OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. szeptember 18., péntek 16:30

Faust írta: Engem pl. tegnapelott baszott le az allatorvos, hogy ne hasznaljak sajtot jutifalatnak (a shibakat sajttal barmire ra lehet venni), max laktozmentest, mert a kutyak nem kepesek megemeszteni a laktozt.

Ehhez kepest korulneztem, az abszolut premium kategorias, hipoallergen biolofasz tapokba is raknak tejet, tejtermeket. Nagyon, nagyon meg kell nezni mit adsz neki.

Mi most a CricksyDoggal probalkozunk, a tenyeszto a realnaturet javasolta, azt is szerette (de abban is van tejpor, ez olyan mint embereknel a cukor, mindenbe bele kell baszni, hihetetlen).

Amugy vannak tiltott dolgok, olvass utana, de ha normalis a tenyeszto, elmondja (sajt, csoki, zsiros kajak, csirke, stb)

Egyebkent rendes tap, plusz heti 2-3 alkalommal hazikoszt (kulon fozni neki, nem a te kajadbol adsz neki) ez lesz a rendszer ha megno, de most meg napi 4 kajaval ez mokas lenne. :mrgreen: Sok sikert a kis kutymohoz, ket hete erkezett hozzank a kis gomboc de mar nem birom elkepzelni az eletem nelkule, hihetetlen utazas, csak esznel kell lenni, es az elso evebe rengeteg, RENGETEG idot es munkat beleolni.
fú faust. nagyon rádférne már egy gyerek. :lol: :lol: :lol:

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. szeptember 18., péntek 16:29

Sajat tapasztalat alapjan egy kutya csak akkor hagy barmilyen kajat kesobbre, ha vagy tul sokat eszik, vagy beteg, vagy nem izlik neki a kaja. Mi napi ketszer adunk enni a mienknek, mindketszer egy nagy setat/jatekot kovetoen. Arra figyelj, hogy miutan evett, soha, de soha ne jatszatok/setaljatok vele, mert belehalhat a kutya.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3404
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. szeptember 18., péntek 16:24

és az igaz hogy reggel kirakom neki a tápot fél7kor és befalja rögtön vagy ez varosi legenda vagy kutyafüggő? nekünk nem lesz arra időnk hogy naponta kapjon 4-5x kisadagot mivel nem vgyunk itthon. reggel fél hét meg hazajövünk 4-5.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 18., péntek 15:46

Egy ideig biztos.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. szeptember 18., péntek 15:37

Ezért jó az utcaivegyes, annak aztán mehet bármi kaja. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 18., péntek 15:18

Engem pl. tegnapelott baszott le az allatorvos, hogy ne hasznaljak sajtot jutifalatnak (a shibakat sajttal barmire ra lehet venni), max laktozmentest, mert a kutyak nem kepesek megemeszteni a laktozt.

Ehhez kepest korulneztem, az abszolut premium kategorias, hipoallergen biolofasz tapokba is raknak tejet, tejtermeket. Nagyon, nagyon meg kell nezni mit adsz neki.

Mi most a CricksyDoggal probalkozunk, a tenyeszto a realnaturet javasolta, azt is szerette (de abban is van tejpor, ez olyan mint embereknel a cukor, mindenbe bele kell baszni, hihetetlen).

Amugy vannak tiltott dolgok, olvass utana, de ha normalis a tenyeszto, elmondja (sajt, csoki, zsiros kajak, csirke, stb)

Egyebkent rendes tap, plusz heti 2-3 alkalommal hazikoszt (kulon fozni neki, nem a te kajadbol adsz neki) ez lesz a rendszer ha megno, de most meg napi 4 kajaval ez mokas lenne. :mrgreen: Sok sikert a kis kutymohoz, ket hete erkezett hozzank a kis gomboc de mar nem birom elkepzelni az eletem nelkule, hihetetlen utazas, csak esznel kell lenni, es az elso evebe rengeteg, RENGETEG idot es munkat beleolni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. szeptember 18., péntek 15:13

Én nem akarok beleszólni hogy mivel etesd( táp vagy BARF) , csak annyit mondanék hogy mivel ne;

A csirkés, nyulas, marhás, halas tápokat ne vegyél neki, mert szemét szinte az összes. Allergén anyagokat tartalmaz majdnem mind, és pár hónapon belül az egészséges kutyád allergiássá válik.
Ugyanez a konzervkajákra, csirkéset még véletlenül se.

Az én shibám többnyire hipoallergén bárányhúsos tápot eszik (Brit)
Ezt egészítem ki saját főztömmel, ha olyan készül, amiből ő is ehet. Nyersezni nem nagyon szoktunk, de néha kap kacsanyakat, mert azt egyszerűeen imádja.

Jutalomfalatnak a sajtok a legnépszerűbbek, fogtisztítónak meg ilyen-olyan rágócsontokat.

Sastre
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 9:36
Kedvenc játékosaid: Raúl, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sastre » 2020. szeptember 18., péntek 14:56

Nálunk pont év elején jött egy kis berni. Állatorvos azt mondta, hogy azok a kutyakaják, amiket lehet látni a reklámokban, azok általában nem jók (Pedigree pl.).

A nagy kutyáknál nagyon fontos az izület meg a csont, könnyen lesznek lábfájósak. A mienk is elkezdett szaladgálni, aztán egyből remegett az első lába. Olyan kutyakaját kell nekik venni, amiben kevés a gabona, alacsonyabb a szénhidrát tartalom. Így nem fognak túl gyorsan hízni, és a csontozatuk is tudja követni a növekedésüket.

Mi a zooplus-ról szoktunk rendelni. Szárazkaja eddig bosch volt, abból is az, amiben kevesebb a szénhidrát. De az állatorvos például a HappyDog-ot ajánlotta, az viszont már egy magasabb árkategória. Mostanában már rendelünk neki konzervet is (Lukullus, az jól fogy :D )

Egyébként látszik, hogy prémium kaját kap a dög. A szőrén megcsillan a napsugár, és iszonyatosan szép a felépítése is. Vékony, izmos, és tele van energiával :)

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. szeptember 18., péntek 14:52

Én macska téren jártam a netet hetekig ebben a témában. Ami talán hasznos lehet ettől függetlenül, hogy az elején ne rendelj be nagyobb mennyiséget, inkább több, jól kiválasztott kajából kevesebbet, mert nem biztos, hogy szeretni fogja a kaják izét. Ki kell tapasztalni, hogy mi az ami ízlik neki, és jó a tápanyagértéke.

Én zooplusról szoktam rendelni a macskának. Van néhány jó termékük, és árakban is jobbak többnyire, mint más hasonló oldalak (érdemes törzsvásárlónak lenni, mert akkor lehet még keveset spórolni).
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. szeptember 18., péntek 14:39

Velemenyem szerint a legjobb etetesi forma a BARF, viszont erre nincs mindenkinek ideje, sajnos nekunk sem. A fressnapfos eledelek inkabb csapnivaloak, mintsem jok, igy en azt ajanlanam, hogy rendelj az internetrol. Mi Wolfsblutot adunk a kutyanknak, nemet marka, nagyon jo tapanyag, egeszseges tole a kutyank, es szereti is az izet. Arra figyelj, hogy egy berni pasztornak magasabb proteinre van szuksege, de a Wolfsblut ebben is tok jo. Olvass utana, en meg rosszat nem hallottam rola. Ha mindenkepp fressnapf kell, akkor onnan egyedul a Real Nature az, ami rendben van.

Allatorvosokat nem erdemes nagyon kerdezni eledel szempontjabol, mert a 90%-uk le van szerzodve egy ceggel, es csak azt fogjak ajanlani.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. szeptember 18., péntek 14:29

Yazid írta: úgy néz ki lesz kutyám, berni pásztor. sose volt szóval nem ismerem a minőségi kajákat, melyik a jó stb, kell-e iyen kis fog meg csonterősítő jutalomfalatok vagy h működik, hányszor kell blabla. 2hónaposan fogom elhozni, azt hogy kell etetni kesőbb hogy kell, ilyenek. van egy kutyamanias ismerosom őt is kifogom kérdezni, de érdekel ti mit mondtok. olyanok lehetőleg amit megkapok fressnapfban. ár nem izgat
Ez a kérdés, ami óriási vitákat generálhat és soha nem lesz meg az igazi megoldás. Ami alapvető szabály, hogy nem szabad túletetni a kutyát. A többi szinte hit kérdése (kb úgy, mint az embereknél). Tápot, vagy nem tápot? Ha tápot, akkor szárazat, nedveset, minőségit vagy átlagost? Ha nem tápot, akkor mit és hogyan? Nyersen vagy főzve? Csontot igen vagy nem? Csirkehús (pl farhát, nyak)? És még millió kérdés, amire minden kutyásnak megvan a válasza, de általában ezek a válaszok különböznek :D

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3404
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. szeptember 18., péntek 14:00

úgy néz ki lesz kutyám, berni pásztor. sose volt szóval nem ismerem a minőségi kajákat, melyik a jó stb, kell-e iyen kis fog meg csonterősítő jutalomfalatok vagy h működik, hányszor kell blabla. 2hónaposan fogom elhozni, azt hogy kell etetni kesőbb hogy kell, ilyenek. van egy kutyamanias ismerosom őt is kifogom kérdezni, de érdekel ti mit mondtok. olyanok lehetőleg amit megkapok fressnapfban. ár nem izgat

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. szeptember 18., péntek 3:58

Jövőre gyertek el a lajoskomáromi pincefesztiválra. 2000 forint belépő, kb 15 pincében korlátlan fogyasztási lehetőség a kb 250 pincés soron.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3160
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. szeptember 17., csütörtök 18:51

Nagyon sok jót írtatok, a leírtakra a Tokaj, Tarcal, Bodrogkeresztúr környékére +1.

Új ötlet pedig a dél-balaton, somogy megye. Buzsák, Csisztafürdő, Kéthely, Mesztegnyő, Somogyvár, Nikla stb. Komplett turisztikai útvonal van a településekre felfűzve, rengeteg jó bor és sok látnivaló. Erről van is egy videó a youtubeon Somogyi kalandozások címen.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2020. szeptember 17., csütörtök 18:39

Gödön, a Samsung gyárban valaki dolgozik esetleg az irodai részlegen?
Felvenném vele a kapcsolatot. :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2020. szeptember 17., csütörtök 16:46

KAG írta: Gondolkozunk a családdal valami belfőldi utazáson egy nyugis,eldugott helyre, jó túralehetőségekkel.
Az sem gond, ha van a közelben valami fasza pincészet. :mrgreen:


Esetleg tudtok ajánlani?
Gyertek a 17.keruletbe, van par faradt kocsma keves emberrel :kalapos:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. szeptember 17., csütörtök 15:20

KAG írta: Gondolkozunk a családdal valami belfőldi utazáson egy nyugis,eldugott helyre, jó túralehetőségekkel.
Az sem gond, ha van a közelben valami fasza pincészet. :mrgreen:


Esetleg tudtok ajánlani?
Van már pár 100/1000km-nyi tp a lábamban, így az alapján..... :)

Börzsöny....ez kellően kihalt, itt aztán igazán nyugisan tudtok lenni a vadonban.

Zemplén, itt gyönyörűszép várak vannak és borozni is van lehetőség, települések is hangulatosak.

Mátra, teljes egészében. Bár nekem Mátrakeresztes az egyik kedvencem, a fekvése miatt és onnan lehet menni Ágasvárra, ami igazán combos ( vagy a Muzslára ) ! De Galyatető környékén Mátraalmás-István-Imre is pofás, itt pedig Galyavár fogad, ami a másik "brutális" dolog hazai viszonylatban. Esetleg Parádsasvárról fel, Kékesre. Mátrafüred is gyönyörű, de nekem túl felkapott.

Bükk, és a Bükk- fennsík, sok sok kilátóval. Szarvaskő is gyönyörűséges....Szilvásvárad, detto, de ez is felkapottabb, viszont sok sok irányba el lehet indulni, nagyon ki van építve a település is, fantasztikus a Lovas Stadion. Végig a Szalajka völgyön, fel az Ősember barlang és irány a csúcs, a Bükk legmagasabb pontja. Valamint ott van a Bükkalja/lába is, Cserépfalu és környéke....kaptárkövek, nagyon egyedi látnivaló.

Mecsek is jó hely lehet, Orfű ...jó sokat szívtam itt :mrgreen:

Esetleg Pilis, rám szakadék tényleg jó, de itt is akad mozgás....

Valamin Salgótarján környéke, Karancs–Medves Tájvédelmi Körzet, Somoskőújfalu, Somoskő és Boszorkánykő Salgóvára..... :salute:

Aggtelek és a barlangrendszer, Baradla-barlang, Jósvafő és környéke.....

Buda és a Balaton környéke is szépséges, borozni is lehet....csak ez is felkapottabb. :)
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

AdamTaylor
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 10:34
Kedvenc játékosaid: Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: AdamTaylor » 2020. szeptember 17., csütörtök 14:05

KAG írta: Gondolkozunk a családdal valami belfőldi utazáson egy nyugis,eldugott helyre, jó túralehetőségekkel.
Az sem gond, ha van a közelben valami fasza pincészet. :mrgreen:


Esetleg tudtok ajánlani?
Orfű. A Mecsekben nagyon jókat lehet túrázni, kocsival Villány se komoly táv, Pécs is pofás és ha az idő engedi még csobbanni is lehet az Orfűi tóban.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. szeptember 17., csütörtök 13:51

KAG írta: Gondolkozunk a családdal valami belfőldi utazáson egy nyugis,eldugott helyre, jó túralehetőségekkel.
Az sem gond, ha van a közelben valami fasza pincészet. :mrgreen:


Esetleg tudtok ajánlani?
Mióta a 444 írt róla, azóta boldog-boldogtalan odajár, de így is érdemes megnézni a heves megyei Széleskő bányatavat Apc szélén, gyönyörű kis tavacska, fürdeni is lehet a tengerszemben, amit a Mátra lábának kinövései vesznek körbe, szóval túrázni is elég királyul lehet.

Én meg szerintem Rudabányára fogok most elnézni, régóta szemezgetek vele.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. szeptember 17., csütörtök 12:22

KAG írta: Gondolkozunk a családdal valami belfőldi utazáson egy nyugis,eldugott helyre, jó túralehetőségekkel.
Az sem gond, ha van a közelben valami fasza pincészet. :mrgreen:


Esetleg tudtok ajánlani?
Enying, nem csak a bor mediterrán arra if you know what i mean. :lol:
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 134 regisztrált és 0 vendég