrastruktúra 😁 álmainkban.... És sorolhatnam neked reggelig.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. október 14., hétfő 22:11

nincsen olyan, hogy ingyen étkeztetés meg ingyen tankönyv.
ezeket valamiből kifizetik. csak nem a családok, az igaz, csak közvetetten.
tankönyvet meg központi szinten kiadják, hogy miből rendelhet a tanár (általában 1 van 1 tantárgyhoz megadva, sejthető milyen kiadó...), de éljen a tanítás szabadsága.

hozzáteszem, hogy ingyenétkeztetés régebben is volt, amikor középsulis voltam pl, de ingyen tankönyv is volt már akkoriban is, vagy félárú könyvcsomag támogatás, stb. (2004-2009 között)
nem egy új valami.


nincs egyébként nagy baj, pl az én városom szépen fejlődik, pedig fideszes de nem váltanám le, mert teszi a dolgát, kézzel fogható dolgokat tapasztalunk. nála is a sleppjével van a gond, mint pl amikor egy sporteseménynél jön a fideszes önkormáyzati képviselő, bemegy a büfébe (amihez semmi köze), kivesz egy tálca elkészített melegszendvicset, berakja az autóba és hazamegy. wtf.
de mondom, elismerem amiket csinálnak, mert vannak kerékpárutak, játszóterek, iskolák is jó állapotban vannak bár ahhoz semmi közük már, stb.

de sose fogok jó érzéssel a fideszre gondolni, mikor Kósa, Rogán, Deutsch, Kövér, Németh féle figurák akarják megmondani a tutit.
ettől nem jobb az mszp se, vagy az ellenzék úgy egyben.ott is megvannak ezek a fajta undormányok.
az egész egy mocsok nagy fertő ami itt van, 2014ig még nem is annyira érdekelt ez, de ez a migránsvonat amire felültette az országot a fidesz, ez kinyírt engem teljesen.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4952
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. október 14., hétfő 22:01

füst írta:
Jelen esetben a válság.
Jó vicc, a válság ebben a térségben valamiért csak minket érintett, tessék megnézni a csehek, lengyelek, szlovákok, románok, stb. teljesítményét, meg se érezték. Akkor mentek el mellettünk, vagy zárkóztak fel. Nálunk csődközeli helyzet volt, náluk szárnyalás. :D
Rákerestem csak úgy kíváncsiságból például a cseh "szárnyalásra", ha már őket említetted.

Cseh recesszió 2009: -4,8%.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... _97-19.jpg

Munkanélküliségi ráta történelmi csúcson a válság után:

https://tranio.com/articles/5417/czech-en1.png

Viszonyításképp mi -6,4%-os csökkenést könyvelhettünk el GDP arányosan, a munkanélküliek száma meg 8-9%-on mozgott.

:/

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62890
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 14., hétfő 21:19

Egy pár érdekesség (nem, nem vagyok ellenzéki, nem vagyok kormánypárti, gyakorlatilag teljesen független vagyok, sőt, jól is megy sorom, de van szemem és fülem):
A gyerekek kimutatottan butábbak, mint jó pár évre, ami egy tudatos folyamat eredménye. Az oktatásba begyűrűzött a mindennapi politika.
Nem. Azért butábbak, mert a szülők egyre többet engednek meg nekik. Okos eszközök, tv, stb orrbaszájba. Gyerekem van, első kézből tapasztalom, hogy mi árt, használ, hogyan hat. Látom a többi szülőt, stb.
A hitelekről már írtak korábban. egy érdekesség még a margójára: a könnyű, jó hitelek balul is elsülhetnek nagyon könnyen (hitelt veszek fel, hogy törlesszem a hitelemet, hitelkártya), emellett a jobb lét hamis látszatát kelti. nagyon gyorsan el lehet jutni oda, hogy semmim sincs, csak bérlem a dolgokat a bankoktól.
Most aki hülye és hitelt hitelre halmoz, azzal mit lehet tenni? Ez is a mindenkori vezetés hibája?
A már-már tarthatatlan fizetések az egyik legjobb példa. Sehol sincsenek még az Uniósokhoz képest, de a remek adórendszerünknek hála, alig tudják a munkáltatók ezeket is kifizetni. Az egyik legolcsóbb munkaerő piac vagyunk Európában.
Továbbra sem kezelitek a helyén Magyarországot. De persze össze lehet hasonlítani vezető gazdaságokkal, csak minek?
A fizetések értékére pedig jó példa az alap élelmiszerek adójának csökkentése: 27%-ról 5%-ra, de a vásárlóknak ugyan annyiba kerül, sőt. A 400+-os üzemanyag árak meg már fel sem tűnnek senkinek, aminek horribilis része adó, útadó (emellett még több más adót is beszednek útadó néven), de az útjaink egy kicsit sem akarnak javulni, sőt.
Csekkolhatod az üzemanyagárakat Európa szerte, de akár csak a szomszédos országokét.
https://holtankoljak.hu/nemzetkozi-uzemanyagarak

A kaja drágább? Nem hinném, hiszen akkora a választék és a boltok száma, hogy a kaján lehet a legtöbbet spórolni.
Családtámogatás szép dolog, de rengeteg negatív hatása is van. Jó ötletek amik nem biztos, hogy jól sültek/sülnek el (ingatlan árak emelkedése, ami még véletlenül sem köthető össze azzal, hogy minden közelinek építő cége van és futószalagon gyártják a gyenge minőségű lakóparkokat, amik ára hogy-hogy nem az egekben van 10+10 millió...).
Van negatív hatása, de minek nincs? Az egész ingatlanpukk meg nem ide vezethető vissza. Van ismerős, aki komolyan benne van az ingatlaniparban itt fehérváron és évekkel ezelőtt levetített egy forgatókönyvet, ami eddig nagyjából csontra bejött. És akkor még sehol nem voltak az állami támogatások.
A közbiztonság javul. Talán. Vagyis a médiában nem hallani már annyi bűncselekményt. Aztán a valóság meg ki tudja mi. Futónőket támadnak meg lassan rendszeresen. Vidéken általános az uzsora. Virágzik a drog és a lánykereskedelem. Aranykorát éli a prostitúció. A korrupció szinte része az emberek életének. A migránsok pedig annyira nem is akarnak ide jönni, max átmenni rajtunk.
Szóval nem javul, csak titkolják. :mrgreen: A többi amit írsz, nagyjából így megy, amióta léteznek emberek és közösségek.
Ami viszont tény, hogy egyre nagyobb az egészségügyi káosz. Munkaerőhiány, gyógyszer hiány, óriási várakozási idők vannak, a kórházi fertőzések lassan a legtöbb kórházi halálért felelős "betegségek" hazánkban.
Kórházi fertőzések...a fehérvári kórházról tudnék mesélni, mindegy, hogy jobbos vagy balos kormány van az élen, ott is szinte minden vezetőt csak az érdekli, hogy mennyit tud ellopni.

Persze van szép oldala mindennek, legyen az oktatás, egészségügy, közbiztonság, családtámogatás. Ha van pénzed.
Én nem voltam vagy vagyok gazdag, de mégis pozitívan tapasztalom ezeket a dolgokat.
A migránsok pedig annyira nem is akarnak ide jönni, max átmenni rajtunk.
Nekem van barátom, aki tudja, hogy mit jelent a "max átmenni" rajtuk. Ne akard tudni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. október 14., hétfő 21:09

BlancoMark írta: IMF-hitel? Tehát egy relatíve nyugodt gazdasági időszakot összehasonlítasz a válság csúcspontjával?
Az IMF- hitel nem a válság miatt volt, hanem azért, mert az ország de facto államcsődben volt.

A kincstár nullán, a kötvényekre meg nulla jegyzés jött be.

ÁLLAMCSŐD. Ízelgessétek. Csak nem mondták ki.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. október 14., hétfő 21:07

Realista24 írta: Gyerekek ingyen esznek oviban, suliban. Ingyen tankönyv. Fejlődő infrastruktúra. Jobb forint hitelek. Emelkedő, már már tarthatatlanul magas fizetési szintek. Csaladtamogatas tucatnyi formája. Javuló kozbiztonsag, migransok országon kívül tartása. Csak néhány.

Ugy jön ide Pipita, hogy en akkor is már dolgozó ember voltam, hitellel, igaz gyerek nélkül. Mégis kilatastalan volt a helyzet, pedig jó allasom volt akkor is. Most jobb minden, pedig közben lett igy gyerkőc is, aki egy penznyelo, de mégsem erzem meg ugy, mint akkor ereztem volna.
Egy pár érdekesség (nem, nem vagyok ellenzéki, nem vagyok kormánypárti, gyakorlatilag teljesen független vagyok, sőt, jól is megy sorom, de van szemem és fülem):
A gyerekek kimutatottan butábbak, mint jó pár évre, ami egy tudatos folyamat eredménye. Az oktatásba begyűrűzött a mindennapi politika.
A hitelekről már írtak korábban. egy érdekesség még a margójára: a könnyű, jó hitelek balul is elsülhetnek nagyon könnyen (hitelt veszek fel, hogy törlesszem a hitelemet, hitelkártya), emellett a jobb lét hamis látszatát kelti. nagyon gyorsan el lehet jutni oda, hogy semmim sincs, csak bérlem a dolgokat a bankoktól.
A már-már tarthatatlan fizetések az egyik legjobb példa. Sehol sincsenek még az Uniósokhoz képest, de a remek adórendszerünknek hála, alig tudják a munkáltatók ezeket is kifizetni. Az egyik legolcsóbb munkaerő piac vagyunk Európában. A fizetések értékére pedig jó példa az alap élelmiszerek adójának csökkentése: 27%-ról 5%-ra, de a vásárlóknak ugyan annyiba kerül, sőt. A 400+-os üzemanyag árak meg már fel sem tűnnek senkinek, aminek horribilis része adó, útadó (emellett még több más adót is beszednek útadó néven), de az útjaink egy kicsit sem akarnak javulni, sőt.
Családtámogatás szép dolog, de rengeteg negatív hatása is van. Jó ötletek amik nem biztos, hogy jól sültek/sülnek el (ingatlan árak emelkedése, ami még véletlenül sem köthető össze azzal, hogy minden közelinek építő cége van és futószalagon gyártják a gyenge minőségű lakóparkokat, amik ára hogy-hogy nem az egekben van 10+10 millió...).
A közbiztonság javul. Talán. Vagyis a médiában nem hallani már annyi bűncselekményt. Aztán a valóság meg ki tudja mi. Futónőket támadnak meg lassan rendszeresen. Vidéken általános az uzsora. Virágzik a drog és a lánykereskedelem. Aranykorát éli a prostitúció. A korrupció szinte része az emberek életének. A migránsok pedig annyira nem is akarnak ide jönni, max átmenni rajtunk.
Ami viszont tény, hogy egyre nagyobb az egészségügyi káosz. Munkaerőhiány, gyógyszer hiány, óriási várakozási idők vannak, a kórházi fertőzések lassan a legtöbb kórházi halálért felelős "betegségek" hazánkban.
Persze van szép oldala mindennek, legyen az oktatás, egészségügy, közbiztonság, családtámogatás. Ha van pénzed.
Professore írta: Gyerekek rég szórakoztam ilyen jól az off topikot olvasva. Mondjuk nekem kívülállóként nyilván könnyű. Persze én îs annak örülnék ha fejlődnie az ország és BP mert az egyik kedvenc városom. Amúgy most R24 értek egyet. Nyilván lehetne jobb sok minden de azért nem reális nyugateuropai standarodhoz mérni dolgokat. Érdemes szétnézni inkább a hasonszőrü Közép-európai országokban... Ebben a ligában játszik Magyarország (szerintem a lehetőségeihez merten elég jól) nem a világelitben.
Mondj olyan országokat a régióban, akik rosszabbul állnak, mint mi. Hasonszőrű Közép-Európai országokat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kiserik 2019. október 14., hétfő 21:11-kor.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. október 14., hétfő 21:07

Jelen esetben a válság.
Jó vicc, a válság ebben a térségben valamiért csak minket érintett, tessék megnézni a csehek, lengyelek, szlovákok, románok, stb. teljesítményét, meg se érezték. Akkor mentek el mellettünk, vagy zárkóztak fel. Nálunk csődközeli helyzet volt, náluk szárnyalás. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62890
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 14., hétfő 20:54

BlancoMark írta: IMF-hitel? Tehát egy relatíve nyugodt gazdasági időszakot összehasonlítasz a válság csúcspontjával?

Ezt hívja a tudomány nyelv spurious relationshipnek. Mint amikor azt mondják a nacionalisták az USA-ban (vagy bárhol) hogy a feketék többet bűnöznek, mint a fehérek. Ez így is van, addig a pontig, amíg átlagot vonnak a két népcsoportból. Viszont amint összemérik a szegény fehért a szegény feketével, vagy a gazdag fehért a gazdag feketével, a különbségek máris eltűnnek.

Ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy X nem mérheted össze Y-al csak úgy mert relatíve hasonlóak, ha van egy harmadik variáns ami borítja az egész következtetést. Jelen esetben a válság.

Az meg a másik, hogy érthetetlen miért hiszed, hogy aki a Fidesz ellen szavaz, az következesen az MSZP-s bűnözőket akarja viszont látni.
Én arra az időszakra gondolok, amikor még a Fidesz alatt is nyaldosta az IMF a küszöböt egy újabb hitelcsomagért, és akkor úgy döntöttek, hogy más utat választanak. Egy akkor veszélyesebbnek tűnőt, ami hosszútávon jó döntés volt és hozzásegítette az országot, hogy az ország is meg tudja élni a gazdasági felvirágzást és nem kell a hátunk mögé nézni, és várni az utasításokat és feltételeket, amiket szabnak.

