OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. szeptember 21., hétfő 23:22

Sajnos édesapám súlyosan beteg lett(rák elég súlyos és gyors lefolyással) és a segítségemre fog szorulni, ezért egy időre Magyarországra kell jönnöm a család nélkül sajnos. :|

Két kérdésem lenne:

Az egyik, hogy a korona miatti para kapcsán honnan lehet a legnormálisabban értesülni? A koronavirus.gov.hu-n? Érdekelne, hogy mennyi karantén lenne és azt hogy válthatom ki a negatív tesztjeimmel és azt, hogy lehet intézni leggyorsabban.Kettős állampolgár vagyok, szóval magyar is,az segíthet?

A másik kérdésem, hogy melyik kártyás mobilinternetet ajánlanátok Magyarországon?Főleg a stabilitás és a gyorsaság szempontjából. Mobil routerrel venném, amit a géphez kötök usb-val. Kell hozzá magyar állandó tartózkodási hely hozzá, vagy EU-s emberkeként simán vehetem?

Köszi ha valaki tud segíteni. Gondoltam a fórum értelmesebb, gyorsabb választ ad, mint a googlizásom.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. szeptember 19., szombat 9:43

Faust írta: Fovarosi Allatkert Europa szinten is kiemelkedo.
.. és még így sincs kanyarban sem a Nyíregyihez képest :kalapos:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 19., szombat 9:28

Fovarosi Allatkert Europa szinten is kiemelkedo. Tropicarium gyerekfejjel nagy elmeny (szoval neked tetszeni fog :mrgreen: ) de amugy nem egy nagy szam.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. szeptember 19., szombat 9:05

Tropicarium nagy élmény volt, gyerek fejjel kisiskolásként....azóta nem tudom hogy alakult, de ha nem voltál, biztos tetszeni fog . Nagyon érdekes és színes az egész, jól összerakták.
Üdítő dolog.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. szeptember 19., szombat 8:44

Többször is voltunk már Nyíregyházán az állatkertben, elég sok látnivaló volt és egy jó időre leköti az embert.
Kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy érdemes ellátogatni a Fővárosi Állat- és Növénykertbe is esetleg a Camponába? :hmmm:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. szeptember 18., péntek 20:59

ez rohadt érdekes, nekem volt már kb 6 macskám 20 év alatt anyáméknál meg most két évig az asszonnyal is és egyik se zabálta tele magát sose. a macska kis úri kurva többször is rájárt a tápra is amikor úgy kívánta. sajna a mostani elpusztult fipben 2 éves volt és úgy döntöttem régi kutya vágyamat most kiélem. itt van egy csomó vadmacska bolhás dögök és rájartak a miénk kajájára stb nem túl fasza. (kinti macska volt persze)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 18., péntek 20:38

Nalunk a macskanak volt egy kb masfel hetes idoszaka, amikor folyamatosan bezabalta a felnapi kajajat 5 perc alatt, aztan rosszul lett es kiokadta a belet. Aztan megtanulta, hogy nem azert van kiteve neki hogy befalja, illetve senki nem eszi meg elole, be lehet osztani. :mrgreen:

Egy kutyanal ezt nem tudod megcsinalni, evolucios keptelenseg. Annyira bennuk van a farkaslet (amikor mindent megzabaltak amit tudtak, mert lehet utana hetekig nem ettek), amit lehetetlen kinevelni. Ezert is para amikor a beteg allatok mergezett/szoggel tomott kajat dobnak be a kertekbe. Hiaba neveled arra hogy csak toled fogadjon el kajat. Talan meg a rendorkutyakkal is akadhatnak ilyen problemak, pedig azok aztan brutalmod ki vannak kepezve.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. szeptember 18., péntek 19:59

Faust írta:
Yazid írta: és az igaz hogy reggel kirakom neki a tápot fél7kor és befalja rögtön vagy ez varosi legenda vagy kutyafüggő? nekünk nem lesz arra időnk hogy naponta kapjon 4-5x kisadagot mivel nem vgyunk itthon. reggel fél hét meg hazajövünk 4-5.
Nezd, az elejen olyan, mint egy csecsemo, legalabb elso par napig legyen valaki mellette miutan elszakitjak az anyjatol. :lol: Mivel kutya, befalja amit ele raksz, de ha tuleteted, kihanyja, ha meg keveset adsz neki, nem fejlodik.
Bengálink ugyanígy nyomja, de ő mondjuk jobban hasonlít viselkedésben egy kutyára, mint macskára. :mrgreen:
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. szeptember 18., péntek 17:03

Nekem holnap kezdodik 10+ ev utan ujra egy nemetjuhasszal. Nem tetvezem kitudja milyen extra kajaval etetni. De arra figyelni kell hogy minimum napi 3x kisebb adagot kapjon.

Tervezek vele majd eljarni futni meg hasonlok szoval latni fogom ha nem jo az amit eszik, de a kutya jelzi ha nem okes

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 18., péntek 16:51

Yazid írta: és az igaz hogy reggel kirakom neki a tápot fél7kor és befalja rögtön vagy ez varosi legenda vagy kutyafüggő? nekünk nem lesz arra időnk hogy naponta kapjon 4-5x kisadagot mivel nem vgyunk itthon. reggel fél hét meg hazajövünk 4-5.
Nezd, az elejen olyan, mint egy csecsemo, legalabb elso par napig legyen valaki mellette miutan elszakitjak az anyjatol. :lol: Mivel kutya, befalja amit ele raksz, de ha tuleteted, kihanyja, ha meg keveset adsz neki, nem fejlodik.

Csabber: workin on it. :mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. szeptember 18., péntek 16:48

Kerlon írta: Ezért jó az utcaivegyes, annak aztán mehet bármi kaja. :mrgreen:
Nem csak annak, de mint írtam, olyan ez, mint az embereknél, ki miben hisz. 4 kutyám van, 1 Hannoveri véreb, 2 keverék meg 1 vegyes. Mindent is megesznek :D mindenféle tápot, csirkefarhátat nyersen (ez a kedvencük), bármilyen kaja maradékot, gyümölcsöket, zöldséget, stb, bár a vegyes annyira nem komálja a vega kaját :lol:

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10053
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. szeptember 18., péntek 16:30

Faust írta: Engem pl. tegnapelott baszott le az allatorvos, hogy ne hasznaljak sajtot jutifalatnak (a shibakat sajttal barmire ra lehet venni), max laktozmentest, mert a kutyak nem kepesek megemeszteni a laktozt.

Ehhez kepest korulneztem, az abszolut premium kategorias, hipoallergen biolofasz tapokba is raknak tejet, tejtermeket. Nagyon, nagyon meg kell nezni mit adsz neki.

Mi most a CricksyDoggal probalkozunk, a tenyeszto a realnaturet javasolta, azt is szerette (de abban is van tejpor, ez olyan mint embereknel a cukor, mindenbe bele kell baszni, hihetetlen).

Amugy vannak tiltott dolgok, olvass utana, de ha normalis a tenyeszto, elmondja (sajt, csoki, zsiros kajak, csirke, stb)

Egyebkent rendes tap, plusz heti 2-3 alkalommal hazikoszt (kulon fozni neki, nem a te kajadbol adsz neki) ez lesz a rendszer ha megno, de most meg napi 4 kajaval ez mokas lenne. :mrgreen: Sok sikert a kis kutymohoz, ket hete erkezett hozzank a kis gomboc de mar nem birom elkepzelni az eletem nelkule, hihetetlen utazas, csak esznel kell lenni, es az elso evebe rengeteg, RENGETEG idot es munkat beleolni.
fú faust. nagyon rádférne már egy gyerek. :lol: :lol: :lol:

Avatar
géza
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. szeptember 18., péntek 16:29

Sajat tapasztalat alapjan egy kutya csak akkor hagy barmilyen kajat kesobbre, ha vagy tul sokat eszik, vagy beteg, vagy nem izlik neki a kaja. Mi napi ketszer adunk enni a mienknek, mindketszer egy nagy setat/jatekot kovetoen. Arra figyelj, hogy miutan evett, soha, de soha ne jatszatok/setaljatok vele, mert belehalhat a kutya.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. szeptember 18., péntek 16:24

és az igaz hogy reggel kirakom neki a tápot fél7kor és befalja rögtön vagy ez varosi legenda vagy kutyafüggő? nekünk nem lesz arra időnk hogy naponta kapjon 4-5x kisadagot mivel nem vgyunk itthon. reggel fél hét meg hazajövünk 4-5.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 18., péntek 15:46

Egy ideig biztos.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. szeptember 18., péntek 15:37

Ezért jó az utcaivegyes, annak aztán mehet bármi kaja. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 18., péntek 15:18

Engem pl. tegnapelott baszott le az allatorvos, hogy ne hasznaljak sajtot jutifalatnak (a shibakat sajttal barmire ra lehet venni), max laktozmentest, mert a kutyak nem kepesek megemeszteni a laktozt.

Ehhez kepest korulneztem, az abszolut premium kategorias, hipoallergen biolofasz tapokba is raknak tejet, tejtermeket. Nagyon, nagyon meg kell nezni mit adsz neki.

Mi most a CricksyDoggal probalkozunk, a tenyeszto a realnaturet javasolta, azt is szerette (de abban is van tejpor, ez olyan mint embereknel a cukor, mindenbe bele kell baszni, hihetetlen).

Amugy vannak tiltott dolgok, olvass utana, de ha normalis a tenyeszto, elmondja (sajt, csoki, zsiros kajak, csirke, stb)

Egyebkent rendes tap, plusz heti 2-3 alkalommal hazikoszt (kulon fozni neki, nem a te kajadbol adsz neki) ez lesz a rendszer ha megno, de most meg napi 4 kajaval ez mokas lenne. :mrgreen: Sok sikert a kis kutymohoz, ket hete erkezett hozzank a kis gomboc de mar nem birom elkepzelni az eletem nelkule, hihetetlen utazas, csak esznel kell lenni, es az elso evebe rengeteg, RENGETEG idot es munkat beleolni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. szeptember 18., péntek 15:13

Én nem akarok beleszólni hogy mivel etesd( táp vagy BARF) , csak annyit mondanék hogy mivel ne;

A csirkés, nyulas, marhás, halas tápokat ne vegyél neki, mert szemét szinte az összes. Allergén anyagokat tartalmaz majdnem mind, és pár hónapon belül az egészséges kutyád allergiássá válik.
Ugyanez a konzervkajákra, csirkéset még véletlenül se.

Az én shibám többnyire hipoallergén bárányhúsos tápot eszik (Brit)
Ezt egészítem ki saját főztömmel, ha olyan készül, amiből ő is ehet. Nyersezni nem nagyon szoktunk, de néha kap kacsanyakat, mert azt egyszerűeen imádja.

Jutalomfalatnak a sajtok a legnépszerűbbek, fogtisztítónak meg ilyen-olyan rágócsontokat.

Sastre
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 9:36
Kedvenc játékosaid: Raúl, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sastre » 2020. szeptember 18., péntek 14:56

Nálunk pont év elején jött egy kis berni. Állatorvos azt mondta, hogy azok a kutyakaják, amiket lehet látni a reklámokban, azok általában nem jók (Pedigree pl.).

A nagy kutyáknál nagyon fontos az izület meg a csont, könnyen lesznek lábfájósak. A mienk is elkezdett szaladgálni, aztán egyből remegett az első lába. Olyan kutyakaját kell nekik venni, amiben kevés a gabona, alacsonyabb a szénhidrát tartalom. Így nem fognak túl gyorsan hízni, és a csontozatuk is tudja követni a növekedésüket.

Mi a zooplus-ról szoktunk rendelni. Szárazkaja eddig bosch volt, abból is az, amiben kevesebb a szénhidrát. De az állatorvos például a HappyDog-ot ajánlotta, az viszont már egy magasabb árkategória. Mostanában már rendelünk neki konzervet is (Lukullus, az jól fogy :D )

Egyébként látszik, hogy prémium kaját kap a dög. A szőrén megcsillan a napsugár, és iszonyatosan szép a felépítése is. Vékony, izmos, és tele van energiával :)

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. szeptember 18., péntek 14:52

Én macska téren jártam a netet hetekig ebben a témában. Ami talán hasznos lehet ettől függetlenül, hogy az elején ne rendelj be nagyobb mennyiséget, inkább több, jól kiválasztott kajából kevesebbet, mert nem biztos, hogy szeretni fogja a kaják izét. Ki kell tapasztalni, hogy mi az ami ízlik neki, és jó a tápanyagértéke.

Én zooplusról szoktam rendelni a macskának. Van néhány jó termékük, és árakban is jobbak többnyire, mint más hasonló oldalak (érdemes törzsvásárlónak lenni, mert akkor lehet még keveset spórolni).
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 31 regisztrált és 0 vendég