OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kera » 2020. szeptember 16., szerda 0:59

Budapestre kerültem kocsival 1 hétre, szabad vagyok 0-24-ben.
Mit ajánlanátok programnak egy 25 éves férfinak közép európa egyik legjobb városában? :kalapos: A budai hegyeket már bejártam, túrázásból egyelőre elég. Flippermúzeumban voltam, az király volt. Már több múzeumot is bejártam. Abból is elég :mrgreen:
A kommersz, elcsépelt turista helyeket már ismerem, nem most vagyok itt először, de most kifogytam az ötletekből. :lol:
Mit ajánlanátok? :D

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. szeptember 15., kedd 19:45

h3x0r írta:
Nika91127 írta:

Meséjetek, mi a legnagyobb baj vele. Tudományos, orvosi kutatásokkal alátámasztott érveket várok. Balesetsebészként dolgozva, sajnos én “hülye vagyok ehhez”. Nem tudni semmilyen hosszútávú szövődményről - mert még nincs vele hosszútávú tapasztalat -> félünk az ismeretlentől.
De mindegy is, itt szerencsére mindenki, mindenhez, mindenkinél jobban ért. A magyar mentalistás - focihoz és az eü-höz mindenki konyít.
Valamikor múlt héten volt egy hír, hogy a bergamoi korhaz visszahivta a már meggyógyult koronavirusos betegeket kontrollra. (Nem csak olyanokat, akik lélegeztető gépen voltak) Sokuk még mindig nem gyógyultak fel teljesen, sokkal szarabb állapotban vannak, mint egy közönséges influenza vagy tüdőgyulladás után. Nap kozben faradekonyak, egy emeletet lepcsoznek, majd percekig pihenniuk kell, stb. Belinkelnem, de nem talalom a cikket. :-(
Vélhetően a gyulladás következtében visszamaradt tüdőfibrózis miatt. De mondom, hosszú távú vizsgálatok MÉG nincsenek róla. Mert nem is lehetnek. Majd ennek is meglesz az epidemiológiai vonzata, a kettős kohorsz vizsgálatok, stb. stb.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9204
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. szeptember 15., kedd 19:39

Nika91127 írta:
DinhoL írta:

A fókuszcsoport videója a tökéletes reakció erre a témára. Nagyon kemény..

Meg az is, hogy még mindig vannak olyanok akik azt hiszik, hogy a halálozási ráta a legnagyobb baj a koronával. :kivagyhe:
Meséjetek, mi a legnagyobb baj vele. Tudományos, orvosi kutatásokkal alátámasztott érveket várok. Balesetsebészként dolgozva, sajnos én “hülye vagyok ehhez”. Nem tudni semmilyen hosszútávú szövődményről - mert még nincs vele hosszútávú tapasztalat -> félünk az ismeretlentől.
De mindegy is, itt szerencsére mindenki, mindenhez, mindenkinél jobban ért. A magyar mentalistás - focihoz és az eü-höz mindenki konyít.
Valamikor múlt héten volt egy hír, hogy a bergamoi korhaz visszahivta a már meggyógyult koronavirusos betegeket kontrollra. (Nem csak olyanokat, akik lélegeztető gépen voltak) Sokuk még mindig nem gyógyultak fel teljesen, sokkal szarabb állapotban vannak, mint egy közönséges influenza vagy tüdőgyulladás után. Nap kozben faradekonyak, egy emeletet lepcsoznek, majd percekig pihenniuk kell, stb. Belinkelnem, de nem talalom a cikket. :-(

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. szeptember 15., kedd 18:44

Nika91127 írta:
De mindegy is, itt szerencsére mindenki, mindenhez, mindenkinél jobban ért. A magyar mentalistás - focihoz és az eü-höz mindenki konyít.
Meg a politikához. :mrgreen: 10 millió szakértő országa vagyunk. Igen, a csecsemők is. :mrgreen:

Orvosként a gödény féle görényekről mi a véleményed? :mrgreen:

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. szeptember 15., kedd 18:40

DinhoL írta:
M1Ö írta: Mit szóltok az új, megfiatalodott origohoz? :) Most szaladtam bele, hogy influencerekkel hírdetik magukat, hogy a fiatal olvasókhoz is eljussanak. Hát baszki, mindig van lejjebb... :/
A fókuszcsoport videója a tökéletes reakció erre a témára. Nagyon kemény..

Meg az is, hogy még mindig vannak olyanok akik azt hiszik, hogy a halálozási ráta a legnagyobb baj a koronával. :kivagyhe:
Meséjetek, mi a legnagyobb baj vele. Tudományos, orvosi kutatásokkal alátámasztott érveket várok. Balesetsebészként dolgozva, sajnos én “hülye vagyok ehhez”. Nem tudni semmilyen hosszútávú szövődményről - mert még nincs vele hosszútávú tapasztalat -> félünk az ismeretlentől.
De mindegy is, itt szerencsére mindenki, mindenhez, mindenkinél jobban ért. A magyar mentalistás - focihoz és az eü-höz mindenki konyít.

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2020. szeptember 15., kedd 18:31

M1Ö írta: Mit szóltok az új, megfiatalodott origohoz? :) Most szaladtam bele, hogy influencerekkel hírdetik magukat, hogy a fiatal olvasókhoz is eljussanak. Hát baszki, mindig van lejjebb... :/
A fókuszcsoport videója a tökéletes reakció erre a témára. Nagyon kemény..

Meg az is, hogy még mindig vannak olyanok akik azt hiszik, hogy a halálozási ráta a legnagyobb baj a koronával. :kivagyhe:
Som i Serem!
6oat

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. szeptember 15., kedd 18:09

Marky írta:
Nika91127 írta:

... :)
Ez az egész COVID, kicsit felfújt. Nagyon kicsi az a szám, aki direktben a COVID miatt hal meg. A sok végstàdiumú beteg amúgy is meghalna, bármilyen banális infekcióban. Most épp ez van felkapva.
A hosszútávú szövődményeket meg szarjuk is le.
sámat írta: Ért valaki az Outlookhoz? Vagy esetleg milyen levelező rendszert javasoltak, ha kb 3-500 e-mail címre akarok kiküldeni nem gmailes e-mail címről üzenetet? Éjjel kiküldtem titkos másolatban 300 embernek, valaki megkapta, valaki nem, ötletem nincs, hogy mi alapján. Mert a rendszer visszadobta, de páran válaszoltak rá, tehát oda meg elment.
Csinálnék egy konkrét levelezőlistát és arra küldeném a maileket. Ha elment az üzeneted, akkor a fogadóoldalon is lehet gond, megéri először onnan vizsgálódni.
Milyen hosszútávú szövődményekre gondolsz? :)
Ez egy rohadt vírus. Mindig volt 1-1 nagyobb járvány, mindig is lesz. Lesz majd egy vakcina, és nem lesz ilyen veszélyesnek tartva.
Meg lehet nézni, hogy sok halálos betegség (Pertussis) is eltűnt... Aztán jöttek az oltásellenesek és újra felütötte itt-ott a fejét.
Mindenki fél az ismeretlentől, ez az emberi mentalitás.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. szeptember 15., kedd 17:50

M1Ö írta: Mit szóltok az új, megfiatalodott origohoz? :) Most szaladtam bele, hogy influencerekkel hírdetik magukat, hogy a fiatal olvasókhoz is eljussanak. Hát baszki, mindig van lejjebb... :/
Én ezeket az unfield féle arcokat tök megértem, a helyükben én is igent mondtam volna.

Az Origot is megértem, most hogy van egy új origo, az origonak változnia kell, mivel az új origo sokkal nagyobb, mint az origo. Az origo majd lesz más.

Más kérdés hogy igény egyikre sem lesz, mert vállalhatatlan minőségű fos mindkettő, de a piaci igények tervgazdaságban nem számítanak. :)

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. szeptember 15., kedd 16:57

Nika91127 írta:
füst írta: Nem akarok úgy tenni mintha értenék hozzá. De kötve hiszem hogy a halottak száma miatt hozták meg a döntést. Szerintem a kórházak telítettsége vagy várható telítettsége miatt döntöttek a vesztegzár miatt, hogy lassítsák a terjedést, ezáltal kevesebb fertőzöttel kelljen egyidőben megbírkóznia az eü-nek. Pláne hogy csak 3 hetes az intézkedés, tök egyértelmű hogy csak lassítani akarnak az egészen.

Annyit azonban még én is tudok hogy sehol sem az a cél az intézkedésekkel, hogy eltüntessék a vírust. Ha így lenne, tényleg teljesen hülyék lennének.
... :)
Ez az egész COVID, kicsit felfújt. Nagyon kicsi az a szám, aki direktben a COVID miatt hal meg. A sok végstàdiumú beteg amúgy is meghalna, bármilyen banális infekcióban. Most épp ez van felkapva.
A hosszútávú szövődményeket meg szarjuk is le.
sámat írta: Ért valaki az Outlookhoz? Vagy esetleg milyen levelező rendszert javasoltak, ha kb 3-500 e-mail címre akarok kiküldeni nem gmailes e-mail címről üzenetet? Éjjel kiküldtem titkos másolatban 300 embernek, valaki megkapta, valaki nem, ötletem nincs, hogy mi alapján. Mert a rendszer visszadobta, de páran válaszoltak rá, tehát oda meg elment.
Csinálnék egy konkrét levelezőlistát és arra küldeném a maileket. Ha elment az üzeneted, akkor a fogadóoldalon is lehet gond, megéri először onnan vizsgálódni.

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: flori » 2020. szeptember 15., kedd 15:07

A Trollfocisok élő műsort kaptak a Pesti TV-n. :lol:
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. szeptember 15., kedd 8:47

füst írta: Nem akarok úgy tenni mintha értenék hozzá. De kötve hiszem hogy a halottak száma miatt hozták meg a döntést. Szerintem a kórházak telítettsége vagy várható telítettsége miatt döntöttek a vesztegzár miatt, hogy lassítsák a terjedést, ezáltal kevesebb fertőzöttel kelljen egyidőben megbírkóznia az eü-nek. Pláne hogy csak 3 hetes az intézkedés, tök egyértelmű hogy csak lassítani akarnak az egészen.

Annyit azonban még én is tudok hogy sehol sem az a cél az intézkedésekkel, hogy eltüntessék a vírust. Ha így lenne, tényleg teljesen hülyék lennének.
... :)
Ez az egész COVID, kicsit felfújt. Nagyon kicsi az a szám, aki direktben a COVID miatt hal meg. A sok végstàdiumú beteg amúgy is meghalna, bármilyen banális infekcióban. Most épp ez van felkapva.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2020. szeptember 15., kedd 8:35

Mit szóltok az új, megfiatalodott origohoz? :) Most szaladtam bele, hogy influencerekkel hírdetik magukat, hogy a fiatal olvasókhoz is eljussanak. Hát baszki, mindig van lejjebb... :/
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2020. szeptember 15., kedd 8:22

Ért valaki az Outlookhoz? Vagy esetleg milyen levelező rendszert javasoltak, ha kb 3-500 e-mail címre akarok kiküldeni nem gmailes e-mail címről üzenetet? Éjjel kiküldtem titkos másolatban 300 embernek, valaki megkapta, valaki nem, ötletem nincs, hogy mi alapján. Mert a rendszer visszadobta, de páran válaszoltak rá, tehát oda meg elment.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. szeptember 14., hétfő 13:06

Nem akarok úgy tenni mintha értenék hozzá. De kötve hiszem hogy a halottak száma miatt hozták meg a döntést. Szerintem a kórházak telítettsége vagy várható telítettsége miatt döntöttek a vesztegzár miatt, hogy lassítsák a terjedést, ezáltal kevesebb fertőzöttel kelljen egyidőben megbírkóznia az eü-nek. Pláne hogy csak 3 hetes az intézkedés, tök egyértelmű hogy csak lassítani akarnak az egészen.

Annyit azonban még én is tudok hogy sehol sem az a cél az intézkedésekkel, hogy eltüntessék a vírust. Ha így lenne, tényleg teljesen hülyék lennének.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8081
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. szeptember 14., hétfő 12:22

https://index.hu/kulfold/2020/09/13/kor ... be_izrael/
Péntektől lép életbe a három hétig tartó második országos zárlat Izraelben
A háromhetes időszakban az országban mindenki csak maximum 500 méterre hagyhatja el otthonát. Zárva lesz minden oktatási és szabadidős intézmény, csak az élelmiszerboltok és a gyógyszertárak tartanak nyitva.
LOL
Ezek teljesen hűlyék...remélem nem követi senki a példájukat...
Szerintem eléggé bebizonyosodott, hogy nincs értelme a fullos vesztegzárnak..nem tudják teljesen eltűntetni a vírust úgy sem. Február óta 1100 covid halott van Izraelben, az azért nem egy katasztrofális szám..

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. szeptember 13., vasárnap 9:48

Ennyi pénzből Joma, egyértelműen.

Ha még egy tizest hozzáadobsz, adidas.
Nem illik.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. szeptember 13., vasárnap 9:17

+1 Joma. Évekig nyűttem őket, rohadt jó kis cipők voltak.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. szeptember 13., vasárnap 9:15

Victor írta: Köszi a válaszokat srácok. Megnézem a Joma cipőket is, hátha azok barátibb áron vannak :mrgreen:
Nekem jelenleg Nike van, itt nem lehet kapni Jomat.

Viszont nekem is volt korábban amíg Magyarországon laktam Joma, két különböző is és komolyan azok voltak a legjobb cipőim. Ár-érték arányban gondolkodás nélkül megéri. Mondjuk ez már jó régen volt és nem tudom azóta mennyit változott a minőség, de ha a többiek azt írják, hogy még manapság is nagyon jó akkor csak ajánlom. A nagy márkákhoz hasonlítva pedig nincs olyan hatalmas különbség minőségben.

Amúgy ha a két nagy márka között kell választani, akkor nekem a Nike jobban bejött mindig. Valahogy jobban passzol a lábamhoz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Steve 2020. szeptember 13., vasárnap 9:19-kor.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. szeptember 13., vasárnap 9:03

Köszi a válaszokat srácok. Megnézem a Joma cipőket is, hátha azok barátibb áron vannak :mrgreen:

rinaldo
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. június 26., szerda 19:09
Kedvenc játékosaid: R9, Marcelo, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rinaldo » 2020. szeptember 13., vasárnap 8:53

Sziasztok, van köztetek valaki aki Magyarorszagon használja a DIgiOnline-t és esetleg megengedi, hogy kipróbáljam Erdélybõl? Ha esetleg van valaki akkor pls pm-be írjon. Köszi :salute: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 98 regisztrált és 0 vendég