És arra akarok utalni, hogy mindegy ki kerül oda, mind egy kutya, csak valamelyik mellette ad is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2019. október 14., hétfő 20:50

Gyerekek rég szórakoztam ilyen jól az off topikot olvasva. Mondjuk nekem kívülállóként nyilván könnyű. Persze én îs annak örülnék ha fejlődnie az ország és BP mert az egyik kedvenc városom. Amúgy most R24 értek egyet. Nyilván lehetne jobb sok minden de azért nem reális nyugateuropai standarodhoz mérni dolgokat. Érdemes szétnézni inkább a hasonszőrü Közép-európai országokban... Ebben a ligában játszik Magyarország (szerintem a lehetőségeihez merten elég jól) nem a világelitben.

Közel a 40-hez sajnos azt kell hogy mondjam hogy a politika mindig a hatalomról es a klientúra kitöméséröl szólt, szól és valószínűleg a jövőben is szólni fog. Hiú ábránd hogy egyik vagy másik párt majd tisztességesen fogja a hatalmat gyakorolni ha megszerzi. Nincs már nagyon régóta felelős politizálás. Pár komoly arc akad mindegyik pártban de a végeredményen ez nem változtat. A politikai elit es a velük csókos gazdasági elit szombiozusban él, egymást segíti és ujratermeli ha az kell. Akárcsak korrekt, igazán független országos jelentőségű média sincs. Az elmúlt 20 évben cirka csak annyi változott az internetnek köszönhetően, hogy több minden derül ki és jut el az emberekig. Ezzel egyenes arányosan azonban a ferditesek és s fakenewsok is. Nincsenek korrekt, realitásokra támaszkodó programok csak felelőtlen igergetések és botrány hajhászás, az ellenfél pocskondiázása. A cirkusz az adott és a folytonos acsarkodás következtében a legrosszabb az hogy ezen barátságok és rokonságok szakadnak szét.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4952
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. október 14., hétfő 20:48

IMF-hitel? Tehát egy relatíve nyugodt gazdasági időszakot összehasonlítasz a válság csúcspontjával?

Ezt hívja a tudomány nyelv spurious relationshipnek. Mint amikor azt mondják a nacionalisták az USA-ban (vagy bárhol) hogy a feketék többet bűnöznek, mint a fehérek. Ez így is van, addig a pontig, amíg átlagot vonnak a két népcsoportból. Viszont amint összemérik a szegény fehért a szegény feketével, vagy a gazdag fehért a gazdag feketével, a különbségek máris eltűnnek.

Ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy X nem mérheted össze Y-al csak úgy mert relatíve hasonlóak, ha van egy harmadik variáns ami borítja az egész következtetést. Jelen esetben a válság.

Az meg a másik, hogy érthetetlen miért hiszed, hogy aki a Fidesz ellen szavaz, az következesen az MSZP-s bűnözőket akarja viszont látni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62890
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 14., hétfő 20:44

Halfkey írta: 2009-2010 óta az egész fejlett világ 0 közeli alapkamaton fut. Persze akkor mondhatjuk hogy ez igen, a Fidesz teremtett olyan stabil alapot amivel jobbak vagyunk mint a világ összes épp nem háborúban álló vagy éhező országa, de ezt speciel megtették a korábbi kormányok is.
Nem teremtett, hanem fenntartja.

Fejlett világ mint mi? Marmint neked mi a fejlett. Mert ez igy fals. 0 közeli... Mi a közeli?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. október 14., hétfő 20:43

2009-2010 óta az egész fejlett világ 0 közeli alapkamaton fut. Persze akkor mondhatjuk hogy ez igen, a Fidesz teremtett olyan stabil alapot amivel jobbak vagyunk mint a világ összes épp nem háborúban álló vagy éhező országa, de ezt speciel megtették a korábbi kormányok is.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62890
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 14., hétfő 20:39

BlancoMark írta:
Realista24 írta:
Hogy lehet hogy nekem jobb a hitelem, többet er a pénzem?

Te pedig nem szavazol rájuk, mert neked szar, de közben elhagyod orokre az országot. Hmmm.
Mindenféle rosszindulat nélkül mondom: érezhetően nem vagy 100%-osan képben a közéleti történésekkel, így nem a teljes képet látod.

Azzal tisztában vagyunk, hogy Magyarország arányaiban több pénzt kapott az uniótól mint Németország Marshall-segélyként az újraépítésére? Na ezek után elég nagy szégyen lenne, ha nem látnád ezek a fejlesztéseket úton-útfélen amiket említettél.
En meg kérdezlek téged. Mi a jobb? Ez vagy az imf hitel?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 126 regisztrált és 0 vendég