OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. március 23., hétfő 23:12

Csak azért, hogy hátha jól jönnek ki később belőle, álljanak be egy olyan dolog mögé, amivel Orbánék addig dirigálhatnak, amíg jónak látják. Persze. Fordítva ülsz a lovon.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 23., hétfő 23:04

Az ellenzék elkaszálta, mert úgy kezdte : megszavazzuk, max 90 napra ! Orbán nem lépett hátra egyet sem....rajta múlott a “közös kiállás”.
Orbánnak kellett volna először gesztust tenni
Hát nézd, mindamellett hogy nem értem miért Orbánnak kellene először gesztust tenni... Ő kormányoz, övé a felelősség, ilyenkor a kormányt kell támogatni, nem neki kell mást biztosítgatni. Szerintem, de mindegy.

Én csak az ellenzék szemszögéből néztem a dolgot, szerintem ők óriási hibát követtek el.
Amúgy egy percig sem tartom ártatlannak Orbánt, nem véletlen lett ez így kitalálva, nyilván olyan helyzetet akart teremteni, hogy abból lehetőleg szarul jöjjön ki az ellenzék. És őszintén, amilyen egybites ellenzéke van, nem nehéz ilyen csapdát állítani, mert előre tudhatja, hogy ha valamire ő igent mond, akkor a többi pavlovi reflex módjára nemet válaszol. És biztos vagyok benne hogy már fix forgatókönyve van erre a helyzetre. Kiszámíthatóak, és ezzel szivességet tesznek Orbánnak.
Most komolyan, ha egyhangúlag beálltak volna mögé, mit vesztettek volna? Ezzel még komolyan is kampányolhattak volna később, hogy amikor baj volt ők mindenben segítették a kormányt. Ha siker akkor kivették a részüket, ha kudarc, akkor nem rajtuk múlt, mert nem gáncsoskodtak. 0 felelősséggel tehették volna, ezer más fronton támadhatnák a kormányt. Így meg ők adtak egy támadható felületet a fidesz kezébe. De lehet én látom rosszul.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 23., hétfő 22:14

Azért nem csak Varga negatív: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200 ... sag-420399

Mindenesetre a mostani válságot nem feltétlen becsülném le: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200 ... gra-421466

főleg a mostani linkelt cikked után.

illetve amire még szeretnék reflektálni:
"Hát, akkor az ellenzék elkaszálta a veszélyhelyet meghosszabbítását."

Az ellenzék elkaszálta, mert úgy kezdte : megszavazzuk, max 90 napra ! Orbán nem lépett hátra egyet sem....rajta múlott a “közös kiállás”.
Orbánnak kellett volna először gesztust tenni. A kormány tíz évig-amíg nyeregben érezte magát-semmiben nem működött együtt az ellenzékkel. Most itt a szar, fura módon kér. Mint Virág elvtárs. Ráadásul egy ország sincs amely kapott volna hasonló felhatalmazást tudtommal.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. március 23., hétfő 22:12

Realista24 írta:
revolver írta: szerda, eddiginél nagyobb bejelentések, főként gazdasági
Forrás?
De most komolyan, forrás :D

Már csütörtök óta minden kinti sporttevékenységem az utolsó.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 23., hétfő 21:56

Erre nem tudok mit mondani, Varga Mihály majd lemeccseli a többi elemzővel.
Én csupán annyit állítottam már elsőre is, hogy kár előre temetni a dolgokat, mert sokat remélnek ettől a régiótól, és könnyen lehet hogy pár hónap szopás után szépen felállunk. Meglátjuk mi fog történni.

Más:
https://m.hvg.hu/vilag/20200323_Egy_kin ... rusjarvany
Remélem mihamarabb megszületik az az ellenszer.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 23., hétfő 21:43

Az elmúlt idők gazdasági környezetében elég nehéz lett volna csődbe menni.:) Az, hogy milyen erős is a gazdaságunk..azt majd hamarosan kiderül, igen.
"egy időre taccsra teszi a gazdaságot, de gyors felállást jósolnak a szagértők. "

https://youtu.be/8kFUYrmYv7g
1:20
Varga Mihály kevésbé optimista.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 23., hétfő 21:33

Ezt már nagyon sokszor hallottam 2010 óta, hogy nemsokára csődbe megyünk. Azt is évről évre tapasztalhattuk, hogy rendszerint alábecsülték a magyar gazdaság várható növekedését, aztán meg amikor jöttek az adatok, utólag csak hümmögés volt a válasz meg hogy nem fenntartható.
És a hitelminősítők működésében is van egy kis delay, asszem 2011 év elején lettünk leminősítve a béka segge alá, még egy éve sem volt Orbán-kormány, aligha lehet logikus magyarázattal csak az ő nyakába varrni egy akkora zuhanást. De had ne kelljen most erről témázni, mert szerintem senkit se érdekel. Szerencsére nem kell jósolgatni sem, az idő mindenre hamarosan választ fog adni, ahogyan eddig is.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 23., hétfő 21:04

füst írta:

Ezzel várjunk még szerintem.
https://makronom.mandiner.hu/cikk/20200 ... es_varhato

https://makronom.mandiner.hu/cikk/20200 ... _a_moody_s

Annyira azért nem ért minket letolt gatyával ez a helyzet mint 2008-ban, egy időre taccsra teszi a gazdaságot, de gyors felállást jósolnak a szagértők.
moodysnál 2010ben baa1 voltunk,most baa3. https://tradingeconomics.com/hungary/rating
ezt érdemes megnézni. másik kettőnél ugyanott állunk ahol a bajnai átadta a válság után.

patyomkin gazdaságunk van. Már az idegenforgalom kiesése miatt kb esélytelen a pozitív növekedés, erre még rájön, hogy 1 hónapig minimum nincs autógyártás. -2% körül állnánk meg
csak az unió adott 2000 milliárdot előre a lehívható keretből, hogy ne menjünk kb márciusban csődbe. A moodys lehet felminősít minket..2000 milliárdból azért lehet venni felminősítést.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 23., hétfő 20:26

revolver írta: szerda, eddiginél nagyobb bejelentések, főként gazdasági
Forrás?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. március 23., hétfő 20:23

szerda, eddiginél nagyobb bejelentések, főként gazdasági

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 23., hétfő 20:17

_Bushido_ írta: Sorry, tényket közöltem, illetve a véleményemet.
azt meg csak szabad.

Valamint nem utazási iroda, hanem egy maszek szervező.
Jól van, az sokkal jobb. :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Professore
Hozzászólások: 1996
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 23., hétfő 20:16

'shutterisland írta: hat nem tudom, mi lesz a fizetesekkel.

tobb orszag kormanya jelentett mar be intezkedeseket ezugyben, de azok is inkabb vazlatok es a vegleges verzio kidolgozas alatt all.
legalabb is angliaban, mert mar emailekben szepitik ezt a 80%-kot is.

lehet, hogy a hitelek eltolasaval letudta ezt a kormany otthon, ami szerintem atlagos csaladoknal eleg is lehet (az mas kerdes, hogy akinek 3 havi tartaleka van, az ki kell nullazza magat es aztan kezdodhet minden ujra)
de egy szinten nagy reteg otthon honaprol honapra el zero megtakaritassal es veluk muszaj lesz kezdjenek valamit.
A legtöbb országban nagy szívás lesz. Én közalkalmazott vagyok ami most előny de felvagyok készülve hogy ismét 75% fogják lehozni rövid időn belül a fizum. A nagy helyzet az hogy amíg minden ok volt a legtöbb cég és magán ember is ott próbálta kijatszani a rendszert ahol és ahogy csak tudta mondván úgyis szetlopják a pénzt. És igen ebben van némi igazság, de egy ország bevételek nélkül nem tudja ellatni jól a közfeladatokat. Most hogy beütött a krach mindenki segítségért kiált ami ismét érthető. Csakhogy mindenkit nem fog tudni megmenteni a kormányzat az fix mert nincs tartalék. Ez főképp igaz Romániára ahol tartottunk amúgy is a 3 és 6% költségvetési hiány volt..

