OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. március 14., szombat 21:09

Én a levehetõ füles Tefal ingenio szettemet imádom, azóta másban nem is fõzök. Soha nem égett oda semmi, takarítani könnyū, és helytakarékos.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 14., szombat 20:06

kierkegaard írta: van köztetek expert serpenyő szakértő?

Le akarom váltani a teflon serpenyőimet. eddig ez a 4 napja, hogy cikkeket olvasok és le vagyok épülve..D:

Leszükitettem a kört a titánium és rozsdamentes acél serpenyőkre. Van e sorainkban olyan aki használta már egyiket?

Pár éve vettem az a feleségemnek egy Jamie Oliver titanium serpenyőt. Igazából gondoltam csak egy marketing baromság, de örömet akartam okozni neki.

Azóta abban nem sikerült semmit leégetnie, ha mégis simán lejött egy kis mosószerrel.

Majd kidobtuk az összeset és csak ilyet vettünk. Gondoltam veszek mégegy azonos méretűt, mint az első hátha tönkremegy.

Teljesen feleslegesen, mert évek óta at első is olyan, mint új koránan. Félelmetesen jó minőség.

Nem fogod megbánni, remek invesztálás.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 14., szombat 18:38

van köztetek expert serpenyő szakértő?

Le akarom váltani a teflon serpenyőimet. eddig ez a 4 napja, hogy cikkeket olvasok és le vagyok épülve..D:

Leszükitettem a kört a titánium és rozsdamentes acél serpenyőkre. Van e sorainkban olyan aki használta már egyiket?

p.csabi1
Hozzászólások: 2231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2020. március 14., szombat 15:41

Telekom március 16 00:00-tól 10 Gb netet ad plusz ha ez nem lenne elég akkor még 5-öt ad mellé amit 30 napig használhatsz fel.
Ezenkívül ingyenessé tett több mint 200 filmet, plusz féláron vannak amik fizetősök.
Le a kalappal. :agree:
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

tcskhun
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2020. március 14., szombat 15:09

A kormány korlátozta a polgárok szabad mozgását Spanyolország egész területén, mint intézkedést a koronavírus terjedésének megakadályozására. Ez tükröződik a rendkívüli Miniszterek Tanácsa szombaton elfogadott rendeletében, amely csak bizonyos egyedi esetekben engedélyezi a mozgásokat.

Pontosabban, a rendelet megállapítja, hogy az emberek csak nyolc esetben közlekedhetnek „közutakon”, ideértve az élelmiszerek, gyógyszerek és alapvető szükségletek beszerzését.
reklámozás

Hasonlóképpen megengedett kint menni egészségügyi központokba, munkahelyre költözni, hogy munkájukat, szakmai vagy üzleti szolgáltatásaikat elvégezzék, vagy visszatérjenek a szokásos tartózkodási helyükre.

Megengedett az időskorúak, kiskorúak, eltartottak, fogyatékossággal élő vagy különösen kiszolgáltatott személyek segítségére és gondozására, pénzügyi intézményekbe történő elutazása, "vis maior vagy szükséghelyzetek miatt", vagy "bármilyen más hasonló tevékenység céljából" kellően indokolt természetű.

A honvédelmi, belügyminisztérium, közlekedési és egészségügyi miniszterek az ország egész területén fellépnek és parancsokat adnak Pedro Sánchez miniszterelnök irányítása alatt, mindaddig, amíg a riasztási állapot folytatódik, elvben a következő 15 napra. .

Így tűnik a királyi rendeletben, hogy a Minisztertanács szombaton rendkívüli ülésen hagyta jóvá.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3160
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. március 14., szombat 15:09

https://www.marca.com/tiramillas/actual ... b45db.html

Spanyolország bezár

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 14., szombat 15:03

davi10 írta:
géza írta: Nem kell sok, hogy megjelenjent itt is a velemenyek kozott, hogy valojaban kina eresztette ra a virust a vilagra szant szandekbol. :lol:
Már lehet hallani olyan eszmefuttatásokat, hogy idő közben a kínaiak felvásárolták egy rakat amerikai cég részvényeit.

