OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. június 18., csütörtök 14:22

reeed_ati írta: 1.4 tsi 160LE motorról, 7-es automata dsg váltóval van-e valakinek tapasztalata?
milyen autó ez? golf, jetta?
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2020. június 18., csütörtök 14:11

1.4 tsi 160LE motorról, 7-es automata dsg váltóval van-e valakinek tapasztalata?
100ezer km-es lenne a kinézett autó.
Olvasgattam róla, hogy a vezérműlánccal lehetnek problémái..
Nem szeretek ilyenben kockáztatni, de annyira tetszik a kinézett járgány, hogy most viszont lehet belemennék.
Mi az amire érdemes odafigyelni, akár a vételnél, vagy akár a használatnál?

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2020. június 18., csütörtök 12:47

Mondjuk mi 2 éve építettünk, azóta nem tudom, h változott az ára, mi konkrétan egy kertvárosi kerületben Budapesten epítkeztünk, de szerintem, ha nem elvetemülten sok a db ár, mindenképpen azt válaszd!
( marmint a porfixet, amit elsőnek is írtad, h ki volt nézve)

Illetve most még fontosabb a kivitelez vezető személye. Mert csúszni tuti fog az átadás dátuma, ez sajnos mindig így van, de nem mindegy, h 1-2 hónap, vagy akar 1,5 év
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2020. június 18., csütörtök 12:27

Nekünk porfix téglából lett. Mi nagyon elégedettek vagyunk vele! :)
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. június 18., csütörtök 11:01

Sziasztok!
Epitkezes elott allunk, az epitoiparban dolgozok, vannak tapasztalataim es informacioim, de minden jo tanacs, otlet, masok tapasztalati jol jonnek ilyenkor, ugyhogy szivesen olvasnam az itteni velemenyeket, tapasztalatokat.
Elsosorban a teglaval es a szigetelessel kapcsolatben johetnek otletek: ki milyen teglabol epitett hazat?

Nem szeretnenk konnyuszerkezetes, sem fabol keszult hazat. Eloszor Porotherm vagy Leier NF 30-as tegla volt kinezve, de nagyon felmentek az arak (Pest megye).
Most a Bakonytherm 30-as NF teglaval szemezgetek, darabjat 350 Ft kornyeken meg tudom szerezni, nyilvan kell majd ra legalabb 10 cm-es szigeteles, akar grafitos, aminek jobb a hoszigetelese, viszont dragabb is. Probalok matekozni, nem biztos, hogy mindenaron a legolcsobb tegla lesz a legalkalmasabb, nincs ertelme itt sporolni, ha ott meg elmegy a penz... van toke, de nem szeretnek az epitkezes vegen hitelt felvenni, hogy be tudjuk fejezni a hazat.

Egyszintes, kb 100-120 m2-es full egyszeru csaladi hazat epitenenk, ket autonak elegendo garazssal, egy nagyobb terasszal.

Varom az otleteket, velemenyeket, nem csak azoktol, akik epitettek mar, hanem azoktol is, akiknek az ismeroseik vagy csaladtagjaik epitkeznek/epitkeztek. Johetnek velemenyek a fodemrol is, nem szeretnenk beepiteni, ezert szoba johet a fagerendas fodem is, ami elvileg olcsobb, mint a monolit fodem vagy az E gerendas fodem...

Hajra sracok es koszonom elore is a valaszokat! :)
:goat:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. június 18., csütörtök 8:08

Galiciaban erdemes korulnezni? Gondolok ez alatt Vigo, Santiago, A coruna városokra.

Járt már arrafele valaki? Velemeny? És ha csak egy napot tolthetnel el ott, mit neznel meg?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2020. június 18., csütörtök 6:16

ziro4vr írta:Nem is értem mi baja a csajodnak a fűvel.
Ja, megénekelte az Intim Torna is, hogy kedvenc mindenem a biciklim. Gyanúsak.ezek a srácok, főleg ezután a hsz után :kalapos:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. június 17., szerda 21:46

nmate írta:
Süti írta:

Szerintem ugyanaz mint nekem. :mrgreen: Csak nekem az LTP is kimaradt úgyhogy maximum egy borsodi kutyaól játszik. :lol:
tekerni kell, folyton éhes vagy tőle így rengeteg kaját zabalsz és mindig újítani kell, mert a kapitalizmus szólít, hogy van újabb és jobb.
És az asszony nem érti miért nem elég egy :mrgreen:
Nem is értem mi baja a csajodnak a fűvel. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. június 17., szerda 21:20

Süti írta: Asszonyból? :lol:
Abból sem :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. június 17., szerda 21:02

Asszonyból? :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. június 17., szerda 20:25

Süti írta:
Steve írta:

Milyen hülye hobbid van? :)

(Mmint azon kívül, hogy a madridomon fórumozol :kalapos: )

Van itt másnak is valami érdekes hobbija?
Szerintem ugyanaz mint nekem. :mrgreen: Csak nekem az LTP is kimaradt úgyhogy maximum egy borsodi kutyaól játszik. :lol:
Ja. Két kereke van, tekerni kell, folyton éhes vagy tőle így rengeteg kaját zabalsz és mindig újítani kell, mert a kapitalizmus szólít, hogy van újabb és jobb.
És az asszony nem érti miért nem elég egy :mrgreen:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. június 17., szerda 19:40

Steve írta:
nmate írta:

Ltp-t én is nyomom. Talán marad annyi az albi meg a hülye hobbim mellett, hogy tudjak egy beomlott pincelyukat venni a Borsodban, HITELRE :mrgreen:
Milyen hülye hobbid van? :)

(Mmint azon kívül, hogy a madridomon fórumozol :kalapos: )

Van itt másnak is valami érdekes hobbija?
Szerintem ugyanaz mint nekem. :mrgreen: Csak nekem az LTP is kimaradt úgyhogy maximum egy borsodi kutyaól játszik. :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. június 17., szerda 19:36

Köszi mindenkinek.
revolver írta: nemtudom hol dolgozol, de erdemes megkerdezni a hr-nel (ha nagyobb cegrol van szo), hogy van-e valamilyen kedvezmenyes csomag a cegnel. pl erste kollega plus, ami tipikusan sok cegnel elerheto es 150k havi jovedelemtol szinte minden 0.
Erre rákérdezek majd.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. június 17., szerda 19:26

nmate írta:
Realista24 írta: Hja, LTP jó volt. Én gyorsan beugrottam kettobe az utolsó pillanatban még. Már bánom hogy nem négybe.
Ltp-t én is nyomom. Talán marad annyi az albi meg a hülye hobbim mellett, hogy tudjak egy beomlott pincelyukat venni a Borsodban, HITELRE :mrgreen:
Milyen hülye hobbid van? :)

(Mmint azon kívül, hogy a madridomon fórumozol :kalapos: )

Van itt másnak is valami érdekes hobbija?

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. június 17., szerda 18:35

nemtudom hol dolgozol, de erdemes megkerdezni a hr-nel (ha nagyobb cegrol van szo), hogy van-e valamilyen kedvezmenyes csomag a cegnel. pl erste kollega plus, ami tipikusan sok cegnel elerheto es 150k havi jovedelemtol szinte minden 0.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. június 17., szerda 18:31

nmate írta:
Realista24 írta: Hja, LTP jó volt. Én gyorsan beugrottam kettobe az utolsó pillanatban még. Már bánom hogy nem négybe.
Ltp-t én is nyomom. Talán marad annyi az albi meg a hülye hobbim mellett, hogy tudjak egy beomlott pincelyukat venni a Borsodban, HITELRE :mrgreen:
Kb. :kalapos:

Én most (lekopogom) egy projekt közepén vagyok. Felveszlek valami hitelt hosszú futamidőre a minél alacsonyabb törlesztő érdekében, aztan hat év múlva lejarz ez a kettő, belemegy és alig marad valami.

A terv jó, már csak meg kell valósítani :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. június 17., szerda 18:26

Realista24 írta: Hja, LTP jó volt. Én gyorsan beugrottam kettobe az utolsó pillanatban még. Már bánom hogy nem négybe.
Ltp-t én is nyomom. Talán marad annyi az albi meg a hülye hobbim mellett, hogy tudjak egy beomlott pincelyukat venni a Borsodban, HITELRE :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. június 17., szerda 18:23

Hja, LTP jó volt. Én gyorsan beugrottam kettobe az utolsó pillanatban még. Már bánom hogy nem négybe.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2020. június 17., szerda 16:49

Dupla D írta: Következő, hogy havonta szeretnénk megtakarítani külön-külön. Cél, hogy egy ház önerőjére gyűjtsünk, ami kb. 5 év múlva lehet esedékes. Mit ajánlotok?

Tőzsde! :) Amúgy nyilván MÁP+. Ha 5 év, akkor esetleg egy része prémium állampapírban, aztán kiderül, merre felé akarják vinni az inflációt. Minden más már kockázatosabb.
Ja, közben látom, hogy havi megtakarítás. Az úgy már kevésbé ideális, LTP nélkül túl sok jó válasz nincs erre. Venni havonta MÁP+-ból, amíg a visszaváltási díja 0,25%. De akármikor megszüntethetik ezt is.

Számlából meg az a jó, ami a használatodhoz illik, minden banknál lehet találni eszerint jót vagy rosszat. A bankmonitor meg ilyenek jó irány, mert beállíthatod a szokásaidat. De minden bankkal lehet rossz meg jó tapasztalatokat szerezni bőven, de egy sima számlánál azért nem szokott probléma lenni, inkább a többi termék az érdekesebb. :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. június 17., szerda 15:38

Dupla D írta: Kis pénzügyi segítséget kérnék itt a tapasztaltabbaktól három ügyben is.

Barátnőmmel szeretnénk a közös költségeinket egy közös számláról intézni, de úgy tudom tényleges közös tulajdonú számla nincs már a piacon. Ti erre miket használtok? Gondoltam rá, hogy csak simán egy revolutos számlára utalunk x összeget havonta mindketten, és arról fizetünk, de ezek az átvizsgálásos felfüggesztések kissé aggasztanak.

Következő, hogy havonta szeretnénk megtakarítani külön-külön. Cél, hogy egy ház önerőjére gyűjtsünk, ami kb. 5 év múlva lehet esedékes. Mit ajánlotok?

A harmadik pedig, hogy jelenleg OTP-nél van számlám, viszont velük nem vagyok elégedett. Ha végre rászánom magam, akkor váltanék bankot, és lehet érdemes lenne most meglépni. Bankmonitoron keresgélve a Gránitnak vannak jó konstrukciói és a platinum kártyájuk se rossz az esetünkben, ha tudunk majd újra utazgatni.

Tapasztalatokra, tanácsokra lennék kíváncsi. Szerintem itt többen is jártasak a pénzügyekben, esetleg nemrég rágták át ezeket a témákat, és képben vannak.
Közös számlát teljesen feleslegesnek tartom. X csekk tiéd, x övé. Aztán jónapot. Legalábbis nálunk így megy.

Megtakarítás: ez elég összetett szerintem. Olyat kell keresnetek, aminek nincs kockázata, ha jól értem. 10 milla CSOK hitel, bele MÁP+-ba, aztán meg is vagytok.

Harmadik: minden bank szar :kalapos: ügyintézőn múlik sok, ha van ismerős, oda kell menni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 124 regisztrált és 0 vendég