OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 26., vasárnap 19:23

sanko. írta:
füst írta:

Kis gól is gól.
nagy gól volt az. csak gólöröm közben falnak szaladtam.
Akkor az az MTK stadionban volt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. január 26., vasárnap 19:20

füst írta:
sanko. írta: nőügyekben forduljatok hozzám, nálam nagyobb lúzer úgy sincs :lol: :lol:
Kis gól is gól.
nagy gól volt az. csak gólöröm közben falnak szaladtam.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. január 26., vasárnap 19:19

sanko. írta: nőügyekben forduljatok hozzám, nálam nagyobb lúzer úgy sincs :lol: :lol:
Ziro? :D

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. január 26., vasárnap 18:54

sanko. írta: nőügyekben forduljatok hozzám, nálam nagyobb lúzer úgy sincs :lol: :lol:
Kis gól is gól.

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. január 26., vasárnap 18:53

nőügyekben forduljatok hozzám, nálam nagyobb lúzer úgy sincs :lol: :lol:

dennson
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 0:01

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dennson » 2020. január 26., vasárnap 18:36

füst írta:
Beb.szna, ha még jobban serkentenék a népességet
Hát pedig kellene, mert a mi nyugdijunkat is meg kell valakinek termelni, és ne feledd, hogy szó nincs arról hogy növekedjen a népesség, jelenleg még arról van szó, hogy a népességcsökkenést mérsékeljük. Nem is értem mi az hogy "még jobban", lassan 50 éve fogyunk.
Még jobban - világszinten értsd. Ez lokális probléma, de egy világ szintű része is.

A nyugdíjnak már lőttek rég, már a bevezetésnél elrontották az egészet. Magadnak kell gondoskodnod róla.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. január 26., vasárnap 18:07

Beb.szna, ha még jobban serkentenék a népességet
Hát pedig kellene, mert a mi nyugdijunkat is meg kell valakinek termelni, és ne feledd, hogy szó nincs arról hogy növekedjen a népesség, jelenleg még arról van szó, hogy a népességcsökkenést mérsékeljük. Nem is értem mi az hogy "még jobban", lassan 50 éve fogyunk.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. január 26., vasárnap 17:50

Az hogy halva született e vagy sem, az majd ki fog derülni. Jársz vissza párszor hátha ott lesz.

Odamenni hölgyekhez pedig sosem szégyen. Én is voltam hasonló helyzetekben és mindig megbánás volt a vége. Egyszer kell hasonlóra rávenned magad és onnantól könnyen fog menni mint az ágybahugyozás.

Emlékszem, mikor általános iskolás voltam és bulgáriában voltunk nyaralni akkor a medencében szemeztem egy lánnyal. Ő is nézett, majd ő volt a kezdeményező és felém jött. Én pedig kuszáltam a medencéből és berohantam a hotelbe. rip. :lol:

dennson
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 0:01

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dennson » 2020. január 26., vasárnap 17:47

alexoxladjackoxi írta: Nagyon megbántam már, mert egészen elragadó volt a lány, és nehezen verem ki a fejemből.
Már megijedtem, de aztán láttam, hogy van a végén még egy szó.

Ha ez a helyzet, mindenképp megéri visszamenni sztem is :)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. január 26., vasárnap 17:39

Menj csak, mit veszithetsz. :)

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. január 26., vasárnap 17:38

Sziasztok! Bocsi, hogy egy ilyen komoly téma közepén írok, de egy más jellegű kérdéssel fordulnék hozzátok. Ha valaki túl személyesnek veszi a kérdést, megértem, de azért remélem kapok 1-2 választ. Voltatok már olyan szituációban, hogy adva volt egy csaj, akivel 99% eséllyel kölcsönös volt a vonzalom, de ti nem léptetek? Most itt lehet ez akár olyan lány is, akit már eleve ismertetek, vagy szórakozóhelyes történet. Nyilván utóbbi esetben nem arra gondolok, amikor részegen random kiszemelsz egy csajt, aki jól néz ki. Hanem legalább nagyjából józanul küldi a jeleket a leányzó, és megvan a kémia. Voltam pénteken egy bárban, és lett volna valaki, de csesztem lépni. És itt most nem a szex része érdekel elsősorban, hanem ha tényleg komoly dolognak tűnik a dolog, tehát látod, hogy szimpátia alapján közelítetek egymáshoz, nem azért, hogy legyen egy jó éjszakátok. Nagyon megbántam már, mert egészen elragadó volt a lány, és nehezen verem ki a fejemből. Arra gondoltam, hogy visszamegyek pénteken ugyanarra a helyre, és hátha ott lesz. Szerencsére kisvárosi helyről beszélünk, és gyakran látom itt ugyanazokat az arcokat, szóval hátha. Ti voltatok ilyen helyzetben, illetve ez a visszamenős dolog mennyire tűnik halva született ötletnek szerintetek?

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. január 26., vasárnap 17:29

Ez így van. Szerintetek mennyire valóságos, hogy a jelenlegi rendszerben egyszer csak megállna a túlfogyasztás? Hogy nem vennénk feleslegesen élelmiszert, csak amennyire éppen szükségünk van?
visszaesés, munkanélküliség, világvége köszöntene be.

Az olajkutakon a kitermelés sebességét sem szabályozza senki. Ha pedig az olaj kint van, az márpedig fel lesz használva. Ha egy kormány önmérsékletet gyakorol, akkor majd fel lesz használva olyan országokban, amely nem gyakorol önmérsékletet, és ott hajtani fogja a gazdasági növekedést és a jólétet.

dennson
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 0:01

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dennson » 2020. január 26., vasárnap 17:14

füst írta:
Talan ha bevezetnek par evtizedre, hogy mindenhol csak egy gyerek lehet, de hat az meg nem pc ugye.
PC megoldást én sem tudnék, de talán azt kéne megcélozni, hogy minden országban úgy ügyeljenek a népességre, hogy önfenntartóak legyenek.
Itt a Kárpát-medencében simán elvagyunk ennyien, sőt még többet is elbír tartani ez a terület, mert kivételesen kedvező. De mondjuk Nigériában 1960-tól 60 év alatt 50-ről 200 millióra ugrott a népesség, az derék.

Szerintem nem is lehetne olyan szabályt kitalálni ami mindenhol jó lenne. Itt nálunk simán lehetne serkenteni a népességet, hogy legalább a 2 gyerkőc meglegyen mindenhol, és ne fogyjunk, ott pedig korlátozni, legyen elég a világnak 150-200 millió nigériai, pláne ha nem nem képes az a terület eltartani annyi embert. Ne a világ többi részének kelljen megoldani egy ilyen megoldhatatlan problémát. Pláne ha még nem is maradnak a fenekükön.
Beb.szna, ha még jobban serkentenék a népességet, azért lokálisan is bőven van probléma abban, hogy milyen irányban nő a "magyar". Ugye most sem feltétlenül az echte magyar családok növekednek az elvárt ütemben...kizárni pedig nagyon nem tudsz bizonyos társadalmi rétegeket, mert ácsingózva várják a jogvédők, hogy bármilyen témában előlépjenek a sötét kis lyukaikból és okoskodjanak.

Az egészhez csak annyi, hogy a helyzet teljesen menthetetlen. Sajnos hiába vannak próbálkozások a normalizálásra, ez veszett fejsze nyele. Az emberek ezt egyébként sem tudják már megmenteni. Bizonyos területeken olyan szintű túlfogyasztás és túltermelés van a profithajhászás miatt, hogy át se tudnának állni, mégha akarnának se. Amíg a világon minden egyes ország és cég a növekedést hajszolja, minden egyéb próbálkozás értelmetlen. Mindenki kétségbe van esve, ha stagnál vagy csökken egy ország GDP-je. Folyamatosan csak a növés, növekedés, gazdaságserkentés, a cégeknél dettó ugyanez. Főleg a globális vállalatoknál óriási probléma, amíg minden évben 5-10%-os növekedés van kitűzve, különben hullanak a fejek. Hajszolják a profitot, nyomják a termelést, a reklámokat, serkentik a túlfogyasztást. Ez egy k.rva ördögi kör, amiből nincs kiút. A természetünkkel tönkrevágtuk a bolygót, az összes állatot, a növényeket, most rajtunk a sor. Remélhetőleg hamar eltűnünk a föld felszínéről.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. január 26., vasárnap 17:13

A húsevés azért problémás, mert folyamatos növekvő mezőgazdasági területekre és vizkészletre van szükség ahhoz, hogy a növekvő igényeket kielégítsék.

De amúgy igazad van, nem csak a hússal van probléma. A mezőgazdaság mellett két fontos terület van. Az energetika és a szállítmányozás.

Az afrikai túlnépesedés valóban probléma..de nem hiszem, hogy attól megfog változni bármi is, hogy aguba guuwu wububu daba 10 gyerek helyett, kettőt ad a világnak. Mert a különbség csak annyi lesz, hogy 10 helyett két ember fog éhezni.

dennson
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 0:01

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dennson » 2020. január 26., vasárnap 17:05

babaking írta:
tubatibi írta:
.

Egyik kedves Ismerősöm hatalmas nagy sörkedvelő, most jár éppen sörkészítő mester képzésre is, elég jó kis finomságokat szokott hozni. Csapolt Leffe-t ittál már? Valami szenzációs
Meg egy apró tipp: Kóstold meg feltétlen a Floris Kriek, mind a csapoltat, mind az üvegest bátran, ugyanis szinte ez az egyetlen meggysör, amiben nem aromák vannak, hanem valóban meggyel van készítve. :)

Egyébként sörben nem nagyon ismerek, viszont, ha borokról van szó, akkor a Vivino app-ot próbáljátok ki.

Ha már bor, főként Pestiek...nincs kedve valakinek egy hétvégi Sommeliér képzéshez?
Erről lenne szó. :)

Még nem volt hozzá szerencsém, csak üvegeset találok mindenhol.
A meggysörökkel eddig nem volt szerencsém, a legtöbbet nagyon édesek találom - eléggé szörp hatásúak. Kicsit mint amikor Spriteból van a Radler.

Apropó Radler. Tudom, hogy sokan nem tartják sörnek, szerintem is közelebb van az üdítőhőz, de sokszor jól esik, csak nem szabad a "klasszikus" sörökkel összehasonlítani. A maga nemében viszont a Karlsberg radlerét nagyon ajánlom. Nem olyan édes mint a többi - itt főleg a Paulaner volt csalódás. A Karlsbergtől (igen K-val, egy német regionális főzde) egyébként nyugodt szívvel ajánlok bármit, ha szembejön - a Kellerbier kifejezett kedvenc.

Én most a My Bier Notesot töltöttem le, egész jól tudom értékelni is, csak a fotót nem tudom elmenteni mellé.
Untappd. Itthon is nagyon sok kézműves sörfőrzde fokmérőnek használja, hogy épp hol állnak.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. január 26., vasárnap 16:57

Miért pont a húsevés a gond?

Miért nem mondjuk az internethasználat, elvégre temérdek adótornyot switchet, modemet, routert, vezetéket, aksit, 4G-t, lassan 5G-t kiépíteni, plusz ehhez az energiát megtermelni, hát garantálom hogy ugyanabban a nagyságrendben fáj föld anyának mint a húsevés. Vagy az üzemanyagfogyasztás, energiafogyasztás, vagy kb. bármilyen hobbi.

A nyugati világ bőven kivette a részét ebből az egészből, ezt nem vitatom. De a problémát nem megoldja, hanem tetézi, hogy 50 év alatt 5x akkora lesz a népesség számos régióban.
Talán ha mondjuk világszerte lenne 3 milliárd ember, akkor idővel a legnagyobb szutyokfészekben is lehetne emberhez méltó életet élni, mert van elég mindenből.
Náluk ez a feladat, nálunk, a fejlett világnál pedig az, hogy a fogyasztásból lejjebb adjunk mondjuk 2 szintet.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. január 26., vasárnap 16:43

Afrikát teljesen kizsámányolták és a mai napig azt teszi Amerika és most kina is.

A vízzel kapcsolatban csak javasolni tudom, hogy nézd meg mit csinál a nestle afrika vízkészletével.

A témában még ez egy nagyon jó cikk: https://qubit.hu/2018/09/25/tobb-kart-o ... not-hoznak

A fő probléma nem a túlnépesedett indiaiak meg afrikaiak. Sokkal inkább Európa, amerika.
Te, én és mindenki más aki jól él. Braziliában is azért ég az amazonas, hogy holnapra megint legyen az asztaladon csirkemell.
Sokszor nem is szükségletből eszünk, hanem azért mert megtehetjük, szórakozásból. Egyre több húst fogyasztunk. Ami mezőgazdasági szempontból sem előnyös. A földeket mütrágyával tápláljuk. Míg a természetes trágya csak növekszik..és ha azt is használnánk, akkor is bőven maradna még. A trágya pedig szintén nagy károkat okoz a földeknek, főleg annak függvényében, hogy a boci kakája antibiotikum származékokkal van tele.

A szemét kérdését is mindig viccesnek találtam. Könnyű úgy az ázsiaiakra mutogatni, hogy a szemetünk hozzájuk is kerülnek.
Egyáltalán nem fenntartható a jelenlegi állapotok és az nem segít semmit, hogy magunkat áldozatnak tekintjük.
Én kifejezetten abban csalódtam hatalmasat, hogy a müanyag szelektálás is lényegében "felesleges". Hiszen csak a 6%a kerül újrafelhasznositásra, lévén minden müanyag szemét más kémiai összetevővel rendelkezik.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. január 26., vasárnap 16:41

Talan ha bevezetnek par evtizedre, hogy mindenhol csak egy gyerek lehet, de hat az meg nem pc ugye.
PC megoldást én sem tudnék, de talán azt kéne megcélozni, hogy minden országban úgy ügyeljenek a népességre, hogy önfenntartóak legyenek.
Itt a Kárpát-medencében simán elvagyunk ennyien, sőt még többet is elbír tartani ez a terület, mert kivételesen kedvező. De mondjuk Nigériában 1960-tól 60 év alatt 50-ről 200 millióra ugrott a népesség, az derék.

Szerintem nem is lehetne olyan szabályt kitalálni ami mindenhol jó lenne. Itt nálunk simán lehetne serkenteni a népességet, hogy legalább a 2 gyerkőc meglegyen mindenhol, és ne fogyjunk, ott pedig korlátozni, legyen elég a világnak 150-200 millió nigériai, pláne ha nem nem képes az a terület eltartani annyi embert. Ne a világ többi részének kelljen megoldani egy ilyen megoldhatatlan problémát. Pláne ha még nem is maradnak a fenekükön.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. január 26., vasárnap 16:15

Hol van elég kaja? Neked lehet de ott a redvában semmilyen kaja nincs.
Jah hát igen, nehéz Indiában 1300 millió embert ellátni vizzel meg kajával.
Afrika ugyanez... talán ha nem lett volna demográfiai robbanás az elmúlt 50 évben.
tyúk -> tojás

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. január 26., vasárnap 16:13

A tudatossag szerintem masszivan ellenkezik az ember alapveto termeszetevel, hat meg az elmaradottabb helyeken. De egyebkent is szvsz tulertekelt a dolog globalis szempontbol. Szep dolog hogy par ezer ember nem ker szivoszalat a starbucksban, hibriddel/elektromossal jar es nem eszik csak magvakat, de amig ennyien vagyunk, ezt csak a termeszet tudja megoldani. Vagy igy vagy ugy.

Nemreg fejeztem be a Szep uj vilagot. 31-ben irta Huxley,
a 26. szazadban jatszodik kb. Azt irja, ha jol emlekszem, majdnem 3.5 milliardan vannak a bolygon. :lol: Akkoriban meg az is scifinek tunt. Ehhez kepest vagyunk kb 8-an. Johet itt mar barmilyen tudatossag. Talan ha bevezetnek par evtizedre, hogy mindenhol csak egy gyerek lehet, de hat az meg nem pc ugye.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég