OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. október 27., kedd 17:10

Szögezzük le hogy nem szeretnék erőszakos bűnözőket védeni, vagy a bűneiket relativizálni.

De ha a templom nevében csinálsz faszságokat, ne csodálkozz, hogyha a templomaid fogják bánni. Van erre egy hasonló szólás is amúgy a gyönyörű magyar nyelvben.

Egyébként meg remélem ha felvétel van, akkor büntetés is lesz, nem csak fizetett kereszténdemokrata facebook hirdetés.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. október 27., kedd 16:41

Más is látta a fotókat meg felvételeket amiken sorra rongálják a templomokat a lengyeleknél az antifák? Megáll az ész. :-(

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. október 27., kedd 16:33

Isten ments hogy belekeveredjek, de nyilván nem a 2 nap alatt ellophatóság miatt tesztelik többezer km-t a legapróbb új futóműalkatrészt is még a nagy európai mamutok.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: OFF

HozzászólásSzerző: major » 2020. október 27., kedd 15:44

Kerlon írta:
major írta:

Elég sok nagy német céggel dolgozom, a németek meg a felhasználóbarát szoftver elég messze állnak egymástól :D
Tesla szoftverben jócskán ráver az európai gyártókra, Kína meg akku terén, elég nehéz helyzet lesz ez nekik (nekünk), egy jó villanymotor összerakásához már nem kell a német precizitás, az elektromos autóban mindent a szoftver fog meghatározni - szerintem.
Egy auto nem hajtasbol es szoftverbol all. Ezert van millio nyugje a Teslanak, mint legutobb a leszakado hatso lokharito.
dehogynem, a többi "két" nap alatt ellopható / lemásolható. Ezak a "nyűgök" ugyan úgy jelen vannak a 100+ éves mamutoknál... a bmw csak kigyulladt, az opelt csak a rozsda ette szét...

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. október 27., kedd 15:37

major írta:
Kerlon írta: Én nem értem, hogy miért kell ennyire védeni valamit, ami prémium szegmensbe van belőve. És a tömeggyártott autóik milyenek lesznek? Mire a Tesla felépíti a minőséget is a "hardverre", addigra szerintem a VW konszern megtanul bőven szoftvert írni.
Elég sok nagy német céggel dolgozom, a németek meg a felhasználóbarát szoftver elég messze állnak egymástól :D
Tesla szoftverben jócskán ráver az európai gyártókra, Kína meg akku terén, elég nehéz helyzet lesz ez nekik (nekünk), egy jó villanymotor összerakásához már nem kell a német precizitás, az elektromos autóban mindent a szoftver fog meghatározni - szerintem.
Egy auto nem hajtasbol es szoftverbol all. Ezert van millio nyugje a Teslanak, mint legutobb a leszakado hatso lokharito.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: OFF

HozzászólásSzerző: major » 2020. október 27., kedd 15:30

Kerlon írta: Én nem értem, hogy miért kell ennyire védeni valamit, ami prémium szegmensbe van belőve. És a tömeggyártott autóik milyenek lesznek? Mire a Tesla felépíti a minőséget is a "hardverre", addigra szerintem a VW konszern megtanul bőven szoftvert írni.
Elég sok nagy német céggel dolgozom, a németek meg a felhasználóbarát szoftver elég messze állnak egymástól :D
Tesla szoftverben jócskán ráver az európai gyártókra, Kína meg akku terén, elég nehéz helyzet lesz ez nekik (nekünk), egy jó villanymotor összerakásához már nem kell a német precizitás, az elektromos autóban mindent a szoftver fog meghatározni - szerintem.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 27., kedd 12:00

Kerlon írta: Én nem értem, hogy miért kell ennyire védeni valamit, ami prémium szegmensbe van belőve. És a tömeggyártott autóik milyenek lesznek? Mire a Tesla felépíti a minőséget is a "hardverre", addigra szerintem a VW konszern megtanul bőven szoftvert írni.
Itt egy kicsit meg vagy csúszva. Sajnos a Tesla amerikai. A Model S ott sem olcsó, de nem is a prémiumok prémiuma. 70k USA dollár. A Model 3 30k. Egy benzines Golf 25k. Ugye a fenntartási költségek még össze sem hasonlíthatóak. Egy átlagfizetés az USA-ban 40-50k évente (nálunk 10k). Sajnos mire ideér lesz belőle ""prémium"". Például a fegyvereknél ugyan ez van. Egy Remington puska az USA-ban egy olcsó tömegtermék, mire ideér, a szállításnak és az adóknak hála, meg egy túlárazott fos lesz, mert a minősége nem olyan jó, mint az európai gyártóké. Így van ez sajnos mindennel.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. október 27., kedd 8:16

Kerlon írta:
kiserik írta:
Persze, de a tervezés, a teszt és a tapasztalat, azért nem ugyan az.
A lényeg az, hogy ha a Tesla visszahív autókat valami miatt, az szalagcím, közben meg nincs olyan gyártó, aki ne hívott volna vissza már autókat. Ugyan úgy a Kerlon által nagyra tartott Porsche is hívott már vissza autókat mégse röhögi senki fennhangon.
Ez szerintem azert van, amiert az apple is kapja az ivet. Kepmutatoak, hypeolva vannak, kozben a termekeikkel boven vannak gondok. Es garantalom, hogy mindketto azert van ennyire kiemelve, mert Amerikanak is az erdeke es tolni kell oket.

Amugy meg nem kell martirnak tolni oket, a VW kapta az ivet a Golf csuszasa miatt, kapta az ivrt az ID3 csuszasa miatt es most is kapja, mert szoftveresen meg mindig nem teljeskoru a rendszer. Holott tudjuk, hogy szoftveresen a Tesla is rendre javitgat.

Ez az apple tolto adapter meg mindig a legpofatlanabb huzas volt a reszukrol es ravertek a kornyezetvedelemre. :lol: szarra kene birsagolni oket, mert megtevesztes az egesz.
Azt mai napig nem értem, hogy hogyan tehették meg :lol: Baszod, hát nem kompatibilis :lol: :lol: A korrektség úgy diktálná, hogy bírság + free of charge adaptert mindenkinek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. október 27., kedd 8:12

kiserik írta:
Kercsó írta:


azért ott se 0 kilométeres mérnökök dolgoznak.
Persze, de a tervezés, a teszt és a tapasztalat, azért nem ugyan az.
A lényeg az, hogy ha a Tesla visszahív autókat valami miatt, az szalagcím, közben meg nincs olyan gyártó, aki ne hívott volna vissza már autókat. Ugyan úgy a Kerlon által nagyra tartott Porsche is hívott már vissza autókat mégse röhögi senki fennhangon.
Ez szerintem azert van, amiert az apple is kapja az ivet. Kepmutatoak, hypeolva vannak, kozben a termekeikkel boven vannak gondok. Es garantalom, hogy mindketto azert van ennyire kiemelve, mert Amerikanak is az erdeke es tolni kell oket.

Amugy meg nem kell martirnak tolni oket, a VW kapta az ivet a Golf csuszasa miatt, kapta az ivrt az ID3 csuszasa miatt es most is kapja, mert szoftveresen meg mindig nem teljeskoru a rendszer. Holott tudjuk, hogy szoftveresen a Tesla is rendre javitgat.

Ez az apple tolto adapter meg mindig a legpofatlanabb huzas volt a reszukrol es ravertek a kornyezetvedelemre. :lol: szarra kene birsagolni oket, mert megtevesztes az egesz.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. október 27., kedd 7:42

Kérdés, hogy egyik a másiktól mikor tud lenyúlni húzó embereket. Az nagyban befolyásolhatja a versenyt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. október 27., kedd 7:24

Én nem értem, hogy miért kell ennyire védeni valamit, ami prémium szegmensbe van belőve. És a tömeggyártott autóik milyenek lesznek? Mire a Tesla felépíti a minőséget is a "hardverre", addigra szerintem a VW konszern megtanul bőven szoftvert írni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. október 26., hétfő 22:53

Mondjuk több szalagcímet olvastam a vw konszern, vagy mercedesek kapcsán mint a Tesláról, nem kell média áldozatoknak beállítani őket.

Figyelemmel kísérem itt a diskurzust, mert érdekel a téma, de mindenre azért nem biztos hogy jó válasz az hogy fiatal cég, meg javítják, ügyesek aranyosak fejlődnek.
Konkrét balfaszkodásokat csinálnak, mint egy normál gyártó, semmivel sem különbek ilyen értelemben.
Ha baj van javítják, visszahîvnak, ez nem erény/pozitívum, hanem kötelesség.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 26., hétfő 22:46

Kercsó írta:
kiserik írta: Én ezeknek nem nyilvánítok sokmindent, mert mégiscsak egy nagyon fiatal cégről beszélünk, nem volt tapasztalatuk ezekkel a dolgokkal, de folyamatosan fejlődnek és javítják a hibákat.

azért ott se 0 kilométeres mérnökök dolgoznak.
Persze, de a tervezés, a teszt és a tapasztalat, azért nem ugyan az.
A lényeg az, hogy ha a Tesla visszahív autókat valami miatt, az szalagcím, közben meg nincs olyan gyártó, aki ne hívott volna vissza már autókat. Ugyan úgy a Kerlon által nagyra tartott Porsche is hívott már vissza autókat mégse röhögi senki fennhangon.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. október 26., hétfő 22:20

kiserik írta: Én ezeknek nem nyilvánítok sokmindent, mert mégiscsak egy nagyon fiatal cégről beszélünk, nem volt tapasztalatuk ezekkel a dolgokkal, de folyamatosan fejlődnek és javítják a hibákat.

azért ott se 0 kilométeres mérnökök dolgoznak.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 26., hétfő 21:56

Realista24 írta:
kiserik írta:
Milyen teszt?
Gondolom valamivel alatamasztjak a kínaiak az igényüket, nem?
Jaaa. Alapvetően ismertek a futómű problémái, ezért is változtatták meg őket. Innen kezdve bármi lehet. Az egész fel van fújva, mert Tesla. A Totalcaros videóban benne van, hogy mely alkatrészek mennyire megbízhatóak. A 2018 utáni modellekben meg javították is őket. Én ezeknek nem nyilvánítok sokmindent, mert mégiscsak egy nagyon fiatal cégről beszélünk, nem volt tapasztalatuk ezekkel a dolgokkal, de folyamatosan fejlődnek és javítják a hibákat.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. október 26., hétfő 21:36

kiserik írta:
Realista24 írta: A gondolatiam.

A Tesla Olyan na mint a kilenc éves gyerkőcöm. Mindenre van csípőből válasza, szóval okos és fix kamuzik. :lol:

Masodreszt. Ez a teszt komoly? Nyilván ha padkazol 80al vagy megfogsz egy negyven centis katyut, baja lehet a kocsidnak. Tesla vagy nem tesla.

Nyilván ennél összetettebb a teszt amiről szó van, de így elsőre nem értem.
Milyen teszt?
Gondolom valamivel alatamasztjak a kínaiak az igényüket, nem?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 26., hétfő 21:33

Realista24 írta: A gondolatiam.

A Tesla Olyan na mint a kilenc éves gyerkőcöm. Mindenre van csípőből válasza, szóval okos és fix kamuzik. :lol:

Masodreszt. Ez a teszt komoly? Nyilván ha padkazol 80al vagy megfogsz egy negyven centis katyut, baja lehet a kocsidnak. Tesla vagy nem tesla.

Nyilván ennél összetettebb a teszt amiről szó van, de így elsőre nem értem.
Milyen teszt?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. október 26., hétfő 21:08

A gondolatiam.

A Tesla Olyan na mint a kilenc éves gyerkőcöm. Mindenre van csípőből válasza, szóval okos és fix kamuzik. :lol:

Masodreszt. Ez a teszt komoly? Nyilván ha padkazol 80al vagy megfogsz egy negyven centis katyut, baja lehet a kocsidnak. Tesla vagy nem tesla.

Nyilván ennél összetettebb a teszt amiről szó van, de így elsőre nem értem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 26., hétfő 21:02

Kerlon írta:
kiserik írta:

Előbb azt írod, hogy nem a gyorsulás, most meg azt, hogy az. :hmmm: Max 1-2 tized addig, amíg a Plaid ki nem jön :D Hatótávban meg gyakorlatilag fele annyit tud. A Porschéban meg örülsz, ha elindul a szoftver. Nem bántom a Taycan-t, de dupla annyiért nem ad dupla annyit.
Autopilot: az önvezetésnek 5 szintje van. Az 5. szint a teljes önvezetés. Ha minden igaz ezt tesztelik most. Ami mindenkinek elérhető, az még nem ez. ""Csak"" vezetést segítő rendszerek, és erre fel is hívja a figyelmet az autó. Ha jól rémlik a német bíróság ki is mondta, hogy nem lehet autopilotnak nevezni, mert nem az. De az lesz. Legalább is azt ígérik. Majd meglátjuk.
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2020/ ... F3eemyFBp0
:x :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=mcJHJhf ... e=emb_logo
19:30 és 25:30 környékén beszél róla a hazai guru. Semmi extra és már javítva van. Ha barom módjára belemész valamibe/neki mész valaminek, akkor képes eltörni. Ahogy írják a cikkben, valószínűleg a kínai bürokrácia miatt jobban jár a gyár, ha a régebbi autókban kicseréli ingyen a lengőkart mindenkinek, már amelyikben ez még nem történt meg. Valószínűleg már nagyon sokban rég kicserélték, így csak egy felülvizsgálat lesz a visszahíváson.

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2020. október 26., hétfő 21:02

Eközben Winkler felmondott a totalcarnál.. :ozil:
Som i Serem!
6oat


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 68 regisztrált és 0 vendég