OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9208
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 4., vasárnap 22:12

babaking írta:
Marky írta:
Azt latom, hogy megint azok szivjak meg, akik felelosen gondolkoznak, a csurhe pedig mindig jol jár.
Én is hasonlóan érzek, rossz látni, hogy mennyire nem izgatja a népet. Viszont a múltkor egy ismerősöm aki "csürhe" majdnem ott hagyta a fogát - úgyhogy ott sem mindenki jár jól, és ez azért enyhíti valamelyest.
Tesom home office-ba tolja, heti egyszer szokott bemenni 1-2 orara, ha valami olyan dolga van, amit otthonrol nem lehet megoldani. Normalisan 20-an lennenek abban az irodaban, de mar egy eve csak az emberek fele jar be. Nagyjabol mindenki figyel, hogy azert legyen meg a tavolsag is, kiveve 3-an, akik egy napot se voltak otthon, maszk az allukon, a 3 asztalt osszetoltak, plexi lapokat leszereltek, de meg pizzabol is csak azert rendeltek masfel kilosat, hogy egymas mellett ulve kelljen megenniuk :mrgreen: A ceg nyitott egy olto kozpontot, amelyik ott dolgozo jelentkezik, azt fel oran belul programaljak is az oltasra, persze ok mindenkinek beszologattak aki regisztralt. Kozben az egyik elment szabadsagra, elkapta a virust, mar jo par napja otthon fekszik lazasan. A masik ketto meg azota meg csak vasarolni se ment el otthonrol, amig nem kapjak meg a masodik oltast is, addig ki se akarnak mozdulni a lakasbol. A mellettuk levo 2-3 csoport is oket rohogi, hogy eddig mekkora volt az arcuk.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8477
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. április 4., vasárnap 22:03

Vicc, én megértettem, hogy az elején még volt az a retard réteg, aki konkrétan tagadta a vírus létezését is és kamu az egész, de hogy ennyi idő elteltével is még ez megy bakker... Félelmetesen buták baszki.
Sokkal nagyobb gáz van mindenhol mint ami elő van adva sajna és nem látják az emberek, hát nem egy ember úgy hal bele ebbe a szarba, hogy darabokban köhögik fel a tüdőjüket baszki, anélkül meg azt mondják szar élni.

Rajtam átment ez a szar, kb semmi tünetem nem volt, de édesanyám, aki 50 sincs hát had ne mondjam mennyire szenvedett ezzel a szarral, mennyit köhögött, láz, fájt mindene... A 12 éves húgom is kb tünet nélkül átvészelte, azt pár hétre rá egyszer csak lázas lett jó pár napig, felment neki akár 39.5re is, kb 2 hetet fent volt BPn gyermekklinikán, egy cuki kis sokszervi gyulladással.... Nem részletezném inkább. Elég szar dolog és az ég világon minden szar ment bele infúzión fene tudja mennyi időn keresztül.

Az a baj, hogy hiába megy át az emberek nagy részén simán ez a valami, de olyan mellék vagy utótünetei vannak ennek a szarnak, hogy arra szavak nincsenek, vigyázni kell vele sajna.
Mert sajna bárkinek a szervezetében bekattanthat ez a szar valamit.

Lehet jobb lett volna elejétől fogva a normális kommunikáció és nem eltitkolni ami valójában megy, mert ez ide vezet, hogy le se szarják az emberek a dolgokat.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. április 4., vasárnap 22:01

Marky írta:
Azt latom, hogy megint azok szivjak meg, akik felelosen gondolkoznak, a csurhe pedig mindig jol jár.
Én is hasonlóan érzek, rossz látni, hogy mennyire nem izgatja a népet. Viszont a múltkor egy ismerősöm aki "csürhe" majdnem ott hagyta a fogát - úgyhogy ott sem mindenki jár jól, és ez azért enyhíti valamelyest.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 4., vasárnap 21:44

En mostanaban kezdem azt erezni, hogy mar elegem van. A barataimmal nem talalkoztam augusztus ota, szeptember ota nem voltam szorakozni es ekozben minden agyalagyult toltogeti fel a hazibulis kepeket, mar a 8 oras kijarasi korlatozast is leszarjak es ezek mellett sirnak a korlatozasok ellen....
Turelmes embernek tartom magamat, de ha en kepes vagyok betartani a szabalyokat, akkor mas miert nem? Meszarosek mi jogon repkednek hetente nyaralni? Viktor mi jogon repked “uzleti” utakra keletre?
Azt latom, hogy megint azok szivjak meg, akik felelosen gondolkoznak, a csurhe pedig mindig jol jar. Szomoru dolog, hogy mar lassan percenkent meghal valaki, de kozben milliok kerulnek teljes depresszioba, csaladok es parkapcsolatok mennek tonkre ebben az agyatlan intezkedessorozatban es ezt az aspektusat meg a media sem tartja a kozbeszedben.
El Sie7e írta: lehet hitelből, de a hitel kamatok meg a béka segge alatt vannak
ezt az oldalát valahogy elfelejtetted megemlíteni, nem 20% körüli kamatok vannak mint 15 éve
és kitalálták már a fixált kamatot is, így kamatkockázatot sem futsz :)
a lényeg, hogy én ma egy sokkal egészségesebb ingatlanpiacot látok mint 2008 környékén
Tobb gazdasagi forumban olvastam, hogy a bankok szerint a kihelyezett lakossagi hitelek eleg nagy resze be fog dolni, amint eltorlik a moratoriumot.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. április 4., vasárnap 21:30

Ha az emberek azt a szaros maszkot (na nem szo szerint :mrgreen: ) normalisan hordanak meg nem azt neznek, hogy mikor lehet lehuzni, ahol senki nem ellenorzi oket, fele ennyi korlatozas se kene. Mondjuk mit varunk, egy reszuk szerint fergeket varrtak bele. :lol:
És azok sírnak a leginkabb a korlátozás miatt, akik miatt szükség van rá...
Én felcseszhetnem jobban magam rajta, mert ha mindenki csak fele annyira fogna vissza magát, mint én, nem lenne szükség ilyenekre. Anyámat augusztus óta egyszer láttam karácsonykor egy két órás szabadtéri sétára...

Tjacks
Hozzászólások: 2720
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. április 4., vasárnap 21:15

El Sie7e írta:
Tjacks írta:

Ilyen alapon akkor nézzük az elmúlt 6 év teljesítményét az ingatlan piacon/ építőiparban. Azért itt, mert szerintem ez még mindig egy nagyon fontos dolog az ember életében( saját lakhatás).Ehhez képest sikerült hazavágni az egész szektort, átlag embernek ez kb mára egy elérhetetlen jövőkép lett.

A mi ingatlanunk 2,5× többe kerül most mint 2014 nyarán. Ez 50+ misi. EMBERTELEN. Most akkor fogjam Orbánra? :hmmm:

Kicsit jobb lenne ha az emberek nem csak végletekbe tudnának gondolkodni.

lehet hitelből, de a hitel kamatok meg a béka segge alatt vannak
ezt az oldalát valahogy elfelejtetted megemlíteni, nem 20% körüli kamatok vannak mint 15 éve
és kitalálták már a fixált kamatot is, így kamatkockázatot sem futsz :)
a lényeg, hogy én ma egy sokkal egészségesebb ingatlanpiacot látok mint 2008 környékén
Oké, mégegy példa:

Keresel 300 nettót 15-20 milliós új ingatlanoknál, vagy keresel 400 nettót 50-60 milliós új inglanoknál? 6 év alatt ez beteg. Jah és mellette nyilván minden más drágult természetesen. Ezek mellett ne gyere nekem a fix kamattal :lol: :lol:

Ez minden csak nem egészséges.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9208
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 4., vasárnap 21:15

kiserik írta:
Sierra írta: ilyen szinten nem lehet leszabályozni az életet, gondolom ezzel te is tisztában vagy. főleg ha nincs semmilyen tiltás. így is egy rakás szar minden 1 éve.
Lehet, hogy nevetséges, de le lehet. Nekem például fontosabb volt a párom és a születendő gyerekem, így fizikailag nem tartjuk a kapcsolatot szinte senkivel. Kimaradt születésnap, eljegyzési buli, tejfakasztó, minden. Kinek mi a fontos.
Ha az emberek azt a szaros maszkot (na nem szo szerint :mrgreen: ) normalisan hordanak meg nem azt neznek, hogy mikor lehet lehuzni, ahol senki nem ellenorzi oket, fele ennyi korlatozas se kene. Mondjuk mit varunk, egy reszuk szerint fergeket varrtak bele. :lol:
ziro4vr írta: Őszintén ezt a tavaszt én már elengedtem, májusban sztem megkapom a kis oltásom (családban sok az orvos meg az idős, eddig mindenki Pfizert kapott amit nem bánok) aztán nyáron had menjek oda ahova akarok meg amikor akarok kis túlzással. Fesztiválok meg koncertek, focimeccsek annyira nem hiányoznak idén még, majd jövőre, csak a szabadságérzetet lenne jó már visszakapni, meg kummára elmennék már valami tengerpartra. :kalapos:
En is igy vagyok ezzel, holnap erkezik romaniaba fel millio pfizer, ha minden jol megy, vasarnap meg is kapom az elso adagot. Legalabb a nyar legyen valamivel normalisabb.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. április 4., vasárnap 21:10

ziro4vr írta:
Faust írta: Hat azert hogy Orban semmivel nem jobb mint ferko az netto baromsag sajnos. De a lec valoban nincs magasan.
Ferko meg a nője ha kimaradna a jövő évi buliból, én biztosra mondanám az ellenzéket. De hát nem, sorosozás meg migránsozás jöhet a gyurcsányozás, már most unom.
Tölük mentsen meg a Jóisten.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 4., vasárnap 21:09

Sztem esélytelen az ellenzék.

Amire választás lesz, minden a kezükben lesz. Meg kell nézni a keleti áram és gáz bekebelezeset, a szálloda és husipart és még lehetne sorolni.

Ez az igazi szavazó vásárlás, mellé még a nyuggerek és jön is a kétharmad.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. április 4., vasárnap 21:07

Faust írta: Hat azert hogy Orban semmivel nem jobb mint ferko az netto baromsag sajnos. De a lec valoban nincs magasan.
Ferko meg a nője ha kimaradna a jövő évi buliból, én biztosra mondanám az ellenzéket. De hát nem, sorosozás meg migránsozás jöhet a gyurcsányozás, már most unom.
Nem illik.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. április 4., vasárnap 21:06

Faust írta: Hat azert hogy Orban semmivel nem jobb mint ferko az netto baromsag sajnos. De a lec valoban nincs magasan.
Normális körülmények között egyiknek sem lenne keresnivalója a hatalom kozeleben ugy 15 eve.

Nem fog Gyurcsány diktalni egy esetleges baloldal gyozelem eseten sem ugy, mint most Orbán, ezt csak a fidesz akarja elhitetni a szavazóival meg a part nelkuliekkel.

Inkabb mindkettő korlátozott korulmenyek között szépen kopjon ki a koztudatbol, minthogy évekig kényelembol iranyitson. Főleg igy hogy az arc nagy aztan max a párhuzamos univerzumukban akkora jampik mint amennyire eloadjak magukat a szavazoiknak.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. április 4., vasárnap 20:59

Hat azert hogy Orban semmivel nem jobb mint ferko az netto baromsag sajnos. De a lec valoban nincs magasan.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. április 4., vasárnap 20:35

Hege írta:
kodo írta: Ugyanolyan szar ez a bagazs is mint az ellenzek, csak ok vannak most nyeregben, ok ulnek magas lovon, meg a Orban miatt egysegesnek tunnek. Ennyi, meg is van a különbség.

Igy bárki "kezelne valsagot", meg "kormanyozna" mint ezek, mutogatnak a baloldalra meg a fiktiv ellensegekre, a hiveknek be is jon. Csak amikor szembejon a valóság akkor van baj.

Ideje lenne verfrissitesre 2022-ben, raferne az orszagra, meg Viktorekra is, hogy ellenzékben legyenek. Nagy lett a pofa a semmire. Mert amit muvelnek a nagy semmi.

Verfrissítés Gyurcsannyal? Erős kijelentés. Az ellenzék az eddigi egyik leggyengébb amit láttam. Nem érik fel ésszel, hogy rengeteg szavazot veszítenek azzal, hogy Gyurcsanyekkak álltak össze. És itt már rég nem az a fontos hogy a Fidesz folyamatosan a másik oldalra mutogat, hat jó hogy. Én is ugyan ezt csinálnám akkor “böszmeségek” után amit ezek megcsinálták. Saját magukat gyengítik meg folyamatosan. Egyébként bárki bármit mond Orbán a legnagyobb taktikus és stratéga az országban.
Orbán ugyanakkora nulla mint Gyurcsány. Semmivel sem jobb.

A felcsutinak mar akkora az arca, hogy nem artana neki par ev ellenzek. Nagyon belekenyelmesedett ebbe a három ciklusba, ez látható a problémakezelesen is.
Mindegy ki, csak valtsa. Rosszabb nem igen lesz, max ugyanilyen szar csak kisebb pofaval.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 4., vasárnap 20:24

El Sie7e írta: amúgy sztem taxival is csak akkor lehet hazamenni ha a birtokodban van egy munkáltatói igazolás, vagy rosszul tudom?
Hááát, hivatalosan valami ilyesmi lenne igen. :D Gyakorlatban nem igazán állítják meg a taxisokat. :D

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. április 4., vasárnap 20:15

Sierra írta:
kiserik írta: Te írtad: "hányszor mentem volna át még ismerőshöz akár, de már nem tudtam, mert vagy ott alszol vagy taxi", vagyis nem mentél. Ilyen egyszerű.
hétköznapra értettem, hétvége más tészta.miután már nincs rá idő.
kiserik írta: Ha magyarázni kell, hogy miért probléma pandémia alatt haverokhoz mászkálni, akkor nincs miről beszélni... Egy mondat: egy vírus terjedéséhez nem kell csoportosulás, pont elég 2 ember...
:lol:
ilyen szinten nem lehet leszabályozni az életet, gondolom ezzel te is tisztában vagy. főleg ha nincs semmilyen tiltás. így is egy rakás szar minden 1 éve.
Lehet, hogy nevetséges, de le lehet. Nekem például fontosabb volt a párom és a születendő gyerekem, így fizikailag nem tartjuk a kapcsolatot szinte senkivel. Kimaradt születésnap, eljegyzési buli, tejfakasztó, minden. Kinek mi a fontos.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. április 4., vasárnap 20:12

Őszintén ezt a tavaszt én már elengedtem, májusban sztem megkapom a kis oltásom (családban sok az orvos meg az idős, eddig mindenki Pfizert kapott amit nem bánok) aztán nyáron had menjek oda ahova akarok meg amikor akarok kis túlzással. Fesztiválok meg koncertek, focimeccsek annyira nem hiányoznak idén még, majd jövőre, csak a szabadságérzetet lenne jó már visszakapni, meg kummára elmennék már valami tengerpartra. :kalapos:
Nem illik.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. április 4., vasárnap 20:03

Sierra írta:
kiserik írta: Te írtad: "hányszor mentem volna át még ismerőshöz akár, de már nem tudtam, mert vagy ott alszol vagy taxi", vagyis nem mentél. Ilyen egyszerű.
hétköznapra értettem, hétvége más tészta.miután már nincs rá idő.
kiserik írta: Ha magyarázni kell, hogy miért probléma pandémia alatt haverokhoz mászkálni, akkor nincs miről beszélni... Egy mondat: egy vírus terjedéséhez nem kell csoportosulás, pont elég 2 ember...
:lol:
ilyen szinten nem lehet leszabályozni az életet, gondolom ezzel te is tisztában vagy. főleg ha nincs semmilyen tiltás. így is egy rakás szar minden 1 éve.
amúgy sztem taxival is csak akkor lehet hazamenni ha a birtokodban van egy munkáltatói igazolás, vagy rosszul tudom? :D
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 4., vasárnap 19:58

kiserik írta: Te írtad: "hányszor mentem volna át még ismerőshöz akár, de már nem tudtam, mert vagy ott alszol vagy taxi", vagyis nem mentél. Ilyen egyszerű.
hétköznapra értettem, hétvége más tészta.miután már nincs rá idő.
kiserik írta: Ha magyarázni kell, hogy miért probléma pandémia alatt haverokhoz mászkálni, akkor nincs miről beszélni... Egy mondat: egy vírus terjedéséhez nem kell csoportosulás, pont elég 2 ember...
:lol:
ilyen szinten nem lehet leszabályozni az életet, gondolom ezzel te is tisztában vagy. főleg ha nincs semmilyen tiltás. így is egy rakás szar minden 1 éve.

