OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62882
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 6., szerda 19:55

Jól van, Meridát is elvitték. Feladom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. május 6., szerda 19:50

nmate írta:

Tegnap olvastam egy jót, n+1=D (where D is divorce) :mrgreen:

Egyébként igen, nekem is az a bajom, 2-3 bicajt nincs hova rakni. Gravel 90%-ban áthidalást nyújtana, outi komozást meg a köves lejtőn veretést kellene vele max elengedni és egy bringára lenne csak kiadásom.
Szólj ha rájössz hogy a KOMozást hogy lehet elengedni, legjobb móka. :lol: Pláne hogy itt a nagy self isolationbe rákaptam a TT-re. :shutup:

Gravelből miket nézel? Azért is vonz, mert azzal télen a CX is mehet, ami szintén jó móka lehet.... :shifty:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62882
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 6., szerda 19:49

Nika91127 írta:
Realista24 írta: Nekem egy egyszerű cross treking kéne, de mind elviszik egyből ami jó. :x
Én most csaptam le egy KTM Life Crossra. 2 éve vette a srác, de állt a garázsban. Patika állapot, 149.000 volt.
Mondta, h páran Pestről jöttek volna érte.
Néztem Meridát, Gepidát, KTM-t...CTM-et...tököm kivan már.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. május 6., szerda 19:48

Amúgy meg a városi tatakerékpár a legjobb. Full kényelem, csak úgy surran. És tekintélyt parancsoló. ;D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. május 6., szerda 19:41

Realista24 írta: Nekem egy egyszerű cross treking kéne, de mind elviszik egyből ami jó. :x
Én most csaptam le egy KTM Life Crossra. 2 éve vette a srác, de állt a garázsban. Patika állapot, 149.000 volt.
Mondta, h páran Pestről jöttek volna érte.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. május 6., szerda 19:41

nmate írta: Mivel tisztességes férfiember méreted van, azt javaslom kerüld a Decathlonosokat. Azok erősen limitált bringák nagyobb igénybevételre (teljesítmény illetve testméret), hiába a jó ár-érték arány.

Kicsit rá kéne dobnod, de pl egy Kellys Cliff 90 körül gondolkodnék. Széles áttétel tartomány, masszív váz.

Ha nem ódzkodsz a használttól, természetesen az jobban megéri. Bár most elég sovány a használt piac. :kalapos:
Haver, 400 euró az most barátok közt is 130ezer. Az már majdnem egy középkategória és nem a decathlon. :kalapos:

Én konkrétan ezeket nézegettem magamnak hasonló árkategóriában:

https://bicyclewebshop.com/termekkatego ... kpar-12858
http://outletkerekpar.hu/ROMET-Orkan-20 ... s-kerekpar
http://outletkerekpar.hu/ROMET-ORKAN-20 ... g-kerekpar
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62882
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 6., szerda 19:32

Nekem egy egyszerű cross treking kéne, de mind elviszik egyből ami jó. :x
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. május 6., szerda 19:13

Süti írta: Tipikus n+1... 6-8 gond nélkül elférne, ha elférne. :roll:
Tegnap olvastam egy jót, n+1=D (where D is divorce) :mrgreen:

Egyébként igen, nekem is az a bajom, 2-3 bicajt nincs hova rakni. Gravel 90%-ban áthidalást nyújtana, outi komozást meg a köves lejtőn veretést kellene vele max elengedni és egy bringára lenne csak kiadásom.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. május 6., szerda 19:09

https://irdala.hu/

remélem befér ide ez. srácok, fontos lenne ha minél többen aláírnátok. :agree: :salute:

"Az európai polgári kezdeményezés lényege, hogy a gazdasági lemaradás megszüntetését szolgáló EU-s kohéziós források elosztásánál a régiók nemzeti jellegzetességeire is legyenek tekintettel. Az aláírásgyűjtés tavaly május 7-én indult, és idén május 7-éig egymillió szignó szükséges legalább hét tagállamból ahhoz, hogy az Európai Parlament foglalkozzon a kérdéssel."
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. május 6., szerda 19:00

Én is gondolkozom rajta, hogy elpasszolom a Bianchit, csak szerelem, nehéz elengedni. :lol: Gravel 2 kerékszettel egyébként sok boxot kipipál. Csak akkor már GRX stb stb, és nincs bankár a családban. :(

Tipikus n+1... 6-8 gond nélkül elférne, ha elférne. :roll:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. május 6., szerda 18:26

Süti írta: de megértem a montis megközelítést is, mert sokáig 26"-ot hajtottam, de én személy szerint nem igazán ülnék vissza rá. :kalapos:
Én Budapesten montit szívesebben használok, ha kerékpárúton kell menni.
26-ost azért mondanám, mert könnyebbek picit, 25-ig jól ugrik, acélvázat meg nehéz összetörni és 50 alatt lehet kifogni kis szerencsével jókat.

