OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2020. március 16., hétfő 18:53

Realista24 írta:

Én inkább arra hogy otthon maradnak e két hétre.
Athoztam ide, ugyis zomevel itt megy a tema.

Ledobta az agyam az ekszijat. A konyvelonk megkerte az egyik PMet, hogy vigye el neki a szulesi szabadsagra ment, konyvelesbe besegito kollegina notebookjat. Ezzel nincs is baj, de az atadasnal face to face kozolte, hogy amugy a fia nemreg ment haza az europai kis korutjarol (mint kiderult Svajcban, vagy Ausztriaban dolgozik amugy is a gyerek), ugyhogy ok onkentes karantenban vannak. Ilyen van? A srac felhivott ezzel, hogy ne mondjam senkinek (wtf?! - egybol hivtam az ugyvezetot, akinek az unokatestvere az agyhalott konyvelo, hogy O erintkezett-e vele), de hogy ez milyen dolog. Mondom baszki, 2 het HO Neked is, ahogy hazaersz egybol furdes, a ruhakat "egesd el" es szolj a csaladnak. Gratisz, hogy anyosaekkal es a nagymamaval elnek egyutt. Erre elkezdi O is, hogy mit csinaljon 2 hetig? Mondom szedjel hangyat, mit tudom en. Meg nekik nem tudom hova meg menniuk kell. Mondom ember, ez komoly? Egyreszt nincs 10 perced lefertotleniteni magad, masreszt a hazi karanten lenyege az, hogy nem rohangalsz... Es tanult emberek bakker. Kriminalis.

Amugy ilyen esetben sem tesztelik? Vagy ki sem mutatja? Ott realis a veszely, hogy atadja veszelyeztetett korunak, igy meg ongol az otthoni karanten.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. március 16., hétfő 18:53

En ket hete köhögök morfiumos köhögeselleni mellett :ozil: , lazam van idönkent, 2 napig iszonyu nehez volt lelegezni, egy kis hasmenes es kb azt sem tudtam melyik bolygon vagyok. De most mar sokkal jobb.
azzzigeen. tesztet csináltak?

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 16., hétfő 18:45

1000 fertözött es 6 halott utan ez a kötsög nepegeszseg felelös ugy itelte meg Svedorszagban, hogy terjedhet a virus :lol: :D .. :roll: :roll:

Most javadoljak, hogy dolgozzon mindenkinotthonrol Stockholmban.

Mondjuk mivel nekem virusom van, valoszinüleg ez a sza, igy en nem mehettem be igy sem.

En ket hete köhögök morfiumos köhögeselleni mellett :ozil: , lazam van idönkent, 2 napig iszonyu nehez volt lelegezni, egy kis hasmenes es kb azt sem tudtam melyik bolygon vagyok. De most mar sokkal jobb.

A heten itthonrol melo. Örülök mindenesetre, hogy 1000 fertözött es 6 halott utan offisöl ide is eljutott a virus. :agree: :roll:

Mar csak R24 ingyen 50GB netjet varom. :mrgreen: Telenorom van, ha valaki megszanna.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. március 16., hétfő 18:35

M1Ö írta: Kitérve a fiatalokra is... Nem egy facebook posztot láttam SZÜLŐKTŐL, hogy kezdődik a tavaszi szünet, erre csavarognak baszki... :shutup: :fpalm:
Egy dolog, hogy a diakok meg a szulok vakacionak nezik, de van olyan tanitono is, aki most akarja a nevere iratni a nagyszulei hazat. A nagyszulei 25 eve meghaltak, de mar a szulei is tobb, mint 10 eve. Mivel bonyolultabb eset, tobb papir is hianyzik, egy reszet a regi archivumbol kell kikeresni, kerdezte tole anyum, hogy nagyon fontos, most akarjak eladni a hazat? Valaszolt, hogy dehogyis, csak most nincs semmi dolga otthon, gondolta elintezi.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8402
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 16., hétfő 18:32

pont volt rola szo ugye, hogy afrikat a korulmenyek miatt eleg szepen ledaralna a virus.

hat sok hir nincs rola, de ott meg tombol a lassa-láz, remelem nem tor be meg az is europaba.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2020. március 16., hétfő 18:28

Olaszoknál worldometers alapján ma is 349 halott.
Közel 28000 esetből 2158 elhalálozás azért elég sok.
Németek ezzel szemben még mindig nagyon alacsonyan tudják tartani.
Love football, hate antifa.

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. március 16., hétfő 18:16

tudtok oldalt linkelni, ahol esetleg lehetne jelentkezni ilyen önkéntes segítőnek? Hallottam valahol, hogy indult ilyen dolog, elsősorban a nyugdíjasok segítése érdekében.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. március 16., hétfő 17:10

P. Krisz írta: Neném egészségügyes, Pécsen dolgozik. Megkérdeztem tőle mi a helyzet. Azt mondta, volt egy faszi, kiszökött karanténból és egy kocsmába ment szétcsapni magát. Rendőrök vitték vissza.
Ezt sok médium is lehozta. :lol: szomorú, amit tett, de megvetni nem tudom :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2020. március 16., hétfő 17:01

Neném egészségügyes, Pécsen dolgozik. Megkérdeztem tőle mi a helyzet. Azt mondta, volt egy faszi, kiszökött karanténból és egy kocsmába ment szétcsapni magát. Rendőrök vitték vissza.
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2020. március 16., hétfő 16:52

Faust-nak hatalmas +1. Hasonló robbanna ki belőlem is, mínusz a családi részt. Hál' Istennek szüleim felfogták, hogy gond lehet. Főleg apám. Pár éve kapott kétoldali tüdőgyulladást, 2 hétig tartták szanatóriumba. 70 lesz decemberbe és vagy 50 évet cigizett. Szóval ha ő elkapná, akkor sanszos, hogy nem élné túl... :/

A gyógyszertár témához. Írtam korábban, hogy feleségem asszisztens. Náluk teljes őrültek háza van, "megrohamozták" őket az öregek. Rájuk nézve jó, hogy csak egyesével mehetnek be, de a bolt előtt egymás seggébe állnak. Pont nemrég hívott, hogy majd mennem kell érte, mert annyian vannak, hogy túlórázniuk kell. Szóval ja, szomorú ez a nemtörődömség.

Kitérve a fiatalokra is... Nem egy facebook posztot láttam SZÜLŐKTŐL, hogy kezdődik a tavaszi szünet, erre csavarognak baszki... :shutup: :fpalm: Úgyhogy nagyon úgy tűnik, hogy az egész ország rosszul áll hozzá. Na de majd ha nem csak 1, hanem mondjuk 100 halott lesz, akkor majd mindenki ott lesz a zabszem a seggébe. Csak már lehet későn.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

kiserik
Hozzászólások: 5753
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. március 16., hétfő 16:23

Amúgy mókásak ezek a fél intézkedések. A fiatalok iskolába nem mehetnek, de bárhol máshol tömegesen bandázhatnak. Húzzák, mint tyúk a belet. Az eddigi események azt bizonyítják, hogy senki nem kerülheti el a totális lezárást erre addig húzza a nagyrésze, míg már fertőzött lesz az egész ország. Gazdaságilag nem biztos, hogy rosszabbul járnának az országok, ha időben önként lezárnak mindent, mint mikor már kényszerből teszik ezt. Tömegközlekedés, szórakozó és vendéglátó helyek, üzletek nagyrésze, 5 fő fölötti csoportosulás, stb.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 16., hétfő 16:21

Anthony írta:
Realista24 írta:

A miénk megoldja annyival, hogy adott mára is egy ötsoros házit :lol: ha kész, készen van a nap. Másodikos gyerekeknek, majd az igazgató kiírta, hogy a szülő felelőssége, hogy a tananyag meglegyen tanulva :lol: hát anyád :lol:
Másodikos gyereknek épp elég :)
Kicsit gyakorolja az írást azt hello.

Sajnos az emberek mindenhol hülyék.
A nagy fejlett Svájcban rengeteg a haláleset, ott is felvásárolták a boltokat.
Angliában csak a jó szokás szerint a politikusok ultra kretének.
Most az olaszoktól meg a spanyoloktól mit várunk, de őszintén?
Svédországban és Norvégiában is elég súlyos a helyzet.
Nem okosabbak semmivel, mint a magyarok.
Igazából a katonaságot kell kirendelni, mint a szerbeknél, ők úgy is csak ingyen veszik fel a sok pénzt.
Dehogy elég.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8015
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 16., hétfő 16:15

Realista24 írta:
csababarca írta: Most egy zoom nevűt próbáltam ki, elég egyszerű de jó.

megnézem a többit is.

köszi a segítséget... :)

pedagógus life... :mrgreen:
A miénk megoldja annyival, hogy adott mára is egy ötsoros házit :lol: ha kész, készen van a nap. Másodikos gyerekeknek, majd az igazgató kiírta, hogy a szülő felelőssége, hogy a tananyag meglegyen tanulva :lol: hát anyád :lol:
Másodikos gyereknek épp elég :)
Kicsit gyakorolja az írást azt hello.

Sajnos az emberek mindenhol hülyék.
A nagy fejlett Svájcban rengeteg a haláleset, ott is felvásárolták a boltokat.
Angliában csak a jó szokás szerint a politikusok ultra kretének.
Most az olaszoktól meg a spanyoloktól mit várunk, de őszintén?
Svédországban és Norvégiában is elég súlyos a helyzet.
Nem okosabbak semmivel, mint a magyarok.
Igazából a katonaságot kell kirendelni, mint a szerbeknél, ők úgy is csak ingyen veszik fel a sok pénzt.

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. március 16., hétfő 16:14

MyStiQ írta: Más kérdés: albérletekkel mi újság? Változatlan árak vannak mindenhol vagy a helyzetre való tekintettel emelik/csökkentik a bérleti díjat ideiglenesen?
A belvárosi 30-35nm lakások durván 30%-ot estek. Nem egy hirdetést láttam, amiről lehetett látni, hogy Airbnb-re felújított lakást próbálnak kétségbeesetten kiadni 110-120k-ért.
Hosszútávú hatást nem lehet egyelőre látni, de remélem, hogy ez a csökkenés az értékesítési árakat is eléri.

A gyógyszertárakban mi a tökömet vesznek ennyien? Folyamatosan 8-10 ember áll a sorban és megtömött szatyrokkal jönnek ki az emberek. Elképesztő ez a birka mentalitás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Marky 2020. március 16., hétfő 16:16-kor.

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: peadani » 2020. március 16., hétfő 16:08

Egyáltalán nem lepődök meg, hogy mindenki rohan a boltokba. Egész nap sparokba meg tescocba járok a munkám miatt és katasztrófa ami ott megy. Mihelyst kiejtették azt a mondatot, hogy mindenki próbáljon otthon maradni egyből kattant mindenkinél egy és irány a kibaszott bolt. Sparokba a karácsonyi forgalmakat múlják felül. 30-40 ezrek alatt nem is hagynak ott pénzt. Ma is 110 meg 180 ezerért vásároltak. Hát mi a faszt? Öregek kinn de orrba-szájba dehát ha meg akar halni ám legyen....diákok dettó...várható volt, hogy ha nem kell suliba menniük majd a plázákba meg boltokba mászkálnak folyamatosan. Igazán okos emberek vannak meg is érdemelnék azok a karantént jó sok időre.Megjegyzem biztos van olyan aki nem tud senkitől segítséget kérni én azt is megértem akkor menjen de nem gondolnám hogy olyan sok lenne belőlük.

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2020. március 16., hétfő 16:08

csababarca írta: Most egy zoom nevűt próbáltam ki, elég egyszerű de jó.

megnézem a többit is.

köszi a segítséget... :)

pedagógus life... :mrgreen:
Zoomnál figyelj, hogy ha csak ketten vagytok, akkor elvileg korlátlan ideig mehet a meeting, viszont 3 vagy több főnél az alapcsomag 40 percet enged.


Más kérdés: albérletekkel mi újság? Változatlan árak vannak mindenhol vagy a helyzetre való tekintettel emelik/csökkentik a bérleti díjat ideiglenesen?

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. március 16., hétfő 15:27

Kerlon írta: Itt is ez van. Nyuggerek bepánikoltak és rohannak a boltba. Beszarás.

Amúgy is ítélet, ami a boltokban kialakult, el se akarom hinni igazából. Ritka böszme nép vagyunk és erre még akkor is sikerül rátenni egy lapáttal, amikor a csapból is az folyik, hogy ne légy barom.
A kedvenc reakcióm péntekről amit olvastam, hogy “hagyjuk már a faszba ezt az iskola bezárást, kamu az egész Viktor megint hazudik, csakazértis viszem a gyereket hétfőn!” :lol: :|
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 16., hétfő 15:23

csababarca írta:
Realista24 írta:
A miénk megoldja annyival, hogy adott mára is egy ötsoros házit :lol: ha kész, készen van a nap. Másodikos gyerekeknek, majd az igazgató kiírta, hogy a szülő felelőssége, hogy a tananyag meglegyen tanulva :lol: hát anyád :lol:

én próbálom komolyan venni, és becsületesen elvégezni a dolgom. gyerekek miatt főleg.
persze van akik ebből is kihúzzák magukat...
Ha van másodikos osztályod, szólj, csatlakoztatom a gyereket. :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

p.csabi1
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2020. március 16., hétfő 15:23

A Telekom felajánlotta a debreceni Magentakraftot.Lehet menni streamelni a tanároknak emellett podcastet is lehet csinálni illetve videót felvenni természetesen teljesen ingyen.Ha esetleg Debrecen messze van akkor is megpróbálnak segíteni csak keresni kell őket.
:agree:
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 16., hétfő 15:20

Realista24 írta:
A miénk megoldja annyival, hogy adott mára is egy ötsoros házit :lol: ha kész, készen van a nap. Másodikos gyerekeknek, majd az igazgató kiírta, hogy a szülő felelőssége, hogy a tananyag meglegyen tanulva :lol: hát anyád :lol:

én próbálom komolyan venni, és becsületesen elvégezni a dolgom. gyerekek miatt főleg.
persze van akik ebből is kihúzzák magukat...
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 70 regisztrált és 0 vendég