OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2020. április 24., péntek 12:04

revolver írta: kinek mi a véleménye az új koronavírus megközelítésről, ami most fog jönni?
Én lemaradtam. Valaki összefoglalná a lényeget pár mondatba?
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 24., péntek 12:00

Nyilván ”narancsosbukta” meg minden rossz, de bem lehet, hogy látták, hogy ha szabadon eresztik a járványt akkor nincs ágy, nincs felszerelés, mindenki totál felkészületlen. Ezért be kellett szigorítani és mindenkit bezárni otthonra.

Most, hogy jöttek egészségügyi felszerelések és lett több ágy így lazíthatnak?

A legjobb magyar barátom ő egy budapesti kórházban dolgozik a covid-19 fertőzöttek osztályán orvosként és állítása szerint javultak az ő munkakörülményei.

Nem lehet, hogy ez volt a cél?

Persze ha úgy próbálja nézni a dolgokat, hogy félreteszi melyik párt van kormányon és az ezzel keveredett érzelmeit?

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. április 24., péntek 11:35

kinek mi a véleménye az új koronavírus megközelítésről, ami most fog jönni? :)
Én nem értem. Hetek óta mondják, hogy mindjárt a tömeges megbetegedések időszakába lépünk, elkezdték felszabadítani a kórházakban az ágyakat, lélegeztetőgépeket rendelnek, erre most lazítani akarnak a szabályokon? Az sem világos, hogy hogyan képesek egy pontos napra megállapítani a tetőzést. Ráadásul a tetőzés az én olvasatomban azt jelenti, hogy akkor lesz a legrosszabb a helyzet, és akkor ezzel egy időben elkezdik újraindítani az életet?
Említették, hogy a fővárosra és a nagyvárosokra más szabályok lesznek érvényben. Vajon ez azt jelenti, hogy Pestet lezárják, vagy mire készülnek szerintetek?
Többek között ez engem azért érint, mert a párom pesti, most már hetek óta együtt vagyunk nálam, hálaég nagyon élvezzük a közös időt, és azon kevesek közé tartozunk, akiket közelebb hozott egymáshoz, de a szülei már nagyon látni akarják, és:
- az apukája 65 év feletti, tehát fokozottan veszélyeztetett
- én auto-immun beteg, asztmás és allergiás vagyok ( :mrgreen: ), tehát szintén fokozottan veszélyeztetett csoportba tartozom

Ebben a helyzetben szerintetek hogyan kellene cselekednünk, ha új szabályok lesznek érvényben? Alapvetően ugye többek között azért döntöttük a közös karantén mellett, mert így megóvja az apukáját, nekem tud segíteni, és nem kell hetekig egymás nélkül lennünk, tehát mindenki nyert a szituációval. Most viszont ha változtatnak a szabályokon, véletlenül sem akarjuk azt, hogy hazamenjen, aztán ne tudjon hozzám leutazni a pesti korlátozás miatt, meg kicsit félünk attól is, hogy lazítanak, közben tetőzés jön, és valamelyikünk elkapja. :hmmm:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. április 24., péntek 10:38

Nem tudom mi a valós helyzet, de alacsony a hivatalos megbetegedések száma Magyarországon. Májustól az olyan országok is lazítani akarnak a korlátozásokon, mint Spanyolország, vagy Olaszország, ahol a legjobban tombol a járvány.
Akkor Magyarország mit csináljon, zárkózzon be, és haljon éhen?
A halottak fele Európa szinten idősotthonokból került ki, ott kellene jobban figyelni, másképp az esetek 80%-a enyhe lefolyású, vagy tünetmentes tudtommal.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. április 24., péntek 10:18

Készül már a narancsos bukta. :lol:

Viccet félretéve, szerintem itt közönségszavazással működnek a dolgok. Eddig a bezárást várta mindenki, lett szigorítás. Most már megunták az emberek, a környező országokban kezdenek lazítani, hát lazítsunk mi is.
Szerintem halvány fingjuk sincs az egészről, csak a seggüket mentik.

Édesanyám másfél hete karanténban van, eddig 1 tesztet csináltak rajta, ami negatív lett. Még legalább 1, de inkább 2 negatív kellene neki, hogy kiengedjék és a háziorvosa meg tudja vizsgálni, mert hetek óta betegeskedik. Ebből nekem nem az jön le, hogy annyira felkészült lenne az EÜ....

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. április 24., péntek 9:53

kinek mi a véleménye az új koronavírus megközelítésről, ami most fog jönni? :)

számomra most lett világos, hogy lényegében ez az egész kijárási korlátozás és védekezés, nem szólt másról, mint a készletek felhalmozásáról és az EÜ. felkészítéséről (ágyak felszabadítása), így május 4-től amikor elkezdik fokozatosan újraindítani az országot, valószínűleg akkor fog igazán megütni minket a járvány. persze terv szerint a kapacitások meglesznek, a kérdés, hogy valóban fogjuk mi ezt bírni?

