OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. október 19., hétfő 13:35

kierkegaard írta: ha standard hdmi-ről van szó akkor megeshet. Ha 2.0 a kábel akkor jónak kellene lennie.
A kabelnek es a portnak is 2.0-nak kell lennie. Sok TV gyartonal csak 1-2 port 2.0-s, ezzel trukkoznek.

Miutan csatlakoztattad a TV-t, az NVIDIA config appban allitsd 60hz-re a kijelzot, lehet csak 24hz-en ketyeg alapbol.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. október 19., hétfő 12:57

KAG írta: Millió dolláros kérdés.
HMDI-n keresztül, laptopról játszanék át 4k-s videót a TV-re, de valamiért "szaggat".

Igazából szaggatásnak nem is nevezném, de láthatóan fura a kép.
Sajna elég nehéz leírni.

Laptop áramforrásról megy I7 proci 1050ti vga.
TV egy 65"-es LG 4k smart.

Mi lehet a para, gyenge lenne a laptop hozzá? :ike:
ha standard hdmi-ről van szó akkor megeshet. Ha 2.0 a kábel akkor jónak kellene lennie.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9608
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2020. október 19., hétfő 10:07

Millió dolláros kérdés.
HMDI-n keresztül, laptopról játszanék át 4k-s videót a TV-re, de valamiért "szaggat".

Igazából szaggatásnak nem is nevezném, de láthatóan fura a kép.
Sajna elég nehéz leírni.

Laptop áramforrásról megy I7 proci 1050ti vga.
TV egy 65"-es LG 4k smart.

Mi lehet a para, gyenge lenne a laptop hozzá? :ike:
ZIDANE

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. október 19., hétfő 7:27

davi10 írta:
Realista24 írta: Az hogy ki miért halt bele a covidba, sosem tudjuk meg.

Maga a vírus halálos? Vagy csak más együttes szövődményekkel/betegsegekkel együtt? Fassetudja.
Nagyon random ez az egész, nekünk most megy végig a családon (abból se mindenkin), ahányan vagyunk kb. annyi féle tünet, talán a köhögés a közös.
Édesanyámon jött ki a legdurvábban, neki valahogy a gyomrára is ráment, napokig nem tudott se enni, se inni, ki is száradt, erre rájött a tüdőgyulladás. Őt kórhazba kellett vinni, mi többiek "megúsztuk" enyhébb tünetekkel.

Mindkét szülőnél sima lázzal indult, nem köhögtek, íz-szagérzékelés megvolt, csak a biztonság kedvéért mentek el tesztre, egyik se gondolta volna, hogy korona.
Durva. Kitartás! Remélem a végén mindenki szerencsésen átesik rajta. Az én ismerősi körömben is egyre gyakoribb és tenyleg nagyon változatos a lefolyása.
Áh..szar ügy ez nagyon és csak cifrább lesz sajnos.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. október 18., vasárnap 22:33

Realista24 írta: Az hogy ki miért halt bele a covidba, sosem tudjuk meg.

Maga a vírus halálos? Vagy csak más együttes szövődményekkel/betegsegekkel együtt? Fassetudja.
Nagyon random ez az egész, nekünk most megy végig a családon (abból se mindenkin), ahányan vagyunk kb. annyi féle tünet, talán a köhögés a közös.
Édesanyámon jött ki a legdurvábban, neki valahogy a gyomrára is ráment, napokig nem tudott se enni, se inni, ki is száradt, erre rájött a tüdőgyulladás. Őt kórhazba kellett vinni, mi többiek "megúsztuk" enyhébb tünetekkel.

Mindkét szülőnél sima lázzal indult, nem köhögtek, íz-szagérzékelés megvolt, csak a biztonság kedvéért mentek el tesztre, egyik se gondolta volna, hogy korona.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62839
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. október 18., vasárnap 21:30

Ah baszki. :(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. október 18., vasárnap 21:11

Realista24 írta:
Nika91127 írta:

Szerintem a trombembóliás szövődmény az immbolitással függhet össze. Egyik kollégám elkapta, alig tud felkelni/mozogni, profilaktikusan ad magának LMWH-t. Egy másik ismerősöm idén ebbe halt bele, igaz ő nem volt COVIDos, csak masszív tüdőgyuszija volt. Nem kelt 2 hétig szinte, végig ágyban volt... Aztán megindult, és összecsúszott. A mentősök már későn értek oda. Isten nyugosztalja szegényt.
Tavasszal racsusztam a tüdőgyuszira, tököm se gondolta hogy ez ilyen komoly.
Doki rám is hozta a szart. Majd két hétig mocskos szarul voltam, azt hittem covid.

