OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. április 2., csütörtök 9:39

füst írta:
Nika91127 írta:
Senki se mondta, hogy ezt tartom jobban. Szimplán, a fertőzés akkor eredikálható, ha a populáció jelentős része átesett a vírusfertőzésen(pl. attenuált vakcina, stb.).
Nem kell bemutatnod szerintem a magyar eü-t, köszi.
Nekem is van 80 éves nagymamám, ellátjuk, ahogy tudjuk, ki se kell mozdulnia. Ha megnézed a halálozási adatokat, a betegek nagy hányadánál volt elég súlyos alapbetegség. Nem ritka, hogy az egészséges 90 éves is felépül.
Aki nagydohányos, alkoholista, stb. azok most a “célközönség”. De mindegy is részletezni.
A magyar nép szerencsére mindenhez ért. Orvostudomány, politika, gazdaság, foci, akármi.
"Szerintem, a "mindenki/sokan fertőzöttek lesznek", a megoldás. Hülyén és antihumánusan hangzik, de a svédek módszere hosszú távon kifizetődő lesz, szerintem."
Akkor vélhetően nem tudok olvasni.
A magyar eü ugyanolyan mint az összes többi: véges kapacitású.
Ha rászabadítod a lakosságra ezt a gettót, akkor egy idő után szelektálni kell ki kap és milyen ellátást. Ez elég szemét dolog azzal szemben, aki mondjuk 60 elmúlt és cukorbeteg. Szia anyu.
Ha késleltetjük, akkor is eljöhet ugyanez a szitu, de legalább elmondhatjuk azt hogy megtettük mindent hogy ezt elkerüljük. És az sem mindegy, hogy 3 héttel ezelőtt megy át rajtunk vagy 2 hét múlva, felkészültség szempontjából.
Nmate, én nem megállításról beszélek, mert szemmel láthatóan nem lehet. De nem tudom elfogadni azt a megoldást, hogy kontrollálatlanul hagyjuk átmenni rajtunk, mert akkor tudatosan arra készülünk, hogy lemondunk egy csomó emberről. Ha késleltetjük a gettót, akkor ezen emberek egy része tovább élhet.
Papíron, a nagy esgészt nézve alig számít valamit, de ha érintett vagy a dologban, akkor meg többet ér mindennél.
Rendben :)
Mindenki másképp látja. Mondtam, mint a foci, ehhez is ért mindenki. Otthonról, a fotelből is. Mindenki virológus/orvos/járványügyis/epidemiológus végzettségű. Szerencsés ország vagyunk :)

Szerintem lehet húzni, halasztani, de elkerülni nem tudjuk. Én nem megyek haza szüleimhez, nagymamámat isten tudja mikor láttam utoljára. Maradok a seggemen, bejárok dolgozni és ennyi.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. április 2., csütörtök 9:10

füst írta: Nmate, én nem megállításról beszélek, mert szemmel láthatóan nem lehet. De nem tudom elfogadni azt a megoldást, hogy kontrollálatlanul hagyjuk átmenni rajtunk, mert akkor tudatosan arra készülünk, hogy lemondunk egy csomó emberről. Ha késleltetjük a gettót, akkor ezen emberek egy része tovább élhet.
Egyik véglet sem jó nyilván, mindegyikkel valahol nagyon magas görbét kapunk.
Perill úgy gondolom jól csináljuk, de enyhítés kell majd olyan szinten, hogy továbbra is bírja az egészségügy, aminek igen, sajnos lesznek áldozatai, könnyen lehet, hogy épp saját családunkból is.
Szopó az élet.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. április 2., csütörtök 9:02

Spanyolban terjed a cikk, egy 90 éves néni elkapta, lélegeztetőgép kellett volna neki, mondta, köszöni szépen, remek élete volt, adják oda fiatalabbnak.
:'( :'(
El tudom hinni, hogy ez valos. Meghato tortenet.
:goat:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 2., csütörtök 8:52

Nika91127 írta:
Senki se mondta, hogy ezt tartom jobban. Szimplán, a fertőzés akkor eredikálható, ha a populáció jelentős része átesett a vírusfertőzésen(pl. attenuált vakcina, stb.).
Nem kell bemutatnod szerintem a magyar eü-t, köszi.
Nekem is van 80 éves nagymamám, ellátjuk, ahogy tudjuk, ki se kell mozdulnia. Ha megnézed a halálozási adatokat, a betegek nagy hányadánál volt elég súlyos alapbetegség. Nem ritka, hogy az egészséges 90 éves is felépül.
Aki nagydohányos, alkoholista, stb. azok most a “célközönség”. De mindegy is részletezni.
A magyar nép szerencsére mindenhez ért. Orvostudomány, politika, gazdaság, foci, akármi.
"Szerintem, a "mindenki/sokan fertőzöttek lesznek", a megoldás. Hülyén és antihumánusan hangzik, de a svédek módszere hosszú távon kifizetődő lesz, szerintem."
Akkor vélhetően nem tudok olvasni.
A magyar eü ugyanolyan mint az összes többi: véges kapacitású.
Ha rászabadítod a lakosságra ezt a gettót, akkor egy idő után szelektálni kell ki kap és milyen ellátást. Ez elég szemét dolog azzal szemben, aki mondjuk 60 elmúlt és cukorbeteg. Szia anyu.
Ha késleltetjük, akkor is eljöhet ugyanez a szitu, de legalább elmondhatjuk azt hogy megtettük mindent hogy ezt elkerüljük. És az sem mindegy, hogy 3 héttel ezelőtt megy át rajtunk vagy 2 hét múlva, felkészültség szempontjából.
Nmate, én nem megállításról beszélek, mert szemmel láthatóan nem lehet. De nem tudom elfogadni azt a megoldást, hogy kontrollálatlanul hagyjuk átmenni rajtunk, mert akkor tudatosan arra készülünk, hogy lemondunk egy csomó emberről. Ha késleltetjük a gettót, akkor ezen emberek egy része tovább élhet.
Papíron, a nagy esgészt nézve alig számít valamit, de ha érintett vagy a dologban, akkor meg többet ér mindennél.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: OFF

HozzászólásSzerző: major » 2020. április 2., csütörtök 8:45

Nika91127 írta:
füst írta:

Hidd el, csak addig tartod ezt jó megoldásnak, amíg nem leszel személyesen érintett. Ha neadjisten valamelyik szeretted helyhiány következtében az intenzív helyett a folyosón fekszik pótágyon, akkor lehet hogy megváltozik a véleményed.
Ja, papíron jól néz ki ez a megoldás, de ha a 80 éves nagymamámat amiatt veszteném el, mert a menő svéd megoldást alkalmazzuk, elég durci lennék.
Senki se mondta, hogy ezt tartom jobban. Szimplán, a fertőzés akkor eredikálható, ha a populáció jelentős része átesett a vírusfertőzésen(pl. attenuált vakcina, stb.).
Nem kell bemutatnod szerintem a magyar eü-t, köszi.
Nekem is van 80 éves nagymamám, ellátjuk, ahogy tudjuk, ki se kell mozdulnia. Ha megnézed a halálozási adatokat, a betegek nagy hányadánál volt elég súlyos alapbetegség. Nem ritka, hogy az egészséges 90 éves is felépül.
Aki nagydohányos, alkoholista, stb. azok most a “célközönség”. De mindegy is részletezni.
A magyar nép szerencsére mindenhez ért. Orvostudomány, politika, gazdaság, foci, akármi.
Ebben látom a problémát, sajnos a magyar felnőtt lakosság egészségügyileg nagyon rossz állapotban van: cukor, vérnyomás, alkohol, cigaretta és túlsúly ebből az öt "betegségből" legalább 3 jelen van a felnőtt lakosság 85%-nál (szerintem). Szóval lehet nyájimmunitásról beszélni viszont félő már a 40+ korosztály nagyon leterhelné az ellátórendszert, nem halna bele viszont korházi ágyat foglalna és abból van N, sajnos az N+1 az meg majd belehal mindegy, hogy fiatal vagy idős.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. április 2., csütörtök 8:39

füst írta:
Szerintem, a "mindenki/sokan fertőzöttek lesznek", a megoldás.
Hidd el, csak addig tartod ezt jó megoldásnak, amíg nem leszel személyesen érintett. Ha neadjisten valamelyik szeretted helyhiány következtében az intenzív helyett a folyosón fekszik pótágyon, akkor lehet hogy megváltozik a véleményed.
Ja, papíron jól néz ki ez a megoldás, de ha a 80 éves nagymamámat amiatt veszteném el, mert a menő svéd megoldást alkalmazzuk, elég durci lennék.
Nekem is van egy nagyszülő párosom, 75-80 között, öregapám leépült alkoholista, öreganyám meg abba roskad bele, hogy ápolja. Külön veszélyeztetettek.
Szar ügy. Sajnos az élet ilyen, a halál a szerves része. Én is belehalhatok, ki tudja mikor jön oda hozzám a bolt előtt egy csöves arcon köhögni egy jó adag dózissal (igaz perpill ffp2-vel megyek ki, de végtelenségig nem horható).
De teljes bezárás nem megoldás, a vírus nem tud csak úgy eltűnni hetek alatt, ez nem a plague inc.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. április 2., csütörtök 8:24

füst írta:
Szerintem, a "mindenki/sokan fertőzöttek lesznek", a megoldás.
Hidd el, csak addig tartod ezt jó megoldásnak, amíg nem leszel személyesen érintett. Ha neadjisten valamelyik szeretted helyhiány következtében az intenzív helyett a folyosón fekszik pótágyon, akkor lehet hogy megváltozik a véleményed.
Ja, papíron jól néz ki ez a megoldás, de ha a 80 éves nagymamámat amiatt veszteném el, mert a menő svéd megoldást alkalmazzuk, elég durci lennék.
Senki se mondta, hogy ezt tartom jobban. Szimplán, a fertőzés akkor eredikálható, ha a populáció jelentős része átesett a vírusfertőzésen(pl. attenuált vakcina, stb.).
Nem kell bemutatnod szerintem a magyar eü-t, köszi.
Nekem is van 80 éves nagymamám, ellátjuk, ahogy tudjuk, ki se kell mozdulnia. Ha megnézed a halálozási adatokat, a betegek nagy hányadánál volt elég súlyos alapbetegség. Nem ritka, hogy az egészséges 90 éves is felépül.
Aki nagydohányos, alkoholista, stb. azok most a “célközönség”. De mindegy is részletezni.
A magyar nép szerencsére mindenhez ért. Orvostudomány, politika, gazdaság, foci, akármi.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1988
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. április 2., csütörtök 8:20

viszont az szerintem (és nem csak szerintem, olvastam jópár kommentet a hírek alatt) jó nagy baromság volt, hogy az osztrák-magyar együttműködés miatt a magyar ingázóknak újra meg lett engedve, hogy menjenek csak ausztriába dolgozni. Eddig volt valami 50 km-es korlátozás, de ha jól értelmeztem, mostmár km korlát nélkül mehetnek. "szép és jó" hogy így megoldották sok ember munkanélküliségét, de ezt pont nem most és nem így kellett volna megtenni. HATÁRZÁR! De persze akkor ausztriába sok helyen megállna az élet, ha a magyarok nem mennének dolgozni...


Vár a Tenkes alján
ha vége ennek a vacaknak, asszem ellátogatok ide. B-)
jó kedvcsináló klipp lett.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 2., csütörtök 8:20

füst írta:
Szerintem, a "mindenki/sokan fertőzöttek lesznek", a megoldás.
Hidd el, csak addig tartod ezt jó megoldásnak, amíg nem leszel személyesen érintett. Ha neadjisten valamelyik szeretted helyhiány következtében az intenzív helyett a folyosón fekszik pótágyon, akkor lehet hogy megváltozik a véleményed.
Ja, papíron jól néz ki ez a megoldás, de ha a 80 éves nagymamámat amiatt veszteném el, mert a menő svéd megoldást alkalmazzuk, elég durci lennék.
Spanyolban terjed a cikk, egy 90 éves néni elkapta, lélegeztetőgép kellett volna neki, mondta, köszöni szépen, remek élete volt, adják oda fiatalabbnak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 2., csütörtök 8:17

Szerintem, a "mindenki/sokan fertőzöttek lesznek", a megoldás.
Hidd el, csak addig tartod ezt jó megoldásnak, amíg nem leszel személyesen érintett. Ha neadjisten valamelyik szeretted helyhiány következtében az intenzív helyett a folyosón fekszik pótágyon, akkor lehet hogy megváltozik a véleményed.
Ja, papíron jól néz ki ez a megoldás, de ha a 80 éves nagymamámat amiatt veszteném el, mert a menő svéd megoldást alkalmazzuk, elég durci lennék.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. április 2., csütörtök 6:59

Szerintem, a "mindenki/sokan fertőzöttek lesznek", a megoldás. Hülyén és antihumánusan hangzik, de a svédek módszere hosszú távon kifizetődő lesz, szerintem. Azt se felejtsük el, hogy minél inkább elnyújtunk egy fertőzést, annál több esélye van mutálódni a vírusnak. Ami szerencsétlen esetben egy agresszívebb törzs kifejlődéséig is elvezethet.
Ha sokan átesnek rajta, immunisak lesznek, kialakulhat a nyájimmunitás. Ebben segíthet majd egy valid vakcina kifejlesztése is.
A népek közit eltérést jól leírták előttem, ezek is az okok. A statisztika se mindegy. Ugye a coronavírus főként kísérő kórkép, nem pedig halálok. De ezt nem különíti el néhány ország. Tehát ha valakit bevisznek infarktussal, és meghal esetleg, de corona pozitív volt, egyes országokban corona poz. másol corona neg.-ként van elkönyvelve.
Plusz szerintem Kína kicsit ferdít is, abban a rendszerben könnyű elhallgatni pár tízezer embert.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. április 1., szerda 23:17

