OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

ferni
Hozzászólások: 8253
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. március 12., csütörtök 9:07

Akkor nézz hülyének, nem azt mondtam, hogy ez lesz, hanem hogy ez is szóba került, mint lehetséges opció a későbbiekre.
Ezek amiket írtam tények, megtörtént dolgok.

Az autópályát meg úgy értettem, hogy Budapest ki-be forgalmát zárnak le ott is, nem az egészet mindenhol.

Gondoltam megosztom veletek, amit tudok és nem annyira nyílvános dolgok, de hát akkor legyek emiatt is hülye.
Nagyon sok minden szóba került, de ezt például külön kiemelték, hogy szó sincsen róla egyelőre, és kacsa az egész. Reméljük nem is lesz rá szükség.
Egyelőre nem is, elôtte van még pár lépcsőfok és addig sztem közel sem fogunk eljutni.
Na ez az amiben senki nem biztos. Mindenki sejti, és a hasonló vírusok tanulmányozása alapján következtet rá de nem 100%.
Reméljük így van, ezt nem én mondtam, hanem az okosok. Reméljük igazuk lesz, mert már lassan itt a jó idő.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. március 12., csütörtök 9:06

ferni írta: ... hogy egy olyan vírustól fosik az egész világ, ami 18-20+ fokban (lehet már 15+tól is) fixen megnyikkan...
Na ez az amiben senki nem biztos. Mindenki sejti, és a hasonló vírusok tanulmányozása alapján következtet rá de nem 100%.

Kívánom, hogy legyen igazad. Múljon el, jöjjön a 100 megmondóember, hogy látjátok, hogy nem kellett fosni, felesleges volt a sok intézkedés. Inkább ez mint fordítva.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. március 12., csütörtök 9:04

Már olyanok szóba kerültek, ami tudom nagyon extrémen hangzik, hogy lezárják Budapestet, se ki se be, se autópálya, se semmi más.
Nagyon sok minden szóba került, de ezt például külön kiemelték, hogy szó sincsen róla egyelőre, és kacsa az egész. Reméljük nem is lesz rá szükség.

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 12., csütörtök 9:03

mondjuk ezt a 15-20 fok között meghal dolgot remélem azért nem gondolták komolyan.

""We absolutely don't know that, says Trudie Lang at the University of Oxford. I keep asking virologist colleagues this and nobody knows. So when you hear people say the weather will warm up and it will just disappear, it's a very unhelpful generalisation."

+

However, if it is more infectious in cooler conditions, there is an increased chance of it spreading faster in the southern hemisphere as conditions there cool in the coming months. David Heymann at the London School of Hygiene and Tropical Medicine, who led the global response to the SARS coronavirus outbreak in 2003, points out that the MERS coronavirus has spread in Saudi Arabia in August, when it is very hot. These viruses can certainly spread during high temperature seasons, he says.

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. március 12., csütörtök 9:00

lezarjuk Pestet
az emberekből kiindulva kivitelezhetetlen igen, és értelmét se sokat látom. lehet nekem van maréknyi eszem, de én még mindig nem érzem azt a mérhetetlen pánikot magamon, mint az sokak szerint kellene. :hmmm: :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 12., csütörtök 8:56

sanko. írta: pedig van abban valami amit mond.
Ja, lezarjuk Pestet, meg az autópályákat.

A Kinas rész ok, azt én is így gondolom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. március 12., csütörtök 8:55

pedig van abban valami amit mond.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2020. március 12., csütörtök 8:55

Realista24 írta: Ferni sok walking deadet nézett.
Mi lehet az a nagyobb dolog? :hmmm: :hmmm:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 12., csütörtök 8:51

Ferni sok walking deadet nézett.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

ferni
Hozzászólások: 8253
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. március 12., csütörtök 8:39

Itt valami sokkal nagyobb dologról van szó, amiről nem is tudunk.
Valamiről nagyon elterelik most a figyelmet.

SOTE rektora, illetve akik értenek is hozzá onnan, mivel ez a szakterületük, infektológusok, virulógusok, biológusok voltak tegnap a Parlamentbe,felháborodva, hogy bezárják a sulit, mert semmi értelme neki és magyarázták, hogy rohadtul felesleges a jelenlegi helyzetben ez az intézkedés, de hát sokra nem mentek vele.
Ők mondták el, hogy van már náluk a vírusból minta is és ami biztos, hogy egy olyan vírustól fosik az egész világ, ami 18-20+ fokban (lehet már 15+tól is) fixen megnyikkan és egy alapos kézmosás megöli. Ami egy egészséges átlag normál korú emberen csak átmegy. Összességében lófasz az egész egy komoly járványhoz képest.
Most ehhez képest a BME-n már aug. 31-ig tart ez a vizsgaidőszak, a SOTE meg a Harvardot kérte fel fasz tudja hány milliárdért, hogy építsék ki a náluk is használt szerverparkot és rendszert, amin tudnak tudnak távoktatni... Gondolom, akkor nem 2 hétről lesz szó...
BME-n tartott épp előadást az a csávó, aki írja a kormányrendeleteket és 10 perc után csörgették fel, hogy most azonnal be kell mennie mert munka van és ő már úgy köszönt el a hallgatóktól, hogy valószínűleg ebben a szemeszterben már nem találkozunk. :lol:


Vagy megy a kormánypropaganda, vagy ami sokkal valószínűbb fentebbről szóltak kinek mit kell csinálni itt az EUban, mert itt most nem Orbánék parádéznak kivételesen, csak csinálják, amit mondanak nekik.

Olaj ára rekord mélységben mostanában azt eddig az hír volt ha felment 5 Ft-ot :lol:
Tőzsdén minden beszakadt, de a kínaiak az kb meghaltak a tőzsdén, nagyon kemény ami ott van.

Legvalószínűbb és leglogikusabb, hogy itt Kínát akarják bedönteni és nagyon súlyos már a helyzet, nem véletlenül nyomatják ennyire a koronát.
Nálunk is most ellőtték tegnap az első töltényt, azt majd jön a többi is ha kell. Nagyobb a pánik, ha fokozatosan stresszelik fel az embereket.
Már olyanok szóba kerültek, ami tudom nagyon extrémen hangzik, hogy lezárják Budapestet, se ki se be, se autópálya, se semmi más.
Vannak még itt ütőkártyák, a kérdés hogy kelleni fog-e ez még vagy sem, hogy pánikoltassák az embereket, mert ez az egész semmi másról nem szól.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 12., csütörtök 7:40

RealAsensio írta:
Nyilvan nem mindent, ugy ertettem, hogy iskolakat, ovodakat, bolcsodeket, stb stb. Kulfoldon meglepik. Melyik a fontosabb? A penz vagy az egeszseg?
Ne haragudj, de ez demagóg kérdés, 2 okból;
Egyrészt mindkettő fontos, ha van egy vállalkozása az embernek, amiben az egész élete benne van, és be kell zárnia, akkor elgondolkozik, hogy inkább 2 hét tüdőgyulladás...

Másrészt, ez a kérdés amit feltettél, nem igazi választás, mert azzal nem oldódik meg a gond, hogy bezársz mindent, csak lassabban fog terjedni. Tehát nem is igazán tudod az egészség opciót választani.
Szóval ezen két ok miatt mérlegelni kell, és úgy bevezetni az intézkedéseket, hogy hatékonyan lassítsa a fertőzést, és a gazdasági károkat is a lehető legkisebb szinten tartsa. Ez a mérlegelés külső szemlélőként tűnhet körülményességnek.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. március 12., csütörtök 7:31

füst írta:
be kell zarni mindent
Postát, boltot, bankot, mindent? :D

Mindamellett hogy komolyan vesszük a dolgokat, azért figyelembe kell venni, hogy ára van minden intézkedésnek. Lehet hogy az emberek egészségére való tekintettel az a legjobb megoldás ha mindent izolálunk amit csak tudunk. És ez a legfontosabb szempont. De nem az egyetlen szempont, körültekintőnek kell lenni, mert már most is biztosan tudni lehet hogy sokan fognak csődbe menni idén, és az ő számukat is jó lenne alacsonyan tartani, amennyire lehet.
Pl. bezárjuk az iskolákat, és hirtelen több százezer gyerek marad otthon, akiknek szülői felügyelet kell, ergo ugyanennyi felnőtt nem tud bemenni másnap dolgozni. Elég húsbavágó lépés, nemcsoda hogy nem kapkodják el.
Nyilvan nem mindent, ugy ertettem, hogy iskolakat, ovodakat, bolcsodeket, stb stb. Kulfoldon meglepik. Melyik a fontosabb? A penz vagy az egeszseg? Most meg lehet valasztani, kesobb nem biztos. Egyebkent honnan tudjuk, mennyien fertozodtek meg? Csak becslesek vannak, akkor nem szabadna kockaztatni.
Az olasz orvos, amit leirt (ki tudja, igaz e), eleg ijesztonek tunik, marmint a virus agresszivitasat tekintve. Azonnal ramehet a tudore.

Egyebkent tenyleg vannak pozitivumok a kormany intezkedeseit tekintve, peldaul a rendszeres sajtotajekoztatok, vagy emlithetem az osszes ellenzeki parttal valo egyuttmukodest is. Szinte peldatlan. :kalapos:
:goat:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 12., csütörtök 7:24

be kell zarni mindent
Postát, boltot, bankot, mindent? :D

Mindamellett hogy komolyan vesszük a dolgokat, azért figyelembe kell venni, hogy ára van minden intézkedésnek. Lehet hogy az emberek egészségére való tekintettel az a legjobb megoldás ha mindent izolálunk amit csak tudunk. És ez a legfontosabb szempont. De nem az egyetlen szempont, körültekintőnek kell lenni, mert már most is biztosan tudni lehet hogy sokan fognak csődbe menni idén, és az ő számukat is jó lenne alacsonyan tartani, amennyire lehet.
Pl. bezárjuk az iskolákat, és hirtelen több százezer gyerek marad otthon, akiknek szülői felügyelet kell, ergo ugyanennyi felnőtt nem tud bemenni másnap dolgozni. Elég húsbavágó lépés, nemcsoda hogy nem kapkodják el.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. március 11., szerda 23:47

Zsombor írta:
RealAsensio írta: Ez csak itt jelenthet problemat, a vilag mas orszagaiban hogyan tudjak megoldani?! Nem ertem, esku. A fokozatossag nem indokolt, gyorsan terjed a virus, teszteket meg nem vegeznek, csak ha mar tenyleg muszaj.
Nem akarnak panikot kelteni, ezt ertem, de a hangulaton ez mar nem osztana-szorozna, viszont 40%-kal csokkentenek a virus terjedesenek gyorsasagat. Pontosabban ennyivel kevesebben fertozodhetnek meg.
Távol áll tőlem a kormány védése, de elképesztő, hogy ha valamit kivételesen jól csinálnak, akkor is van pár ember, aki pattog, hogy mi nem jó.
Úgy megoldani mint Svájcban meg Németországban?
Ezt a 40%-ot kiszámoltad? Biztos nem 69? Vagy 20?

Biztos vagyok benne, hogy 1-2 nap és iskolákat is offolják.
Nem kell flegmazni, nemetek kiszamoltak, nem en talaltam ki.
Nem tudjuk, hogy jol csinaljak e, szereny velemenyem az, hogy lassuak, korulmenyesek, es vannak, amikben ferditenek. Nincs teljes ralatasom, nem vagyok az operativ torzs tagja, innen onnan szedem ossze az informaciokat, baratok, ismerosok mondanak ezt azt, ezekbol epitkezek.
De ha nektek nagyobb ralatasotok van, es alatamasztjatok az allitasokat, akkor elhiszem nektek.
Le kell kovetni a kulfoldet, be kell zarni mindent, villamgyorsan, nem kell talalgatni, nem kell otletelni, csak kovetni kell a kornyezo orszagok intezkedeseit.
:goat:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. március 11., szerda 22:21

Így már világos. Köszi az infót. :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
tomi_b
Hozzászólások: 1293
Csatlakozott: 2019. március 5., kedd 22:36
Kedvenc játékosaid: Thibaut, Jude, Toni, Luka, Eduardo
Kedvenc csapatod: 14!

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tomi_b » 2020. március 11., szerda 22:15

lordgabi írta: Szerintem nagyobb veszélyt rejt majd a Magyarországon keresztül Romániába haza utazó vendégmunkások hada Olaszországból.
Tegnapi hivatalos információ szerint 1 regisztrált beteg van az országban.
Nem jöhetnek be az országba Olaszországból érkezők, határellenőrzés lesz/van a szlovén és osztrák határokon.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. március 11., szerda 20:23

Ukrajnában április 6-ig karantén minden egyes oktatási intézményben, óvodától kezdve. Voltak pletykák a határátkelők bezárásával kapcsolatban is, de korainak ítélték + idő-nap előtt ne uralkodjon el a pánik, mégis úgy néz ki éjféltől érvénybe lép:
Kárpátalján öt határátkelőhely zárhat be ideiglenesen, abból három a magyar-ukrán határszakaszon.
Amint arról a KISZó Online a nap folyamán már tudósított, a kormány bejelentése szerint bezárhatják a határátkelőhelyek döntő többségét, a 219-ből csupán 49 maradhat nyitva az utazók előtt. Az UA-Zakarpattya értesülése szerint megyénkben öt átkelőn zárhatja be ideiglenesen kapuit a koronavírus terjedésének megakadályozása miatt hozott kormányzati intézkedések keretében.

Eszerint a Tiszaújlak–Tiszabecs, a Mezőkaszony–Barabás és a Harangláb–Lónya átkelőkön szünetelni fog a forgalom. Emellett Szlovákia irányába Kisszelmencnél és Kisbereznánál áll le az átkelők működése.

Március 11-én, szerdán még rendesen működött valamennyi határállomás, de akár már holnap megérkezhet Kijevből az utasítás. Ha ez így lesz, Magyarország irányába csupán Asztélynál és Csapnál lehet majd átlépni az országhatárt, s értelemszerűen belépni is csak Beregsuránynál, valamint Záhonynál lesz lehetőség.
Szerintem nagyobb veszélyt rejt majd a Magyarországon keresztül Romániába haza utazó vendégmunkások hada Olaszországból.
Tegnapi hivatalos információ szerint 1 regisztrált beteg van az országban.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. március 11., szerda 19:46

Faust írta:Ugyan, legfaszabb dolog lesz ami tortenhet. :)
persze. :) viccelődök csak. :)

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1184
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Bencze » 2020. március 11., szerda 19:40

DinhoL írta:
Sierra írta:

ez még mindig talány, mert hogy új fajta koronavírus ez, és senki nem tudja hogy fog reagálni a melegebb időre. remélhetőleg úgy, ahogy pl az influenza.

Viszont amiről sehol nem olvastam kb semmit, az az, hogy mivan ha vki megfertőződik, simán meggyógyul, az vajon később ismét elkaphatja? Vagy az immunrendszere már védi.
Már volt olyan ázsiai aki duplán fertőződött, ha jól emlékszem.
Jaja, koreai ferfi.

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2020. március 11., szerda 19:35

Sierra írta:
'shutterisland írta: btw korabban arrol volt szo, hogy ahogy melegszik az ido, ezeknek a virusoknak annyi.
remelem valoban le is cseng aprilissal.
ez még mindig talány, mert hogy új fajta koronavírus ez, és senki nem tudja hogy fog reagálni a melegebb időre. remélhetőleg úgy, ahogy pl az influenza.

Viszont amiről sehol nem olvastam kb semmit, az az, hogy mivan ha vki megfertőződik, simán meggyógyul, az vajon később ismét elkaphatja? Vagy az immunrendszere már védi.
Már volt olyan ázsiai aki duplán fertőződött, ha jól emlékszem.
Som i Serem!
6oat


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 70 regisztrált és 0 vendég