Franc se tudja, hogy ebből mi igaz.
Vagy bármiből mi igaz :D
Állítólag kínai kormányzati pénzekből kezdtek felvasarolni a stratégiai kínai cégek részvényeit a kínai tőzsdén. Innen származnak az ilyen fakenewsok egy pénzügyi elemző szerint. Aztán hogy mi az igaz az jó kérdés. Simán benne van egyébként hogy ha tényleg lecseng Kínában a dolog míg az USA-ban meg Európában tombol akkor Kína jöhet ki ebből nyertesnek de ez már spekuláció csak.

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. március 14., szombat 15:02

Nálunk majd akkor lesz felháborodás, ha kiderül mennyi Vis major támogatást fog kapni az M&M's...

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. március 14., szombat 14:54

géza írta: Nem kell sok, hogy megjelenjent itt is a velemenyek kozott, hogy valojaban kina eresztette ra a virust a vilagra szant szandekbol. :lol:
Már lehet hallani olyan eszmefuttatásokat, hogy idő közben a kínaiak felvásárolták egy rakat amerikai cég részvényeit.

Franc se tudja, hogy ebből mi igaz.
Vagy bármiből mi igaz :D

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 14., szombat 14:41

Realista24 írta:
El Sie7e írta: na és a debreceni/kótaji beteg miért lett nyilvános? ők engedélyt kaptak?
Gondolkodj már kicsit. De tényleg.

Egyrészt elképzelhetetlen hogy minden országban van körülöttünk, csak itt nincs. Ezért van pár bejelentés.

Nézd meg nyugatot. Ahol nincs korlátozva a sajtó, ezrével jönnek a hirek, nézd meg keletet. Alig van megbetegedés. Persze. Amikor a román és bolgár cigányok százával menekültek spanyolbol meg olaszbol.

Meg persze azt sem hiszed el, amit az ember saját maga hall, olyantol aki benne van az egészségügyben. Hát akkor azt hiszel el amit akarsz. Szíved joga. De nekem ne kezdjel el flegmazni tenyek nélkül.
Csak halkan szólok hogy Romániában már 99 eset hivatalos és a kövi 24h tuti hogy ugrasszerüen ugrani fog a szám.

Orbán témához. Ilyen járvány helyzetben politikailag bukó akármit csinál a kormány. Fontos hogy az emberek bizzanak a vezetésben és az is hogy a hatóságok minél jobban kommunikálják le a helyzetet. De azért van az a pont amikor meg kell szűrni mi kerül ki hivatalosan és mi nem. Aki ezt nem érti és azt hiszi hogy ez valami "magyar találmány" annak hiába magyarázok. Mielőtt valaki azt hinné hogy Orbán fán lennék szólok hogy nem de higgyétek el én örülnék ha most lenne egy Orbán felé vezetés az országban. Itt most amikor robban a bomba azon megy a vita hogy az ideiglenes kormányt megszavazzae a parlament. Visszadobták szakbizottság szintjén pl. az egészségügyi minisztert meg még párat. Szuper mi? Meg csak az ILLUZIO sincs meg hogy a karhatlmi erők minden idegszallal erre fokuszálnak és meg tesznek mindent amit lehet. Egyszóval szerintem ebben a helyzetben most az ideológiai kérdéseket hátrébb kell sorolni majd lehet dagonyazni a politikai mocsárban ha lecseng ez az egész. Orbánan legalább kiált többször és tájékoztatta a népet és igen ez akkor is jó ha nem mondott el mindent. Egy erős kormány hihetetlenül fontos krízis helyzetben szerintem.

Mire befejeztem ezt a hszt már 102... És életbe lép 101 eset felett automatikusan a 3-as szintű készültség. Csak éppen kormanyzati-politikai erő és kapcitas nincs.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. március 14., szombat 14:11

Nem kell sok, hogy megjelenjent itt is a velemenyek kozott, hogy valojaban kina eresztette ra a virust a vilagra szant szandekbol. :lol:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. március 14., szombat 14:04

RealAsensio írta: Mennyire latszik, hogy teljesen uj generaciok vagyunk, jarvanyokat hirbol sem ismerunk, abszolut elkepzelhetetlennek tartjuk, hogy ez a jarvany veszelyes az emberekre, a tarsaladomra, az egesz vilagra. Latszik, hogy mennyire nem tudjuk befogadni azt, amit eddig csak filmekben lattunk.
Megmondom oszinten, ha anyukam, nagymamam, vagy a terhes sogornom betegedne meg, kikeszulnek. Lehet legyintgetni, meg jonni itt az “oregeknek mar mindegy, ugyis elvinne egy szello”, hat bazdmeg, sziven talalna rendesen. Inkabb tartok ettol az egesztol es vedem magamat, a csaladomat a betegsegtol, megteszek mindent a megelozes erdekeben, mint hogy olyan helyzet alljon elo mint olaszban.