'shutterisland írta: ha mar tulnepesedes (persze javitsatok ki, ha tevedek), nem pont europanak kellene leginkabb megszenvedni, de megis ugy nez ki, mi szaladunk bele leginkabb.

azsiaban ugy nez ki, a nehezen mar atestek, afrikaba ugy tunik, nem robbant be kulonosen.
az usa szepen felhozta amerikat.
- Észak Olaszországban van a legmagasabb várható élettartam egész Európában. Svájc is szorosan ott van. (Sok az idős ember)
- Olasz / spanyol / francia olyan, hogy sok helyen együtt él több generáció is, leginkább Olaszországban. Amíg nem volt nagy pánik, könnyebben terjedt, szabadabb gondolkodású, sokkal közösségibb nép, mint pl. mi. Higiénia is gyengébb.
- Kínában és egész Ázsiában valamennyire jobban felkészülnek ezekre, ott teljesen hétköznapi dolog maszkot hordani városban, itt még néha most is megnéznek, hogy ffp2-ben megyek az Aldiba. Kínában az államforma és a gazdasági szerepük is segíti az izoláció kialakítását, meg púderezik az adatokat rendesen. De nem véletlen, hogy ez (és az összes többi hasonló) itt alakult ki. Meg az ebola sem véletlen, hogy Afrikában és nem pedig Izlandon.

De mondom, ez lesz még rosszabb is. Elkényelmesedtünk az elmúlt 70 évben. :)
Most megyek, folytatom az Utopia c. sorit :D

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 1., szerda 22:56

ha mar tulnepesedes (persze javitsatok ki, ha tevedek), nem pont europanak kellene leginkabb megszenvedni, de megis ugy nez ki, mi szaladunk bele leginkabb.

azsiaban ugy nez ki, a nehezen mar atestek, afrikaba ugy tunik, nem robbant be kulonosen.
az usa szepen felhozta amerikat.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. április 1., szerda 22:43

kiserik írta: Még úgy sincs a fasorban sem még a mezei influenzához képest sem
Ez azért erős túlzás. Teljesen más tulajdonságokkal bír, nem csak a halálozási ráta a mérvadó, pláne nem 2-3 hónap után.
De mondtam, ha nem ez, majd más. Ugyanígy fog jönni a másik is. De ez is része annak, hogy túlnépesedés van.

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 1., szerda 22:18

nmate írta: Pont elég lenne, ha nem védekeznénk. De nyilván tudunk.
Mondja a média és a politika. Még úgy sincs a fasorban sem még a mezei influenzához képest sem, hogy minden olyan eset is bekerül a statisztikába, akinél utólag kimutatják a vírus, de a halálához semmi köze nem volt. A túlnépesedés akkor lenne megoldva, ha milliárdok vesznének oda.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. április 1., szerda 22:15

Azt én sem mondtam, hogy megoldotta, de pl ezzel is dolgozik ellene. Ez (vagy másik) lehet / lesz erősebb is. Ettől nem állt messze egy spanyol nátha, ami kicsit gyilkosabb volt, de hasonlóan terjedt...

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 1., szerda 22:03

Én sem mondanám, hogy ezt most a természet "megoldotta", ahhoz egy pestis jellegű népírtás kellene. Azt meg nyilván nem kívánja senki.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. április 1., szerda 22:02

Pont elég lenne, ha nem védekeznénk. De nyilván tudunk.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 1., szerda 21:58

Viszont legalább már nincs felmelegedés. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 1., szerda 21:54

nmate írta:
M1Ö írta: Nem veled kötözködök, ne értsd félre,;de ezt nem tudom elképzelni. Ha így lenne, akkor fél Európára meg Amerikára keresztet lehet vetni, mert tele van öregekkel meg betegekkel. A számok meg ha hitelesek, ha nem, nem ezt mutatják azért. Minden esetre, reméljük a legjobbakat!
Ez ilyen, dolgozik a természet. Tulnepesedes odabaszott neki, most visszakapjuk.
Ez a vírus nagyon kevés a túlnépesedéssel szemben. A hisztéria veszélyesebb.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 140 regisztrált és 0 vendég