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. április 4., vasárnap 19:50

Sierra írta:
kiserik írta: Pont ez volt az értelme a korai kijárási tilalomnak, hogy maradj otthon, ne ismerőshöz meg tökömtudja kihez mászkáljon az egész ország. Így is a statisztikák tetején vagyunk, mert olyan kurva okos, felelősségteljes és rendtartó a magyar.
De ha átmész az ismerősödhöz, mert miért ne mennél át, akkor járványhelyzet szempontjából hótmindegy hogy 7kor indulsz haza vagy 10-kor. Sőt, napközben sincs tiltva, szóval ennek így nem sok értelme van amit írsz. Annak van értelme, hogy ne legyenek az utcán az emberek, főleg nem csoportosulva, de most pl ha te átmész a haverodhoz, havercsajhoz, abban mi a felelőtlen magatartás? Pláne ha a saját kocsiddal EGYEDÜL mész haza. Ez a részét sose fogom megérteni.

Szlovákoknál teljes lezárás volt pár hónapja, mégis brutális számokat produkáltak. szóval ja... járványügyi szempontból hótmindegy hogy te 8-ig érsz haza vagy 11-ig. Komfort szempontjából viszont ég és föld. És mindenkinek ki van már a fasza azzal hogy fél éve nincs élet.
Te írtad: "hányszor mentem volna át még ismerőshöz akár, de már nem tudtam, mert vagy ott alszol vagy taxi", vagyis nem mentél. Ilyen egyszerű.

Ha magyarázni kell, hogy miért probléma pandémia alatt haverokhoz mászkálni, akkor nincs miről beszélni... Egy mondat: egy vírus terjedéséhez nem kell csoportosulás, pont elég 2 ember...

Szlovákiában pedig lezártak mindent, csak ha jól mondták a TVben, akkor az a covid pozitív, aki egyedül élt (ellenőrizhetetlen) , mehetett bevásárolni magának...

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. április 4., vasárnap 19:48

Sierra írta:
kiserik írta: Pont ez volt az értelme a korai kijárási tilalomnak, hogy maradj otthon, ne ismerőshöz meg tökömtudja kihez mászkáljon az egész ország. Így is a statisztikák tetején vagyunk, mert olyan kurva okos, felelősségteljes és rendtartó a magyar.
De ha átmész az ismerősödhöz, mert miért ne mennél át, akkor járványhelyzet szempontjából hótmindegy hogy 7kor indulsz haza vagy 10-kor. Sőt, napközben sincs tiltva, szóval ennek így nem sok értelme van amit írsz. Annak van értelme, hogy ne legyenek az utcán az emberek, főleg nem csoportosulva, de most pl ha te átmész a haverodhoz, havercsajhoz, abban mi a felelőtlen magatartás? Pláne ha a saját kocsiddal EGYEDÜL mész haza. Ez a részét sose fogom megérteni.

Szlovákoknál teljes lezárás volt pár hónapja, mégis brutális számokat produkáltak. szóval ja... járványügyi szempontból hótmindegy hogy te 8-ig érsz haza vagy 11-ig. Komfort szempontjából viszont ég és föld. És mindenkinek ki van már a fasza azzal hogy fél éve nincs élet.
Mert te átadod neki. Ő meg a barinonek akihez szintén egyedül megy. És így tovább.

Extrémebb példa: én csak az 5 legfontosabb haverommal találkozom (egyesével). Ha te beteg vagy az plusz 5 fertőzött. Mondjuk ők is csak 5 emberrel találkoznak +25. Azok is csak 5-el 125 aztán így tovább, pedig 1 beteg csak 5el találkozott.

Nyilván kicsit sarkít a példa, mert nem ilyen egyszerű, de a lényeg átjön.

Egyébként nekem aki kB 1 éve egyedül vagyok otthon homeofficban a tököm tele van azzal, hogy egyesek szarnak rá és bulit tartanak, és csak ide megyek, megy csak oda megyek, mert így lehet kikerülni a szabályokat meg úgy. És ezt ne vegyétek magatokra, itt a németeknél is ez van. Tegnap 15000 én tüntettek a szabályok ellen maszk nélkül. Pedig több egyetemi tanulmány is foglakozott azzal, hogy utána hogy még ugrottak a fertőzések. Mindenki komolyabban venni a társadalmi felelősségét már túl lennénk.

(társadalmi felelősségvállalásról most nem nyitnék vitát, csak egy kicsit panaszkodni akartam mert már a tököm tele van az egésszel :))
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 160 regisztrált és 0 vendég