OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. június 5., péntek 14:07

Marky írta: Szerintetek megéri elutazni július elején Dél-Olaszországba? A repjegyem megvan már régóta, a hazatérés utáni két hetes elzárás sem izgat nagyon, mert amúgy se mozdulok ki, meg lenne, aki bevásárol nekem.
Ami miatt bizonytalan vagyok az az, hogy lesz -e nyitva bármi? Lehet e szabadon mászkálni, enni-inni, strandolni?
Ti mit tennétek?
Én nem mennék, illetve nem is megyünk, se itthon, se külföldön.

Strandolni, enni, inni biztos lehet limitációkkal, kérdés milyen nyaralást terveztél.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8515
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. június 5., péntek 13:23

szerintem ezt meg most csak tippelgetni lehet, olyan sok minden valtozik par het leforgasa alatt is.

az olasz szamok alapjan rohamosan lecsokkent a napi uj fertozesek es halalozasok szama is az utobbi hetekben, szoval konnyen lehet, hogy juliusban mar lazitanak annyit, hogy gazdasagilag mentsek a nyarat.

viszont szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesz teljes erteku holiday.

en a visszamondott nyaralasomat inkabb eltoltam jovore. :kivagyhe:

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. június 5., péntek 12:07

Szerintetek megéri elutazni július elején Dél-Olaszországba? A repjegyem megvan már régóta, a hazatérés utáni két hetes elzárás sem izgat nagyon, mert amúgy se mozdulok ki, meg lenne, aki bevásárol nekem.
Ami miatt bizonytalan vagyok az az, hogy lesz -e nyitva bármi? Lehet e szabadon mászkálni, enni-inni, strandolni?
Ti mit tennétek?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. június 4., csütörtök 16:17

kiserik írta:
Pedig nem bonyolult, csak bele kell gondolni, hogy miként jut haza a a turista, akinek az országa zárva tartja a határait az előtt az ország előtt, ahová utazni óhajt. Sehogy. Így el sem indul. És érvényes ez a kereskedelemre is.
Értem, hát így már több értelme van, ha nem a svéd turistákra gondoltál, mint ahogyan először írtad. :)

Viszont ezt meg érthetőnek tartom, hogy minden állam a saját érdekeit tartja szem előtt, nem pedig azt hogy mi a jó a svédeknek. Ennyi szuverenitás azért még engedtessék meg a tagállamoknak, hogy a határaikról dönthessenek. Ha nem tetszik nekik, akkor nyugodtan fogalmazzák meg a véleményüket, szívük joga, hogy kritizáljanak. :)

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. június 4., csütörtök 12:52

kiserik írta:
füst írta: Nekem azért nem áll össze az érvelés.
Az miért a svédek gazdaságát csorbítja, hogy a svéd turisták nem tudják külföldön elkölteni a pénzüket? Ez nem a svédeknek fáj hanem sokkal inkább a célpont országoknak.



Ettől függetlenül sem izgatnak a svédek, küzdjenek meg az igazukért, remélem sikerrel járnak. Vagy bánom is én. :D
Főleg MA nem érdekelnek a svédek.
Pedig nem bonyolult, csak bele kell gondolni, hogy miként jut haza a a turista, akinek az országa zárva tartja a határait az előtt az ország előtt, ahová utazni óhajt. Sehogy. Így el sem indul. És érvényes ez a kereskedelemre is.
Valamikor hetvegen volt hir, hogy egyre tobb, foleg turizmusbol elo orszag megnyitja a hatarait a turistaknak. Az egyik roman minisztert kerdeztek errol, aki valaszolta, hogy barki mehet kulfoldre nyaralni, viszont utana 2 het karanten var rajuk. Amikor a riporter no mondta, hogy de igy mindenki a roman tengerre fog menni, nem kulfoldre, a miniszter csak mosolygott. :lol:

kiserik
Hozzászólások: 5837
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. június 4., csütörtök 12:29

füst írta: Nekem azért nem áll össze az érvelés.
Az miért a svédek gazdaságát csorbítja, hogy a svéd turisták nem tudják külföldön elkölteni a pénzüket? Ez nem a svédeknek fáj hanem sokkal inkább a célpont országoknak.
zárva tartják a határaikat a svédek előtt

Ettől függetlenül sem izgatnak a svédek, küzdjenek meg az igazukért, remélem sikerrel járnak. Vagy bánom is én. :D
Főleg MA nem érdekelnek a svédek.
Pedig nem bonyolult, csak bele kell gondolni, hogy miként jut haza a a turista, akinek az országa zárva tartja a határait az előtt az ország előtt, ahová utazni óhajt. Sehogy. Így el sem indul. És érvényes ez a kereskedelemre is.
Realista24 írta:Politika az csak politika
Sajnos. Ezért voltam szkeptikus végig a járvány eddigi ideje alatt.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. június 4., csütörtök 12:08

Politika az csak politika
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. június 4., csütörtök 12:01

Nekem azért nem áll össze az érvelés.
Az miért a svédek gazdaságát csorbítja, hogy a svéd turisták nem tudják külföldön elkölteni a pénzüket? Ez nem a svédeknek fáj hanem sokkal inkább a célpont országoknak.
zárva tartják a határaikat a svédek előtt

Ettől függetlenül sem izgatnak a svédek, küzdjenek meg az igazukért, remélem sikerrel járnak. Vagy bánom is én. :D
Főleg MA nem érdekelnek a svédek.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. június 4., csütörtök 11:55

azzal még alapjáraton nem is lenne baj hogy akinek több van az nyúljon mélyebben a zsebébe
hiszen ezen alapelv mentén működik az eu hosszú évtizedek óta
viszont a körülmények miatt ez tényleg megmosolyogtató :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. június 4., csütörtök 11:44

kiserik írta: Azért mennyire ócska néha a politika. A korona járvány alatt a karantén intézkedést bevezető európai országok folyamatosan nyomást helyeztek Svédországra, hogy ők is hasonló módon járjanak el. A svédek nem ijedtek meg, így ellenálltak ennek és úgy néz ki, hogy gazdasági bukó nélkül sikerül átvészelniük az eddigi megpróbáltatásokat. Vagyis sikerült volna, de a fent említett országok úgy gondolják, hogy rossz fényt vetne rájuk, ha utólag kiderülne, a svéd modell mégsem volt olyan rossz, így zárva tartják a határaikat a svédek előtt (ahol vélhetően a legtöbb, víruson már átesett, maximálisan kockázatmentes ember élhet), hogy a turizmus és a kereskedelem által gazdasági bukás legyen a történet vége.
Hozzátennék csak Erik, de nem nagyon akarok politizálni, csak pár nappal ezelőtt olvastam a helyi újságban egy cikket és mondjuk úgy szerintem nem korrekt.

Valami okos az unijóban kitalálta, hogy Svédország külön segítse extra pénzekkel a többi országot akik kölcsönöket vettek fel, mert hogy a svédek jobban megúszták gazdaságilag.. :ozil:

Először baxogatják őket, hogy elhibázott minden majd pénzt kérnek. :coffee:

Aztán meg nem tetszett nekik amikor a svédek visszaválaszoltak, hogy ő így is az unijó egyik legtöbbet befizető és az egyik legkevesebbet kivevő országa és jó lenne ha igyekezne mindenki megoldani maga is a dolgokat.

Sokszor valóban érdekes a politika.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. június 4., csütörtök 11:11

kiserik írta: Azért mennyire ócska néha a politika.
Nyugodtan ki lehet venni azt a szócskát onnan. :lol:
De ettől lesz izgalmas. :mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5837
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. június 4., csütörtök 10:57

Azért mennyire ócska néha a politika. A korona járvány alatt a karantén intézkedést bevezető európai országok folyamatosan nyomást helyeztek Svédországra, hogy ők is hasonló módon járjanak el. A svédek nem ijedtek meg, így ellenálltak ennek és úgy néz ki, hogy gazdasági bukó nélkül sikerül átvészelniük az eddigi megpróbáltatásokat. Vagyis sikerült volna, de a fent említett országok úgy gondolják, hogy rossz fényt vetne rájuk, ha utólag kiderülne, a svéd modell mégsem volt olyan rossz, így zárva tartják a határaikat a svédek előtt (ahol vélhetően a legtöbb, víruson már átesett, maximálisan kockázatmentes ember élhet), hogy a turizmus és a kereskedelem által gazdasági bukás legyen a történet vége.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. június 4., csütörtök 7:32

Elismerésem a szlovák miniszterelnöké, nagyon remélem hogy ezzel végre valami elindult. Nem tett csodát, de az irány jó, és a gesztust méltányolni kell. Az, hogy nem pezsgőt bont, hanem együttérző beszédet mond a kisebbségi magyarok körében, egy olyan dolog amiről nem is gondolhattuk idáig hogy létezhet.
A román oldalon pedig az látható, hogy a székelyeknek a területrablókból is a leghitványabb jutott, remélem jól kiünneplik magukat Sepsiszentgyörgyön, mint múltkor a magyar katonai temetőben, az a méltó hozzájuk.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2020. június 4., csütörtök 6:50

A rasszizmus margójára.

Ami fontosabb, ma 100 éve...

Ossian: Trianon
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3401
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. június 3., szerda 17:42

ahogy olvasgatok itt eszembe jutott egy dal, hogy is van, biztos ismeritek......... Álmodj királylány :lol:

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. június 3., szerda 16:40

füst írta: Nekem Fiume a best. :D
Voltam már pár helyen, és szinte minden nyaraláson nagyon szép helyeket láttam és jól éreztem magam, de ha valahol le kellene élni egy életet, az Fiume lenne.
Van tengerpart, méghozzá nagyon nyugis tengerpart, elhagyatott részekkel, körbe hegyek mindenfele. Viszonylag kicsi város, kellően nyugis és zöld, de mégis minden megvan ott helyben ami kellhet. Nem utolsó sorban ugye echte magyar városról beszélünk, tehát érzésre egy az egyben olyan volt ott a főtéren sétálni mint mondjuk Debrecenben, egy kis mediterán beütéssel. Csak horvát felirat van mindenhol. Nem utolsó sorban nincs messze, family szempontjából. Egy főnyeremény, jelenleg a munkám miatt Pesthez vagyok kötve, de el tudom képzelni hogy pár éven belül áttegyem oda a székhelyemet. :D
Én is rengeteg európai nagyvárosban jártam már - főleg sajnos a kocsog győri utazásos ismerősökkel, de ha jelenleg egyet kéne választani, hol telepednék le, hova költözzek, az egy osztrák környék lenne, ahol magamtól voltam, 3x, rengeteg gyönyörű hellyel (hatalmas tavak fürdeni és egyéb vizi tevékenységekre, erdők-mezők-hegyek, kis-nagyvárosok, hangulatos sétányok és így tovább). És ahogy tapasztaltam rendkívül kedvesek a vendéglátók. 2016-ban, amikor először voltam, egy idős házaspár által üzemeltetett motelben voltam (Echte osztrák ház), reggelivel vártak, kérdezték, hogy előző nap merre jártam, mit csináltam. Ja, a lényeg, a Wörthi tó és környéke ez a hely. De főleg a nyugati része (Velden). Ha még nem jártatok errefelé, ajánlom.

p.s. Fiume nekem is tervben van már jó ideje, nagyon jól néz ki a képeken.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. június 3., szerda 10:57

ziro4vr írta:
___Samy___ írta: Ez igen, nem gondoltam volna, hogy ennyien vagyunk a messzi keletrol :mrgreen:
Milyen témák is mennek itt? Rasszizmus, cigánybűnözés, pacek séró tippek, dezodor..tényleg nem gondoltad volna? :mrgreen: :lol:
Még mindjárt azt mondod, hogy ezek Veszprémben nem temak :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2020. június 2., kedd 21:45

El Sie7e írta: vásárosnamény a legnagyobb király :lol:
Nem is igaz, mert Kisvárda! :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. június 2., kedd 21:37

Steve írta: Gyere velem svájcba ott is tudunk vedelni és az nem túl napos nem túl buzis.
Sounds gay to me :mrgreen:

Svájctól kilennék. Szabályok, német forma emberek meg minden.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8349
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 2., kedd 21:04

Én két hétvégét töltöttem Koppenhágában de azóta is honvágyam van. Csak a hon nem stimmel. :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 79 regisztrált és 0 vendég