OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 20., kedd 20:49

kiserik írta:
Victor írta: már háromszor levertük tégláig azt a rohadt sarkot, és mindig ugyanaz a végeredmény. injektáltak is bele belülről is, volt már szárítóvakolat+mészfesték is, de semmi.

szerintem kívülről, alul nincsen leszigetelve :hmmm:
Az a gáz, hogy még mindig nincs meg a víz forrása. Mert egyértelműen vizesedik a ház. Lerosszabb esetben az alapi vízzáró réteg lett elrontva és alulról szívja fel a vizet. A szárítóvakolat milyen volt? Zsákos készre kevert, vagy adalékos? A párátlanító jó dolog, hasonlóan párátlanít a klíma is, illetve a gyakori szellőztetés elengedhetetlen, persze csak ha kint nincs nagy pára. A modern agyon szigetelt házak rákfenéje, hogy nem tud távozni a pára. Ha más nincs akkor csak az aquapol lesz a megoldás.
De akkor miért csak az az egyetlen sarok nedvesedik, és miért nem érezni egy picit sem vizesnek?
Szárítóvakolat adalékos volt.

A konyhában amúgy, ahol ez a nagy párásodás van, elég régi ablakok vannak, egy régi bontott műanyag, meg egy fa. A háló ablaka is nedvesedik, de csak kicsit. Ott is egy régi fa van bent. 2016-ban épült a ház, de beraktak 8-10 éves ablakokat.
Amin folyamatosan gondolkozom, hogy beköltözéskor nem volt ez a párásodás jelen. Azóta lettek kívül-belül párkányok, és valamilyen gumiszigetelést (tömítést) is beraktak. Ezek közül az ablakok párásodását nem okozhatja valamelyik?

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 20., kedd 20:41

Victor írta: már háromszor levertük tégláig azt a rohadt sarkot, és mindig ugyanaz a végeredmény. injektáltak is bele belülről is, volt már szárítóvakolat+mészfesték is, de semmi.

szerintem kívülről, alul nincsen leszigetelve :hmmm:
Az a gáz, hogy még mindig nincs meg a víz forrása. Mert egyértelműen vizesedik a ház. Lerosszabb esetben az alapi vízzáró réteg lett elrontva és alulról szívja fel a vizet. A szárítóvakolat milyen volt? Zsákos készre kevert, vagy adalékos? A párátlanító jó dolog, hasonlóan párátlanít a klíma is, illetve a gyakori szellőztetés elengedhetetlen, persze csak ha kint nincs nagy pára. A modern agyon szigetelt házak rákfenéje, hogy nem tud távozni a pára. Ha más nincs akkor csak az aquapol lesz a megoldás.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 20., kedd 20:23

már háromszor levertük tégláig azt a rohadt sarkot, és mindig ugyanaz a végeredmény. injektáltak is bele belülről is, volt már szárítóvakolat+mészfesték is, de semmi.

szerintem kívülről, alul nincsen leszigetelve :hmmm:

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3396
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. október 20., kedd 20:18

a ház kívűlről le van szigetelve? ablakok műanyag nyílászárók? olyat nem lehetne ahol penészedik stb h leveritek? újra levakolni és festeni?

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 20., kedd 20:11

Én is maradnék az épület témánál, de megint sajnos elkeseredettségemben írok ide.

Tavaly már beírtam emlékezhettek, hogy említettem egyszer, hogy télen (kb októbertől, mikor éjszaka már hidegebb van) extrém módon párásodik a lakás, kiváltképp a konyha; konkrétan az ablakok alatt tócsa lesz reggelre, és még a bejárati ajtó kulcsáról is csöpög a víz. Tüneti kezelésként azóta kb október-március között éjszakára beállítom a párátlanítót 60%-ra, ha felé megy a páratartalom, bekapcsol, így 90%-ban megfogom a párát, és megúszom a felesleges nedvességet. A gond az, hogy ez hosszútávon nem megoldás, és már rohadtul idegesít.
A másik (talán ehhez kapcsolódó), hogy van egyetlen egy falam (konkrétan egy sarok), ami állandóan ledobja magáról a festéket, és állandóan bebarnul a felülete, és penészesnek is néz ki, de ennek ellenére érintésre csontszáraz. Felvertük emiatt az egész zuhanytálcában a csempét (ugyanis a túloldalt a zuhany van, kézenfekvőnek tűnt), leszigetelték olyan anyaggal (folyékony fólia), amit medencék alá szoktak tenni, és most megint itt-ott puklisodik, barnás folt van rajta, és már legalább hárman látták, és senki sem tud segíteni :-(

Már azon gondolkozom, megválok az egész háztól, mert tényleg folyamatosan csak szívok vele, de nem tudom, hogy így hogyan adhatnám el, mennyivel csökkenne az értéke. 2016-ban épült házról van szó egyébként :'(

Van valakinek bármi ötlete? Tényleg bármi, ami segíthet?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. október 20., kedd 19:37

MVPP írta: Ha társasjáték, akkor csak a römi :kalapos:
Az melyik, a Dwayne Johnson fogadott fia? :D

MVPP
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2015. augusztus 23., vasárnap 14:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MVPP » 2020. október 20., kedd 19:35

Ha társasjáték, akkor csak a römi :kalapos:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. október 20., kedd 19:15

Úgy néz ki találtunk értelmes telket, normális áron, közmű viszont az utcán van, be kell kötni a telekre.
Ennek kb (víz, csatorna, áram, gáz) milyen költségei vannak?
Gondolom település függő, de mondjuk tól-ig viszonylatban?
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. október 20., kedd 12:08

ikelemen5 írta: Ti szoktatok társasjátékozni? Ha igen, van kedvencetek?
Ha csap paran vagyunk, akkor Catan, Century: Fűszerút vagy Ticket to ride Europe
Ha tobben, akkor 7 Wonders (7 Csoda), Vigyázz 6!, Tick tack Bumm
Karacsony es szilveszter kozott a Pandemic-et jatszottuk, tarsasjatekkent jobb volt. :x

Regebben a Munchkin is nagy kedvenc volt.
Caraway írta:Amugy mostansag online toljuk neha az Among us-t, de regebben mi ezt jatszottuk eloben is, “Alszik a varos” cimen.
Hogy en azt mennyire utaltam :lol:
géza írta: Uh a jo bang, egyetem alatt folyamatosan jatszottuk haverokkal, osszes kiegeszito megvolt, volt amit olaszul vettunk meg, csak hogy meglegyen. :mrgreen: Baromi jo kis jatek, barmennyit tudnek vele jatszani.
Volt egy ev, amikor heti 3x tuti jatszottuk. Mindig kozben ment a zene, (a kill bill zeneje alap volt) söröztünk, te jo eg, hanyszor raborult :'(

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. október 20., kedd 11:52

ikelemen5 írta: Ti szoktatok társasjátékozni? Ha igen, van kedvencetek?
Bang, fedőnevek, jungle speed, dixit. Ezekkel játszunk általában, mindet tudom ajánlani barátokkal, családdal.
Uh a jo bang, egyetem alatt folyamatosan jatszottuk haverokkal, osszes kiegeszito megvolt, volt amit olaszul vettunk meg, csak hogy meglegyen. :mrgreen: Baromi jo kis jatek, barmennyit tudnek vele jatszani.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. október 20., kedd 10:58

ikelemen5 írta: Ti szoktatok társasjátékozni? Ha igen, van kedvencetek?
Bang, fedőnevek, jungle speed, dixit. Ezekkel játszunk általában, mindet tudom ajánlani barátokkal, családdal.
Neha-neha mi is ossze szoktunk ulni, a fedonevekkel es a dixittel mi is szoktunk jatszani. Emellett ami meg szokott lenni az a sequence, es a szemelyes kedvencem a love letters.

Amugy mostansag online toljuk neha az Among us-t, de regebben mi ezt jatszottuk eloben is, “Alszik a varos” cimen.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. október 20., kedd 10:13

ikelemen5 írta: Ti szoktatok társasjátékozni? Ha igen, van kedvencetek?
Bang, fedőnevek, jungle speed, dixit. Ezekkel játszunk általában, mindet tudom ajánlani barátokkal, családdal.
Igen, mi összeszoktunk ülni a barcraftban és van mikor mi hozzuk a társast, van amikor pedig onnan választunk valamit.

A dixit számomra személyes kedvencem mert ha jó a társaság akkor nagyon érdekes tud lenni. Egy adott kártyalapról nagyon jó gondolatok szoktak születni.

Ami elég népszerű még nálunk az a secret hitler, robbanó cicák és az unikornisok - a rémes ménes.

Az unkornisosnál a kiegészítők is jók: https://www.unicornsdatabase.com/images ... ttplug.jpg :D

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. október 20., kedd 10:01

Ti szoktatok társasjátékozni? Ha igen, van kedvencetek?
Bang, fedőnevek, jungle speed, dixit. Ezekkel játszunk általában, mindet tudom ajánlani barátokkal, családdal.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. október 19., hétfő 21:14

chosenone46 írta: a pizzához még ajánlom a Manu+ és a Moto Pizza nevű helyeket, egy kaptafa a két hely, de ha tradicionális nápolyi pizzára vágysz akkor nem szabad őket kihagyni.

En eddig barmikor rendeltunk a Manutol vagy akar Igentol, mindig megszivtuk. Kivetel nelkul kihult a pizza, mire kiert, ami napolyi reven nagyon nem kellemes. Egyebkent sem, de igy plane.

Viszont teny, ha kozelebb laksz hozzajuk, meg idoben kiernek. A Catch Burgert sajnalom, ezzel ki is huzom a kepzeletbeli listamrol.

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2020. október 19., hétfő 21:12

Petr írta:
Steve írta: Hello, Budapestre honnan érdemes jó kaját házhoz rendelni? Bármi tipp jól jönne!

Milyen kajara gondolsz? Wolton es a Netpinceren sok mindent lehet rendelni.

Ha pizza, akkor a Donna Mamma eleg jo, de a La Cipolla sem okozott meg csalodast. A Ponte is eleg jo.

Hamburgerbol bar folyamatosan romlik a minosege, de a Zing jo valasztas, ahogy a Bamba Marha is hasonlo kategoriabol. Mar a Black Cab is szallit hazhoz es en az Attaboyt is szeretem. Az Epic is tok kiraly, nalunk most eppen a Catch burger megy nagyon.

Olaszos felhozatalbol szerintem a Vapiano nem rossz dontes, de az Okay Italiarol is jokat hallok. A La Cipolla itt is szoba johet.

Vietnami konyharol a Dang Muoi Pho Bistro tok jo valasztas, de mi mostanaban a Hanoi Xua etteremre eskuszunk.

Mexikoi frontron en egyertelmuen a Gringos Amigost preferalom, de sokan szeretik az Arriba Taquería ettermet is.

Kebabhoz, gyroshoz a Hari Kebab es a Blue Agori jo valasztasok.

Nem tudom mikre gondoltal meg, most hirtelen ennyi ugrott be. Basszus, tul sok helyet ismerek. :lol:
a catchtől mi is rendeltünk nemrég, kb másnap jött ez a hír. annyira nem voltunk boldogok a hír hallatán, mert viszonylag jó volt a hambi. szerintem a bambának romlott picit a minősége, vagyis a bazilikánál lévő biztos, de lehet csak túltoltuk mostanában. :mrgreen: az új kedvenc a Vaslap, igaz ők egész szűk kört fednek csak le a szállítással, de egy próbát megér mindenképpen.

a pizzához még ajánlom a Manu+ és a Moto Pizza nevű helyeket, egy kaptafa a két hely, de ha tradicionális nápolyi pizzára vágysz akkor nem szabad őket kihagyni.
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. október 19., hétfő 20:53

Petr írta:
Steve írta: Hello, Budapestre honnan érdemes jó kaját házhoz rendelni? Bármi tipp jól jönne!

Milyen kajara gondolsz? Wolton es a Netpinceren sok mindent lehet rendelni.

Ha pizza, akkor a Donna Mamma eleg jo, de a La Cipolla sem okozott meg csalodast. A Ponte is eleg jo.

Hamburgerbol bar folyamatosan romlik a minosege, de a Zing jo valasztas, ahogy a Bamba Marha is hasonlo kategoriabol. Mar a Black Cab is szallit hazhoz es en az Attaboyt is szeretem. Az Epic is tok kiraly, nalunk most eppen a Catch burger megy nagyon.

Olaszos felhozatalbol szerintem a Vapiano nem rossz dontes, de az Okay Italiarol is jokat hallok. A La Cipolla itt is szoba johet.

Vietnami konyharol a Dang Muoi Pho Bistro tok jo valasztas, de mi mostanaban a Hanoi Xua etteremre eskuszunk.

Mexikoi frontron en egyertelmuen a Gringos Amigost preferalom, de sokan szeretik az Arriba Taquería ettermet is.

Kebabhoz, gyroshoz a Hari Kebab es a Blue Agori jo valasztasok.

Nem tudom mikre gondoltal meg, most hirtelen ennyi ugrott be. Basszus, tul sok helyet ismerek. :lol:
Haha zseniális vagy köszi!

Nagyjából le is fedted az egész kívánságlistámat.

Én korábban a TheoPapa-ról rendeltem pizzát is és tésztát is, imádtam a spagettijüket. Viszont most hívtam, bepötyögtem a kerületet, de csak kicsöng, semmi válasz. Úgy nehéz. :D

Nagyon köszi a tippeket,mentem is a hozzászólásodat. :agree:

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. október 19., hétfő 20:12

Steve írta: Hello, Budapestre honnan érdemes jó kaját házhoz rendelni? Bármi tipp jól jönne!

Milyen kajara gondolsz? Wolton es a Netpinceren sok mindent lehet rendelni.

Ha pizza, akkor a Donna Mamma eleg jo, de a La Cipolla sem okozott meg csalodast. A Ponte is eleg jo.

Hamburgerbol bar folyamatosan romlik a minosege, de a Zing jo valasztas, ahogy a Bamba Marha is hasonlo kategoriabol. Mar a Black Cab is szallit hazhoz es en az Attaboyt is szeretem. Az Epic is tok kiraly, nalunk most eppen a Catch burger megy nagyon.

Olaszos felhozatalbol szerintem a Vapiano nem rossz dontes, de az Okay Italiarol is jokat hallok. A La Cipolla itt is szoba johet.

Vietnami konyharol a Dang Muoi Pho Bistro tok jo valasztas, de mi mostanaban a Hanoi Xua etteremre eskuszunk.

Mexikoi frontron en egyertelmuen a Gringos Amigost preferalom, de sokan szeretik az Arriba Taquería ettermet is.

Kebabhoz, gyroshoz a Hari Kebab es a Blue Agori jo valasztasok.

Nem tudom mikre gondoltal meg, most hirtelen ennyi ugrott be. Basszus, tul sok helyet ismerek. :lol:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. október 19., hétfő 20:03

Hello, Budapestre honnan érdemes jó kaját házhoz rendelni? Bármi tipp jól jönne!

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. október 19., hétfő 18:03

sopron - kligenbachnal ha azt mondod kismartonrol jottel, akkor a kutyat nem erdekli valojaban hol jartal (tapasztalat). egyebkent a munka miatti hataratlepest nem szankcionaltak.

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pátkán » 2020. október 19., hétfő 17:41

Sziasztok!

Ha valaki egy napos melora menne ki Ausztriaba, van barmi fele tesztkotelezettsege akar kifele vagy akar befele ha jon vissza?
joabulicsak


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 91 regisztrált és 0 vendég