OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 13., péntek 23:11

füst írta: Mintha nem lehetne félvételtelt késziteni es bármikor lejátszási egy digitális anyagot.
de akkor nem voltál órán. igazolatlant kapsz.:(

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 13., péntek 23:09

Mintha nem lehetne félvételtelt késziteni es bármikor lejátszási egy digitális anyagot.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 13., péntek 23:08

kierkegaard írta: mi van azokkal a családokkal, ahol 3 gyerek van? az egyiknek töri, a másiknak matek, a harmadiknak német? melyik órát fogják nézni skypeon?
Három eszköz, három helység. Easy. :(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 13., péntek 23:07

mi van azokkal a családokkal, ahol 3 gyerek van? az egyiknek töri, a másiknak matek, a harmadiknak német? melyik órát fogják nézni skypeon?

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. március 13., péntek 22:58

akkor bezar a bazár a sulikban 7évestől a 18éves tinikig? total buli lesz ez nekik telibe szarják majd úgyis, de a kicsik más téma, szülők dolgoznak kire hagyják a 7-8éveseket otthon? nem lesz ebből a távoktatásból semmi csak jól hangzik, kb van az 20% aki tanulni fog vagy mit csinálni. nem érdekes ezt meg kellett lépni, nagy az a gyerek tömeg a sulikban.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 13., péntek 22:29

füst írta: Jó hát nem is az a cél hogy teljesértékűen pótoljanak mindent. Már az is jó lesz ha nem áll meg az élet teljesen. Amihez nincsenek meg a feltételek, az nem lesz, ennyi. Az se kell hogy minden tanár számtech zseni legyen, egy tanár ugyanugy le tudja adni az anyagot 20 gyereknek mint 200-nak.
Biztos hogy szar lesz amúgy, nyögvnyelősen fog indulni, de jobb mint a semmi, amire számítani lehetett.
ennyi a lényeg.
nyilván teljesértékűen nem lehet oktatni így, legalábbis nem azonnal.
de messze jobb, mint a teljes leállás.

tudod milyen véleménnyel vagyok a kormányról, de ebben a helyzetben megfelelő döntést hoztak.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. március 13., péntek 22:28

Máshol is bezárt az iskola, itt is ideje volt.
Ahogy lehet-ami még ésszerű-fogni kell ezt a szart.

Egy kis lébecolás az órákon, suliban....
Na most ebbe senki nem fog belepusztulni.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 13., péntek 22:27

Marky írta: megvan mar a 4ig altal szolgaltatott szoftver :shifty:
viccet felreteve, ez a helyes intezkedes. nem szabad veszelybe sodorni rengeteg csaladot, meg a szulok tavolleti dijat kellene megoldani es azt mondanam, hogy le a kalappal.
És mi van a vállalkozókkal? Mondjuk fodrász. Nem azt mondom fizessenek neki, de akkor járulékokat offolják erre az időszakra.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. március 13., péntek 22:25

megvan mar a 4ig altal szolgaltatott szoftver :shifty:
viccet felreteve, ez a helyes intezkedes. nem szabad veszelybe sodorni rengeteg csaladot, meg a szulok tavolleti dijat kellene megoldani es azt mondanam, hogy le a kalappal.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 13., péntek 22:22

füst írta: Jó hát nem is az a cél hogy teljesértékűen pótoljanak mindent. Már az is jó lesz ha nem áll meg az élet teljesen. Amihez nincsenek meg a feltételek, az nem lesz, ennyi. Az se kell hogy minden tanár számtech zseni legyen, egy tanár ugyanugy le tudja adni az anyagot 20 gyereknek mint 200-nak.
Biztos hogy szar lesz amúgy, nyögvnyelősen fog indulni, de jobb mint a semmi, amire számítani lehetett.
Hja, inkább ez, mint a évismétlés egy egész országnak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 13., péntek 22:21

Jó hát nem is az a cél hogy teljesértékűen pótoljanak mindent. Már az is jó lesz ha nem áll meg az élet teljesen. Amihez nincsenek meg a feltételek, az nem lesz, ennyi. Az se kell hogy minden tanár számtech zseni legyen, egy tanár ugyanugy le tudja adni az anyagot 20 gyereknek mint 200-nak.
Biztos hogy szar lesz amúgy, nyögvnyelősen fog indulni, de jobb mint a semmi, amire számítani lehetett.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. március 13., péntek 22:14

Mekk Elek írta: Művészeti iskolában dolgozom (nem tanárként). Kíváncsi leszek, hogyan képzelik el a digitális néptánc, vagy zongora tanítást. Ráadásul ezeknek a művész tanároknak a nagy része nem éppen egy számítógépes zseni, hogy finoman fogalmazzak.
Természetesen a digitális tornagyakorlattal is lesznek bajok.
Ahogyan az öltés gyakorlásával is, technika órán. :)
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Mekk Elek
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017. június 17., szombat 13:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mekk Elek » 2020. március 13., péntek 22:12

Művészeti iskolában dolgozom (nem tanárként). Kíváncsi leszek, hogyan képzelik el a digitális néptánc, vagy zongora tanítást. Ráadásul ezeknek a művész tanároknak a nagy része nem éppen egy számítógépes zseni, hogy finoman fogalmazzak.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. március 13., péntek 22:07

Steve írta: Svédország is reagált. :vivo:

Nem zárják be az iskolákat, nem zárják be a boltokat, nem zárják le a határokat és nem hajlandóak senkit megvizsgálni, kivéve aki haldoklik vagy 40 fokos láza van, fullad és fertőzött helyen járt. :ozil:

Ma új stratégiába kezdtek:

Befejezik a betegek számolását és lekövetését, mert “nem fontos többé” :ozil: :ozil: Csak a súlyos eseteket kezelik.

630 korona vírusos betegnél, egy halottnál, több intenzívesnél abbahagyták a számolást és leszarják.


Ha nem írok többé legalább tudjátok miért. Itt fognak kicsinálni ezzel a szarral ezek az elmebetegek.
Azta...nem gondoltam volna róluk. Pedig ott elég jó a cociális helyzet, meg egyebek.
Nem értem.

Érdekes lesz a távoktatás.
Öcsi simán benyalja, sztm még jobban is fog neki feküdni....egyébként is mindene a kütyü.

Ideje volt a bezárásnak.
Meglátjuk mi lesz pár hét múlva, hogy halad át az országon ez a mocsok.
Legfeljebb a tavaszi szünetet beáldozzák, esetleg a végén rátesznek 1-2 hetet, vagy valami extra vizsgát, dogát...
Van pár intézményes cimborám, megkérdezem majd tőlük, mit látnak ebben.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 13., péntek 22:03

Csabi írta: nálunk a tanárok full bért kapnak. ez a törvény által adott, mivel nem az ő hibájukból történik a munkamegszakítás. szabadságot ugye nem vetethet ki a tanárral a munkáltató, mivel az nyárra van blokkolva.

a digitális oktatáshoz annyi, hogy megvalósítható a gyerekek 90%-nál. illetve az lenne. kis iskola, nagy iskola, mindegy. a lényeg az akarat. ma már van olyan szinten a technológia, hogy minden háztartásban van otthon valamilyen eszköz: tablet, pc, okostelefon stb. innentől kezdve nem nehéz utasításokat, feladatokat, jegyzeteket küldeni az érintettnek. nyilván nem ideális, de jobb mintha semmi nem lenne. a probléma egyáltalán nem itt van. a probléma ott van, hogy ki szarja le meg ki nem. nyilvánvalóan ezt a diákok NAGY része lefossa, és úgy érzik, hogy ők most bónuszba kaptak x hét pihit és ezzel le van tudva. ez nem így van. de végülis ez sem gond, hiszen ha úgy veszed, ugyanezek a diákok, ha van sulilátogatás, akkor ugyanezt teszik, csak úgy hogy közben ülnek az iskolapadban. lefossák az egészet. mentalitást nem változtathatsz sajnos.

néhány esetben problémás a digitális tanulás. legfőbbképp a kicsiknél, akik még írni meg olvasni tanulnak. nyilván náluk ez nagyon nehezen megoldható.
Saját példámat tudom mondani, Márk lelkesen ülne le a gép elé, tetszene neki. Persze egy idő után ingerszegény lenne, mert hát itt szünetben nem tud kimenni a haverokkal focizni. De vagy ez vagy évismétlés, az meg senkinek nem lenne jó.
Én támogatom, de ezt nem 72 óra alatt kell lezavarni. Vagyis nem lehet, szerintem.

Az első három évfolyam szerintem a necces, egy-kettő a leginkább, ahogy tapasztalom. De ezt ti jobban tudjátok szakmátok révén.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. március 13., péntek 21:59

nálunk a tanárok full bért kapnak. ez a törvény által adott, mivel nem az ő hibájukból történik a munkamegszakítás. szabadságot ugye nem vetethet ki a tanárral a munkáltató, mivel az nyárra van blokkolva.

a digitális oktatáshoz annyi, hogy megvalósítható a gyerekek 90%-nál. illetve az lenne. kis iskola, nagy iskola, mindegy. a lényeg az akarat. ma már van olyan szinten a technológia, hogy minden háztartásban van otthon valamilyen eszköz: tablet, pc, okostelefon stb. innentől kezdve nem nehéz utasításokat, feladatokat, jegyzeteket küldeni az érintettnek. nyilván nem ideális, de jobb mintha semmi nem lenne. a probléma egyáltalán nem itt van. a probléma ott van, hogy ki szarja le meg ki nem. nyilvánvalóan ezt a diákok NAGY része lefossa, és úgy érzik, hogy ők most bónuszba kaptak x hét pihit és ezzel le van tudva. ez nem így van. de végülis ez sem gond, hiszen ha úgy veszed, ugyanezek a diákok, ha van sulilátogatás, akkor ugyanezt teszik, csak úgy hogy közben ülnek az iskolapadban. lefossák az egészet. mentalitást nem változtathatsz sajnos.

néhány esetben problémás a digitális tanulás. legfőbbképp a kicsiknél, akik még írni meg olvasni tanulnak. nyilván náluk ez nagyon nehezen megoldható.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 13., péntek 21:59

Realista24 írta:

Hány éveseket oktatsz amúgy?
8 és 4 évfolyamos gimiseket.
osztályfőnök vagyok 5. osztályban, 10.-esek a legnagyobbak, akiket tanítok jelenleg. közötte minden évfolyamon van csoportom.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. március 13., péntek 21:57

Realista24 írta: Én úgy kezdtem volna, hogy két hét off.
Aztán akkor sulinet 2.0. Mindenki vehet szaréhugyé munkáltatói igazolás fejében olcsón hw-t. tablet, asztali, laptop. Ami van.
Aztán kb ingyen net.
Simán elorehozhattak volna a tavaszi szünetet.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 13., péntek 21:56

csababarca írta: Tanárok nagy rétege is bajban lesz, kollégáim felének gondot jelent az enapló normális használata.

Én megoldom, mert tartottam már skype-n órát, mikor beteg voltam, redmenta feladatlapokat adok házinak, ppt-ket mindig megosztom, stb...
de akkor sem ugyanaz, illetve a pedagógusok 10-20%, ha ért ezekhez.

szívás, de most ehhez kell alkalmazkodnunk.
Hány éveseket oktatsz amúgy?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 13., péntek 21:55

Tanárok nagy rétege is bajban lesz, kollégáim felének gondot jelent az enapló normális használata.

Én megoldom, mert tartottam már skype-n órát, mikor beteg voltam, redmenta feladatlapokat adok házinak, ppt-ket mindig megosztom, stb...
de akkor sem ugyanaz, illetve a pedagógusok 10-20%, ha ért ezekhez.

szívás, de most ehhez kell alkalmazkodnunk.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 56 regisztrált és 0 vendég