OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. október 13., kedd 20:31

Tesla kicsit Apple köntösben van nem?
Mindneki utalja, akinek nem olyan van.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3932
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. október 13., kedd 20:12

a Tesla hatalmas előnyt élvez az autóiparban, de kumma gyenge minőséget adnak ki a kezük közül. nagyon sok a panasz, hogy szar a karosszéria elemek illesztése, belső alkatrészek összeszerelése vagy a fényezés stb. azért az ember, annyi pénzért prémium minőséget vár el.
legutóbb egy Model Y-nak pár km után lerepült a teteje. :lol:

attól függetlenül Musk és csapata zseni, csak egy ideig tuti nem lesznek a német prémium minőség közelében.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 13., kedd 19:52

Kerlon írta:
kiserik írta:
Az előzőt nem engedte szerkeszteni :-(

Nem olyan drága az az "érthetetlenül drága", de persze annak is van oka. Jelenleg 1 elektromos autót gyártó cég van a világon, az a Tesla. A többiek csak tanulják az egészet. A VW konszern indult be az utóbbi időben, de ők is még nagyon le vannak maradva. Egyeduralkodóként viszont te diktálod az árakat. Ha egy csomagban nézed az elektromos autózást, akkor már nem is lesz olyan drága a drága, ami mellesleg folyamatosan olcsóbbá válik, mennek le az árak (fejlődik az ágazat). Akkor működik igazán a rendszer, ha otthon töltöd az autódat és napelemed is van. Így nincs üzemanyag költséged, ami évente nem kis pénzmegtakarítás. Szinte nincs szervíze egy ilyen masinának, így szerviz költséged sincs és egyéb adókedvezményeket is kapni rájuk. Egy összegben többet kell kiadnod, mikor megveszed, de idővel szépen kiegyenlíti a különbséget a konstrukcióból eredő spórolás.
A Teslaval is van bőven probléma és látszik jelenleg, hogy mi az előnyük: hype. Míg az VW autót gyártott (ID3) és a szoftvere nem állt össze, addig a Tesal szoftvert gyártott és rengeteg hibája van magának az autónak (minőség, összeszerelés stb.) Az addig oké, hogy a fenntartás olcsó (nem a tankolás), de kinek lesz pénze ID3-ra, ha kétszer annyiba kerül, mint egy Golf?

Egy értelmesebb napelem kapacitás meg még 1-1,5 M, hogy "ingyen" töltsd otthon. Szerintem lesz még 5-10 év mire a villanyautózás itthon már átlag ember számára is konkurenciája lehet a belsőégésünek. Addig esetleg ilyen eUp-okkal lehet bohóckodni.

Amúgy érthetetlenül drága, mert az akkumulátoron kívül talán minden más olcsóbb vagy ugyanolyan áron kerülhet be, mint egy belsőégésű autóban és talán a tervezési költség olcsóbb is, mivel a helyigények miatt nem kell annyit tetrisezni.
Nem már, hogy ilyen kispolgári lózungokat kelljen olvasni Tőled. A Teslának pont 7 évnyi előnye van a többiekkel szemben, ha nem több. Ez nem hype. Ez tény. A konkurencia minden lépésére van a polcon válaszuk, elég ha megnézzük a Porsche/Lucid story-t. A VW jelenleg ott tart, hogy gyártott egy szappantartót (kicsi), ami nem megy messzire, alig tud valamit, de baromi drága. Egyszerűen le vannak maradva technikailag, viszont felfogták, hogy az autógyártásnak, mint olyannak leáldozóban van. Számítógépet kell gyártani, szoftvert írni és betenni 4 kerék közé. Nekik jelenleg ez jelenti a fő fejlődési irányt, míg a Tesla ezen már bővel túl van. A Model Y-okal már szinte alig van probléma (ugye a legtöbb probléma a Model S-sel volt, ami a kezdeti szárnypróbálgatás és a ráncfelvarrás után ezen problémák csökkentek is) és a Berlini gyár megépülése után valószínűleg ezek is el fognak tűnni. Igazi német minőséget akar Musk. A Tesla már sokkal inkább az aksikra koncentrál és a gyártási költségek csökkentésére. Míg más cégek küzdenek a 2-300 km-es hatótávig, addig ők már simán hozzák az 4-500-at, sőt.

A napelem drága, de nem is csak arra van, hogy az autódat töltsd. Ez egy rendszer eleme. Egyébként napelem nélkül is nagyon olcsó az otthoni töltés. Nagyon-nagyon olcsó, így nagyon sokat tudsz spórolni a tankoláson, főleg Magyarországon.

Az árazásnál azért ne felejtsd el, hogy egy új terméknél nem csak a terméket kell kifizetni. Kifizeted a tervezést, fejlesztést, tesztelést, gyártósorok tervezését, építését, gyárak létesítését, gyártást. Ez mindig nagyon sokba kerül, amit az első időkben kell a vásárlóknak megfizetnie. Mikor már ""bejáratódik"" egy termék, akkor ezeket a költségeket már nem számolják fel, így csökken az ár, ahogyan a Tesla is csökkenti a Model Y árát.

Abban teljesen egyetértünk, hogy idehaza 5-10 év kell legalább, míg az átlag embernek alternatíva lesz az elektromos autózás, de ez inkább a gazdasági helyzetünk miatt van. Egyébként az már beszédes, hogy az 5 milliárdos pályázatot 1 nap alatt lefoglalta a hazai autós társadalom és a +2 milliárd sem tartott tovább.

Még annyit, hogy eszméletlenül hasonlít ez a szegmens a telefonéhoz. Sokan mondtak sokfélét, sokan lemaradtak, sokan belebuktak, és a végén a kínaiak előre törtek.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. október 13., kedd 19:21

kiserik írta:
Kerlon írta:

Új generációs 1.6os benzines? Azt kb. a Toyota ad egyedül, azt is csak nagyon kevés modellbe pl új Corolla sedan.

Az átlag motorok gyakorlatilag 1.0, 1.4, 1.5 tubró benzinek, aztán erre jönnek a lágy hibrdek. Aztán néhol van még 2.0 turbós benzin, meg a kis autókban az 1.0-1.4 szívó... Egyedül a Mazda a kivétel, ahol nagyszámban mennek a 2.2, 2.5 ös skyactiveok.

Szívó benzin gyakorlatilag leáldozott, dízelt a hatótáv és a fogyasztás miatt még egy darabig nem lehet kinyírni, aztán jönnek a villamosrettenetek érthetetlenül drágán.

A Toyota féle hibrid lenne a megoldás szerintem. Városban vigyen el a villany 30-50 km-et tisztán, országúton meg gyorsításkor segítsen rá, aztán a két károsanyag kibocsájtást emelő tényező kvázi kiütve.
Az előzőt nem engedte szerkeszteni :-(

Nem olyan drága az az "érthetetlenül drága", de persze annak is van oka. Jelenleg 1 elektromos autót gyártó cég van a világon, az a Tesla. A többiek csak tanulják az egészet. A VW konszern indult be az utóbbi időben, de ők is még nagyon le vannak maradva. Egyeduralkodóként viszont te diktálod az árakat. Ha egy csomagban nézed az elektromos autózást, akkor már nem is lesz olyan drága a drága, ami mellesleg folyamatosan olcsóbbá válik, mennek le az árak (fejlődik az ágazat). Akkor működik igazán a rendszer, ha otthon töltöd az autódat és napelemed is van. Így nincs üzemanyag költséged, ami évente nem kis pénzmegtakarítás. Szinte nincs szervíze egy ilyen masinának, így szerviz költséged sincs és egyéb adókedvezményeket is kapni rájuk. Egy összegben többet kell kiadnod, mikor megveszed, de idővel szépen kiegyenlíti a különbséget a konstrukcióból eredő spórolás.
A Teslaval is van bőven probléma és látszik jelenleg, hogy mi az előnyük: hype. Míg az VW autót gyártott (ID3) és a szoftvere nem állt össze, addig a Tesal szoftvert gyártott és rengeteg hibája van magának az autónak (minőség, összeszerelés stb.) Az addig oké, hogy a fenntartás olcsó (nem a tankolás), de kinek lesz pénze ID3-ra, ha kétszer annyiba kerül, mint egy Golf?

Egy értelmesebb napelem kapacitás meg még 1-1,5 M, hogy "ingyen" töltsd otthon. Szerintem lesz még 5-10 év mire a villanyautózás itthon már átlag ember számára is konkurenciája lehet a belsőégésünek. Addig esetleg ilyen eUp-okkal lehet bohóckodni.

Amúgy érthetetlenül drága, mert az akkumulátoron kívül talán minden más olcsóbb vagy ugyanolyan áron kerülhet be, mint egy belsőégésű autóban és talán a tervezési költség olcsóbb is, mivel a helyigények miatt nem kell annyit tetrisezni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 13., kedd 18:54

Kerlon írta:
Yazid írta: a benzin/hibrid a jövő, én már dízelt biztos nem vennék, ezek az új generációs 1.6 benzinesek is mennek azért
Új generációs 1.6os benzines? Azt kb. a Toyota ad egyedül, azt is csak nagyon kevés modellbe pl új Corolla sedan.

Az átlag motorok gyakorlatilag 1.0, 1.4, 1.5 tubró benzinek, aztán erre jönnek a lágy hibrdek. Aztán néhol van még 2.0 turbós benzin, meg a kis autókban az 1.0-1.4 szívó... Egyedül a Mazda a kivétel, ahol nagyszámban mennek a 2.2, 2.5 ös skyactiveok.

Szívó benzin gyakorlatilag leáldozott, dízelt a hatótáv és a fogyasztás miatt még egy darabig nem lehet kinyírni, aztán jönnek a villamosrettenetek érthetetlenül drágán.

A Toyota féle hibrid lenne a megoldás szerintem. Városban vigyen el a villany 30-50 km-et tisztán, országúton meg gyorsításkor segítsen rá, aztán a két károsanyag kibocsájtást emelő tényező kvázi kiütve.
Az előzőt nem engedte szerkeszteni :-(

Nem olyan drága az az "érthetetlenül drága", de persze annak is van oka. Jelenleg 1 elektromos autót gyártó cég van a világon, az a Tesla. A többiek csak tanulják az egészet. A VW konszern indult be az utóbbi időben, de ők is még nagyon le vannak maradva. Egyeduralkodóként viszont te diktálod az árakat. Ha egy csomagban nézed az elektromos autózást, akkor már nem is lesz olyan drága a drága, ami mellesleg folyamatosan olcsóbbá válik, mennek le az árak (fejlődik az ágazat). Akkor működik igazán a rendszer, ha otthon töltöd az autódat és napelemed is van. Így nincs üzemanyag költséged, ami évente nem kis pénzmegtakarítás. Szinte nincs szervíze egy ilyen masinának, így szerviz költséged sincs és egyéb adókedvezményeket is kapni rájuk. Egy összegben többet kell kiadnod, mikor megveszed, de idővel szépen kiegyenlíti a különbséget a konstrukcióból eredő spórolás.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 13., kedd 18:45

Yazid írta:
kiserik írta:
Ebben én annyira nem vagyok biztos. A hibrid technológia szerintem inkább zsákutca, mint jövő.
az más kérdés mi fog belőle kisülni, de a dízel megállt évek óta, kimaxolták, dpf plusz adblue és end of story. A toyota már nem is gyárt dízelt (csak őket ismerem, lehet más se). Zsákutca vagy nem ebbe ölik a pénzt, a fejlesztést. meg az elektromos fosadékokba természetesen
Sokat nem kell/nem lehet fejleszteni a hibriden. A Toyotánál jól látták, hogy az átállás a robbanó motorokról valami másra (jelenleg az elektromos van előtérben) nem lesz egy rövid folyamat, így meglovagolták az átmenetet a hibriddel. Mindkét technológiából kiveszik ami működik és használják. Ez azért zsákutca, mert nincs benne fejlődés, fejleszthető összetevő. A múlt mindig visszahúzza a jövőt. A jövő az elektromos autózás felé halad és az utat a Tesla tapossa.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. október 13., kedd 17:19

Yazid írta: a benzin/hibrid a jövő, én már dízelt biztos nem vennék, ezek az új generációs 1.6 benzinesek is mennek azért
Új generációs 1.6os benzines? Azt kb. a Toyota ad egyedül, azt is csak nagyon kevés modellbe pl új Corolla sedan.

Az átlag motorok gyakorlatilag 1.0, 1.4, 1.5 tubró benzinek, aztán erre jönnek a lágy hibrdek. Aztán néhol van még 2.0 turbós benzin, meg a kis autókban az 1.0-1.4 szívó... Egyedül a Mazda a kivétel, ahol nagyszámban mennek a 2.2, 2.5 ös skyactiveok.

Szívó benzin gyakorlatilag leáldozott, dízelt a hatótáv és a fogyasztás miatt még egy darabig nem lehet kinyírni, aztán jönnek a villamosrettenetek érthetetlenül drágán.

A Toyota féle hibrid lenne a megoldás szerintem. Városban vigyen el a villany 30-50 km-et tisztán, országúton meg gyorsításkor segítsen rá, aztán a két károsanyag kibocsájtást emelő tényező kvázi kiütve.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3403
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. október 13., kedd 16:28

kiserik írta:
Yazid írta: a benzin/hibrid a jövő, én már dízelt biztos nem vennék, ezek az új generációs 1.6 benzinesek is mennek azért
Ebben én annyira nem vagyok biztos. A hibrid technológia szerintem inkább zsákutca, mint jövő.
az más kérdés mi fog belőle kisülni, de a dízel megállt évek óta, kimaxolták, dpf plusz adblue és end of story. A toyota már nem is gyárt dízelt (csak őket ismerem, lehet más se). Zsákutca vagy nem ebbe ölik a pénzt, a fejlesztést. meg az elektromos fosadékokba természetesen

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 13., kedd 16:13

Yazid írta: a benzin/hibrid a jövő, én már dízelt biztos nem vennék, ezek az új generációs 1.6 benzinesek is mennek azért
Ebben én annyira nem vagyok biztos. A hibrid technológia szerintem inkább zsákutca, mint jövő.

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. október 13., kedd 16:08

Yazid írta: a benzin/hibrid a jövő, én már dízelt biztos nem vennék, ezek az új generációs 1.6 benzinesek is mennek azért
Akkor egy Vignale hibrid Mondeo :) De tuti nem próbàlkoznék 1.6 ecoboosttal.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3403
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. október 13., kedd 15:40

a benzin/hibrid a jövő, én már dízelt biztos nem vennék, ezek az új generációs 1.6 benzinesek is mennek azért

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. október 13., kedd 15:29

chosenone46 írta:
Sierra írta:

Minden az előző tulajtól függ. Viszont arra számíts, hogy egy 5-6 éves autóhoz minden drága lesz. Nekem a 16 éves Mondeomhoz is vannak szép árak alkatrészekben. Érdemes kiolvastatni mindenképpen, meg átnézetni. Megér 10 ezer Forintot, hogy aztán megspórolj többszázezret. Dízelnél az a baj, ha vmi betérdel, az költséges. Porlasztók, magasnyomású szivattyú, részecskeszűrő, mind több százezres mulatság darabonként. Automata váltó felújítás szintén. És akkor még a kettőstömegű + kuplungszett meg se lett említve. Benzinesnél kb nincs hibalehetőség, max a gyújtás csere, de mindegyiknél olcsóbb.
én is már egy ideje szemezek az mk4 mondeoval, minden nap jön a hahu értesítő hátha van valami jó vétel :kalapos: elsősorban benzinest keresek, abból meg javarészt 1.6-tal van zsúfolva a kínálat. az 1.6 megéri, nem nehéz az autó ekkora motorhoz? vagy érdemes inkább várni egy 2.0-ás motorra? eléggé vegyesen használnánk, városban is mozgunk, havi 400km pálya fix, hazamenetel miatt. de sokat járunk túrázni is, így nem szeretném, hogy úgy kelljen feltolni a szerpentinen.
Csak a 2.0 tdci. Manuális váltó. Ecoboostot ne vegyél.

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2020. október 13., kedd 15:11

Sierra írta:
M1Ö írta:Főként a szervizelés miatt kérdezem, hogy mennyire költséges.
Minden az előző tulajtól függ. Viszont arra számíts, hogy egy 5-6 éves autóhoz minden drága lesz. Nekem a 16 éves Mondeomhoz is vannak szép árak alkatrészekben. Érdemes kiolvastatni mindenképpen, meg átnézetni. Megér 10 ezer Forintot, hogy aztán megspórolj többszázezret. Dízelnél az a baj, ha vmi betérdel, az költséges. Porlasztók, magasnyomású szivattyú, részecskeszűrő, mind több százezres mulatság darabonként. Automata váltó felújítás szintén. És akkor még a kettőstömegű + kuplungszett meg se lett említve. Benzinesnél kb nincs hibalehetőség, max a gyújtás csere, de mindegyiknél olcsóbb.
én is már egy ideje szemezek az mk4 mondeoval, minden nap jön a hahu értesítő hátha van valami jó vétel :kalapos: elsősorban benzinest keresek, abból meg javarészt 1.6-tal van zsúfolva a kínálat. az 1.6 megéri, nem nehéz az autó ekkora motorhoz? vagy érdemes inkább várni egy 2.0-ás motorra? eléggé vegyesen használnánk, városban is mozgunk, havi 400km pálya fix, hazamenetel miatt. de sokat járunk túrázni is, így nem szeretném, hogy úgy kelljen feltolni a szerpentinen.
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 12., hétfő 21:39

Professore írta:
kiserik írta:
Annó nézegettem ezeket, nem tudtam dönteni, hogy egy ilyen kínai csodát vegyek e, vagy egy értelmes kamera rendszert. Egyelőre nem vettem egyiket sem. Eldöntendő még az is, hogy tudsz/akarsz e a kamerákhoz áramot vinni (hiába wifis egy kamera, attól még áram kell neki). Ha nem, akkor az előbb említett Xiaomiról teszt: https://tesztarena.hu/xiaomi-xiaobai-im ... fi-kamera/ Most a banggood-on a 3 kamera + 1 gateway 80.000 Ft, ha beltérbe mást akarsz, akkor 2 kamera + 1 gateway 58.000 Ft.
Bocsi ha orbitális hülyeséget kérdezek de érdekel a dolog engem is viszont valami nagyon nem világos. Szóval a Gateway közvetlenül a routerrel kommunikál? Nem kell egy PC-is? Ha nem akkor bármilyen átlagos wifi routerrel működik a dolog vagy van valami spéckó ficsőr amit a routernek tudnia kell?
Legjobb tudomásom szerint nem kell PC. Mindent felhőbe ment vagy SD kártyát is lehet tenni bele. A routernek egy dolgot kell tudnia: internetet adni :D Van pár teszt Youtube-on, érdemes őket megnézegetni.

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. október 12., hétfő 21:29

kiserik írta:
Realista24 írta:

Hétvégi házhoz kellene, igazából semmi extrára, csak néha ránézzek, meg lássam, hogy milyen állatok mászkálnak.
Annó nézegettem ezeket, nem tudtam dönteni, hogy egy ilyen kínai csodát vegyek e, vagy egy értelmes kamera rendszert. Egyelőre nem vettem egyiket sem. Eldöntendő még az is, hogy tudsz/akarsz e a kamerákhoz áramot vinni (hiába wifis egy kamera, attól még áram kell neki). Ha nem, akkor az előbb említett Xiaomiról teszt: https://tesztarena.hu/xiaomi-xiaobai-im ... fi-kamera/ Most a banggood-on a 3 kamera + 1 gateway 80.000 Ft, ha beltérbe mást akarsz, akkor 2 kamera + 1 gateway 58.000 Ft.
Bocsi ha orbitális hülyeséget kérdezek de érdekel a dolog engem is viszont valami nagyon nem világos. Szóval a Gateway közvetlenül a routerrel kommunikál? Nem kell egy PC-is? Ha nem akkor bármilyen átlagos wifi routerrel működik a dolog vagy van valami spéckó ficsőr amit a routernek tudnia kell?

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. október 12., hétfő 21:22

Realista24 írta: Na, hogy ne csak politizáljatok.

Kül és beltéri kamera/kamerarendszert keresek.

Kültérre kettő, beltérre egyre van szükségem.
Nem tudom van-e olyan, ami folyamat néz, de csak mozgásnál rögzít? Ilyen lenne a cél.
Wifi-s.

Valakinek tapasztalat, ötlet, tanács? Köszi.

Xiaomit nézegetek amúgy, csak ott nem találtam kültérit.
Ha a kínai dolog is szóba jöhet, akkor alin a Besder cuccait tudom ajánlani. Nekem 7 van itthon felrakva (720p, vezetékes) már vagy 2-3 éve, meg vagyok velük elégedve. Approl bárhonnan tudom nézni, 0-24-ben rögzít.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3085
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2020. október 12., hétfő 21:02

kiserik írta:
Marci77 írta: Van itt olyan aki használja az online e-számla rendszert? Érvénytelenítéssel/módosítással kapcsolatban lenne kérdésem. Én szoktam leadni édesapám számláit, de elnéztem az egyiket,és hibásan adtam le. Próbáltam érvényteleníteni,és újra felvenni a rendszerben,de annál már azt írja,hogy hiba,mert ilyen számlaszámmal már adtam le online számlát.(Sejtettem,hogy ez se lesz jó ötlet,de semmi mást nem tudtam csinálni) És senki nincs akit meg tudnék kérdezni,neten meg semmi egyszerűbben leírt dolgot nem találok. Semmi ilyen végzettségem nincs,senki se mutatta meg különösebben,hogy hogyan kéne,és ezt nem tudom. A cég könyvelője meg nem tudja egyáltalán.......

Ha valaki tudna segíteni,kérem írjon,bár holnap megpróbálom az ügyfélszolgálatot.
Ügyfélszolgálat. Tavaly csináltam ilyet, de sajna már nem emlékszem, hogy hogyan. Érdemes átállni számlázó programra és összekötni a NAV rendszerével. Azokkal sokkal könnyebb ezeket a problémákat orvosolni.
Sajnos papír alapú számla van,és azt rögzítem,nem online számlázó. Könnyebb lenne ott,de ez van,én nem tudok mit kezdeni vele (ő döntése),csak oda szokta adni a számlákat,hogy rögzítsem,de most kihagytam valamit véletlenül. Néztem a Felhasználói kézikönyvet,de így full laikusként nem értettem meg annyira,amennyire kéne. Holnap felhívom az ügyfélszolgálatot,de gondoltam addig is hátha valaki tudna segíteni :)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. október 12., hétfő 20:59

Realista24 írta: Na, hogy ne csak politizáljatok.

Kül és beltéri kamera/kamerarendszert keresek.

Kültérre kettő, beltérre egyre van szükségem.
Nem tudom van-e olyan, ami folyamat néz, de csak mozgásnál rögzít? Ilyen lenne a cél.
Wifi-s.

Valakinek tapasztalat, ötlet, tanács? Köszi.

Xiaomit nézegetek amúgy, csak ott nem találtam kültérit.
Nézd meg ha gondolod a Ring-nek a kamera rendszerét is. Én csak ajánlani tudom.

Mozgásnál rögzít, vagy amikor te akarod megnézed, hogy mi történik. Jól működik éjszaka is. Az app az nagyon egyszerű és jól működik. Wifi kell hozzá természetesen.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 12., hétfő 20:51

Marci77 írta: Van itt olyan aki használja az online e-számla rendszert? Érvénytelenítéssel/módosítással kapcsolatban lenne kérdésem. Én szoktam leadni édesapám számláit, de elnéztem az egyiket,és hibásan adtam le. Próbáltam érvényteleníteni,és újra felvenni a rendszerben,de annál már azt írja,hogy hiba,mert ilyen számlaszámmal már adtam le online számlát.(Sejtettem,hogy ez se lesz jó ötlet,de semmi mást nem tudtam csinálni) És senki nincs akit meg tudnék kérdezni,neten meg semmi egyszerűbben leírt dolgot nem találok. Semmi ilyen végzettségem nincs,senki se mutatta meg különösebben,hogy hogyan kéne,és ezt nem tudom. A cég könyvelője meg nem tudja egyáltalán.......

Ha valaki tudna segíteni,kérem írjon,bár holnap megpróbálom az ügyfélszolgálatot.
Ügyfélszolgálat. Tavaly csináltam ilyet, de sajna már nem emlékszem, hogy hogyan. Érdemes átállni számlázó programra és összekötni a NAV rendszerével. Azokkal sokkal könnyebb ezeket a problémákat orvosolni.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3085
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2020. október 12., hétfő 20:34

Van itt olyan aki használja az online e-számla rendszert? Érvénytelenítéssel/módosítással kapcsolatban lenne kérdésem. Én szoktam leadni édesapám számláit, de elnéztem az egyiket,és hibásan adtam le. Próbáltam érvényteleníteni,és újra felvenni a rendszerben,de annál már azt írja,hogy hiba,mert ilyen számlaszámmal már adtam le online számlát.(Sejtettem,hogy ez se lesz jó ötlet,de semmi mást nem tudtam csinálni) És senki nincs akit meg tudnék kérdezni,neten meg semmi egyszerűbben leírt dolgot nem találok. Semmi ilyen végzettségem nincs,senki se mutatta meg különösebben,hogy hogyan kéne,és ezt nem tudom. A cég könyvelője meg nem tudja egyáltalán.......

Ha valaki tudna segíteni,kérem írjon,bár holnap megpróbálom az ügyfélszolgálatot.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 96 regisztrált és 0 vendég