Es ki tudja, mi az igazsag, a valosagot el lehet ferditeni, az igazsagot reszben el lehet titkolni, szoval... vigyazni kell. Orbanekban nem bizom, azt sem hiszem el, amit kerdez, ugyhogy nyitott szemmel kell jarni. Valahol ertheto, hogy hazudik, probalja kontrollalni a panikhangulatot es kifele azt mutatni, nincs olyan nagy gaz. Pedig elkepzelheto, hogy kurva nagy a gaz, es ezt igencsak meg fogja szenvedni a gazdasag.
Jól teszed, ha odafigyelsz magadra meg másokra. Jobb félni mint megijedni. ( szokásos közhely, de jogos )
A megmondóemberekkel nem kell foglalkozni.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 14., szombat 12:53

El Sie7e írta:
Realista24 írta:

Gondolkodj már kicsit. De tényleg.

Egyrészt elképzelhetetlen hogy minden országban van körülöttünk, csak itt nincs. Ezért van pár bejelentés.

Nézd meg nyugatot. Ahol nincs korlátozva a sajtó, ezrével jönnek a hirek, nézd meg keletet. Alig van megbetegedés. Persze. Amikor a román és bolgár cigányok százával menekültek spanyolbol meg olaszbol.

Meg persze azt sem hiszed el, amit az ember saját maga hall, olyantol aki benne van az egészségügyben. Hát akkor azt hiszel el amit akarsz. Szíved joga. De nekem ne kezdjel el flegmazni tenyek nélkül.
tényként beállítani azt amit hallottál enyhe túlzás
de én elhiszek bármit amúgy meg az ellenkezőjét is :mrgreen: csak a felesleges pánikkeltést próbáljuk meg minimalizálni

attól h vki olaszban volt nem beteg, kiserik :lol:
Jól van. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6660
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. március 14., szombat 12:16

Mennyire latszik, hogy teljesen uj generaciok vagyunk, jarvanyokat hirbol sem ismerunk, abszolut elkepzelhetetlennek tartjuk, hogy ez a jarvany veszelyes az emberekre, a tarsaladomra, az egesz vilagra. Latszik, hogy mennyire nem tudjuk befogadni azt, amit eddig csak filmekben lattunk.
Megmondom oszinten, ha anyukam, nagymamam, vagy a terhes sogornom betegedne meg, kikeszulnek. Lehet legyintgetni, meg jonni itt az “oregeknek mar mindegy, ugyis elvinne egy szello”, hat bazdmeg, sziven talalna rendesen. Inkabb tartok ettol az egesztol es vedem magamat, a csaladomat a betegsegtol, megteszek mindent a megelozes erdekeben, mint hogy olyan helyzet alljon elo mint olaszban.

Es ki tudja, mi az igazsag, a valosagot el lehet ferditeni, az igazsagot reszben el lehet titkolni, szoval... vigyazni kell. Orbanekban nem bizom, azt sem hiszem el, amit kerdez, ugyhogy nyitott szemmel kell jarni. Valahol ertheto, hogy hazudik, probalja kontrollalni a panikhangulatot es kifele azt mutatni, nincs olyan nagy gaz. Pedig elkepzelheto, hogy kurva nagy a gaz, es ezt igencsak meg fogja szenvedni a gazdasag.
:goat:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. március 14., szombat 12:12

ebben természetesen igazad van, aki külföldről jött haza annak instant 2 hét karantén az alap, függetlenül h olaszország vagy ausztria

és aki ezt nem tartja be az a legnagyobb felelőtlenség, ebből lesznek újabb megbetegedések, sőt gócpontok
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. március 14., szombat 12:10

El Sie7e írta:
Realista24 írta:

Gondolkodj már kicsit. De tényleg.

Egyrészt elképzelhetetlen hogy minden országban van körülöttünk, csak itt nincs. Ezért van pár bejelentés.

Nézd meg nyugatot. Ahol nincs korlátozva a sajtó, ezrével jönnek a hirek, nézd meg keletet. Alig van megbetegedés. Persze. Amikor a román és bolgár cigányok százával menekültek spanyolbol meg olaszbol.