Elég vegyesen használom őket egyébként (outi, monti), most épp eladom a gépparkot és gravelbringa a cél. :mrgreen:
Realista24 írta: Sovány a használt piac? Egy hét alatt öt vagy hat gépről csúsztam le baccameg. Felteszik és elviszik órákon belül :cens: :cens:
Én most második 200+-os bringámat hirdetem, egy Bianchin kerestem is pénzt azzal, hogy januárban vettem és most adtam el :D A monti karcos, de 24 órán belül áron felül hirdetve is 3 jelentkező volt már.
Csak összejön a gravelbringára a pénz :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62882
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 6., szerda 17:54

nmate írta: Mivel tisztességes férfiember méreted van, azt javaslom kerüld a Decathlonosokat. Azok erősen limitált bringák nagyobb igénybevételre (teljesítmény illetve testméret), hiába a jó ár-érték arány.

Kicsit rá kéne dobnod, de pl egy Kellys Cliff 90 körül gondolkodnék. Széles áttétel tartomány, masszív váz.

Ha nem ódzkodsz a használttól, természetesen az jobban megéri. Bár most elég sovány a használt piac. :kalapos:
Sovány a használt piac? Egy hét alatt öt vagy hat gépről csúsztam le baccameg. Felteszik és elviszik órákon belül :cens: :cens:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. május 6., szerda 17:45

A Giant 28/38/48 x 14/34 -e sokkal kompaktabb mint a Kellys 48/36/26 x 11/34-e, bár nem hiszem hogy ez városban számítana egyébként, mert 26x34-en már vastagon 10% feletti emelkedőket mászik az ember. Gondolom ez nem lenne cél a felhasználást illetően.

Az első teleszkóp meg pakolásnál pláne nem számít. a 3 kontaktpontból a kormány kapja a legkevesebbet. Nem véletlenül kell rátenyerelned kb ezekre az olcsó telókra hogy mozogjanak.
A mechanikus tárcsával szerintem semmi baj nincs, sokkal problémamentesebb mint a hidrós szvsz, de ezt megint csak mindenki maga válogatja. Kényelmet nem igazán értem, a vázgeometria adott, jó nyereg, jó beállítás, még a kempingen is kényelmesen van az ember.

Egyébként a használt vonalat én is támogatnám, de a 26" nem véletlenül ment ki a divatból.

Persze kinek mi, én vékony gumin élek, valószínűleg azért is hajlok ebbe az irányba, nem szívesen áldozok be súlyt, meg könnyű gördülést/gyors haladást semmiért, nem véletlenül ilyen alapú a legtöbb városi bringa, de megértem a montis megközelítést is, mert sokáig 26"-ot hajtottam, de én személy szerint nem igazán ülnék vissza rá. :kalapos:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. május 6., szerda 16:53

SR Suntour pont kimozogja az apró gödröket városban, amit 100 kilónál már a felni is megköszön.
A crosstrekkingek előnyei szerintem, hogy kényelmesebbek, az áttételtartomány is kedvezőbb városban, a szar kerékpárutakon jól jön a gyenge teleszkóp is, táskákkal tele lehet pakolni illetve vizes úton kényelmesebb azokkal a gumikkal.

A decathlonos fitnessek szerintem borzalmasak. 220-ért kevesebb kényelem (gyanítom első bicikli lenne hosszú idő óta, ez pedig szempont akkor), mechanikus tárcsafék és Sora szett, gyenge felni (tapasztalat, főleg nagy súly esetében hátrány) - ez baromi gyenge.

Ha mindenképpen Decathlon, akkor montik között nézegetnék inkább.

De... ha már a kiskerekű montiknál vagyunk és játszik a használt, illetve úgy döntesz neked nem kell teleszkóp, akkor régi 26-os acél montik. Rugalmas, elpusztíthatalan váz, egy régi Deore vagy LX szett pedig váltásban minden 200k alatti új bringán lévő szettet megver. Hátrányuk, hogy nehéz alkatrészt beszerezni, viszont ritkán is kell.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. május 6., szerda 15:24

2x15 km aszfaltra teljesen felesleges az első teleszkóp is, pláne ezek a belépő SR Suntour villák amik pl. a belépő Kellysben is vannak. Felét nem mozogja ki, cserébe jó nehéz lesz az eleje. Ha nem mennél terepre, én mindenképp merev villában gondolkodnék, kilókat spórolsz vele. Amit még érdemes mérned, az a belső lábhossz, és vannak egész jó méretkalkulátorok a neten.
Fitness / Egyenes kormányos outi, ha nem szereted a klasszikus outi felállást.
Ráadásul itt a Decathlont se zárnám ki, bár nem tudom hogy a mostani Triban kínálat belépő modelljei kaphatóak e egyenes kormánnyal. Szögegyszerű bringák, nekem ismerősi körben volt olyan 100-as, ami évi 3-4ezer km-t futott kb 0 karbantartással éveken keresztül.

Vagy valami ilyesmi.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. május 6., szerda 13:05

Mivel tisztességes férfiember méreted van, azt javaslom kerüld a Decathlonosokat. Azok erősen limitált bringák nagyobb igénybevételre (teljesítmény illetve testméret), hiába a jó ár-érték arány.

Kicsit rá kéne dobnod, de pl egy Kellys Cliff 90 körül gondolkodnék. Széles áttétel tartomány, masszív váz.

Ha nem ódzkodsz a használttól, természetesen az jobban megéri. Bár most elég sovány a használt piac. :kalapos:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. május 6., szerda 12:39

géza írta:
Marky írta:
Közvetlenül nem használtam, de sok pandas kódot láttam már, illetve Spark-kal már dolgoztam. Írd meg nyugodtan, lehet tudok segíteni :)
Koszi, nem sokkal miutan beirtam ezt, mar rajottem. Elbasztam valamit. :mrgreen:

Mas: szeretnek venni egy biciklit, varosi hasznalatra, viszont egyaltalan nem ertek hozzajuk. Azzal szeretnek majd munkaba jarni, ha nem lesz mar HO, ami azt jelenti, hogy napi 2*15 km-re biztos lenne hasznalva. En 190 centi, kozel 100 kilo vagyok (fingom sincs milyen adatok kellenek egy bicikli vasarlashoz :mrgreen: ), terepre nem mennek vele. Maximum ilyen 400 eurot gondoltam volna elszorni ra, ha picit dragabb, az se baj. Tudtok esetleg ajanlani modelleket, vagy instrukciokat, hogy mire figyeljek a vasarlaskor?
Trekking bicókat nézz (vagy crosstrekking) min 21-es váz mérettel. Normális bringa boltok online is érthetően leírják mi lehet a legmegfelelőbb neked.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. május 6., szerda 10:07

Marky írta:
géza írta: Python pandas packagehez vna valakinek tapasztalata? Szeretnek egy kerdest feltenni.
Közvetlenül nem használtam, de sok pandas kódot láttam már, illetve Spark-kal már dolgoztam. Írd meg nyugodtan, lehet tudok segíteni :)
Koszi, nem sokkal miutan beirtam ezt, mar rajottem. Elbasztam valamit. :mrgreen:

Mas: szeretnek venni egy biciklit, varosi hasznalatra, viszont egyaltalan nem ertek hozzajuk. Azzal szeretnek majd munkaba jarni, ha nem lesz mar HO, ami azt jelenti, hogy napi 2*15 km-re biztos lenne hasznalva. En 190 centi, kozel 100 kilo vagyok (fingom sincs milyen adatok kellenek egy bicikli vasarlashoz :mrgreen: ), terepre nem mennek vele. Maximum ilyen 400 eurot gondoltam volna elszorni ra, ha picit dragabb, az se baj. Tudtok esetleg ajanlani modelleket, vagy instrukciokat, hogy mire figyeljek a vasarlaskor?

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. május 5., kedd 8:51

Nem erzekeltem sokkal nagyobb forgalmat. Ez a terseg viszonylag szegenyebb, egyik honaprol a masikra elnek az emberek, inkabb majus 10 utan lehet levonni a kovetkezteteseket.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. május 4., hétfő 21:42

na miujsag videken ?
hogy eltek meg az emberek az elso napot, meg lett romahozva minden vagy inkabb ovatossag ?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég