OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kiserik
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 6., hétfő 21:58

Steve: mi a helyzet most Svédországban? Olvastam, hogy elsőnek a világon különbség fognak tenni a COVID19-ban elhunyt és a COVID19-el fertőzött, de másban elhunyt esetek között. Amíg egybe számolták, addig nagyon jó számokat mutatott európai viszonylatban a pánik és gazdasági csőd ellenes taktika.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62739
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 6., hétfő 20:40

Nem azt írtam, hogy nem elég a 60%.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 6., hétfő 20:38

kulfoldon az a cel a fizetesek atvallalasaval, hogy mindenki meg tudja tartani a munkahelyet es a cegek, valallatok stb is meg tudjak tartani a megszokott munkaerot.

szamomra is ez tunik a legkezenfekvobb/legegyszerubb megoldasnak, a helyett, hogy akkor forduljon fel a munkaeropiac meg megkerguljenek az emberek.

no mindegy.
en azert varom majd az alpontokat + a 3. csomag tartalmat, mert mint szo volt rola, aztan lehet itelkezni igazabol.

Nem mindenkinek van hitele, akinek nem lesz állása. Sokkal inkább vannak veszélyben azok, akik albérletben laknak mondjuk.
Nem mindenkinek van horror útiköltsége
termeszetesen millio egy egyeni szituacio es korulmeny.

de ugy gondolom egy 60% koruli osszeggel (ahogy atlagban jellemzo a kornyezo orszagokban) azert kozmegelegedest es nyugalmat valtottak volna ki.

ha nem, az mar tenyleg nem a kormany hibaja.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62739
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 6., hétfő 20:26

'shutterisland írta:
a fizu 60%-át megkapja.
a hitelek felfuggesztese miatt szerintem kb ezzel az osszeggel ki is egyezne a nep, foleg, hogy sokaknak mondjuk az utikoltseg zsebben maradasa kikozmetikazza.

csak a kerdes az, hogy miert jobb, ha naponta szazak vagy ezrek mondanak fel / rugjak ki oket ezert, majd ezek a tomegek romahozzak meg napi szinten a munkaugyi kozpontokat a segelyt megigenyelni, szoval megkavarodik minden es ugyanugy az allam fizet a vegen.

persze ez olyan mint a foci, nyilvan innen a fotelbol konnyu.
csak keresem benne a logikat.
Nem mindenkinek van hitele, akinek nem lesz állása. Sokkal inkább vannak veszélyben azok, akik albérletben laknak mondjuk.
Nem mindenkinek van horror útiköltsége.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 6., hétfő 20:18

csak a kerdes az, hogy miert jobb, ha naponta szazak vagy ezrek mondanak fel / rugjak ki oket ezert, majd ezek a tomegek romahozzak meg napi szinten a munkaugyi kozpontokat a segelyt megigenyelni, szoval megkavarodik minden es ugyanugy az allam fizet a vegen.
Nem értem a dilemmát... ha egy cég nem tud neked fizetni és bizonytalan hogy képes-e erre a jövőben, akkor miért maradnál vele munkaviszonyban? Mit nyersz vele? Ha nincs állásod, legalább tudsz keresni másikat.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 6., hétfő 20:08

a fizu 60%-át megkapja.
a hitelek felfuggesztese miatt szerintem kb ezzel az osszeggel ki is egyezne a nep, foleg, hogy sokaknak mondjuk az utikoltseg zsebben maradasa kikozmetikazza.

csak a kerdes az, hogy miert jobb, ha naponta szazak vagy ezrek mondanak fel / rugjak ki oket ezert, majd ezek a tomegek romahozzak meg napi szinten a munkaugyi kozpontokat a segelyt megigenyelni, szoval megkavarodik minden es ugyanugy az allam fizet a vegen.

persze ez olyan mint a foci, nyilvan innen a fotelbol konnyu.
csak keresem benne a logikat.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. április 6., hétfő 19:45

Marky írta:
El Sie7e írta: azért úgy érzem, hogy a többség aki itt államcsődöt emleget, nem is tudja mikor beszélünk államcsődről, milyen feltételeknek kell egyáltalán teljesülniük ehhez előzetesen
Az államcsőd, az állam fizetésképtelensége esetén a kifizetéseknek teljes vagy részleges megszüntetését jelenti.

Amikor már a gépjárműadókat is be kell húzni, gyakorlatilag nincs bevétele az önkormányzatoknak, akkor szerintem nagy lehet a baj. A kommunikációból sem az látszik, hogy felvet minket a pénz.
Az egészségügyi dolgozóknak nem mától adnak plusz juttatást, hanem negyedévvel később.
Továbbra sincs semmi konkrétum arról, hogy mennyi pénzt vállalnak át a fizetésekből, egyáltalán kap -e ebből valamit a dolgozó, vagy csak a munkáltató oldalán keletkezett költséget vállalják át?
Akiknek megszűnt a munkahelye, azoknak most kereken 0 Ft a bevétele. Őket hogy mentik meg? Nem egy embert ismerek, aki 2-3 héten belül az utcára fog kerülni, mert nincs semmije.

Nyilvánvalóan, ha most ezeket meglépnék és vígan át tudná a társadalom vészelni ezeket a hónapokat, 2022-ben újabb kétharmadot kapnának teljesen jogosan, de nem tudják megoldani, ezért kell a nyuggereket hitegetni már most.
köszönöm a fogalommeghatározást, de pont hogy a fogalom mögé kell a valóságban látni, ki felé áll fenn jelenleg az adósság, milyen annak a lejárati szerkezete

jelen pillanatban, amikor az állam az mnb-vel kéz a kézben effektíve végtelen mennyiségű állampapírt tudna kibocsátani, nem a pénz az akadály
sokkal inkább az akarat
le lettek fektetve a sarokpontok az elmúlt években, ezeken -sajnos- most sem akarnak változtatni nagyon

alacsony hiány, lehetőleg csökkenő államadósság

nem fér bele ennek a kormánynak a jelen helyzetben sem egy kb. 8-10%os hiány, amire most szükség lenne, vagy egy látványosan megugró államadósság - amire mint fentebb írtam, gyakorlati lehetőség egy pillanat alatt megvan
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

kiserik
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 6., hétfő 19:18

füst írta:
kiserik írta:
20000 Ft.
Nézz utána jobban, a bnőm januárban volt abban a helyzetben hogy megszűnhet a munkaviszonya és ő valami olyat mondott, hogy a fizu 60%-át megkapja. Aztán megtartották és átrakták másik projektre fizuemeléssel, de ez más lapra tartozik :D A munkanélküli járadéka akkor lett volna valami 120 ezer.
De egyszerűbb ha szimplán csak megkérdezlek, honnan jött ez a 20ezer. Mire hivatkozol?
Bocsi, kevertem a szociálissal. Az a 3 hónap után igényelhető 22800.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 6., hétfő 19:07

kiserik írta:
füst írta:


Ez nem igaz, 90 napig kapnak járadékot, nem tudom mennyit, nem vagyok jártas a témában, de senki se marad csupasz seggel. Na mondjuk más a helyzet azzal, aki eddig feketézett....
20000 Ft.
Nézz utána jobban, a bnőm januárban volt abban a helyzetben hogy megszűnhet a munkaviszonya és ő valami olyat mondott, hogy a fizu 60%-át megkapja. Aztán megtartották és átrakták másik projektre fizuemeléssel, de ez más lapra tartozik :D A munkanélküli járadéka akkor lett volna valami 120 ezer.
De egyszerűbb ha szimplán csak megkérdezlek, honnan jött ez a 20ezer. Mire hivatkozol?

kiserik
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 6., hétfő 19:01

füst írta:
Marky írta:
Akiknek megszűnt a munkahelye, azoknak most kereken 0 Ft a bevétele. Őket hogy mentik meg?

Ez nem igaz, 90 napig kapnak járadékot, nem tudom mennyit, nem vagyok jártas a témában, de senki se marad csupasz seggel. Na mondjuk más a helyzet azzal, aki eddig feketézett....
20000 Ft.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62739
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 6., hétfő 18:41

Mindenkit nem lehet megsegiteni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 6., hétfő 18:40

Ez nem igaz, 90 napig kapnak járadékot, nem tudom mennyit, nem vagyok jártas a témában, de senki se marad csupasz seggel. Na mondjuk más a helyzet azzal, aki eddig feketézett....
gondolom a munkanelkuli segelyre gondolsz.

ahhoz valoban meg kell szunjon a munkaviszony, de ugyanezt a penzt tamogatas formajaban is odaadhatna az allam, hogy ne kelljen ezert mindenkit kirugdosni, felmondani.
meg azt nem is tudom mar milyen feltetelekhez kotik es allapitjak meg.

a feketezes ketelu dolog, mint a 4 meg 6 oras bejelentgetesek is, nem feltetlen a munkavallalo hibaja.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 6., hétfő 18:34

en vonat "kedveltem" regebben, ma talan jakab petert
(szigoruan nehany felszolalas meg tv-s riport alapjan, mert tul melyen nem kovetem a jelenlegi garniturat) legalabb is jobb valasztasnak tunne az "ellenzek fejenek", mint a mai belassult, kigyozo gyurcsanyferi.
csak sajnos/nemsajnos az egesz jobbik lerendezte magat.

de most ez lenyegtelen, a fidesz van ott, nekik kell megoldani.
azt sem lehet mondani, hogy "kapott anyagbol dolgozhatnak" mert nem 18-ban vettek at a kormanyzast, 10 eve ok vannak.

Továbbra sincs semmi konkrétum arról, hogy mennyi pénzt vállalnak át a fizetésekből, egyáltalán kap -e ebből valamit a dolgozó, vagy csak a munkáltató oldalán keletkezett költséget vállalják át?
Akiknek megszűnt a munkahelye, azoknak most kereken 0 Ft a bevétele. Őket hogy mentik meg? Nem egy embert ismerek, aki 2-3 héten belül az utcára fog kerülni, mert nincs semmije.
en is ezt hianyolom, ezt is beszeltuk korabban.
jonak tartom a fidesz otleteit a vallalatok megsegitesevel, munkahelyek megtartasaval/teremtesevel, de ezek nem rovid tavu segitsegek, pedig arra is szukseg lesz.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 6., hétfő 18:29

Marky írta:
Akiknek megszűnt a munkahelye, azoknak most kereken 0 Ft a bevétele. Őket hogy mentik meg?

Ez nem igaz, 90 napig kapnak járadékot, nem tudom mennyit, nem vagyok jártas a témában, de senki se marad csupasz seggel. Na mondjuk más a helyzet azzal, aki eddig feketézett....

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. április 6., hétfő 18:28

Amikor már a gépjárműadókat is be kell húzni, gyakorlatilag nincs bevétele az önkormányzatoknak, akkor szerintem nagy lehet a baj. A kommunikációból sem az látszik, hogy felvet minket a pénz.
Azért az se kell elfelejteni, hogy az igazán gazdag önkormányzatok nagyobb része most ellenzéki kézben van, így fidesz szempontból érdemes őket kivéreztetni egy kicsit most. a parkolás is nem véletlenül lett ingyenes, az is a fővárosi ellenzéki kerületeket gazdagította (persze a járványügyi indok is abszolút igaz mögötte)

amúgy nem hiába papolták sokan, hogy az elmúlt 4-6 évben baromira túl volt fűtve a gazdaságunk és ha majd beüt bármilyen krach, akkor nem tudunk élénkíteni igazán, mert 110%-on nyomjuk a gázt és nem tartalékolunk, lám beigazolódni látszik.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. április 6., hétfő 18:24

Annak hogy egy intézkedés jó vagy rossz, semmi köze nincs ahhoz kik a kormányalternatívák. Attól azt még lehet dícsérni vagy szidni.

Pénz meg miből lenne? A cégek is lesik most a támogatást, az emberek is, nincs kitől kérni, nincs honnan hova átcsoportosítani. Hitelt lehet felvenni, és ennyi. Pont ezért kéne megfontoltan költeni :|

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 6., hétfő 18:21

géza írta:

Gyurcsany, Orban, Dobrev, stb. csak proszto ordibalo szineszek kimaxolva a retorikai eszkozoket.
A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt. Ők a felhozatal. :-(
Jelenleg.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. április 6., hétfő 18:20

El Sie7e írta: azért úgy érzem, hogy a többség aki itt államcsődöt emleget, nem is tudja mikor beszélünk államcsődről, milyen feltételeknek kell egyáltalán teljesülniük ehhez előzetesen
Az államcsőd, az állam fizetésképtelensége esetén a kifizetéseknek teljes vagy részleges megszüntetését jelenti.

Amikor már a gépjárműadókat is be kell húzni, gyakorlatilag nincs bevétele az önkormányzatoknak, akkor szerintem nagy lehet a baj. A kommunikációból sem az látszik, hogy felvet minket a pénz.
Az egészségügyi dolgozóknak nem mától adnak plusz juttatást, hanem negyedévvel később.
Továbbra sincs semmi konkrétum arról, hogy mennyi pénzt vállalnak át a fizetésekből, egyáltalán kap -e ebből valamit a dolgozó, vagy csak a munkáltató oldalán keletkezett költséget vállalják át?
Akiknek megszűnt a munkahelye, azoknak most kereken 0 Ft a bevétele. Őket hogy mentik meg? Nem egy embert ismerek, aki 2-3 héten belül az utcára fog kerülni, mert nincs semmije.

Nyilvánvalóan, ha most ezeket meglépnék és vígan át tudná a társadalom vészelni ezeket a hónapokat, 2022-ben újabb kétharmadot kapnának teljesen jogosan, de nem tudják megoldani, ezért kell a nyuggereket hitegetni már most.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. április 6., hétfő 18:18

Az a baj, hogy az orszag ertelmes politikusai nincsenek eloterben. Ide sorolom Pokornit, Bajnait, Bod Petert meg zarojelesen Solyom Laszlot is.

Gyurcsany, Orban, Dobrev, stb. csak proszto ordibalo szineszek kimaxolva a retorikai eszkozoket.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 6., hétfő 18:16

Mintha veletlenul lenne o az elso szamu alternativa. :) Amig gyurcsany politizal, nem kell gyurcsanytol tartani, csak a ketharmadoktol.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 26 regisztrált és 0 vendég