Meg persze azt sem hiszed el, amit az ember saját maga hall, olyantol aki benne van az egészségügyben. Hát akkor azt hiszel el amit akarsz. Szíved joga. De nekem ne kezdjel el flegmazni tenyek nélkül.
tényként beállítani azt amit hallottál enyhe túlzás
de én elhiszek bármit amúgy meg az ellenkezőjét is :mrgreen: csak a felesleges pánikkeltést próbáljuk meg minimalizálni

attól h vki olaszban volt nem beteg, kiserik :lol:
Ezt nem is mondtam, de ha fertőzött területről jövök haza a lezárás előtt közvetlenül, akkor nem az a megoldás, hogy baszok a világra. Sajnos agyilag ott tart a nagy része, hogy inkább hazudik arról, hogy hol járt és esetleg arról, hogy lázas beteg, csak ki ne derüljön, hogy fertőzött, mert akkor mi lesz.... Jó magyar szokás ez. Ha fáj valahol, akkor sem megyünk orvoshoz, nehogy kiderüljön, hogy baj van. Fejlett országokban önként vállalják a karantént, nálunk meg próbálják titkolni sokan. A torzszülött olaszok is ""menekültek"" délre a karantén elől. Meg is lett a következménye.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2020. március 14., szombat 12:06

nem kell elhinni semmit. én annyit tudok családtagtól aki fővárosi kórházban van amit mondott. ezek közé tartozik hogy kuss van. katonaság az ajtónál megállít mindenkit, rendes szűrőmaszk (nem a haszontalan sebészi maszk) darabszám 0, egészségügyi dolgozó nem hagyhatja el az országot.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. március 14., szombat 11:55

Realista24 írta:
El Sie7e írta: na és a debreceni/kótaji beteg miért lett nyilvános? ők engedélyt kaptak?
Gondolkodj már kicsit. De tényleg.

Egyrészt elképzelhetetlen hogy minden országban van körülöttünk, csak itt nincs. Ezért van pár bejelentés.

Nézd meg nyugatot. Ahol nincs korlátozva a sajtó, ezrével jönnek a hirek, nézd meg keletet. Alig van megbetegedés. Persze. Amikor a román és bolgár cigányok százával menekültek spanyolbol meg olaszbol.

Meg persze azt sem hiszed el, amit az ember saját maga hall, olyantol aki benne van az egészségügyben. Hát akkor azt hiszel el amit akarsz. Szíved joga. De nekem ne kezdjel el flegmazni tenyek nélkül.
tényként beállítani azt amit hallottál enyhe túlzás
de én elhiszek bármit amúgy meg az ellenkezőjét is :mrgreen: csak a felesleges pánikkeltést próbáljuk meg minimalizálni

attól h vki olaszban volt nem beteg, kiserik :lol:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 14., szombat 11:50

El Sie7e írta: na és a debreceni/kótaji beteg miért lett nyilvános? ők engedélyt kaptak?
Gondolkodj már kicsit. De tényleg.

Egyrészt elképzelhetetlen hogy minden országban van körülöttünk, csak itt nincs. Ezért van pár bejelentés.

Nézd meg nyugatot. Ahol nincs korlátozva a sajtó, ezrével jönnek a hirek, nézd meg keletet. Alig van megbetegedés. Persze. Amikor a román és bolgár cigányok százával menekültek spanyolbol meg olaszbol.

Meg persze azt sem hiszed el, amit az ember saját maga hall, olyantol aki benne van az egészségügyben. Hát akkor azt hiszel el amit akarsz. Szíved joga. De nekem ne kezdjel el flegmazni tenyek nélkül.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. március 14., szombat 11:49

El Sie7e írta: na és a debreceni/kótaji beteg miért lett nyilvános? ők engedélyt kaptak?
A kótajit nehéz lett volna nem nyilvánosságra hozni, mikor a doki kifüggesztette, hogy önkéntes karanténba vonul, mert ott volt a beteg. Megsúgom, hogy nem ő volt az első Szabolcsban.

Ismerek olyan családot is, akik Olaszországban voltak síelni, mikor hazajöttek meg mindenkinek azt mondták, hogy Ausztriában, csak a gyerkőcök elszólták magukat a suliban. Nyugodtan élik a közösségi életüket továbbra is. Olyat is ismerek, aki a Juvéval fotózkodott most meg nagy nyugodtan éli mindennapjait.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 137 regisztrált és 0 vendég