OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. július 10., péntek 12:45

KAG írta:
Lőrinc, te vagy az?

:mrgreen:
akkor nem itt kérdeznék :lol:
kiserik írta:
Kell egy betáp pont, ahol rá lehet kötni a hálózatra. A hálózatnak el kell bírnia a telepet (mi itt véreztünk el). Ezek után csak pénz kérdése. Ha jól rémlik pályázat már nincs, és az áram árán is mókoltak valamit a kezdeti feltételekhez képest.
40ha-on művelés nélkül csak a támogatás is szép pénz, főleg, ha okosan csinálod.
köszi!
művelés nélküli földre azért nem egyszerű a támogatás annyira, jár valamennyi nekünk is, maradék bérbe van adva.

de valami ilyen opció is érdekelne, hogy valaki/valakik foglalkoznak ilyennel, hogy bérelt területre telepítenek, stb.
lehet dobok egy mailt Lölőnek. :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. július 10., péntek 12:39

csababarca írta:
füst írta: https://i.redd.it/zrezq3k6sz951.jpg

Új naperőmű Indiában. Brutálnagy, 7 km2, 750MW kapacitással.
Még két ilyen és képes lennének ugyanarra a teljesítményre mint Paks, feltéve hogy süt a nap. :D
az komoly.

egyébként van valakinek infója, hogy hogyan működik egy ilyen megépítése? milyen támogatások vannak rá, stb.
van egy 40 hektárnyi régi mezőgazdasági terület, ami parlagon van (gondolom át kéne minősíteni először), ki kellene használni.
vagy eladni olyan cégnek aki ilyennel foglalkozik, mi már nem akarunk termelni rajta.

akit érdekel 40 hektár terület az jelezze :lol:
de a napelemes rész érdekelne főleg.
Kell egy betáp pont, ahol rá lehet kötni a hálózatra. A hálózatnak el kell bírnia a telepet (mi itt véreztünk el). Ezek után csak pénz kérdése. Ha jól rémlik pályázat már nincs, és az áram árán is mókoltak valamit a kezdeti feltételekhez képest.
40ha-on művelés nélkül csak a támogatás is szép pénz, főleg, ha okosan csinálod.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2020. július 10., péntek 12:12

...egyébként van valakinek infója, hogy hogyan működik egy ilyen megépítése? milyen támogatások vannak rá, stb....

Lőrinc, te vagy az?











:mrgreen:
ZIDANE

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. július 10., péntek 12:05

füst írta: https://i.redd.it/zrezq3k6sz951.jpg

Új naperőmű Indiában. Brutálnagy, 7 km2, 750MW kapacitással.
Még két ilyen és képes lennének ugyanarra a teljesítményre mint Paks, feltéve hogy süt a nap. :D
az komoly.

egyébként van valakinek infója, hogy hogyan működik egy ilyen megépítése? milyen támogatások vannak rá, stb.
van egy 40 hektárnyi régi mezőgazdasági terület, ami parlagon van (gondolom át kéne minősíteni először), ki kellene használni.
vagy eladni olyan cégnek aki ilyennel foglalkozik, mi már nem akarunk termelni rajta.

akit érdekel 40 hektár terület az jelezze :lol:
de a napelemes rész érdekelne főleg.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 10., péntek 11:44

https://i.redd.it/zrezq3k6sz951.jpg

Új naperőmű Indiában. Brutálnagy, 7 km2, 750MW kapacitással.
Még két ilyen és képes lennének ugyanarra a teljesítményre mint Paks, feltéve hogy süt a nap. :D

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. július 9., csütörtök 0:24

dzsi91 írta: Német amazonról rendelt már valaki? Mennyi idő alatt jön ki egy csomag átlagosan magyarba? Csak mert a terméknél azt írja, hogy legkorábbi kiszállítás júli 14,legkésőbbi december 9. Azért nem mind1 :D
Leggyorsabb 4 nap, leglassabb 16 :mrgreen:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2020. július 8., szerda 23:05

Német amazonról rendelt már valaki? Mennyi idő alatt jön ki egy csomag átlagosan magyarba? Csak mert a terméknél azt írja, hogy legkorábbi kiszállítás júli 14,legkésőbbi december 9. Azért nem mind1 :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. július 8., szerda 18:10

M1Ö írta:
kiserik írta: Az oktatás lezüllesztése, az értelmiség elűzése mind arra jó, hogy az itthon maradtak többsége könnyen befolyásolható és irányítható legyen.
'shutterisland írta: ne ebbol a forumbol indulj ki, itt azert eleg magas a szinvonal.
Persze! Tiszta sor, hogy elég sokan, elég mélyen vannak sajnos minden szinten. Oké, őket könnyen megvezetik. A herbal reality youtube csatorna anno szépen össze is gyűjtötte egy videóba. Azon is lehet sírni is, meg nevetni is. Na de oké, őket irányíthatják, mint egy bábot. De basszus... az ismerős akit felhoztam példának egy kultúrált, normális ember alapból. Aztán a politikai nézete elég érdekes, mert csak migránsokig meg Sorosig lát. És ez az egész családja, meg még hány ilyen ismerősöm van... :kivagyhe: Egyik rokon tavaly volt lent nálunk esküvő miatt látogatóba. Konkrétan majdnem elsírta magát mert normális hangnemben -még csak nem is kritizáltam- rosszat mondtam a fideszre. Mondjuk ők meg a másik véglet, ő meg nagyon sok milliótól esne el, ha nem Orbán papa lenne porondon, nem úgy jönnének a támogatások, pályázatok... :) Pfff és hány ilyen van az országban. Szomorú.
A végén fejted ki, hogy a normális emberek miért OV hívők: engedik őket a zavarosban halászni és csipegetni a húsos fazék széléről.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2020. július 8., szerda 17:09

kiserik írta: Az oktatás lezüllesztése, az értelmiség elűzése mind arra jó, hogy az itthon maradtak többsége könnyen befolyásolható és irányítható legyen.
'shutterisland írta: ne ebbol a forumbol indulj ki, itt azert eleg magas a szinvonal.
Persze! Tiszta sor, hogy elég sokan, elég mélyen vannak sajnos minden szinten. Oké, őket könnyen megvezetik. A herbal reality youtube csatorna anno szépen össze is gyűjtötte egy videóba. Azon is lehet sírni is, meg nevetni is. Na de oké, őket irányíthatják, mint egy bábot. De basszus... az ismerős akit felhoztam példának egy kultúrált, normális ember alapból. Aztán a politikai nézete elég érdekes, mert csak migránsokig meg Sorosig lát. És ez az egész családja, meg még hány ilyen ismerősöm van... :kivagyhe: Egyik rokon tavaly volt lent nálunk esküvő miatt látogatóba. Konkrétan majdnem elsírta magát mert normális hangnemben -még csak nem is kritizáltam- rosszat mondtam a fideszre. Mondjuk ők meg a másik véglet, ő meg nagyon sok milliótól esne el, ha nem Orbán papa lenne porondon, nem úgy jönnének a támogatások, pályázatok... :) Pfff és hány ilyen van az országban. Szomorú.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. július 8., szerda 13:11

Oké, de ha te, én meg sokan nem nyelik be, akkor mi a francért ilyen hatásos?
ne ebbol a forumbol indulj ki, itt azert eleg magas a szinvonal.

pl en is a sajat kozegemben az ertelmesebb, racionalisabb, tajekozottabb retegbe tartozom de itt sokszor kisiskolasnak erzem magam. :mrgreen:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. július 8., szerda 12:59

M1Ö írta:
Oké, de ha te, én meg sokan nem nyelik be, akkor mi a francért ilyen hatásos? De most komolyan. Nem akarok én megbántani senkit, de milyen szinten kell lenni, hogy ezeket bevallja valaki? Egyik ismerős is magyaráz, hogy a migránsokat, Abdullékat ki ellenőrzi a vírus miatt a határon? Szóval ebbe a témába is bele keverik a mocskos migráncsokat. Kínomba nem tudtam hova nézzek, hogy ne törjek ki gúnyosan... :lol: Ez csak egy nagyon durva példa, de lényeg a lényeg, hogy egyszerűen nem tudom felfogni, hogy hogy isszák ennyire minden egyes szavát.
szerintem jól elmondja a folyamatot Vona, szimpátiától függetlenül.
elég az a 2,5-3 millió szavazó, amiből 2-2,2 atomstabilnak mondható fideszes, akiknek aztán mindegy.
az a 5-800ezer fideszre szavazó, na rájuk kellene hatni valahogyan. de ezek az úgymond "bizonytalanok" meg teljesen kiábrándultak a baloldalból, ellenzékből, másik oldalból, teljesen mindegy hogyan nevezzük őket.
az újabb pártok (mihazánk, momentum) meg labdába sem rúghatnak, mert az OV kommunikáció őket is az ellenzékbe, baloldalba teszi, egy kalap alá Gyurcsánnyal meg az MSZP-vel, aztán ennyi volt a hitelük.

aki nem fideszes az a szemükben egyenlő migránssimogató, sorosbérenc, gyurcsányista hazaárulóval. tehát a szavazóképes magyarság fele.
aki meg nem ért egyet a kormánnyal az orbánista, fideszista, náci, hungarista, stb...

mind a két fél így áll hozzá.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. július 8., szerda 12:51

M1Ö írta:
csababarca írta: így jobban hangzik a mondandója, ezt zseniálisan csinálja.
Oké, de ha te, én meg sokan nem nyelik be, akkor mi a francért ilyen hatásos? De most komolyan. Nem akarok én megbántani senkit, de milyen szinten kell lenni, hogy ezeket bevallja valaki? Egyik ismerős is magyaráz, hogy a migránsokat, Abdullékat ki ellenőrzi a vírus miatt a határon? Szóval ebbe a témába is bele keverik a mocskos migráncsokat. Kínomba nem tudtam hova nézzek, hogy ne törjek ki gúnyosan... :lol: Ez csak egy nagyon durva példa, de lényeg a lényeg, hogy egyszerűen nem tudom felfogni, hogy hogy isszák ennyire minden egyes szavát.
A rendszerváltás óta van egy olyan folyamat, ami lehetővé teszi ezt a fajta manipulációt. Az oktatás lezüllesztése, az értelmiség elűzése mind arra jó, hogy az itthon maradtak többsége könnyen befolyásolható és irányítható legyen. OV ezt fejlesztette föl és lovagol meg elég magas szinten. Tipikus diktatórikus irányítás.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2020. július 8., szerda 12:41

csababarca írta: így jobban hangzik a mondandója, ezt zseniálisan csinálja.
Oké, de ha te, én meg sokan nem nyelik be, akkor mi a francért ilyen hatásos? De most komolyan. Nem akarok én megbántani senkit, de milyen szinten kell lenni, hogy ezeket bevallja valaki? Egyik ismerős is magyaráz, hogy a migránsokat, Abdullékat ki ellenőrzi a vírus miatt a határon? Szóval ebbe a témába is bele keverik a mocskos migráncsokat. Kínomba nem tudtam hova nézzek, hogy ne törjek ki gúnyosan... :lol: Ez csak egy nagyon durva példa, de lényeg a lényeg, hogy egyszerűen nem tudom felfogni, hogy hogy isszák ennyire minden egyes szavát.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. július 8., szerda 8:56

kierkegaard írta: Ha akartok ma egy jo interjut olvasni akkor batran merem ajanlani az alabbit: https://alfahir.hu/2020/07/04/vona_gabo ... TsjeHCS2vw

Ha egy társadalom ilyen állapotban van, és azt az érzetet keltik benne, hogy sikert ért el, az komoly euforikus hatást okozhat. Orbán Viktor ügyesen játszik ennek az érzelmi húrjain, de úgy, hogy a győzelem valójában csak virtuális, mert a megválasztott ellenfél is az. Egy olyan szabadságharcot vetít a nép elé, ahol ő csak győzhet, hiszen az egész egy képzelt dimenzióban zajlik

nekem ez a kulcsa az Orbán-rendszernek.
ez tökéletesen leírja.
minden megszólalásában csatákat, és háborúkat említ, de ezek csak az ő fejében léteznek.
így jobban hangzik a mondandója, ezt zseniálisan csinálja.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: OFF

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2020. július 8., szerda 7:47

Yazid írta:
oroszisti írta: Valaki volt esetleg mostansag Tokaj es kornyeken borkostolon? Egy hosszu hetveget tervezek 10 fos tarsasaggal. Vendeghazat szeretnek berelni sutogetesi lehetoseggel, illetve masnap egy borvacsorat tervezek, illetve ha a kozelben lenne valmilyen strandolasi lehetoseg az tokeletes lenne. Villanyban voltunk mar tobbszor, szivesen valtanank. Ha van szemelyes tapasztalat azt tart karokkal fogadom. Egy normalis honlapot meg nem talaltam eddig😁😁

én tokajtól 25kmre lakok nyíregyháza fele. rengeteg ilyen vendégház van, csodálkozok hogy nem találsz neten. a strandolást azt elfelejtheted max ha bejösztök nyh.ra sostó gyógyfürdőbe. ott tudtok strandolni a tisza ezen környékén nem igen. koszos, zavaros is eléggé
Vendeghazat talalok, viszont olyan pincet nem, ahol ne csak borkostolo, hanem 5-6-7 fogasos borvacsora is lenne melle 🤔
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. július 8., szerda 6:02

oroszisti írta: Valaki volt esetleg mostansag Tokaj es kornyeken borkostolon? Egy hosszu hetveget tervezek 10 fos tarsasaggal. Vendeghazat szeretnek berelni sutogetesi lehetoseggel, illetve masnap egy borvacsorat tervezek, illetve ha a kozelben lenne valmilyen strandolasi lehetoseg az tokeletes lenne. Villanyban voltunk mar tobbszor, szivesen valtanank. Ha van szemelyes tapasztalat azt tart karokkal fogadom. Egy normalis honlapot meg nem talaltam eddig😁😁
én tokajtól 25kmre lakok nyíregyháza fele. rengeteg ilyen vendégház van, csodálkozok hogy nem találsz neten. a strandolást azt elfelejtheted max ha bejösztök nyh.ra sostó gyógyfürdőbe. ott tudtok strandolni a tisza ezen környékén nem igen. koszos, zavaros is eléggé

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: OFF

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2020. július 7., kedd 23:53

Valaki volt esetleg mostansag Tokaj es kornyeken borkostolon? Egy hosszu hetveget tervezek 10 fos tarsasaggal. Vendeghazat szeretnek berelni sutogetesi lehetoseggel, illetve masnap egy borvacsorat tervezek, illetve ha a kozelben lenne valmilyen strandolasi lehetoseg az tokeletes lenne. Villanyban voltunk mar tobbszor, szivesen valtanank. Ha van szemelyes tapasztalat azt tart karokkal fogadom. Egy normalis honlapot meg nem talaltam eddig😁😁
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. július 4., szombat 15:39

Az interju tobb eros pontot tartalmazott de a szemelyes kedvencem:

Mindig csak a tegnapihoz képest látjuk a helyzetet, az pedig sokkal nem rosszabb. Ha képesek volnánk az eseményeket folyamatában megélni, hogy honnan jutottunk el hová, akkor megdöbbennénk, mert sokat romlott az ország politikai, társadalmi helyzete.

Illetve ez is egesz jo:

Nem tudom elégszer ismételni, nem Orbán Viktort kell leváltani, hanem azt a társadalmi közeget, ami egyáltalán Orbán Viktort kormányon tarthatja. Ha nem így teszünk, akkor Orbán Viktor újra vissza fog térni, maximum másnak fogják hívni.

Persze ez az elkepzeles csak eg utopisztikus alom.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 4., szombat 13:59

És porszívóügynöknek sem utolsó. :mrgreen:

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. július 4., szombat 13:16

kierkegaard írta: Ha akartok ma egy jo interjut olvasni akkor batran merem ajanlani az alabbit: https://alfahir.hu/2020/07/04/vona_gabo ... TsjeHCS2vw
Neki is meg voltak a saját hülyeségei, de magasan számomra a legnormálisabb, legértelmesebb politikus volt az elmúlt évtizedben a sok szerencsétlen ellenzéki között.
Legutóbb ezt a videóját láttam, az amerikai helyzettel kapcsolatban és milyen hatással lehet ez ránk is akár a jövőben.
link

Amúgy pl Ő lenyilatkozta jóval előre, ha nem nyer a Jobbik ő lelép, meg is tette, ritkaság már ez is a mai politikai világban, hogy valaki betartja a szavát :lol: :lol: :lol:
:mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég