OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. május 27., szerda 14:12

ha mar rendori intezkedesek, kivancsi vagyok ezt hogyan reagaltak volna le mas orszagokban, pl usa-ban.

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. május 27., szerda 14:07

füst írta:
Nem nagyon hallottam még olyat, hogy egy ártatlan, együttműködő, tisztes, adófizető polgárt, legyen az fekete, csak úgy poénból agyonlőttek volna a rasszista rendőrök a XXI. században
Sajnos volt rá példa, bár fent van yt-n, de nem linkelek ilyet, noha könnyű megtalálni. Philip Mitchell Brailsford volt a rendőr aki elég csúnyán túlkapott. Nem adott egyértelmű utasításokat, a gyanúsított bepánikolt, a rendőr lőtt. Nem fekete volt az áldozat, és a tettéért 25 évre ítélték a rendőrt.
Ha mást nem is, de az az eset is példázza, hogy pánikhelyzetben mennyire nem tudta követni a rendőr utasításait az áldozat, egy ponton a háta mögé is teszi a kezeit, amire ugyan még nem húzták meg a ravaszt, de onnantól már nyílegyenesen torkollt a tragédiába a dolog. Ismét jelzem, akkor megkapta a büntetését a rendőr a hibájáért.
A nyakra térdelős esetben is hasonlóra lehet számítani, az ott nagyon meredek volt, mondjuk hozzáteszem, az előzmény számomra ismeretlen, nem tudom mi zajlott előtte.
Ez egy sajnálatos eset, ahol a rendőr túlzottan követte az előírásokat a gyanúsított meg gyakorlatilag szinte mindent rosszul csinált. Arra viszont nem példa, amit én írtam.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 27., szerda 13:57

Igazad lehet, nekem ez volt a forrásom,
https://www.liveleak.com/view?t=610_1513208909,
itt még 25 évet írtak, ezek szerint más lett végül az ítélet.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2020. május 27., szerda 13:52

füst írta: a tettéért 25 évre ítélték a rendőrt.

Nem akarok belefolyni, de amit én olvastam az alapján felmentették és nyugdíjazták PTSD-vel. A másik fele, hogy ennél az esetnél az áldozat piás volt, ami szintén szerepet játszhatott abban, hogy ide fajult a dolog.

Nincs közöm rendfenntartáshoz, de olyan esethez hívták ki őket, ahol fegyvert feltételeztek (airsoft volt, mint később kiderült), az előállítani kívánt fazon pedig hátranyúlt. Nehéz ezt erkölcsileg helyretenni, de ha nem lő és épp fegyver van a gyanúsítottnál, akkor ott maradhat Ő, vagy egy társa.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5150
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2020. május 27., szerda 12:44

géza írta: Az en moralis iranytumet kiakasztja ez a dolog, ahogy kiakasztja az is, ha feketek olnek meg feher rendoroket, csak az elmult idoszakban az egyikbol tobb jutott.
nem akarok belefolyni ebbe de ez nem igaz. hullanak a rendőrök csak az épp senkit nem érdekel. ez meg mekkora szenzációs hír. média...

https://www.odmp.org/search/year

csak lövöldözésben idén 18 mellé autós üldözésben még 2 és még 4et elütöttek.

én úgy vagyok vele ha nem csináltál semmit nincs min stresszelni. a rendőrnek egy igazoltatáson is van mit stresszelnie mert ki tudja mit csinál az illető

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 27., szerda 12:00

Innocent until proven guilty.
Ez csak az igazságszolgáltatásban van így, semmi köze a rendőr feladatköréhez. A rendőr előtt nem bűnösök és ártatlanok vannak, hanem gyanúsítottak.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. május 27., szerda 11:46

Jezusom, nem hittem volna, hogy ekkora vitat generalok itt. Lattam tegnap egy videot, ahol egy rendor egy fekete ember nyakan terdelt tiz percig. Lattam harom hete egy videot, ahol egy terdelo emberbe uritettek ki a tarat. Szerintem ez rossz. Szerintem megolni egy embert, rossz. Nem oldalakrol beszelek, hanem a tettekrol. Ahogy irtam, ha egy shoot out van egy drog ganggel, akkor nem is erdekel, hogy japan, kinai, amerikai vagy feketet lonek le, az onvedelem. Az en moralis iranytumet kiakasztja ez a dolog, ahogy kiakasztja az is, ha feketek olnek meg feher rendoroket, csak az elmult idoszakban az egyikbol tobb jutott.
füst írta: Erre azért reagálok. Az hogy ártatlan-e valaki, nem lehet 100%osan megállapítani a szituáció közben. Ezért Borul az állításod.
Innocent until proven guilty.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 27., szerda 11:33

Nem nagyon hallottam még olyat, hogy egy ártatlan, együttműködő, tisztes, adófizető polgárt, legyen az fekete, csak úgy poénból agyonlőttek volna a rasszista rendőrök a XXI. században
Sajnos volt rá példa, bár fent van yt-n, de nem linkelek ilyet, noha könnyű megtalálni. Philip Mitchell Brailsford volt a rendőr aki elég csúnyán túlkapott. Nem adott egyértelmű utasításokat, a gyanúsított bepánikolt, a rendőr lőtt. Nem fekete volt az áldozat, és a tettéért 25 évre ítélték a rendőrt.
Ha mást nem is, de az az eset is példázza, hogy pánikhelyzetben mennyire nem tudta követni a rendőr utasításait az áldozat, egy ponton a háta mögé is teszi a kezeit, amire ugyan még nem húzták meg a ravaszt, de onnantól már nyílegyenesen torkollt a tragédiába a dolog. Ismét jelzem, akkor megkapta a büntetését a rendőr a hibájáért.
A nyakra térdelős esetben is hasonlóra lehet számítani, az ott nagyon meredek volt, mondjuk hozzáteszem, az előzmény számomra ismeretlen, nem tudom mi zajlott előtte.

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. május 27., szerda 11:19

Jók ezek a videók. Persze előfordulhatnak túlkapások, de sok esetben csak egy töredékét látni az eseményeknek. Ha jól rémlik az emlegetett földön fekvő, akibe bele ürítették a tárat épp a fegyveréért nyúlt, mint utóbb kiderült, de az már nem kapott olyan nyilvánosságot.
Amerika teljesen más világ. Más szabályokkal, törvényekkel, jogokkal, kötelességekkel. Óriási terület és óriási embertömeg, de a népsűrűség alacsony. Arányosítva óriási az erőszakos bűncselekmények aránya. Érdemes utánaolvasni, hogy mennyi rendőr hal meg az utcán Amerikában és arányosítva mennyi mondjuk Németországban. Leesel a székről az eredmény láttán. Egy időben rendszeresítették a 9mm-es marok lőfegyvereket, de rá kellett jönniük, hogy kicsi a kaliber egy bedrogozott támadó ellen. Gyakorlatilag nem tudja megállítani egy Beretta 15 db lőszere testre célozva. És ott ez elég mindennapos dolog.
Sajnos a nagy öntudatban sokan megfeledkeznek a kötelességeikről és csak a jogukat akarják érvényesíteni. Először is nem kell bűnözni. Másodszor, ha rajtakapnak, akkor nem kell menekülni. Harmadszor, ha a szervek utasítanak valamire, akkor azt végre kell hajtani. Nem nagyon hallottam még olyat, hogy egy ártatlan, együttműködő, tisztes, adófizető polgárt, legyen az fekete, csak úgy poénból agyonlőttek volna a rasszista rendőrök a XXI. században.
Itthon is kezd felborulni a bili, és több a joga a bűnözőnek, mint az áldozatnak, átlagpolgárnak, rendőrnek. Ismerek olyan bírót, aki nagy humanitáriusként mindig felmentetett minden apróbb (pl lopás) bűntett elkövetőjét, már a rendőrök panaszkodtak, hogy hiába viszik be az elkövetőt, gyakorlatilag 1-2 nap múlva már ki is engedik őket, max kapnak egy ejnye-bejnyét. Aztán egy nap betörtek az idős szüleihez és kicsit összekócolták a nyugis kis estéjüket. Azóta emberünkkel is fordult a kocka...

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 27., szerda 10:43

géza írta:
Jó, mielőtt továbbhaladunk, el kellene döntetni hogy általánosságban akarsz a jelenségről beszélni, mint ahogyan a témát bedobtad, vagy pedig a két konkrét esetről.
Én az előbbire reagáltam, de az utóbbiról is beszélhetünk, csak az nem működik hogy abból a két esetből akarsz általános következtetést levonni...
Meg mindig jobb utolag magyarazkodni 10szer? Az 10 artatlan elet. Persze elfogadhato, ha ugy gondoljuk hogy egy fekete elet 1/10-ed annyit er, minden mas esetben nem annyira.
Erre azért reagálok. Az hogy ártatlan-e valaki, nem lehet 100%osan megállapítani a szituáció közben. Ezért Borul az állításod.

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2020. május 27., szerda 10:36

Nincs jó és rossz oldal, de meg lehet nézni mi megy Magyarországon. Kis túlzással több joga van a bűnözőnek, mint a rendőrnek, Főleg, ha az elkövető nem fehér, rögtön jön a Helsinki bizottság, meg a 101 civil szervezet.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. május 27., szerda 10:30

Két oldal vitatkozik, hogy melyik oldal a rossz és melyik a jó.
Így nem lehet. Ha az a cél, hogy valamelyik bünös legyen, és a másiknak legyen joga lőni.

Ehhez sokkal másabb gondolkodás kéne, de ez amerikának nem fog menni, úgyhogy ez a háború még jó hosszú lesz.

Véleményem van, de felesleges ilyen szinten állást foglalni, mert csak ugyanazt a meddő párbeszédet folytatnám, ami nem vezet sehova.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. május 27., szerda 10:19

füst írta: Biztos máshogy vezettem volna fel ugyanezt, de én is hasonló sztorikat olvastam-láttam.
Mármint hogy sajnos sokan nem tudnak stresszhelyzetben együttműködni a rendőrökkel, ha fegyvert fognak rájuk. Ösztönszerűen menekülnének a szituációból ezáltal olyan dolgot tesznek, ártatlanul is, ami miatt sajnos eldördülhet a fegyver.

Mert a rendőrök szemszögéből sem veszélytelen a szituáció, ott is van stressz. Konkrétan bárkinél lehet fegyver, legálisan is szinte bárki birtokolhat, és pont ezért törvénytelenül is nagyon egyszerű hozzáférni. Őket is hazavárja a család, a törvény viszonylag elnéző a rendőrök fegyverhasználatát illetően, és biztos játszik az a tény, hogy noha minden rassz megtalálható Amerikában, de mégis 10-ből mondjuk 6-szor a feketék követnek el fegyveres bűntettet, így már eleve máshogy állnak hozzá ha feketével van dolguk.
Emellé jön a gansgta, fuck police, stb. rétegkultúra. És mindez összeáll mint a jó bableves, ezért rendőrberkekben az az elfogadott, hogy inkább húzzák meg a ravaszt kétes szituációkban. Még mindig jobb utólag magyarázkodni 10szer mint ottmaradni 1szer.
Nem csodalom, hogy nem minden esetben kooperalnak az emberek, amikor jo esely van ra, hogy vegzetes kimenetelu lesz szamukra a talalkozas. Btw George Floyd eseteben nem volt semmi ilyesmirol szo.

Van stressz? Nezd meg a videot. Milyen stressz volt ott? Megbilincselt, foldon fekvo ember, akinek a nyakan terdeltek 10 percig. Elotte levo videoban foldon levo emberbe uritettek ki egy tarat. Milyen stressz volt ott? Veszelyben volt ott az eletuk? Vagy amikor a rendor rossz hazba ment be, es lelovi az ott elo embert?

Senki nem mondja azt, hogy kocsog rendorok, ha mondjuk egy harlemi fekete drogbandaval valo leszamolasnal lelonek par bandatagot. Nem, itt visszatero, rendszeres tulkapasrol beszelunk.

Meg mindig jobb utolag magyarazkodni 10szer? Az 10 artatlan elet. Persze elfogadhato, ha ugy gondoljuk hogy egy fekete elet 1/10-ed annyit er, minden mas esetben nem annyira.

Az a baj, hogy ez az elfogadott a rendorokben. Latsz egy negert, lojj nyugodtan, majd utolag kimagyarazzuk, nincs szukseg arra, hogy nekik is adjunk jogokat.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. május 27., szerda 10:13

géza írta: Igen, micsoda veszelyben volt az eletuk most is, hogy tiz percig teljes testsullyal a nyakan kellett terdelnie egy megbilincselt embernek. Vagy micsoda eletveszely volt akkor is, amikor a foldonfekvo emberbe uritettek ki a tarukat. Es ezek csak azok az esetek, amiket videora vettek az elmult idoszakbol.
Jó, te most kiemeltél 1-2 esetet, mikor a rendőr ténylegesen nyomorék. De ez nem egyoldalú dolog. Ugyanúgy megvannak azok az esetek is, mikor meg a rendőr baszik rá.