Mit jelent hogy osszecsuszottt?
Felkelt és összecsuklott. Szó szerint.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62839
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. október 18., vasárnap 20:36

Nika91127 írta:
kierkegaard írta:

Én is úgy álltam hozzá, hogy ugyan.... Viszont ncbi-n és egyéb orvosi publikációt megjelenítő oldalakon elég sok összefüggést találtam. Aztán további szkeptikus hozzáállás miatt az influenzára is rákerestem ugyan ezen okokból de nincs összefüggés.
Persze a covid esetében se biztos azért...Egy tekintélyes meta analizist várnék a témában majd a jövőben.

Szerintem a covid a szövődményektől tud veszélyes lenni. Én mindenesetre nem tartok tőle, sőt..Viszont ha már globálisan korlátozások vannak akkor ki vagyok én, hogy a szabadságomért kiáltozzak?

Én inkább arra vagyok kiváncsi, hogy mi a valós összefüggés azzal kapcsolatban, hogy melyik országban mennyire súlyos a járvány? Bcg? a d vitamin? bármi is legyen..érdekes jelenség lehet.
Szerintem a trombembóliás szövődmény az immbolitással függhet össze. Egyik kollégám elkapta, alig tud felkelni/mozogni, profilaktikusan ad magának LMWH-t. Egy másik ismerősöm idén ebbe halt bele, igaz ő nem volt COVIDos, csak masszív tüdőgyuszija volt. Nem kelt 2 hétig szinte, végig ágyban volt... Aztán megindult, és összecsúszott. A mentősök már későn értek oda. Isten nyugosztalja szegényt.
Tavasszal racsusztam a tüdőgyuszira, tököm se gondolta hogy ez ilyen komoly.
Doki rám is hozta a szart. Majd két hétig mocskos szarul voltam, azt hittem covid.

Mit jelent hogy osszecsuszottt?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. október 18., vasárnap 20:33

kierkegaard írta:
revolver írta:
mondjuk ez elég érdekes, hogy abban az egyesületben két trombózisos vizilabdás lett (az egyik haverom munkátársának barátja, de ő nem jelent meg a médiában). lehet volt valamilyen teljesitménynövelőszer a háttérben
Én is úgy álltam hozzá, hogy ugyan.... Viszont ncbi-n és egyéb orvosi publikációt megjelenítő oldalakon elég sok összefüggést találtam. Aztán további szkeptikus hozzáállás miatt az influenzára is rákerestem ugyan ezen okokból de nincs összefüggés.
Persze a covid esetében se biztos azért...Egy tekintélyes meta analizist várnék a témában majd a jövőben.

Szerintem a covid a szövődményektől tud veszélyes lenni. Én mindenesetre nem tartok tőle, sőt..Viszont ha már globálisan korlátozások vannak akkor ki vagyok én, hogy a szabadságomért kiáltozzak?

Én inkább arra vagyok kiváncsi, hogy mi a valós összefüggés azzal kapcsolatban, hogy melyik országban mennyire súlyos a járvány? Bcg? a d vitamin? bármi is legyen..érdekes jelenség lehet.
Szerintem a trombembóliás szövődmény az immbolitással függhet össze. Egyik kollégám elkapta, alig tud felkelni/mozogni, profilaktikusan ad magának LMWH-t. Egy másik ismerősöm idén ebbe halt bele, igaz ő nem volt COVIDos, csak masszív tüdőgyuszija volt. Nem kelt 2 hétig szinte, végig ágyban volt... Aztán megindult, és összecsúszott. A mentősök már későn értek oda. Isten nyugosztalja szegényt.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. október 18., vasárnap 19:56

revolver írta:
mondjuk ez elég érdekes, hogy abban az egyesületben két trombózisos vizilabdás lett (az egyik haverom munkátársának barátja, de ő nem jelent meg a médiában). lehet volt valamilyen teljesitménynövelőszer a háttérben
Én is úgy álltam hozzá, hogy ugyan.... Viszont ncbi-n és egyéb orvosi publikációt megjelenítő oldalakon elég sok összefüggést találtam. Aztán további szkeptikus hozzáállás miatt az influenzára is rákerestem ugyan ezen okokból de nincs összefüggés.
Persze a covid esetében se biztos azért...Egy tekintélyes meta analizist várnék a témában majd a jövőben.

Szerintem a covid a szövődményektől tud veszélyes lenni. Én mindenesetre nem tartok tőle, sőt..Viszont ha már globálisan korlátozások vannak akkor ki vagyok én, hogy a szabadságomért kiáltozzak?

Én inkább arra vagyok kiváncsi, hogy mi a valós összefüggés azzal kapcsolatban, hogy melyik országban mennyire súlyos a járvány? Bcg? a d vitamin? bármi is legyen..érdekes jelenség lehet.

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. október 18., vasárnap 19:00

Nem egy publikáció van arról, hogy a covid szövődménye lehet a trombózis, míg pl influenzáról ilyet nem találsz.
mondjuk ez elég érdekes, hogy abban az egyesületben két trombózisos vizilabdás lett (az egyik haverom munkátársának barátja, de ő nem jelent meg a médiában). lehet volt valamilyen teljesitménynövelőszer a háttérben

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62839
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. október 18., vasárnap 18:59

Az hogy ki miért halt bele a covidba, sosem tudjuk meg.

Maga a vírus halálos? Vagy csak más együttes szövődményekkel/betegsegekkel együtt? Fassetudja.

Én ezért próbálok korultekinto lenni, meg ha közvetlen környezetemben is többen atestek rajta, elvileg nagyobb gond nélkül.

Korlatozasok. Engem egy dologban korlátoz ez a helyzet, az utazás szabadsagaban. Nem mintha ettől megállna az életem. Pusztán hiányzik.

Buli, étterem, kocsma, mozi, stb. Pfff, hidegen hagy. Szerencsére a munkámat nem érintette, legalábbis eddig, értem ez alatt hogy nem turizmus vagy szolgáltato iparban dolgozom.

Gondolom utobbiakban sokan, így megértem a másik álláspontot is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. október 18., vasárnap 18:52

pitkon írta:

Csak az eredmeny reszehez: azzal ugye tisztaban vagy hogy rajta kivul (es tudom, hogy nem az egyeduli akit fiatalon elvitt a korona) vannak tobb ezren/szazezren akiket pedig nem vitt el az O korcsoportjaban. Kiragadott egyenek nem hiszem, hogy alatamasztanak barmit. Nem allitottam, hogy nem halhat bele valaki fiatalon de azert az O korcsoportjaban inkabb kirivonak szamit az elhalalozas mintsem atlagnak, ahogy Te szeretned beallitani ezzel a cikkel.
Te azt javaslod, hogy mindenki tegye azt amit szeretne: Ez fegyelmezetlenséghez vezetne ami pedig ahhoz vezetne, hogy egyre több egyént lehetne kiemelni. De kiragadhatnánk a szintén fiatal vízilabdázó/úszót akinek trombózisa lett. Nem egy publikáció van arról, hogy a covid szövődménye lehet a trombózis, míg pl influenzáról ilyet nem találsz. Ha mindenki óvatosságra ínt, akkor lehet óvatosnak kellene lenni.
Ha elfogadod ha nem. Én pl továbbra is túlfújtnak tartom de tévedhetek, így betartok minden utasítást.

pitkon
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 14:11
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pitkon » 2020. október 18., vasárnap 18:29

kierkegaard írta: Szerintem így is túl sokat engedett már meg magának az a híres emberi szabadakarat. A jövőben igazán lehetne kuss a neve.

"Masfelol ha valaki irodaban akar dolgozni barmilyen okbol kifolyolag vagy epp nyaralni szeretne vagy moziba menni maszk nelkul akkor nekik is hagyni kellene, hogy eljek az eletuket ugy ahogy nekik kenyelmes."

Eredmény: https://444.hu/2020/10/18/33-evesen-vit ... fluenszert

-----------------------------------

A pandémiák megjelenése a 20. század második felétől indult be igazán.
A vadon és az erdőségek kiirtásával, megbontásával (utak, lakóövezetek) számos új ágens kiszabadult és emberre veszélyessé vált (Ebola, Lyme kór, stb.)
További probléma az ember és az állatok közelsége, különösen a Távol-Keleten, állatpiacok, fertőzött ételek, rossz higiénia. A legtöbb új vírus Kína felől érkezik minden évben (influenza, stb.). Nehéz megmondani, melyik állatban tenyésznek ki az első virulens fajok, legtöbbször sertések (vaddisznó), lovak, költözőmadarak, denevérek, macskák, dromedár, rágcsálók, rovarok a vektorok, országtól függően. Sok átalakulás után jelenik meg az emberről emberre fertőző kórokozó. A nap 24 órájában zajlik a horizontális génátvitel a mikrobák között, valamint a mutáció az élő állatokban.
Aztán ott vannak a agyüzemi állattartó telepek. Elképzelhetetlenül nagy kárt okoztak a takarmánylisztek, hús- és vérlisztek, hullalisztek, hallisztek világszerte (ezekkel pl állati takarmányoknál is találkozhatunk...pl kutyatáp) , mivel a korábbi technológiák nem voltak fejlettek, így hazánkban is megjelentek merőben új baktérium- és vírusfajok. Az emberre veszélyes Salmonella egy új törzse, a S. enteritidis is takarmánylisztek révén terjedt el meg a 80-as években. A tenyészállatok betegesek, az emberre veszélyes kórokozókat gyakran tünetmentesen hordozzák. Az elhullott, beteg állatok, dögkutak problémája sokáig jelen volt globálisan és a hús- és takarmányipar hatalmas üzleteket bonyolított. Sokáig erről nem szabadott beszélni, ma már igen, kérdés, ki foglalkozik vele, hiszen letűnt korról van szó. Nagy biznisz volt az elhullott teljes állati hullák megszárítása (minden részével, béltartalmával együtt) és értékesítése takarmányként, itthon is. Az új szigorítások a visszadolgozást már nem engedik. Mai napig érezzük ezek hatásait és érezni is fogjuk, de felelősök "természetesen" nincsenek, nemzetgazdasági érdekről volt szó. Globális közlekedés, repülőterek, hajók, gépjárművek, amelyek révén egy régió mikroflórája eljut egy számára idegen környezetbe és ott új tulajdonságokat vesz át ("megvadulhat", lásd utashasmenést okozó E. Coli a repülőtereken).

Lehetne említeni pl braziliát, ahol a lepra jellemző mert eszik a leprát hordozó tatu húsát. A fentebb emlitett lyme kór legyözésére nagyon érdekes és iszonyatosan veszélyes jelenség a biohacking. Azaz módositják a lyme kort hordozó egerek génállományát, hogy ha a kullancs szórakoztatja magát az egér testén akkor meghalljon. Malária ellen már használják is a génmódosítást.

Aztán lehetne még emliteni ezt is: https://qubit.hu/2018/08/21/lepfene-him ... kunk-annyi
Metán felszabadulást stb.
mindmeghalunk.
Csak az eredmeny reszehez: azzal ugye tisztaban vagy hogy rajta kivul (es tudom, hogy nem az egyeduli akit fiatalon elvitt a korona) vannak tobb ezren/szazezren akiket pedig nem vitt el az O korcsoportjaban. Kiragadott egyenek nem hiszem, hogy alatamasztanak barmit. Nem allitottam, hogy nem halhat bele valaki fiatalon de azert az O korcsoportjaban inkabb kirivonak szamit az elhalalozas mintsem atlagnak, ahogy Te szeretned beallitani ezzel a cikkel.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. október 18., vasárnap 17:06

Szerintem így is túl sokat engedett már meg magának az a híres emberi szabadakarat. A jövőben igazán lehetne kuss a neve.

"Masfelol ha valaki irodaban akar dolgozni barmilyen okbol kifolyolag vagy epp nyaralni szeretne vagy moziba menni maszk nelkul akkor nekik is hagyni kellene, hogy eljek az eletuket ugy ahogy nekik kenyelmes."

Eredmény: https://444.hu/2020/10/18/33-evesen-vit ... fluenszert

-----------------------------------

A pandémiák megjelenése a 20. század második felétől indult be igazán.
A vadon és az erdőségek kiirtásával, megbontásával (utak, lakóövezetek) számos új ágens kiszabadult és emberre veszélyessé vált (Ebola, Lyme kór, stb.)
További probléma az ember és az állatok közelsége, különösen a Távol-Keleten, állatpiacok, fertőzött ételek, rossz higiénia. A legtöbb új vírus Kína felől érkezik minden évben (influenza, stb.). Nehéz megmondani, melyik állatban tenyésznek ki az első virulens fajok, legtöbbször sertések (vaddisznó), lovak, költözőmadarak, denevérek, macskák, dromedár, rágcsálók, rovarok a vektorok, országtól függően. Sok átalakulás után jelenik meg az emberről emberre fertőző kórokozó. A nap 24 órájában zajlik a horizontális génátvitel a mikrobák között, valamint a mutáció az élő állatokban.
Aztán ott vannak a agyüzemi állattartó telepek. Elképzelhetetlenül nagy kárt okoztak a takarmánylisztek, hús- és vérlisztek, hullalisztek, hallisztek világszerte (ezekkel pl állati takarmányoknál is találkozhatunk...pl kutyatáp) , mivel a korábbi technológiák nem voltak fejlettek, így hazánkban is megjelentek merőben új baktérium- és vírusfajok. Az emberre veszélyes Salmonella egy új törzse, a S. enteritidis is takarmánylisztek révén terjedt el meg a 80-as években. A tenyészállatok betegesek, az emberre veszélyes kórokozókat gyakran tünetmentesen hordozzák. Az elhullott, beteg állatok, dögkutak problémája sokáig jelen volt globálisan és a hús- és takarmányipar hatalmas üzleteket bonyolított. Sokáig erről nem szabadott beszélni, ma már igen, kérdés, ki foglalkozik vele, hiszen letűnt korról van szó. Nagy biznisz volt az elhullott teljes állati hullák megszárítása (minden részével, béltartalmával együtt) és értékesítése takarmányként, itthon is. Az új szigorítások a visszadolgozást már nem engedik. Mai napig érezzük ezek hatásait és érezni is fogjuk, de felelősök "természetesen" nincsenek, nemzetgazdasági érdekről volt szó. Globális közlekedés, repülőterek, hajók, gépjárművek, amelyek révén egy régió mikroflórája eljut egy számára idegen környezetbe és ott új tulajdonságokat vesz át ("megvadulhat", lásd utashasmenést okozó E. Coli a repülőtereken).

Lehetne említeni pl braziliát, ahol a lepra jellemző mert eszik a leprát hordozó tatu húsát. A fentebb emlitett lyme kór legyözésére nagyon érdekes és iszonyatosan veszélyes jelenség a biohacking. Azaz módositják a lyme kort hordozó egerek génállományát, hogy ha a kullancs szórakoztatja magát az egér testén akkor meghalljon. Malária ellen már használják is a génmódosítást.

Aztán lehetne még emliteni ezt is: https://qubit.hu/2018/08/21/lepfene-him ... kunk-annyi
Metán felszabadulást stb.
mindmeghalunk.

pitkon
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 14:11
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pitkon » 2020. október 18., vasárnap 12:45

Marky írta:
'shutterisland írta: kerdes, hogy a gazdasagi pusztitasara lesz e "vakcina". :sly:
A gazdasag tulfutott volt mar tavaly is. Evek ota a recessziora figyelmeztetnek a kozgazdaszok, mert veget ert a “nyar” es abbol kellene elni, amit addig “osszezeneltunk”. Szerintem nem realis, amit sok politikus allit, nem lesz itt V alaku felpattanas.
pitkon írta:En azt mondanam a 0-50-es korosztaly.
En nagyon nem orulnek, ha holnaptol ujra a villamoson kellene allnom, a napot pedig egy open officeban toltenem. Szamomra az lenne az abnormalis, mert nem mernek nyugodtan talalkozni egy ismerosommel sem.

Szerintem nem a vakcinara kell varni, hanem arra, hogy az emberek megszokjak a kotelezo tavolsagtartast. Ne alljanak be egymas aurajaba, ne kohogjon arcba egy masikat es ne kopkodjon es ha nathas, maradjon otthon. Ennyi kene es nem lenne ilyen nagy baj most sem.
De miert kellene villamoson allnod? Pont ez az amit nem ertek a kormanyok intezkedeseiben. En arra probaltam utalni azzal amit irtam, hogy hagyhatnanak tobb mozgasteret a szabad akaratnak/dontesnek. Amennyiben az egyen nem akar villamoson kozlekedni vagy visszaterni az irodaba akkor hagyni kell, hogy O otthon maradjon, onnan dolgozzon(ugye ez is csak a fehergalleros munkak kivaltsaga amugy mert masok ezt most sem tehetik meg). Masfelol ha valaki irodaban akar dolgozni barmilyen okbol kifolyolag vagy epp nyaralni szeretne vagy moziba menni maszk nelkul akkor nekik is hagyni kellene, hogy eljek az eletuket ugy ahogy nekik kenyelmes. Ez egyaltalan nem jelenti, hogy egymas nyakaban kellene lihegnunk. Ez utobbi amugy is tipus fuggo, eddig sem allt bele minden ember a masik aurajaba.

Ami engem zavar, hogy most mindenki a masik eleterol/eletmodjarol akar dontest hozni. Ne utazz, ne talalkozz senkivel, ekkor viselj maszkot es ugy viselj maszkot stb stb.

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. október 18., vasárnap 12:26

'shutterisland írta: kerdes, hogy a gazdasagi pusztitasara lesz e "vakcina". :sly:
A gazdasag tulfutott volt mar tavaly is. Evek ota a recessziora figyelmeztetnek a kozgazdaszok, mert veget ert a “nyar” es abbol kellene elni, amit addig “osszezeneltunk”. Szerintem nem realis, amit sok politikus allit, nem lesz itt V alaku felpattanas.
pitkon írta:En azt mondanam a 0-50-es korosztaly.
En nagyon nem orulnek, ha holnaptol ujra a villamoson kellene allnom, a napot pedig egy open officeban toltenem. Szamomra az lenne az abnormalis, mert nem mernek nyugodtan talalkozni egy ismerosommel sem.

Szerintem nem a vakcinara kell varni, hanem arra, hogy az emberek megszokjak a kotelezo tavolsagtartast. Ne alljanak be egymas aurajaba, ne kohogjon arcba egy masikat es ne kopkodjon es ha nathas, maradjon otthon. Ennyi kene es nem lenne ilyen nagy baj most sem.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2020. október 18., vasárnap 12:20

Ha még ki is jön jövőre a vakcina, belegondolni is rossz, hogy milyen lassú lesz az egésznek a logisztikája, főleg a kelet európai egészségügyben. :|
Ha tippelnem kéne, valamikor 2023 végére mondanám reálisan.
Love football, hate antifa.

pitkon
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 14:11
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pitkon » 2020. október 18., vasárnap 12:16

Nika91127 írta:
pitkon írta:

En arra vagyok kivancsi, hogy meddig lesz meg ez a mar mindjart itt a vakcina dolog, csak varjuk ki. Volt mar itt sok datum igerve, a nyar vegetol a szeptember vegen at, a legujabb talan 2021 elso negyedev. Miert vagyunk abban biztosak, hogy lesz erre vakcina rovid tavon? Illetve ha nem lesz csak majd kesobb akkor miert nem lehet, hogy a kevesbe veszelyeztetett korosztalyok eljek az eletuket?
Ki számít kevésbé veszélyeztetett korosztálynak?
A gyógyszeripar eléggé bonyolult, egy rakat vizsgálaton, próbán, engedélyeztetésen kell átmenni egy generikus készítménynek a papírról boltokba kerülésig. Ezt meggyorsítva csak a mellékhatások kockázata fokozódik.
En azt mondanam a 0-50-es korosztaly.

Ertem, amit irsz es pont ezert nem ertem miert varjuk, hogy a vakcina itt lesz "pillanatok" alatt.

Nika91127
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. október 18., vasárnap 12:07

pitkon írta:
Nika91127 írta:

Vakcina. Aztán velünk marad, mint egy n+1edik felsőlégúti infekció. Aztán ha szerencsének van, kigyomlálódik, mint a Diphteria(torokgyík - l.d. Kincskereső kisködmön) és Pertussis (szamárköhögés) :)
En arra vagyok kivancsi, hogy meddig lesz meg ez a mar mindjart itt a vakcina dolog, csak varjuk ki. Volt mar itt sok datum igerve, a nyar vegetol a szeptember vegen at, a legujabb talan 2021 elso negyedev. Miert vagyunk abban biztosak, hogy lesz erre vakcina rovid tavon? Illetve ha nem lesz csak majd kesobb akkor miert nem lehet, hogy a kevesbe veszelyeztetett korosztalyok eljek az eletuket?
Ki számít kevésbé veszélyeztetett korosztálynak?
A gyógyszeripar eléggé bonyolult, egy rakat vizsgálaton, próbán, engedélyeztetésen kell átmenni egy generikus készítménynek a papírról boltokba kerülésig. Ezt meggyorsítva csak a mellékhatások kockázata fokozódik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 1 regisztrált és 0 vendég