OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Melyik oltást kaptad?

A szavazás 2021. április 24., szombat 9:57-ig van érvényben.

Astra
7
8%
Kínai
0
0 szavazat
Moderna
1
1%
Pfizer
11
12%
Szputnyik
11
12%
Még egyiket sem
61
67%

Szavazatok száma: 91

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 1., szerda 10:24

csababarca írta:
kiserik írta: Dübörög a magyar gazdaság... A sok kirakat intézkedés eredménye, bár gondolom még ez is ""komcsik"" meg Soros miatt van...
Ez egyértelmű!
De amúgy is állítólag az a jó ha minél magasabb az euró :mrgreen:
Nekem igen :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

csababarca
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. április 1., szerda 10:10

kiserik írta: Dübörög a magyar gazdaság... A sok kirakat intézkedés eredménye, bár gondolom még ez is ""komcsik"" meg Soros miatt van...
Ez egyértelmű!
De amúgy is állítólag az a jó ha minél magasabb az euró :mrgreen:

kiserik

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 1., szerda 10:08

Dübörög a magyar gazdaság... A sok kirakat intézkedés eredménye, bár gondolom még ez is ""komcsik"" meg Soros miatt van...
I AM BADMAAAN!!!

'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 1., szerda 9:51

kierkegaard írta: En nyarra megtippelrm a 375 ftot.
Nagyon sajnalom, hogy nem valtottam az eurora a megtakaritasom. Igy megint az inflacio aldozata lett a parnam alatt:(
en a transferwise-al szoktam utalni, ott mar 364 ma reggelre, ugyhogy lehet nem kell a nyarat se megvarni.

kierkegaard

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 1., szerda 9:35

En nyarra megtippelrm a 375 ftot.
Nagyon sajnalom, hogy nem valtottam az eurora a megtakaritasom. Igy megint az inflacio aldozata lett a parnam alatt:(

Marky
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. április 1., szerda 9:18

'shutterisland írta:
euro szinten zenesz, azt hiszem atlepte a 360-at.
361 a nyertes szam.
vajon meddig hagyjak, hogy zuhanjon? az egyik oldalon ott van a folyamatos ertektelenedes es import dragulas, a masikon pedig tobb szazezer hiteles, akiknek nagyon szarul jonne ki, ha a jegybank lepne valamit.
eleg motivalo megkapni az inflaciokoveto ~3% fizetesemelest, amikor a forint esett majdnem 40 forintot az eurohoz kepest :lol:

'shutterisland

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 31., kedd 23:24

a forint kozben tovabbra is brutalisan esik, 2 napja 399-ert kuldtem haza fontonkent, ma mar 406-ert lehet.
euro szinten zenesz, azt hiszem atlepte a 360-at.

portillo
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: portillo » 2020. március 31., kedd 23:13

Faust írta:Moralizalni lehet ezen, hosszutavon szerintem sokkal rosszabban jon ki a nepesseg, ha minden honapokig all. Ezrek az utcan elelem es ellatas nelkul. Arany kozeput nincs, szar ez a helyzet. Kivancsi vagyok, nyar elejen okosabbak leszunk-e.
+1
Szerintem sem lehet ezt hosszú távon csinálni, mert beláthatatlan gazdasági következményei lesznek. Ha túl sokáig áll a gazdaság, akkor szerintem több ember fog éhen halni, mint ahány áldozata a vírusnak lesz.

Nincs jó megoldás, két szar közül kell választani.

Én személy szerint a "munkára szavazok", persze ésszerű körülmények között.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Steve
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 31., kedd 22:58

Faust írta: Ikea az smafu, itthon rendelik haza mediamarktbol a 70 colos tvket, ketszazezres hutoket, mosogepeket, mikozben harom honap mulva enni nem lesz penzuk. :lol:
Szerintem sokan mem gondolnak bele, hogy ennek hosszútávon következményei lesznek.

Amúgy én az Ikeat a tömeg miatt említettem. Itt beleszarnak az emberek, mert nem kötelező semmi:

Mondjuk egyelőre még nincs is olasz/spanyol szinten, hogy annyira aggódjanak. De érdekes, hogy nekem is a baráti/ismerősi körben egy rakat embert ez nem izgat. Mennek kocsmázni, edzeni, kávézgatni.

Más országokban, legtöbb országban meg teljesen más a felfogás, mint pl Magyarországon is.

Nem tudom mi lesz a jó, az idő eldönti. Én kicsit a magyar felfogás felé hajlok, pláne olyan országokban, ahol megtehetik a tesztelést, védekezést. Majd kiderül, hogy mi a jó.
“Do I need to be liked? Absolutely not. I like to be liked. I enjoy being liked. I have to be liked. But it's not like this compulsive need to be liked, like my need to be praised.“ - :D

Faust
El director de fotografía
Kedvenc játékosaid: Raúl, Alonso, Ramos

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 31., kedd 22:21

Ikea az smafu, itthon rendelik haza mediamarktbol a 70 colos tvket, ketszazezres hutoket, mosogepeket, mikozben harom honap mulva enni nem lesz penzuk. :lol:

Shektor
Kedvenc játékosaid: Ramos

HozzászólásSzerző: Shektor » 2020. március 31., kedd 22:12

http://www.tamasidr.hu/update-tanulmany ... EHp6L7DrS4

Egy cikk a jelenlegi helyzetről.

Steve

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 31., kedd 21:41

Faust írta: Egyebkent Steve, en ugy latom, hogy 2-3 honap mulva mindenkit kikuldenek dolgozni, szerintem a nemetek gazdasagan kivul senki nem fogja ezt birni sokkal tovabb. Mindenhol fontosabb lesz az allamcsod elkerulese, mint az emberelet.

Moralizalni lehet ezen, hosszutavon szerintem sokkal rosszabban jon ki a nepesseg, ha minden honapokig all. Ezrek az utcan elelem es ellatas nelkul. Arany kozeput nincs, szar ez a helyzet. Kivancsi vagyok, nyar elejen okosabbak leszunk-e.
Itt ez az érv pontosan. Szerintem bőven el fogja bírni itt is a gazdaság ezt az egészet.

Eddig nagyon nem vágta meg a gazdaságot a dolog. Pár ágazatban megnőtt a munkanélküliség kicsit.

Extra felszerelést a kórházakba nem vesznek úgy, mint pl Magyarországon. “El kell bírja az egészségügy” de ezért “javasolják”, hogy ha lehet maradj otthon. Azt mondják majdnem mindenkin végig fog menni, páran a gyengék belehalnak, de a nagy többség átvészeli. Itt ez a hozzáállás.

Igyekeznek úgy tenni, hogy nincs pánik. Igyekeznek életben tartani a gazdaságot, megőrizni a nyugalmat.

Nekem az összes ismerősöm jár továbbra is vacsorázgatni, edzőterembe, after work-re. Nekem ez meredek, ezeket én kihagyom. Voltam Ikeában is, azt hittem fasza végre senki nem lesz, hát uolyan tömeg volt. :roll:
“Do I need to be liked? Absolutely not. I like to be liked. I enjoy being liked. I have to be liked. But it's not like this compulsive need to be liked, like my need to be praised.“ - :D

Faust
El director de fotografía
Kedvenc játékosaid: Raúl, Alonso, Ramos

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 31., kedd 21:32

Egyebkent Steve, en ugy latom, hogy 2-3 honap mulva mindenkit kikuldenek dolgozni, szerintem a nemetek gazdasagan kivul senki nem fogja ezt birni sokkal tovabb. Mindenhol fontosabb lesz az allamcsod elkerulese, mint az emberelet.

Moralizalni lehet ezen, hosszutavon szerintem sokkal rosszabban jon ki a nepesseg, ha minden honapokig all. Ezrek az utcan elelem es ellatas nelkul. Arany kozeput nincs, szar ez a helyzet. Kivancsi vagyok, nyar elejen okosabbak leszunk-e.

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 31., kedd 21:30

'shutterisland írta: kozben a worldometer szerint mar 850 ezer a osszes hivatalos fertozott szama, holnap ejfelre nagyjabol meglehet az 1 millio.

sok helyen lett bejelentve tilalom/korlatozas marcius masodik feleben, szoval a jovo heten drasztikusan kellene csokkenjen az uj fertozottek szama..
Ez nem így működik.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Mickey

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. március 31., kedd 21:30

'shutterisland írta: kozben a worldometer szerint mar 850 ezer a osszes hivatalos fertozott szama, holnap ejfelre nagyjabol meglehet az 1 millio.

sok helyen lett bejelentve tilalom/korlatozas marcius masodik feleben, szoval a jovo heten drasztikusan kellene csokkenjen az uj fertozottek szama..
Olaszország
4050 new cases
-Lowest number of new cases in the last 13 days (since March 17)
- Highest number of new recoveries (1,590) since the beginning of the epidemic

Hála az égnek, az új esetek száma csökkenőben van.
Mortalitás az....

'shutterisland

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 31., kedd 21:24

kozben a worldometer szerint mar 850 ezer a osszes hivatalos fertozott szama, holnap ejfelre nagyjabol meglehet az 1 millio.

Steve

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 31., kedd 21:21

Toti írta: Steve mi a helyzet svedorszagban? Utoljara arra emlekszem,azt irtad,h az allam beleszarik mindenbe es inkabb nem is tesztel,stb..
Hár kiszorultunk a top 15-ből, csak a 21. legfertőzöttebb ország, már a mérések szerint( :kalapos: :roll: ) Mivel ugye nem mérnek csak ha veszélyeztetett személy vagy, vagy ha mentő visz be és olyan súlyos állapotú vagy, vagy ha idős.

Ma 34-en haltak meg.

Egy ideig otthonról dolgoztak a népek, de mivel semmi nem tiltja szarnak bele és visszamentek dolgozni. 1-2 konditerem hálózat kinyitott újra. Minden más meg amúgy is nyitva.

Miután pár síparadicsomban már felütötte a fejét a koronavírus, így bezárták őket. Az jó. A népek hőzöngenek, hogy a tradícionális húsvéti síelést bukták.

Nagyjából ez a helyzet itt. Meg havazik. :coffee: :vivo: :kalapos:

Senki nem akar itt semmilyen drasztikusat lépni, mert féltik a gazdaságot. Az fontosabb, hogy mindenki dolgozzon és az üzlet pörögjön.

Nekem a lányom oviba jár, asszony bejár dolgozni. Nekem itthonról kell, mert az irodaházat bezárták. Ovi után nyomjuk a játszóteret ott köpködik egymást a gyerekek. :mrgreen: Nagyjából nem sok változás van. Edzőterembe nem merek menni ennyi, plusz mivel beteg is voltam nem is vágyok rá.

kierkegaard

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 31., kedd 21:01

Nzedge írta:
Tegyük fel, hogy egy közeli rokonodról teszik ezt közzé és erről beszélne egy félvilág. Örülnél?

A kérdés jogos. Viszont kérdés az is, hogy számít e ilyenkor xy lelkivilága? Főleg ha ez figyelmeztetés más alkoholisták számára.

"Egy hozzátartozója nyilatkozta hogy semmi baja nem volt, azaz ha szerette is a piát, ez az info nem volt közkincs. "

38 évesen májkárosodása volt. Minden bizonnyal semmi baja nem lehetett.:D
Globális szinten szerintem elég lazán kezeljük ezt az alkoholista dolgot. Beszélni kell róla..Minél többet beszélünk róla annál nagyobb eséllyel fogod megmondani a tesódnak vagy az apádnak vagy a feleségednek, hogy: "tegnap is ittál egy pohárkával, meg előtte is. A következőt már halazd jövő hétre"

füst
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 31., kedd 20:25

De a megítélése más. Egy állásinterjún azt mondom tüdőgyulladásom van, akkor jobbulást kívánnak és felvesznek. Ha alkoholizmusom, akkor jobbulást kívánnak, és majd hívnak. De ez a kisebbik gond.
Egy hozzátartozója nyilatkozta hogy semmi baja nem volt, azaz ha szerette is a piát, ez az info nem volt közkincs. És a lista alapján könnyen beazonosítható hogy személy szerint kiről van szó. Magamat tudom ismételni, erre illett volna odafigyelni. Sőt, felülírnám magam, a legkorrektebb az lett volna, ha az ő esetében annyit írtak volna alapbetegségnek hogy 'nem ismert', vagy valami.

Nzedge
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2020. március 31., kedd 20:20

kierkegaard írta:
füst írta:

Nos, ez nem volt szép. Ezt ÍGY kiírni hogy alkoholos májkárosodás, szerintem cinkes. Finoman szólva nem baráti gesztus 16 halottnál, ahol egyetlen 38 éves van, s az egy másik ország diplomatája. Erre illett volna odafigyelni.

Miert? Az alkoholizmus is egy betegseg, mint a tudogyulladas.
Szerintem ezzel nincs semmi gond.
Tegyük fel, hogy egy közeli rokonodról teszik ezt közzé és erről beszélne egy félvilág. Örülnél?

Vissza: “Minden más”