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 23., csütörtök 18:46

filatáska írta: Szerbiáról van szó, szóval lehet nem sokat mondana a szolgáltató neve. Néztem a csomagokat, nem vészesek az árak. Csak az érdekelt volna, hogy egy adott korlátot ha túllépek, akkor magasabb -e utólag a tarifa. :hmmm:
Értem. Akkor valóban nem sokat segítene a szolgáltató neve. Az én tapasztalatom szerint ez szolgáltatónként és pláne országonként változik, szóval lehet érdemes a szolgáltatódat felhívni.

filatáska
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2020. április 23., csütörtök 18:26

Szerbiáról van szó, szóval lehet nem sokat mondana a szolgáltató neve. Néztem a csomagokat, nem vészesek az árak. Csak az érdekelt volna, hogy egy adott korlátot ha túllépek, akkor magasabb -e utólag a tarifa. :hmmm:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 23., csütörtök 18:08

filatáska írta: Srácok! Az van hogy elment az itthoni netem, így most kénytelen vagyok mobilnetről böngészni! 2 GB-om van, utána megy tovább, nem szűnik meg a net. A kérdésem, hogy ha felmegyek kb 20 GB-ig, akkor utólag kb mekkora számlára számíthatok? :|
Szerintem az megkönnyíti a válaszadást, ha leírod a szolgáltatód nevét. Vagy megnézed a szolgáltatód oldalán a csomagodra vonatkozó információkat. :)

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. április 23., csütörtök 17:02

filatáska írta: Srácok! Az van hogy elment az itthoni netem, így most kénytelen vagyok mobilnetről böngészni! 2 GB-om van, utána megy tovább, nem szűnik meg a net. A kérdésem, hogy ha felmegyek kb 20 GB-ig, akkor utólag kb mekkora számlára számíthatok? :|
Nem vagyok képben pontosan a mobilnettel stb...
De most a szolgáltatók egész méretes ( több giga ) adatforgalmat adnak ingyen, a helyzetre való tekintettel. Koronavírus...

Valami ilyen "akció" él most.

Jártasabbak majd kijavítanak, pontosítanak.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

filatáska
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2020. április 23., csütörtök 16:53

Srácok! Az van hogy elment az itthoni netem, így most kénytelen vagyok mobilnetről böngészni! 2 GB-om van, utána megy tovább, nem szűnik meg a net. A kérdésem, hogy ha felmegyek kb 20 GB-ig, akkor utólag kb mekkora számlára számíthatok? :|

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 21., kedd 16:46

Apropó mi történik akkor ha ez egy olyan igazi rasszistával történik? :lol:
Ha úgy alakul, elmondom. :mrgreen:
Amúgy köszi a többit!

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 21., kedd 16:00

füst írta: Megvagyok, mostanra se láz se szédülés, a köhögés és mozgás utáni légszomj viszont masszívan megvan, az nem múlik. Kiváncsi leszek hogy jövő hétre lesz-e visszaesés, ha nem akkor 2-3 szar nappal letudtam, azon kívül nem volt para. Ha visszaesés lesz, akkor is csak annyit kérek hogy ne legyek bantu. :D
Nekem is 3-4 nap volt, ami brutál szar volt és mondjuk 1hét amikor éreztem a testemben a vírust(gyengeség,izom fájdalmak,fura közérzet stb.).

Viszont a légszomj, apró köhögések ha megeröltetem magam több mint egy hónapog is volt. Teljesen jól éreztem magam elmentem futni és haza kellett sétálni, miközben alig kaptam levegőt. Utána sokkal rosszabb lett!
Szóval türelmesen csináld!

A napokban viszont tudtam futni, meg szabadtéri gym-ben edzeni (bár igaz a kondim nullán van kb. :roll: )

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 21., kedd 14:21

Babinho írta: Neked volt olyan tüneted hogy nem érzed az izeket?
Többször lehetett már ezt olvasni
Hát ha náthás vagy, akkor is megváltozik a szaglás és ízérzékelés, szóval ebből szerintem nem lehet messzire következtetni, de igen, nagyon sokat tompult. Ha közvetlenül beleszagoltam az öblítőbe azt éreztem, de ha kaját készítettem, az étel illatát nem.
Tesztre kell még menned?
Elméletileg lesz majd teszt a karantén vége előtt, ha már tünetmentes leszek. Gondolom kijönnek vagy nem tudom, majd elmondják. Én várok türelmesen a seggemen.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 21., kedd 14:04

Babinho írta: Neked volt olyan tüneted hogy nem érzed az izeket?
Többször lehetett már ezt olvasni
Nem a szaglasra mondjak?

Tiszta The perfect sense. :mrgreen: Nagy film.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. április 21., kedd 13:51

Neked volt olyan tüneted hogy nem érzed az izeket?
Többször lehetett már ezt olvasni

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 21., kedd 13:48

füst írta: Megvagyok, mostanra se láz se szédülés, a köhögés és mozgás utáni légszomj viszont masszívan megvan, az nem múlik. Kiváncsi leszek hogy jövő hétre lesz-e visszaesés, ha nem akkor 2-3 szar nappal letudtam, azon kívül nem volt para. Ha visszaesés lesz, akkor is csak annyit kérek hogy ne legyek bantu. :D
Tesztre kell még menned?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 21., kedd 13:26

Megvagyok, mostanra se láz se szédülés, a köhögés és mozgás utáni légszomj viszont masszívan megvan, az nem múlik. Kiváncsi leszek hogy jövő hétre lesz-e visszaesés, ha nem akkor 2-3 szar nappal letudtam, azon kívül nem volt para. Ha visszaesés lesz, akkor is csak annyit kérek hogy ne legyek bantu. :D

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 21., kedd 13:01

füst írta:
Öcsém, ha ez igaz, akkor most rezeltem be. :D
Haha, aztán csodálkoztok, ha kiseriknek tele a t.öke a riogatással, meg a koronával. :mrgreen:

Apropó mi történik akkor ha ez egy olyan igazi rasszistával történik? :lol: :D Lesz egy fajta identitás problémája. :kalapos:

Realista24 írta:
füst írta:

Öcsém, ha ez igaz, akkor most rezeltem be. :D
:lol: :lol: :lol:
Amúgy hogy vagy?
Neki az agyát támadta meg a vírus :D :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 21., kedd 12:57

füst írta:
Öcsém, ha ez igaz, akkor most rezeltem be. :D
:lol: :lol: :lol:
Amúgy hogy vagy?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 79 regisztrált és 0 vendég