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1985
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. március 23., hétfő 20:16

Sorry, tényket közöltem, illetve a véleményemet.
azt meg csak szabad.

Valamint nem utazási iroda, hanem egy maszek szervező.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 23., hétfő 20:12

Mart van 5 kórház, ahol az egészségügyi dolgozók, orvosok jól befertőződtek. Egyik kórházban ilyen 40 ember. Szóval katasztrófa közeleg...

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 23., hétfő 20:08

romaniaban amugy miujsag ?
adatokat elnezve kezd robbanni a korabban emlegetett bomba, de akkor ezek szerint ott is " finoman bannak " a szamadatokkal.

Professore
Hozzászólások: 1996
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 23., hétfő 19:58

ziro4vr írta:
Pipita írta: Mondjuk nem csodálom, politikusként igen megalázó lehet vereséget szenvedni egy Gyurcsány Ferenctől. És akkor most nevezhetjük meg az ellenzék politikusait. :lol:

Amúgy már a kétezerkettes vereség is jócskán betett neki, viszont amit most csinál azzal abszolút elégedett vagyok, meg is lepett rendesen, évek óta nem hallottam ilyen értelmesen beszélni.
Jó, tegyük hozzá hogy az a Gyurcsány olyan volt neki mint Supermannek a kriptonit, tudott beszélni, hadaró, teátrális, önmagát beleélő, vörösödő fejű gőzmozdony, aki spontán jobban le tudott reagálni helyzeteket mint Orbán, aki akkoriban az előre megírtat is úgy olvasta fel, mint egy korai rádiójáték kiöregedő sztárja. :D

De ja, ha nem fullba nyomja a sorost meg ezeket, tud értelmes lenni, de hülye is lenne most nem élni ezzel.
Még azt is hogy akkor Gyurcsányék nem kis média fölénnyel bírtak. Utána rá is lépett a Fidesz a média bedaralasara rendesen....
Persze egyik politikus sem tökéletes és Viktorkanak van hülyesége elég. De én most a jelenlegi helyzetben simán piros masnival atkötve becserélném a mi Orbán kormányunkat a Viktoréra. Totál más szint... Akkor sokkal nyugodtabb lennék mint most az tuti.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. március 23., hétfő 19:04

Anthony írta: Abban is van igazság, hogy ha otthon ülsz kevesebbet költesz. Persze számlákat akkor is kell fizetni, és sokáig nem is lehet kihúzni.
De pl. most 2 hétvégén amennyit költenék szórakozásra, abból jó sok kaját lehet venni, másra egyelőre nem költök.
Nem biztos, hogy kevesebbet. Nyilván embere válogatja, de akik eddig is elszórták, azoknak tökéletes ok arra, hogy az eddig meg nem vett felesleges dolgokat megvegyék most. Hiszen másra most úgysem költhetnek.

Végeredményben viszont elmegy az összeg.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 23., hétfő 18:51

ez is igaz, de azert a rezsit rendesen meg lehet nyomni otthon ulve meg unalmaban tobbet zabal az ember. :lol:
KFC bezár mindent angoloknál, kiszállítást is szerdától
a mekkdonacc is ma estevel, kilometeres sorok allnak allitolag, hogy mindenki feltankoljon meg egy utolso big mac adaggal. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 23., hétfő 18:47

KFC bezár mindent angoloknál, kiszállítást is szerdától.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 23., hétfő 18:47

Abban is van igazság, hogy ha otthon ülsz kevesebbet költesz. Persze számlákat akkor is kell fizetni, és sokáig nem is lehet kihúzni.
De pl. most 2 hétvégén amennyit költenék szórakozásra, abból jó sok kaját lehet venni, másra egyelőre nem költök.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 28 regisztrált és 0 vendég