Vannak ezzel kapcsolatban bajok ott kint sajnos...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 27., szerda 10:05

Es? Akkor megerdemlik hogy kivegezzek oket? Nem ertem a logikadat.


Nem érdemlik meg, de van összefüggés. Lentebb leírtam részletesen annál többet nem tudok mert nem értek hozzá.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. május 27., szerda 10:00

kierkegaard írta:az ovekbol pedig akar eletet menthet.
Igen, micsoda veszelyben volt az eletuk most is, hogy tiz percig teljes testsullyal a nyakan kellett terdelnie egy megbilincselt embernek. Vagy micsoda eletveszely volt akkor is, amikor a foldonfekvo emberbe uritettek ki a tarukat. Es ezek csak azok az esetek, amiket videora vettek az elmult idoszakbol.
füst írta: Ezt úgy is meg lehet fordítani, hogy kemény, hogy majdnem minden bűnügyi statisztikában felülreprezentáltak az afro csodálatos amerikaiak az Egyesült Államokban. :D
Es? Akkor megerdemlik hogy kivegezzek oket? Nem ertem a logikadat.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 27., szerda 9:55

Biztos máshogy vezettem volna fel ugyanezt, de én is hasonló sztorikat olvastam-láttam.
Mármint hogy sajnos sokan nem tudnak stresszhelyzetben együttműködni a rendőrökkel, ha fegyvert fognak rájuk. Ösztönszerűen menekülnének a szituációból ezáltal olyan dolgot tesznek, ártatlanul is, ami miatt sajnos eldördülhet a fegyver.

Mert a rendőrök szemszögéből sem veszélytelen a szituáció, ott is van stressz. Konkrétan bárkinél lehet fegyver, legálisan is szinte bárki birtokolhat, és pont ezért törvénytelenül is nagyon egyszerű hozzáférni. Őket is hazavárja a család, a törvény viszonylag elnéző a rendőrök fegyverhasználatát illetően, és biztos játszik az a tény, hogy noha minden rassz megtalálható Amerikában, de mégis 10-ből mondjuk 6-szor a feketék követnek el fegyveres bűntettet, így már eleve máshogy állnak hozzá ha feketével van dolguk.
Emellé jön a gansgta, fuck police, stb. rétegkultúra. És mindez összeáll mint a jó bableves, ezért rendőrberkekben az az elfogadott, hogy inkább húzzák meg a ravaszt kétes szituációkban. Még mindig jobb utólag magyarázkodni 10szer mint ottmaradni 1szer.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. május 27., szerda 8:51

kierkegaard írta: Egyszer amikor fantikusan kiakartsm jutni amerikaba, sok ottanival beszeltem.

Koztuk egy los angelesi rendornovel. Ki nem hagytam a negerekkel szembeni tulzo fellepes megkerdezeset. O azt monta, hogy az en szemszogembol tulzo, az ovekbol pedig akar eletet menthet.
Lenyegeben ugy jellemezte oket mint itthon a cigok. Csoportosan jarkalnak, zenet hallgatva. Amikor meg felszolitjak, hogy rakja fel a kezet es ne mozduljon akkor sokan nem fogjak fel es mozgatjak a kezuket, akar zsebhez kozel es ilyenkor inkabb lonek.

Nagyon erdekes okfejtes volt es en azota allok mashogy a kerdeshez.
Zenét hallgatnak ÉS csoportosan is járnak? :ozil: Dutyiba minddel de azonnal.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 27., szerda 8:47

És lehet egy rasszista nő véleménye alapján állsz máshogy a dologhoz, vagy olyane akinek megolte egy néger valakijet. Stb. Veszélyes.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 27., szerda 8:30

Egyszer amikor fantikusan kiakartsm jutni amerikaba, sok ottanival beszeltem.

Koztuk egy los angelesi rendornovel. Ki nem hagytam a negerekkel szembeni tulzo fellepes megkerdezeset. O azt monta, hogy az en szemszogembol tulzo, az ovekbol pedig akar eletet menthet.
Lenyegeben ugy jellemezte oket mint itthon a cigok. Csoportosan jarkalnak, zenet hallgatva. Amikor meg felszolitjak, hogy rakja fel a kezet es ne mozduljon akkor sokan nem fogjak fel es mozgatjak a kezuket, akar zsebhez kozel es ilyenkor inkabb lonek.

Nagyon erdekes okfejtes volt es en azota allok mashogy a kerdeshez.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 132 regisztrált és 0 vendég