OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. február 6., csütörtök 18:23

Remy írta:

Kávét tisztán kell inni. Minden más esetben mehetne a káros energiaital, ugyanaz...
Miért kell hülyeséget írni?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. február 6., csütörtök 18:05

Az a probléma, hogy az emberek osszekeverik a kávét, értsd ez alatt a sima fekete kávét, az agyoncukrozott, tejes kávé ízű szarral, amit isznak reggelente, meg bármikor.

Kávét tisztán kell inni. Minden más esetben mehetne a káros energiaital, ugyanaz...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. február 6., csütörtök 17:41

szerintem meg inkabb a kv, mint az energy drink.

az egyik regi munkahelyemen a lengyel robotok napi masfel litereket vertek be az also polcos kategoriabol, ugy porogtek, mint a bugocsiga.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2020. február 6., csütörtök 17:25

De most akkor a kávé egészséges vagy nem? Szinte nincs olyan hét, amikor ne jönne ki egy pozitív tanulmány az előnyeiről, de én ezekben erősen kételkedem.

Van itt orvos? :D

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. február 6., csütörtök 17:24

Hétvégi alkoholizmus :sziv: :sziv: :sziv:

(Idén mondjuk a munkam miatt nem lehet. :( )
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. február 6., csütörtök 17:07

kiserik írta: Szerintem a függőség az, ha valaki valamit rendszeresen és kényszeresen (ugye a függők ezt nem veszik észre) végez. A rendszer és a tevékenység mértéke nem lényeges. Eleinte csak szokássá válik, aztán szépen lassan függőséggé. A kezdő függők jelmondata pedig: "ha akarnám, akkor abba tudnám hagyni".
Hja, nálam például ilyen a kávé, ha az ilyen jellegű dolgoknál maradunk, bár én tudom, hogy kényszeresen iszom, szóval akkor nem vagyok függő? :mrgreen: Ráadásul tartom, hogy ha akarom, akkor nem iszok soha többet :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3401
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. február 6., csütörtök 16:59

azért azt nem mondanám normálisnak hogy mindennap 2-3sört meg kell igyon a vacsorához. sztem az már alkoholista, én szeretem a sört, de pl én nekem nem esne jól mindennap aka nem is vagyok alkesz. a tiniknél meg más, 16tól 20éves koromig kb minden pentek vagy szombaton off volt. már most nem bírnám megcsinálni, volt hazibuli utánna nem bírok piára nézni 2hétig biztos

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. február 6., csütörtök 16:48

Szerintem a függőség az, ha valaki valamit rendszeresen és kényszeresen (ugye a függők ezt nem veszik észre) végez. A rendszer és a tevékenység mértéke nem lényeges. Eleinte csak szokássá válik, aztán szépen lassan függőséggé. A kezdő függők jelmondata pedig: "ha akarnám, akkor abba tudnám hagyni".

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. február 6., csütörtök 15:37

Szerintem a normalis az, amikor valaki hetvegen szulinapon, eskuvon, vagy mas nagyobb alkalomkor iszik, de akkor is tudja mi az a pont, aminel eleg. Vagy akar hetkoznap 1-2 alkalommal vacsora utan, meccs kozben, kinti sutogeteskor. Viszont ha ugy alakul, hogy hetekig vagy akar honapokig nem iszik, akkor sincs semmi gond, nem valtozik az elete.

A kezdo alkoholista: talan leginkabb ezen is megy a vita, aki normalisan jar dolgozni, de estenkent rendszeresen kibontja azt az 1-2 doboz sort. Nem kiabal a csaladdal, nem lesz tole agressziv, viszont ha valaki azt mondja neki, hogy ma inkabb ne igyal, azonnal jon a mar ezt se engedhetem meg magamnak valasz. Vagy 1-2 nap elvonas utan amit Remy is mond a kavenal, hianyzik neki, mar nem erzi ugy magat, akar frusztralt. Ide sorolnam azt is, aki hetvegen rendszeresen jol bebaszik. (attol meg nem kell kotelezoen a sajat hanyasaban fetrengjen)

Az alkoholistat arra mondanam, aki mar nem tudja kontrollalni se a gyakorisagot, se a mennyiseget. Eleve feldecissel inditja a napot, majd elmegy dolgozni, jobb esetben busszal es nem autoval. A munkajara meg a csaladjara is kihat az ivas. Ahogy kevesebbet iszik, egyre durvabbak a tunetek.

A baj, hogy a 2 kategoria egy kalap ala van veve, aminek a vege, hogy akinek a fuggosege még nem hat ki masokra, az csak legyint egyet.

Egyik szomszedom egy 70+ os neni, 1.5-2 liter palinkat meg 2-3 liter bort minden heten egyedul megivott. Par eve eltort a keze, majd 4-5 napig nem ivott semmit, a szobajabol se jott ki, ugy nezett ki, mint aki a halalan van. Hamar rajott, hogy nem ennyi idosen fog leszokni; azota a borbol egy kicsit visszavett, de semmi baja nincs.

Uncsim viragokat termeszt es ad el nehany ezres mennyisegben. Az egyik munkasa/rokona olyan, hogy nehany alkalommal bekattan nala valami, 1-2 hetig a vilag osszes alkoholat is megissza, beviszik elvonora, majd fel evig nem iszik semmit.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. február 6., csütörtök 14:53

nalam is ez van, 15-20 eves korom kozott minden hetvegen ment a pialas, most meg ha evente 3x berugok akkor el kell teljen koztuk 4 honap meg kiheverem. :lol:

de sokszor ugye 1-2 honapig egy sort sem iszom meg, aztan ha lehuzok 2-ot mar fejbevag.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. február 6., csütörtök 14:14

sanko. írta: hát egyetem alatt (4-5 év), majdnem mindennap ittunk, ennek 6-7 éve. Azóta meg nagyon-nagyon alkalmanként, évente 1 vagy 2 alkalommal iszom alkoholt. Legutóbb egy tejfakasztón, pálinka+sör+pezsgő kombó. na, egy jó időre ismét elvette a kedvemet az alkoholtól ez. :lol: :lol: :lol: :lol:
ismerős. főleg ez az 1x iszunk egy évben, de akkor 2 napig off.

én full alkoholista voltam az egyetemen. nem volt olyan hét, hogy ne bsszk szét magunkat 2x-3x. voltak nagyon bizar és ijesztő pillanatok. Higuaín kapufája után 1 üveg vodka csúszott le húzóra. :lol:
:kivagyhe: de megtanultam a leckét.

azóta se csúszik a szesz. az elmúlt években odajutottam, hogy max. meggyes soproni, citromos csíki bőven elég volt. most meg full alkohol stop van.

nálunk Székelyföldön meredek ez az alkoholista fogalom. mert a népesség 75%-a annak vehető, ha a napi 1 pohár pálinka/1 pohár bor/1 üveg sör fogyasztás annak minősül. :lol:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. február 6., csütörtök 14:06

hát egyetem alatt (4-5 év), majdnem mindennap ittunk, ennek 6-7 éve. Azóta meg nagyon-nagyon alkalmanként, évente 1 vagy 2 alkalommal iszom alkoholt. Legutóbb egy tejfakasztón, pálinka+sör+pezsgő kombó. na, egy jó időre ismét elvette a kedvemet az alkoholtól ez. :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. február 6., csütörtök 12:25

Lecsúszik 1-2 kávé / nap? Érzed, hogy kell, mert anélkül nem teljes a nap? Akkor már függő vagy. 2 kávénál többet nagyon ritkán iszok meg egy nap, de tudom, hogy bármi van, egy kávé minimum kell / nap.

Ugyanez a sörnél is. Lehet az napi 1 sör, este meccsnél, vagy filmnél. Ha lényegében kötelező jelleggel lecsúszik RENDSZERESEN, akkor lehet már mondani, hogy alkoholista, szerintem.

Persze ez egy darab szó, és a nagy többség, ha meghallja, hogy alkoholista, akkor a fekve hányást társítja mellé. Holott nem, csak alkohol függő.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. február 6., csütörtök 12:25

'shutterisland írta:
alexoxladjackoxi írta: Természetesen nem csak fekvehányósra való ivászat létezik a buliban, de shutter ha nem is konkrétan erre, de már egy bőven részeges állapotra célzott, ha jól értettem. Akkor nyilván nem is lenne miről beszélni, ha az a havi 5 alkalom ugyanúgy 2-3 sört jelentene, mint a napi szinten ivó esetében.
en ugy vettem eszre, hogy van egy eleg szeles reteg, akik pl majd' minden pentek-szombat lereszegednek, de mondjuk het kozben alig vagy egyaltalan nem nyulnak piahoz.
igen, az egyetem után az életbe visszaszokók általában ilyenek :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. február 6., csütörtök 12:21

alexoxladjackoxi írta: Természetesen nem csak fekvehányósra való ivászat létezik a buliban, de shutter ha nem is konkrétan erre, de már egy bőven részeges állapotra célzott, ha jól értettem. Akkor nyilván nem is lenne miről beszélni, ha az a havi 5 alkalom ugyanúgy 2-3 sört jelentene, mint a napi szinten ivó esetében.
en ugy vettem eszre, hogy van egy eleg szeles reteg, akik pl majd' minden pentek-szombat lereszegednek, de mondjuk het kozben alig vagy egyaltalan nem nyulnak piahoz.

mondjuk az ittassagnak sok fajtaja es fokozata van, illetve mindenki mashogy eli meg az adott szintet.
van aki mar 4 sortol ki akarja pakolni a kocsmat, van, aki 12 utan is stabil es alig latszik rajta.
nyilvan igy is szet lehetne bontani, de en altalanossagban ertettem.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3159
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. február 6., csütörtök 11:16

Mint ahogy két egyforma ember sincs, alkoholista is lehet valaki millió féle képpen.
Az hogy valaki alkoholista e vagy sem, szerintem kisebb részben az ital mértéke határozza meg, nagyobb részben, hogy ez a folyamat mikor válik rendszerré, kihagyhatatlan rendszerességé.
Az is lehet alkoholista, aki magában naponta megiszik 2-3 sört, de az is, aki havonta 3-4x iszik hétvégente buliban, kizárólag társaságban, de akkor atomra.
Ez ember függő.

Egyébként szerintem sokkal többen vannak olyan alkoholisták magyarországon, akiről még talán a környezete sem állítja, hogy az, mint akit így titulálnak. Az alkoholizálásnak hagyománya van, sokszor csak akkor figyelmeztetjük már a családtagunkat, barátunkat, amikor már NEKÜNK árt a viselkedése, nekünk kellemetlen az ezzel járó szociális vagy anyagi leépülés. De addigra már sokszor nehéz segíteni az alanyon, mert életformává válik, és sokkal inkább hibásabb számára a külső tényezők összessége a lejtmenetért (szar család, szar barátok, szar munka, szar kormány), mint az alkohol.

A cigire visszatérve én 10 évig szívtam, napi 1 dobozzal. Nekem is hosszú érlelődés után született meg a döntés, hogy letegyem, aztán egyik napról a másikra megtettem. Szerintem ez másképp nem megy. Meg tudtam győzni magam, az egészségem miatt, az anyagi része miatt, a illatok, étvány miatt, és amiatt, hogy engem ne vezéreljen egy rohadt növény. Az utolsó évemben, már figyeltem saját magam, hogy minden órámat ez irányítja. Munkában ezt vártam, hogy mikor állok fel és gyújtok majd rá, ehhez mértem az időt, bárhova mentem, azt néztem, hol gyújthatok rá. Ez hülyeség.
Másrészt utálok fázni, és miután sem lakásban, sem kocsiban nem gyújtottam rá soha, és 2012-ben kitiltották sok helyen is a dohányzást, rájöttem, hogy az év 3-4-5 hónapjában, konkrétan napi 20*5 percet fagyoskodok, hogy azt a szart elszívjam...hát noooormális? Úgyhogy dobtam, és teljesen más az egészségem azóta.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. február 6., csütörtök 10:58

Természetesen nem csak fekvehányósra való ivászat létezik a buliban, de shutter ha nem is konkrétan erre, de már egy bőven részeges állapotra célzott, ha jól értettem. Akkor nyilván nem is lenne miről beszélni, ha az a havi 5 alkalom ugyanúgy 2-3 sört jelentene, mint a napi szinten ivó esetében.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. február 6., csütörtök 10:41

alexoxladjackoxi írta:
'shutterisland írta:

ha mar itt tartunk, nalatok mi az alkoholista definicioja ?

az, aki folyamatosan fogyaszt kevesebb alkoholt (pl havi 25/30 nap megvan a 2-3 sor) de nem reszegedik le vagy az, aki nem fogyaszt napi szinten, de mondjuk havonta 5+ alkalommal elrugja a pettyest ?

pont ezt vitattam meg valamelyik nap egy ismerosommel, aki az elso kategoriaba tartozik. :mrgreen:
Papíron az előbbit tartják alkoholistának, de biztos vagyok benne, hogy itt is el lehet különíteni azokat, akik tényleg függők, és nem bírják ki, vagy akik hobbiból isznak meg 2 sört, és megerőltetés nélkül el tudják engedni. Egyébként meg nem vennék rá mérget, hogy az a napi 2-3 sör egészségtelenebb, mint aki havi szinten 5-ször kiüti magát. Vagy gondold el, 10 éves kölyök vagy, mit látnál szívesebben apádtól, azt hogy délután ha hazajön a melóból, leül kajálni veletek, közben legurít 2 sört, vagy azt, hogy minden hétvégén fetrengjen a saját a hányásában? Szerintem ez is egy jogos megközelítés, aztán innentől kezdve én pont tennék rá, hogy a szakma meg a társadalom alkesznek tart-e, mikor a "nemalkeszok" valószínűleg semmivel nem jobbak pl. azok miatt, amiket én is írtam, csak rájuk nem ragasztották rá ezt a jelzőt az okosok.
De miért csak abban lehet gondolkodni, hogy valaki fekvehányósra issza magát egy buliban?
A kérdés költői.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. február 6., csütörtök 10:36

'shutterisland írta:
Egyáltalán nem mindegy, hogy valaki megiszik 2-3 sört (minden nap már ez sem ajánlott persze), vagy töményezik és kiüti magát.
ha mar itt tartunk, nalatok mi az alkoholista definicioja ?

az, aki folyamatosan fogyaszt kevesebb alkoholt (pl havi 25/30 nap megvan a 2-3 sor) de nem reszegedik le vagy az, aki nem fogyaszt napi szinten, de mondjuk havonta 5+ alkalommal elrugja a pettyest ?

pont ezt vitattam meg valamelyik nap egy ismerosommel, aki az elso kategoriaba tartozik. :mrgreen:
Papíron az előbbit tartják alkoholistának, de biztos vagyok benne, hogy itt is el lehet különíteni azokat, akik tényleg függők, és nem bírják ki, vagy akik hobbiból isznak meg 2 sört, és megerőltetés nélkül el tudják engedni. Egyébként meg nem vennék rá mérget, hogy az a napi 2-3 sör egészségtelenebb, mint aki havi szinten 5-ször kiüti magát. Vagy gondold el, 10 éves kölyök vagy, mit látnál szívesebben apádtól, azt hogy délután ha hazajön a melóból, leül kajálni veletek, közben legurít 2 sört, vagy azt, hogy minden hétvégén fetrengjen a saját a hányásában? Szerintem ez is egy jogos megközelítés, aztán innentől kezdve én pont tennék rá, hogy a szakma meg a társadalom alkesznek tart-e, mikor a "nemalkeszok" valószínűleg semmivel nem jobbak pl. azok miatt, amiket én is írtam, csak rájuk nem ragasztották rá ezt a jelzőt az okosok.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. február 5., szerda 21:32

istimester írta: Ez a cigi-téma tipikusan az, amit hasznos megtárgyalni.
Örültem a hozzászólásodnak! :agree: :) Thx!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 85 regisztrált és 0 vendég