OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. július 13., hétfő 9:13

Dupla D írta: Ha már szóbakerült. Déli parton Boglár-Lelle vonalon jó helyet tudtok ajánlani? Hétvégen társasággal rápróbálnánk valami normális ár-érték arányú étteremre.
Eddigi hszek alapján Mallorca Madrid és Ciprus :D

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. július 13., hétfő 9:10

Ha már szóbakerült. Déli parton Boglár-Lelle vonalon jó helyet tudtok ajánlani? Hétvégen társasággal rápróbálnánk valami normális ár-érték arányú étteremre.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. július 13., hétfő 8:52

Meg tudom erősíteni, a Balaton írtó drága, és ez nem magyarázható most a coviddal sem, mert évről évre emelkednek az árak.
Révfülöpön voltam szombat-vasárnap, tehát nem egy turista frekventált helyen.

Strandbelépő 600 forint, ez rendben van.
De ami bent van...

750 a csapolt ászok...1100 egy meggysör.
500 a víz, 600 az üdítő.
Hekk 1500 (ez is rendben van) de két darab koviubi még 500:D szelet kenyér 150.
ettünk két hekket, két szelet kenyeret, 4 darab koviubi, egy meggysör egy ászok.
Ez kettőnkre 6000 forint volt kb.

Még azt mondanám nem is vészes, de ezzel szemben a mólón beültünk egy felkapott étterembe, pisztráng, fogas, korsó sör, két rosé fröccs, egy kávé, és 8500 forintot fizettünk.

Kettőt összehasonlítva mondom azt, hogy a strandos árak el vannak szaladva.
És akkor még olyan helyekről, mint Tihany, Füred, Siófok nem is beszélgetünk.

Nincs a drága kajával bajom, ha az normális minőségű.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. július 13., hétfő 8:48

Lángos mellett a másik nagy sláger, a palancsinta 3-500ért? :mrgreen: Egy kanál lekvárral vagy valami legalja minőségű mogyorós krémmel töltve Nutellás palacsintaként eladva 800ért? :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. július 13., hétfő 8:44

Én tavaly futottam lyukra a velencei strandon. Nem voltak nagy igényeim, csirkemell es némi saláta, az ár is nagyjából az elfogadható tartományon belül volt - 1600-2000 között -, de ezzel ki is merült minden pozitívum.
Rendeléstől számítva legalább 40 percet kellett várni, még poénkodtunk is, hogy lehet most kopasztják a csirkét :lol: .... aha... a mirelit takonyhúsra :-@

Nekem az ár-minőség kapcsolattal van bajom. Ettem már szájpadlást feltörő lángost is 1500-ért és olyat is, amitől két napon át trónolhattam.
Biztos van nagyon sok lelkiismeretes és korrekt büfés, de a többség még mindig a minimális pénzből akarja lehúzni a nyaralókat.

Karim the king
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2016. október 13., csütörtök 14:25
Kedvenc játékosaid: Karim
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Karim the king » 2020. július 13., hétfő 7:54

füst írta:
Jim írta: Bár úgy látom kevés budapesti van a fórumon
de a flórián téri lángos az egyik legjobb az országban :salute:
600 körül van a sonka sajt tejfölös
krumplis tésztából sütik, veri a legtöbb balatoni lángosost és egész évben nyitva van :mrgreen:
Most költöztem a környékre, mesélj róla. :D
A hagyományos sajtos tejfölösért rajongok, de évekkel ezelőtt volt egy kis sufni hely albertfalván, ahol a juhtúrós lilahagymás lángossal a mennyország költözött a földre arra a 10 percre amig megettem.
Amióta bezárt nem ettem lángost, szóval már most csorog a nyálam.
ez az?
Ha nem lesz jó, irtópipa leszek, ha úgy járok mint Realista, megtalállak. :mrgreen:
Lángost, a Hunyadi téri piacon kell enni! Nem krumplis, nem vastag ,nem vékony, nem sótlan, nem sos, maga a tökély. Es nem draga. :salute:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 13., hétfő 6:55

Jim írta: Bár úgy látom kevés budapesti van a fórumon
de a flórián téri lángos az egyik legjobb az országban :salute:
600 körül van a sonka sajt tejfölös
krumplis tésztából sütik, veri a legtöbb balatoni lángosost és egész évben nyitva van :mrgreen:
Most költöztem a környékre, mesélj róla. :D
A hagyományos sajtos tejfölösért rajongok, de évekkel ezelőtt volt egy kis sufni hely albertfalván, ahol a juhtúrós lilahagymás lángossal a mennyország költözött a földre arra a 10 percre amig megettem.
Amióta bezárt nem ettem lángost, szóval már most csorog a nyálam.
ez az?
Ha nem lesz jó, irtópipa leszek, ha úgy járok mint Realista, megtalállak. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. július 13., hétfő 6:27

Babinho írta:
Realista24 írta:

Egy Madrid meccs mindennel együtt megvan nekem 3 napi Balatonbol, ahol ott sem alszok. Ezért a felhaborodas. Vagy mert A Nissi Beachen olcsóbb egy üdítő mint a Világosi strandon.
És még sorolhatnám.

A szállashelyek külön kategória.
Madridot 1 főre számolod, a balatont meg a családra. Meg itt beleszamolsz napi 3 üdítőt per fő meg hekk stb, amit madridban nem számolsz bele. De tény és való hogy nem 1 kategória a kettő élményben, naná hogy nem. De madridban legolcsobb szállást keres majdhogynem az ember, nyaralni nem igy indul.
De a fapados árak teszik ezt parádéssá, mert az a vicc hogy 15kbol megjárod madridot oda vissza. Igen emellé nem tudod odatenni a balatont, mert tényleg ennyi egy napi büfé a családnak.

De ha pusztán a balatoni büfé, étterem árakat nézzük szerintem nem katasztrófa a helyzet, max a hülyéknek aki megveszi drágán a szart. Vagy ne kérjen a balatoni vendéglátós annyit egy gyrosért mint egy horvát tengerparti büfés mert ez csak a balaton? Mer' ez nem tenger? A velence tavi akkor mit kérjen? A tisza tavi adja beszerzésin? mert az szarhely?
De nem hiszem hogy a langos ket viz 1800ért felháborító, miközben számtalan nagyobb faszsagot tudnék mondani ami nem ér ennyi pénzt, mégis a fórum nagy átlaga elkölti rá nap mint nap. Példának okáért ez kb egy doboz cigi ára ha jól tudom, de egy autópálya kúton ennyiért ketten isztok egy egy kávét és pisáltok egyet.

Szóval én abszolút jól tájékozottan szoktam menni a balcsira ha megyek, és szinte mindig nagyon jókat eszek jó áron, és igenis a lángos egy lenézett kaja, pedig a lángos menő!!!!4!4!44!!!!! Megéri az 1000est!!! :mrgreen:
Én a spanyol kajákat is szeretem de ha egymás mellett lenne egy spanyol étterem és egy magyar csárda mindig ugyanabba mennék be... :) A balaton tele van jó éttermekkel. De ha az elsőbe beülsz amit látsz akkor csalódni fogsz. De ez így van Madridban is.
Strandra
Belépő: 5-6000 ezer
Kaja, este egyszeri meleg egy üdítővel: 10ezer
Napközben valami kaja, hambi, lángos :mrgreen: ilyesmi junk food, 4000.
Üdítő, víz: 3000. Mert 400 Ft alatt nincs víz, szóval inkább 5-600ert egy gyümölcsle.
Kave: 3000, mert iszok kettőt egy nap és talán műanyag poharasat kapok 500ert, amitől telefosod a Balatont.
Jegkrem: 2500 mert egy Magnum 800 Ft alatt nincs sehol.
Éseg ki tudja hol pakolok és mennyiért :lol: mert nem ziro vagyok :(

Ez egy fő, három napra nagyjából, ennyiből megvan a repjegyem és a reggelis szallasom. Madridban, Valenciaban, Malagan egy Tihanyi gulyás + üdítő árán kapok két foetelt, italt és kávét vagy desszertet.

Hidd el, hogy képben vagyok a Balatoni árakkal, minőséggel. Ha megyek, jókat szoktam enni, de annak is megkerik az árát.

De ne menjünk el Madridi, Sima gulyás csárdában 2-3ezer. Fehérváron bélszíngulyas, patika helyen 1890.

A lángos... Hát mekkora élményem volt tavaly. :lol: tavasz, Velence. Szerintem az év első langosat nekünk sütöttek ki, a tavalyi olajban. Mocskos szarul lettem tőle, mindezt jó drágán :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5865
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Jim » 2020. július 13., hétfő 0:56

Bár úgy látom kevés budapesti van a fórumon
de a flórián téri lángos az egyik legjobb az országban :salute:
600 körül van a sonka sajt tejfölös
krumplis tésztából sütik, veri a legtöbb balatoni lángosost és egész évben nyitva van :mrgreen:

tcskhun
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2020. július 13., hétfő 0:30

Steve írta:
Realista24 írta:

Egy Madrid meccs mindennel együtt megvan nekem 3 napi Balatonbol, ahol ott sem alszok. Ezért a felhaborodas. Vagy mert A Nissi Beachen olcsóbb egy üdítő mint a Világosi strandon.
És még sorolhatnám.

A szállashelyek külön kategória.
Ez abszolút így van! Tavaly voltunk Mallorcán és Balatonfüreden is és konkrétan Mallorcán kevesebbet költöttünk kb uarra.

A tengerpart meg ingyenes volt, nyugágyra nem költök. :kalapos:

Örömmel olvasom, hogy más sem vesz részt a direkt lehúzásban. Nem tudom ez nekem elv. Meg őszintén szívesen fizetek a minőségért, vagy ha valami kell, vagy ha valami hasznos. De most értelmezlen magas összegeket, csak azért, hogy az egy szezon alatt 2x cserélt olajban kisült cuccokat egyem nem tudom.

Az új trend tavaly a különböző fancy burgeresek lettek. 1millió kalória per burgert árulták brutál árakon. Ezek is tömve voltak. Ilyen szupertrendi hamburgereseket nyitottak a parton.


Ez abszolút így van! Tavaly voltunk Mallorcán és Balatonfüreden is és konkrétan Mallorcán kevesebbet költöttünk kb uarra.

azért ez érdekes zrdekes számomra mert egy normális ebéd vagy vacsi 20-30€ per fö...
ha nem persze dönert vagy pizzát/tésztát eszel 6,50€-ért ami kevesebb adag mint a normális adag....13éve élek itt Mallorcan és csak ezért irtam le a véleményem :agree:

matyas0630
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. július 12., vasárnap 22:32

Re: OFF

HozzászólásSzerző: matyas0630 » 2020. július 12., vasárnap 23:46

sziasztok!

Eddig read onlyba voltam de balatoni vendéglátósként megszólítva éreztem magam. :mrgreen: Nem szeretnék senkit sem megtéríteni vagy megbántani csak a másik oldalról megvilágítani pár dolgot. Szakmám szerint biomérnök vagyok (bp-n végeztem), de mivel Keszthely mellett születtem és itt érzem jól magam a környéken telepedtem le. Sajnos a régiónkban a vendéglátáson és a mezőgazdaságon kívül nincs számottevő iparág (egy-két üdítő kivételtől eltekintve), a lakosság fele a környék városainak szolgáltató szektorában dolgozik a másik fele a nyári szezonból él vagy ingázik. Mivel egyetem mellett minden nyarat végig nyomtam illetve a szakmámban havi 150es kezdofizuval nem kifejezetten szerettem volna elhelyezkedni így én is a vendéglátás mellett döntöttem.

Hatalmas mázlival sikerült megvásárolnom egy kis büfét a kerékpárút szomszédságában. Mivel a giga élelmiszeripari gyárakra és a 15nm-es büfékre ugyanazok az élelmiszerhigéniai előírások vonatkoznak így csak a büfé átvételének lepapírozása nagyjából fél misit tett ki. Szokványos balatoni büfét viszek lángossal, hambival, szendvicsekkel mindenféle-fajta itallal. Egy lángos nálam 6-800, egy hamburger 1400-1600, egy üdítő 500, víz 300 forintba kerül. Egy lángos fajlagos előállítási költsége( 2naponta 10l olaj, gáz, 24dkg tészta sajt tejföl fokhagyma) durván 200 ft, egy hamburger (full marhahúspogival) 6-700, egy üdítő 220, egy víz 120, egy dobozos sör 210-260-ban áll meg természetesen minden nagykerből. A meló napi 12 órás elfoglaltságot jelent 45-50 fokban emellett intézem az adminisztrációt, árubeszerzést, fizetem az adót. Mivel a vendéglátós nem ember így este 8kor ugyanolyan 100as mosollyal profin kell kiszolgálnod, hibára természetesen nincs lehetőséged, hisz a kedves vendég sem téved soha a munkahelyén. Szezononként min 4 ellenőrzés van, nébih, nav, vám, ha a pénztárgép és a kassza közt 5 ezer ft eltérés van (ami adódhat jattból vagy elszánolásból) úgy megvágnak, hogy a lábad nem éri a földet. Én szerencsésnek mondhatom magam mivel az üzletem kevésbé kitett az időjárásnak illetve nem csak júli közepétől aug20ig tart a szezonom, de pl egy strandi fagyizó esetében egy esős augusztus akár egy vállalkozás végét is jelentheti. Ezen szempontokat figyelembe véve szerintetek mi a reális ára egy behűtött üdítőnek? Illetve egy pesti 1400es gyrostálon kutyahúsból miért nincs fennakadva senki?

Természetesen vendég oldalról én is elkattannék egy tocsogós lángos hugymeleg üditő 2000-ért kombón, de azért a történet közel sem egyoldalú!

szép estét
Matyi

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. július 12., vasárnap 23:30

Steve írta: Na azért ne vigyük el olyan irányba a dolgot, hogy ha valaki ebben nem vesz részt, akkor stresszel, meg nem eszik.
Ezeket mondjuk senki se írta - nem az a fura hogy nem eszik az ember ilyen helyen, hanem hogy ennyire téma / foglalkozni kell vele. Online focis fórumokon és baráti beszélgetéseken nincs jobb téma bazzeg? :D (a személyes rád nemtudom igaz-e, de több rokon fáraszt ilyen hülyeségekkel amikor valami találkozó van hogy "jajj ez meg az milyen drága", szóval általánosan a jelenségről beszélek nem rólad).

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. július 12., vasárnap 23:04

Na azért ne vigyük el olyan irányba a dolgot, hogy ha valaki ebben nem vesz részt, akkor stresszel, meg nem eszik.

Mi is el szoktunk menni pincészetekbe túlárazott kaját enni, túlárazott bort inni, de akkor ott ülök a szőllős fölött a naplementében, a gyerek játszik a kutyákkal, én iszogatok valami hűvös bort.. pont leszatom mennyibe kerül.

Abban nem veszek részt, hogy a hekkből csöpögő olajban úszva üljek a strandon minden nap és ott zabáljak túlárazott cuccokat.

Rohadtul nem stresszelek se így se úgy. :D

Elcseszem azt a pénzt majd máshol biztos.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3159
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. július 12., vasárnap 22:58

Miért te mennyit dolgozol 1800ftért? Hát én nem annyit hogy kiakadjak egy büfénél egy cigi árán :lol:
lol.

Madridban az első ebédem egy hót szar tintahal volt úgy 10euroert. Nem vertem az asztalt hogy ezert én mennyit dolgoztam :lol:

Nyíregyházán a főtéren is 1500 egy lángos két víz, pont annyi mint tőle 20 méterre egy étteremben felszolgálva egy napi menü, leves, főétel, ásványvíz, ahova járok. Senki nem mondta hogy ezeket a nagyképű lángos sütőket kell gazdagítani, csak nem értem a felháborodást. :lol:
Bár volt már hogy én is inkább lángost ettem a sajtkrémleves, jércemell krokett helyett :ike: Nem is gondoltam bele mennyi pénz az.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. július 12., vasárnap 22:53

Mondjuk én nem értem a problémakört. Drága? Ne vedd meg. Sőt, nyiss egyet olcsóbban és keresd magad szarrá vele. Olcsó? Egyél ott minden nap. Ez a piacgazdaság lényege, beárazza a kereslet meg a kínálat.

Személy szerint ha úgy van kedvem itthon (Bp), nyaraláson, belföldön vagy külföldön elköltök egy kisebb vagyont is gasztrora, ha meg épp spórolósabb kedvemben vagyok szendvicsen is elvagyok. Az biztos hogy egy dolgot nem csinálok, idegesítem magam az árak miatt, van elég stressz az ember életében hogy olyanon idegeljen ami nem rajta múlik és ha nem akarja, nem is érinti.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2020. július 12., vasárnap 22:46

Én csak annyit tennék hozzá, hogy mégis mit vártatok? Az balatoni vendéglátós most akar kaszálni, mert tudja, hogy az ember már ki van éhezve egy jó kis lángosra, a nyaralásra, strandra. Persze, hogy felemeli az árakat. A szállások külön téma. Ők meg azért mert kiesett egy csomó pénz.

Mindenesetre, ha én megyek nyaralni, nem azt nézem, mennyibe kerül a kaja. Alap esetben egy évben 1-2 alkalommal eszek lángost - leginkább nyáron - és jól esik. Szóval én el tudom engedni, hogy annyiba kerül, amennyi. De ez csak az én véleményem.

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. július 12., vasárnap 22:46

___Samy___ írta: Agyam eldobom, ha szerinted az rendben van, hogy az embernek alap esetben órákat kell dolgoznia egy hetkoznap csak azért, hogy ilyenkor egyszer egyen a Balatonon egy lángost meg igyon vagy két üdítőt.

Igen, el lehet szórni a faszsagra a pénzt, de ez attól függetlenül is durva.
Külföldön is költ ennyit az ember. Szerintem.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. július 12., vasárnap 22:43

Agyam eldobom, ha szerinted az rendben van, hogy az embernek alap esetben órákat kell dolgoznia egy hetkoznap csak azért, hogy ilyenkor egyszer egyen a Balatonon egy lángost meg igyon vagy két üdítőt.

Igen, el lehet szórni a faszsagra a pénzt, de ez attól függetlenül is durva.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3159
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. július 12., vasárnap 22:31

Realista24 írta:
Babinho írta: Nem is értem az 1000ftos lángoson a felháborodást, amikor mindenki 2-300ezres telefonokkal rohangál ami nem régebbi 1,5 évnél, nyaralgat, madridba utazik meccsre, vagy éppen havi hány K megy el csak hobbikra stb.

Ha kimegyek a strandra 30 fokba pont jól lakok "ebéd" gyanánt egy lángossal, hát hol sok ezért 1500 üdítővel? Ha meg úgy vagy vele, hogy ez megvan 100 ftból, akkor állj neki reggel otthon megsütni :)

A baj inkább a szállodák ár/érték arányával van, főleg egy külföldhöz képest. De semmiképp a büfé/étterem miatt skippelnem a balatont, főleg hogy a déli part is tele van jobbnál jobb éttermekkel és személyes kedvenc csárdákkal, ahol bittttang finomakat lehet enni jó áron.
Egy Madrid meccs mindennel együtt megvan nekem 3 napi Balatonbol, ahol ott sem alszok. Ezért a felhaborodas. Vagy mert A Nissi Beachen olcsóbb egy üdítő mint a Világosi strandon.
És még sorolhatnám.

A szállashelyek külön kategória.
Madridot 1 főre számolod, a balatont meg a családra. Meg itt beleszamolsz napi 3 üdítőt per fő meg hekk stb, amit madridban nem számolsz bele. De tény és való hogy nem 1 kategória a kettő élményben, naná hogy nem. De madridban legolcsobb szállást keres majdhogynem az ember, nyaralni nem igy indul.
De a fapados árak teszik ezt parádéssá, mert az a vicc hogy 15kbol megjárod madridot oda vissza. Igen emellé nem tudod odatenni a balatont, mert tényleg ennyi egy napi büfé a családnak.

De ha pusztán a balatoni büfé, étterem árakat nézzük szerintem nem katasztrófa a helyzet, max a hülyéknek aki megveszi drágán a szart. Vagy ne kérjen a balatoni vendéglátós annyit egy gyrosért mint egy horvát tengerparti büfés mert ez csak a balaton? Mer' ez nem tenger? A velence tavi akkor mit kérjen? A tisza tavi adja beszerzésin? mert az szarhely?
De nem hiszem hogy a langos ket viz 1800ért felháborító, miközben számtalan nagyobb faszsagot tudnék mondani ami nem ér ennyi pénzt, mégis a fórum nagy átlaga elkölti rá nap mint nap. Példának okáért ez kb egy doboz cigi ára ha jól tudom, de egy autópálya kúton ennyiért ketten isztok egy egy kávét és pisáltok egyet.

Szóval én abszolút jól tájékozottan szoktam menni a balcsira ha megyek, és szinte mindig nagyon jókat eszek jó áron, és igenis a lángos egy lenézett kaja, pedig a lángos menő!!!!4!4!44!!!!! Megéri az 1000est!!! :mrgreen:
Én a spanyol kajákat is szeretem de ha egymás mellett lenne egy spanyol étterem és egy magyar csárda mindig ugyanabba mennék be... :) A balaton tele van jó éttermekkel. De ha az elsőbe beülsz amit látsz akkor csalódni fogsz. De ez így van Madridban is.

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. július 12., vasárnap 22:19

Balaton, friss élmények.
Körbebicóztuk a Balaton párommal. 3 nap alatt.
Út közben sok strand árait láttam, hát... Elkeserítő.
Keszthelyen van apartmanunk. A városi strandon egy csirkemell-körettel 2400. Kevés és szar is. A limonádé 900, a fél literes víz 500.
Keszthely Centrum, John’s Pub. Kellemes kerthelyiség, látványkonyha. Fullos hambi, salival, krumplival 2300. Limonádé 600-700 körül.
A minőség - zongorázható.
Engem nem az zavar, ha valaminek “ára van”. De a szarért nem szívesen adok ki “európai szintű” pénzt.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 77 regisztrált és 0 vendég