OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8196
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. április 25., szombat 17:23

Nem azért, mert sajnalnam tőlük, de egyébként sokszor még a mostani fizetésüket is sokallom, mert úgy áll hozzá az emberekhez egy csomó orvos meg ápoló. Persze tisztelet a kivételnek.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. április 25., szombat 17:22

RealAsensio írta:
Nika91127 írta:

Arról még semmi konkrétum nincs. Elvileg brutto 500.000(abból 300 ér az orvoshoz), de ezzel aláírod, hogy ha kapsz egy telefont, akkor másnapra az ország másik felében vagy és lakhatsz egy koliszobában. Köszi, nem.
Bárcsak egyszer miniszterelnök lehetnék, első intézkedéseim között azonnal kezdenék valamit az egészségüggyel, az orvosok fizetése lófasz, az ápolóké szintén, kiszúrják a szemüket 500.000 (bruttó) Fttal... szégyen... komolyan... Talán, ha normális fizetésük lenne... :roll:
Nem tudom, ebből mi irónia, mi nem.
A kezdő orvosi fizu 185 netto. Tokkal, vonóval.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. április 25., szombat 17:19

Nika91127 írta:
Realista24 írta: Fel milla, sztem az egyszeri bonuszra gondolt.
Arról még semmi konkrétum nincs. Elvileg brutto 500.000(abból 300 ér az orvoshoz), de ezzel aláírod, hogy ha kapsz egy telefont, akkor másnapra az ország másik felében vagy és lakhatsz egy koliszobában. Köszi, nem.
Bárcsak egyszer miniszterelnök lehetnék, első intézkedéseim között azonnal kezdenék valamit az egészségüggyel, az orvosok fizetése lófasz, az ápolóké szintén, kiszúrják a szemüket 500.000 (bruttó) Fttal... szégyen... komolyan... Talán, ha normális fizetésük lenne... :roll:
:goat:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8196
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. április 25., szombat 17:19

Részleteket nem tudok. De igen, amúgy ez a tanév már full felesleges.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. április 25., szombat 17:18

___Samy___ írta: Állítólag május 18-an újraindul a tanítás.


Azt lehet ez is olyan pontos infó, mint R24 hotdog arusa :mrgreen:
Nyári szünetig már teljesen felesleges szerintem.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. április 25., szombat 17:17

Állítólag május 18-an újraindul a tanítás.
Már nálunk? Egyetemistáknak is, vagy csak úgy, mint külföldön, csak középsuliig? Honnan az infó? :mrgreen:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8196
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. április 25., szombat 17:04

Állítólag május 18-an újraindul a tanítás.


Azt lehet ez is olyan pontos infó, mint R24 hotdog arusa :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. április 25., szombat 16:52

Realista24 írta: Fel milla, sztem az egyszeri bonuszra gondolt.
Arról még semmi konkrétum nincs. Elvileg brutto 500.000(abból 300 ér az orvoshoz), de ezzel aláírod, hogy ha kapsz egy telefont, akkor másnapra az ország másik felében vagy és lakhatsz egy koliszobában. Köszi, nem.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 25., szombat 16:39

Nika91127 írta:
alexoxladjackoxi írta: A járvány kirobbanása óta volt valakinek tapasztalata orvossal? Én elég érdekes dolgokat hallok, és tapasztalok. Faterom valamelyik nap egy rozsdás drótot szúrt az ujjába, elég emberesen ráadásul. Elment a sebészetre, kulccsal be volt zárva, aztán nagy nehezen kivánszorgott egy nő, hogy nem fogadnak betegeket, mégis mi lenne a probléma. Utána el lett neki mondva, hogy mi a szitu, és akkor nem az, hogy jöjjön be, hanem még megkérdezte az orvost meg húzta a száját. Jó végülis aztán ellátták (a doki nagyba YouTube-ozgatott odabenn :lol: ), de ez nem elég sürgős eset? Mit kellett ezen gondolkodni? Azért szerintem ha a vérmérgezés veszélye fennáll, nem biztos, hogy húzni kéne az időt, meg nem éppen ilyen elbagatellizálandó dolog ez véleményem szerint. Egyik ismerősömnek a gerince csípődött be, megmozdulni nem bírt, de az ügyelet /mentő nem jött ki. Egy másik ismerősöm rosszul volt, kereste többször a házi orvost, de fel sem vette a telefont. :roll: Elhiszem, hogy van egy réteg (mármint egészségügyben dolgozókon belül), akiket nagyon leterhel a járvány okozta helyzet, és biztos rohadt sokat melóznak, meg veszélynek vannak kitéve, de amúgy kb. a nagy többség szinte még annyit se csinál, mint korábbam. Vagyishát ezekből a sztorikból nekem ez jön le. És ezek az emberek is ugyanúgy felfogják venni a fél milliót, mikor a telefont se veszik fel meg vakargatják a tökeiket. Persze akkor még csodálkoznak, ha valaki sokkalja a semmire fizetni a TB-t.
Van dolgom orvossal minden nap, ha a tükörbe nézek.
A megszúrt ujj nem akut. Vérmérgezés/piros csík/néphiedelmek. Kell egy Tetanusz, meg egy Betadin krémes párakötés, ezeket egy kompetens háziorvos kolléga is el tudja végezni.
Havi fél millió? Ember, tisztában vagy te az orvosi fizetésekkel? Seggem verném a falhoz, ha 500.000-es alapbérem lenne. 300+ órával, 5-6 ügyelettel, pótlékokkal együtt nem keres ennyi egy fiatal orvos.
Lehet szidni az ellátást, de nem kéne általánosítani. Én se fszfejezek le minden taxist/asztalost/bárkit mert találkoztam egy paraszttal.
Köszi!

Egy balesetsebész.
Fel milla, sztem az egyszeri bonuszra gondolt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. április 25., szombat 16:24

alexoxladjackoxi írta: A járvány kirobbanása óta volt valakinek tapasztalata orvossal? Én elég érdekes dolgokat hallok, és tapasztalok. Faterom valamelyik nap egy rozsdás drótot szúrt az ujjába, elég emberesen ráadásul. Elment a sebészetre, kulccsal be volt zárva, aztán nagy nehezen kivánszorgott egy nő, hogy nem fogadnak betegeket, mégis mi lenne a probléma. Utána el lett neki mondva, hogy mi a szitu, és akkor nem az, hogy jöjjön be, hanem még megkérdezte az orvost meg húzta a száját. Jó végülis aztán ellátták (a doki nagyba YouTube-ozgatott odabenn :lol: ), de ez nem elég sürgős eset? Mit kellett ezen gondolkodni? Azért szerintem ha a vérmérgezés veszélye fennáll, nem biztos, hogy húzni kéne az időt, meg nem éppen ilyen elbagatellizálandó dolog ez véleményem szerint. Egyik ismerősömnek a gerince csípődött be, megmozdulni nem bírt, de az ügyelet /mentő nem jött ki. Egy másik ismerősöm rosszul volt, kereste többször a házi orvost, de fel sem vette a telefont. :roll: Elhiszem, hogy van egy réteg (mármint egészségügyben dolgozókon belül), akiket nagyon leterhel a járvány okozta helyzet, és biztos rohadt sokat melóznak, meg veszélynek vannak kitéve, de amúgy kb. a nagy többség szinte még annyit se csinál, mint korábbam. Vagyishát ezekből a sztorikból nekem ez jön le. És ezek az emberek is ugyanúgy felfogják venni a fél milliót, mikor a telefont se veszik fel meg vakargatják a tökeiket. Persze akkor még csodálkoznak, ha valaki sokkalja a semmire fizetni a TB-t.
Van dolgom orvossal minden nap, ha a tükörbe nézek.
A megszúrt ujj nem akut. Vérmérgezés/piros csík/néphiedelmek. Kell egy Tetanusz, meg egy Betadin krémes párakötés, ezeket egy kompetens háziorvos kolléga is el tudja végezni.
Havi fél millió? Ember, tisztában vagy te az orvosi fizetésekkel? Seggem verném a falhoz, ha 500.000-es alapbérem lenne. 300+ órával, 5-6 ügyelettel, pótlékokkal együtt nem keres ennyi egy fiatal orvos.
Lehet szidni az ellátást, de nem kéne általánosítani. Én se fszfejezek le minden taxist/asztalost/bárkit mert találkoztam egy paraszttal.
Köszi!

Egy balesetsebész.

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Bencze » 2020. április 25., szombat 15:54

Ket orat vartam mire osszevartak a homlokomat 8 oltessel. Az $1300 csekk elobb volt a postaladamban, mint oltes a fejemben

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. április 25., szombat 15:34

Nem hiszem, hogy ez a járvánnyal van összefüggésben.

Én 4-5 éve a kezemet vágtam el csontig a mutató és a hüvelykujjam között. Bementem a kórházba, mert nem nagyon akart elállni a vérzés. Kb. 1 óra múlva hívtak be (pedig amikor kijött a nővér vagy ki mondtam, hogy valamit kéne csinálni, mert már kezd elfogyni a zsebkendő amit rászoríthatnék), kaptam tetanuszt meg kötést rá, de nyilván össze kellett varrni, mert vérzett folyamatosan. Mondták, hogy üljek le kinn, majd jönnek.
Másfél-két órát ücsörögtem kinn, nyilván a kötés is már olyan volt, amilyen. Utána mentünk be, ott már pikk-pakk megoldották fertőtlenítéssel, érzéstelenítővel, varrással, mindennel együtt.

A doki nem volt túl szimpatikus, meg nem is tűnt egy munka hősének. Ugyanaz volt, mint aki a tetanuszt beadta, és kiküldött a folyosóra, szóval próbáltam keresni, hogy mire számíthatok, mikor oldjuk meg, de nem nagyon volt vevő arra, hogy rendesen válaszoljon.
Ez se tűnt egy életveszélyes balesetnek, de nyilván profinak kellett ellátni a sebet. A vágás és a varrás között 4 óra telt el, pedig kb. 15 perc múlva már benn voltam a kórházban.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 25., szombat 15:12

de ez nem elég sürgős eset?
Őszintén? Egy megszúrt ujj? :D
Nincs tapasztalatom az utóbbi időből, de ha lenne is, nem szabad azokból extrapolálni, a személyes talasztalatok nem korántsem biztos hogy fedik az általános helyzetet.
Csak párszor voltam balesetin, de sose volt olyan hogy
azonnal elláttak, mindig volt 1-2 óra procedúra és sorban állás, mert ugye nem csak én vagyok a világon.
A háziorvos pedig nem egyenlő az ügyelettel, rendelési időben kell hívni, akár többször, mert nem biztos hogy éppen fel tudja venni...

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. április 25., szombat 11:04

A járvány kirobbanása óta volt valakinek tapasztalata orvossal? Én elég érdekes dolgokat hallok, és tapasztalok. Faterom valamelyik nap egy rozsdás drótot szúrt az ujjába, elég emberesen ráadásul. Elment a sebészetre, kulccsal be volt zárva, aztán nagy nehezen kivánszorgott egy nő, hogy nem fogadnak betegeket, mégis mi lenne a probléma. Utána el lett neki mondva, hogy mi a szitu, és akkor nem az, hogy jöjjön be, hanem még megkérdezte az orvost meg húzta a száját. Jó végülis aztán ellátták (a doki nagyba YouTube-ozgatott odabenn :lol: ), de ez nem elég sürgős eset? Mit kellett ezen gondolkodni? Azért szerintem ha a vérmérgezés veszélye fennáll, nem biztos, hogy húzni kéne az időt, meg nem éppen ilyen elbagatellizálandó dolog ez véleményem szerint. Egyik ismerősömnek a gerince csípődött be, megmozdulni nem bírt, de az ügyelet /mentő nem jött ki. Egy másik ismerősöm rosszul volt, kereste többször a házi orvost, de fel sem vette a telefont. :roll: Elhiszem, hogy van egy réteg (mármint egészségügyben dolgozókon belül), akiket nagyon leterhel a járvány okozta helyzet, és biztos rohadt sokat melóznak, meg veszélynek vannak kitéve, de amúgy kb. a nagy többség szinte még annyit se csinál, mint korábbam. Vagyishát ezekből a sztorikból nekem ez jön le. És ezek az emberek is ugyanúgy felfogják venni a fél milliót, mikor a telefont se veszik fel meg vakargatják a tökeiket. Persze akkor még csodálkoznak, ha valaki sokkalja a semmire fizetni a TB-t.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2020. április 25., szombat 10:19

Victor írta: Orbán: A védekezés első szakasza jövő hét végén lezárul, fokozatosan, szigorú menetrend mellett újraindíthatjuk az életet hazánkban, A jövő hét végére már új szabályokkal kell rendelkeznünk
Akkor reméljük a legjobbakat. Kíváncsi vagyok, hogy így mennyire fog eldurvulni a helyzet.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 24., péntek 23:55

Orijen nem jo tap. Tultoljak benne a feherjet ami kicsit sem segit a kutyanak. Kesobb emesztesi problemaja lehet illetve csontritkulasa.

Az acanatol a nemetjuhaszunknak hig volt a szeklete de ettol fuggetlenul jo az osszetevoje es a tapanyagtartalma..csak hat kutyaja valogatja, hogy kinek hogy reagal ra az emesztese.

Ezert is kell kitapasztalni illetve ha nagyon nem megy akkor hidegensajtolt tap fele nezni, vagy idot szanni a barfra. Szerintem nincs olyan kutya aki ne a barfot valasztana ha tehetne.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. április 24., péntek 22:25

Mi parommal eltoltottunk eleg sok idot a piac felkutatasaval harom eve, tanulmanyokat olvasgattunk meg minden ertekelest. Az elso tapunk a britt volt, fajtajara nem emlekszem, de hasmenese volt tole, folyamatosan nyalkas szekletet produkalt, es levert volt. Az allatorvosunk azt mondta, hogy valtsunk hazi kosztra, amit meg is tettunk, a kovetkezo ket honapban eliminacios dietan volt, de nem javult az allapota, itt szinte heti ketszer az allatorvosnal voltunk valami miatt. Az orvos tovabbra is ragaszkodott, hogy a hazi koszt a nyero, csak rizs helyett adjunk hajdinat, meg marhatudo helyett mondjuk sertesnyakot. Ezek utan kezdtunk el szetnezni es olvasni kb. az osszes taprol, es talaltuk meg a Wolfsblutot.

Nagyon fasza tap, azota amiota azt kapja semmi baja nem volt, konkretan nem voltunk allatorvosnal a kotelezo korokon kivul. Mi a kacsas verziot adtuk eddig, most valtottunk a lora. Csak ajanlani tudom.

Acanatol sok kutyanak veres hasmenese lett, azert zartuk ki.
Orijen jo, de ott is irtak hasmenesrol sztorikat, de ez a nagy minta miatt is lehet.
Ha nedves tap, akkor pedig Blue Buffalo.

De amugy a legeslegjobb a BARF, ahogy irtak elottem, de az eleg idoigenyes.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 24., péntek 20:23

ikelemen5 írta: Milyen kutyáitok vannak, és milyen táppal etetitek? :)
Füst kollégával nagyjából egyetértek, a csirkehús és búzát tartalmazó kutyatápok szemetek. Főleg azok amiket a hiperek árulnak. Tűzre való az összes.

Ha van időd akkor mindenképpen BARF, ha nem akarsz ezzel foglalkozni akkor vannak a drágább hidegensajtolt tápok, illetve a megszokott tápok csak prémium kivitelben:

Pl Acana pacific ahol lazac és egyéb halfajtákat tartalmaz. Ezek hipoallergén tápok.
Illetve vannak még jó márkák mint a sampson bárány tápja vagy a taste of the wild.

Én németjuhásznak sampson-t vettem. Ezt szerette is a széklete is elegendő mennyiségű volt, megfelelő állagú és büdös sem volt.

Macskának pl acana pacificet szoktam venni, meg ocanis konzervet.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 24., péntek 19:39

ikelemen5 írta: Milyen kutyáitok vannak, és milyen táppal etetitek? :)
Shiba Inu, csak és kizárólag bárányhúsos tápot kap, Britt márkájút.
2 éves koráig evett mindent, nem válogatott, de minden kutyakaja amiben van csirkehús, az szemét, allergiás lesz tőle a kutya. Nálunk 2 év után jelentkezett a probléma akkor telítődött a szervezete, utána 3 hónap diéta kellett, hogy kigyógyuljon belőle és tünetmentes legyen.
Sajnos a nyúlhúsos, marhás, halas tápok tartartalmazhatnak allergén anyagot, tehát kerülném az össszeset, a konzervkaják szintén ilyenek, szemét majdnem az összes. A bárányhúsos bevált, azt nyugodt szívvel ajánlom. Táp mellett tonhalat kap, és ha olyat főzök ami fogyasztható a számára, akkor azzal egészítem ki az étrendjét.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. április 24., péntek 18:09

Milyen kutyáitok vannak, és milyen táppal etetitek? :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég