OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2021. április 5., hétfő 6:55

Azt is "olvastam" valahol, hogy az egeszsegugyben dolgozoknak "sugtak", hogy a valos helyzetrol nem illik elarulni semmit, nehogy veletlen retorzio legyen a vege. Tobb, egymastol teljesen fuggetlen "medium" kozolte.

Gondolom ez is a meltosag vedelme.

Nem kell haldoklokat mutogatni, meg kell szolaltatni apolokat, orvosokat, a kozlemenyeiknek nagy nyilvanossagot biztositani, nem azt hazudozni, hogy olyan kiralyok vagyunk, hogy meg mi fogunk segiteni mas orszagoknak a betegellatasban.

Nem politizalok, mert nem vagyok hozza eleg tajekozott, es elkepzelheto, hogy ebben a sztoriban is van olyan aspektus, ami vedheto. Csak amikor mar ennyire cefetul allunk, az emberek hozzaallasa meg latvanyosan szar, akkor lehet mutatni nemi elrettento peldat a fentiek szerint.

Azt tovabbra sem ertem, hogy mit nem lehet megerteni azon, hogy ha ennyire csucsra van jaratva az egeszsegugy huzamosabb ideig, meredeken no az eselye, hogy barmilyen egyeb bajjal sem kapunk idoben, megfelelo ellatast, mert nincs ra kapacitas. Ezt virustagado, kihaennem, faszagyerek aggyal is fel lehetne fogni.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 5., hétfő 6:05

füst írta:
Azt mondja el nekem valaki, hogy ha tényleg ez van, akkor Viktorék miert nem engednek be tudósítókat?
Az emberi méltóság miiatt. Magatehetetlen, netán haldokló embereket nem hozunk olyan méltatlan helyzetbe, hogy közkinccsé tesszük a szenvedésüket.
Az mindig jo es eredmenyes, ha csak a ket veglet letezik: mutassuk 30 centirol, ahogy a masik haldoklik vs ha meg mersz szolalni nevvel, azonnal ki vagy rugva

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 5., hétfő 4:18

füst írta:Ezt meghagyni nem nagyvonalúság, hanem elvárható minimum.
Tovabbra is all a kerdesem: ezek szerint tobb europai orszagban nem teljesitik ezt a minimumot?
Egyebkent tokeletesen egyetertek, emberek haldoklasabol nem lenne szabad mediaelmenyt generalni. Azonban az alapelgondolas az lenne, hogy ha lenne tenyleges tudositas a korhazakbol, akkor a helyzetet felvallrol vevok kozul talan tobben vennek komolyan a veszelyt.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 5., hétfő 3:03

Most komolyan?
Ha nem lenne választás, akkor is ugyanúgy elfogadhatatlan lenne hogy ott forgassanak tényfeltáró műsort ahol haldokló és életükért küzdő emberek várják a sorsukat.
Azt hiszem hogy a halálnál nincs személyesebb dolog, épp elég hogy idegenek közt, ilyen lehetetlen körülmények között kell sokaknak megszenvedni. Ezt a személyességet megsérteni egyszerűen nem fair.
Nincs ott helye se kameramannak se körbenéző tudósítónak. Nem pláne akkor ha még a szerettek se lehetnek ott. Mert ha valakik, akkor ők esetleg.

Ez sokkal elemibb morális tiltás, mint az hogy az érdek nem engedi. De tovább megyek, ez nem csak morális dolog, baze még az öreg macska is félrevonul ha érzi hogy jön a függöny. Mert ez a természetes, ez a tisztesség egyszerűen jár.
Ezt meghagyni nem nagyvonalúság, hanem elvárható minimum.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. április 5., hétfő 1:25

Én egyáltalán nem, van egyébként személyes érintettség is, csak mérhetetlenül naív gondolat, hogy emiatt van "hírzárlat". Senkinek nem érdeke hogy bepillantást nyerjünk, pláne nekik a választás előtt egy évvel.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 5., hétfő 1:17

Amíg nincs személyes érintettség, addig tarthatod rózsaszín szemüvegnek, de ha lesz, akkor hirtelen evidenciának fogod tartani. Vagy netán mások nyomorába szeretnél bepillantást nyerni az esti híradóban? Hogy a rosszabbik forgatókönyvet ne mondjam.
Erősen NO-NO kategória, tökmindegy milyen médiáról beszélünk

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. április 5., hétfő 0:37

A kozmedia es az emberi meltosag vedelme. :lol: Ma is szuletett egy rozsaszin szemuveges orokbecsu.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 5., hétfő 0:03

Használják.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 4., vasárnap 23:59

füst írta: Ha csak ennyi lenne, akkor simán végigszánkáhatnának a tavaly épült konténerkórházon Halason, ott nincs lepusztulva semmi.
Egyáltalán használják azt?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 4., vasárnap 23:58

Sierra írta:
füst írta: Az emberi méltóság miiatt. Magatehetetlen, netán haldokló embereket nem hozunk olyan méltatlan helyzetbe, hogy közkinccsé tesszük a szenvedésüket.
Dehogy, hanem mert nem merik mutatni azt a pusztulatot, amit egészségügynek hívnak itthon. Hát véletlenül meglátnák a hívek hogy milyen állapotok uralkodnak, aztán oda a szavazatok nagyrésze.
Ha csak ennyi lenne, akkor simán végigszánkáhatnának a tavaly épült konténerkórházon Halason, ott nincs lepusztulva semmi.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 4., vasárnap 23:41

füst írta:
Azt mondja el nekem valaki, hogy ha tényleg ez van, akkor Viktorék miert nem engednek be tudósítókat?
Az emberi méltóság miiatt. Magatehetetlen, netán haldokló embereket nem hozunk olyan méltatlan helyzetbe, hogy közkinccsé tesszük a szenvedésüket.
Akkor a vilag legtobb orszagaban tesznek az emberi meltosagra? A barati media fura modon lehozott par fotot miutan hire ment, hogy szeretnenek a korhazakbol is tudositani.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 4., vasárnap 23:35

füst írta: Az emberi méltóság miiatt. Magatehetetlen, netán haldokló embereket nem hozunk olyan méltatlan helyzetbe, hogy közkinccsé tesszük a szenvedésüket.
Dehogy, hanem mert nem merik mutatni azt a pusztulatot, amit egészségügynek hívnak itthon. Hát véletlenül meglátnák a hívek hogy milyen állapotok uralkodnak, aztán oda a szavazatok nagyrésze. Nyilván nem véletlenül halnak meg annyian itthon lakosságarányosan, amennyien.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 4., vasárnap 23:31

Azt mondja el nekem valaki, hogy ha tényleg ez van, akkor Viktorék miert nem engednek be tudósítókat?
Az emberi méltóság miiatt. Magatehetetlen, netán haldokló embereket nem hozunk olyan méltatlan helyzetbe, hogy közkinccsé tesszük a szenvedésüket.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 4., vasárnap 22:38

ikelemen5 írta: Amíg nem látják az emberek, addig nem tudják elképzelni.
Tavasszal jöttek az olasz, spanyol képek, jobban is vigyáztak az emberek.
:kivagyhe:
De azota az inger kuszob kitolodott. Ha ismerosi korben tortenik, akkor is megy a legyintes, hogy masok is voltak mar komoly betegek, masok is haltak mar meg, meg hat egyebkent is baja volt a tudejevel, szivevel, stb.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2021. április 4., vasárnap 22:30

ferni írta: Sokkal nagyobb gáz van mindenhol mint ami elő van adva sajna és nem látják az emberek, hát nem egy ember úgy hal bele ebbe a szarba, hogy darabokban köhögik fel a tüdőjüket baszki, anélkül meg azt mondják szar élni.

Lehet jobb lett volna elejétől fogva a normális kommunikáció és nem eltitkolni ami valójában megy, mert ez ide vezet, hogy le se szarják az emberek a dolgokat.
Azt mondja el nekem valaki, hogy ha tényleg ez van, akkor Viktorék miert nem engednek be tudósítókat? Legalább megvalogatott intézményekbe, hogy "Tessék paraszt oltasd be magad, mert ekkora szopo van!"?
Nem kell nekem, hogy a lepukkant intézményeket mutogassak, hanem egy normális covid részleget, elrettentésként.
Amíg nem látják az emberek, addig nem tudják elképzelni.
Tavasszal jöttek az olasz, spanyol képek, jobban is vigyáztak az emberek.
:kivagyhe:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 4., vasárnap 22:12

babaking írta:
Marky írta:
Azt latom, hogy megint azok szivjak meg, akik felelosen gondolkoznak, a csurhe pedig mindig jol jár.
Én is hasonlóan érzek, rossz látni, hogy mennyire nem izgatja a népet. Viszont a múltkor egy ismerősöm aki "csürhe" majdnem ott hagyta a fogát - úgyhogy ott sem mindenki jár jól, és ez azért enyhíti valamelyest.
Tesom home office-ba tolja, heti egyszer szokott bemenni 1-2 orara, ha valami olyan dolga van, amit otthonrol nem lehet megoldani. Normalisan 20-an lennenek abban az irodaban, de mar egy eve csak az emberek fele jar be. Nagyjabol mindenki figyel, hogy azert legyen meg a tavolsag is, kiveve 3-an, akik egy napot se voltak otthon, maszk az allukon, a 3 asztalt osszetoltak, plexi lapokat leszereltek, de meg pizzabol is csak azert rendeltek masfel kilosat, hogy egymas mellett ulve kelljen megenniuk :mrgreen: A ceg nyitott egy olto kozpontot, amelyik ott dolgozo jelentkezik, azt fel oran belul programaljak is az oltasra, persze ok mindenkinek beszologattak aki regisztralt. Kozben az egyik elment szabadsagra, elkapta a virust, mar jo par napja otthon fekszik lazasan. A masik ketto meg azota meg csak vasarolni se ment el otthonrol, amig nem kapjak meg a masodik oltast is, addig ki se akarnak mozdulni a lakasbol. A mellettuk levo 2-3 csoport is oket rohogi, hogy eddig mekkora volt az arcuk.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. április 4., vasárnap 22:03

Vicc, én megértettem, hogy az elején még volt az a retard réteg, aki konkrétan tagadta a vírus létezését is és kamu az egész, de hogy ennyi idő elteltével is még ez megy bakker... Félelmetesen buták baszki.
Sokkal nagyobb gáz van mindenhol mint ami elő van adva sajna és nem látják az emberek, hát nem egy ember úgy hal bele ebbe a szarba, hogy darabokban köhögik fel a tüdőjüket baszki, anélkül meg azt mondják szar élni.

Rajtam átment ez a szar, kb semmi tünetem nem volt, de édesanyám, aki 50 sincs hát had ne mondjam mennyire szenvedett ezzel a szarral, mennyit köhögött, láz, fájt mindene... A 12 éves húgom is kb tünet nélkül átvészelte, azt pár hétre rá egyszer csak lázas lett jó pár napig, felment neki akár 39.5re is, kb 2 hetet fent volt BPn gyermekklinikán, egy cuki kis sokszervi gyulladással.... Nem részletezném inkább. Elég szar dolog és az ég világon minden szar ment bele infúzión fene tudja mennyi időn keresztül.

Az a baj, hogy hiába megy át az emberek nagy részén simán ez a valami, de olyan mellék vagy utótünetei vannak ennek a szarnak, hogy arra szavak nincsenek, vigyázni kell vele sajna.
Mert sajna bárkinek a szervezetében bekattanthat ez a szar valamit.

Lehet jobb lett volna elejétől fogva a normális kommunikáció és nem eltitkolni ami valójában megy, mert ez ide vezet, hogy le se szarják az emberek a dolgokat.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. április 4., vasárnap 22:01

Marky írta:
Azt latom, hogy megint azok szivjak meg, akik felelosen gondolkoznak, a csurhe pedig mindig jol jár.
Én is hasonlóan érzek, rossz látni, hogy mennyire nem izgatja a népet. Viszont a múltkor egy ismerősöm aki "csürhe" majdnem ott hagyta a fogát - úgyhogy ott sem mindenki jár jól, és ez azért enyhíti valamelyest.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 4., vasárnap 21:44

En mostanaban kezdem azt erezni, hogy mar elegem van. A barataimmal nem talalkoztam augusztus ota, szeptember ota nem voltam szorakozni es ekozben minden agyalagyult toltogeti fel a hazibulis kepeket, mar a 8 oras kijarasi korlatozast is leszarjak es ezek mellett sirnak a korlatozasok ellen....
Turelmes embernek tartom magamat, de ha en kepes vagyok betartani a szabalyokat, akkor mas miert nem? Meszarosek mi jogon repkednek hetente nyaralni? Viktor mi jogon repked “uzleti” utakra keletre?
Azt latom, hogy megint azok szivjak meg, akik felelosen gondolkoznak, a csurhe pedig mindig jol jar. Szomoru dolog, hogy mar lassan percenkent meghal valaki, de kozben milliok kerulnek teljes depresszioba, csaladok es parkapcsolatok mennek tonkre ebben az agyatlan intezkedessorozatban es ezt az aspektusat meg a media sem tartja a kozbeszedben.
El Sie7e írta: lehet hitelből, de a hitel kamatok meg a béka segge alatt vannak
ezt az oldalát valahogy elfelejtetted megemlíteni, nem 20% körüli kamatok vannak mint 15 éve
és kitalálták már a fixált kamatot is, így kamatkockázatot sem futsz :)
a lényeg, hogy én ma egy sokkal egészségesebb ingatlanpiacot látok mint 2008 környékén
Tobb gazdasagi forumban olvastam, hogy a bankok szerint a kihelyezett lakossagi hitelek eleg nagy resze be fog dolni, amint eltorlik a moratoriumot.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. április 4., vasárnap 21:30

Ha az emberek azt a szaros maszkot (na nem szo szerint :mrgreen: ) normalisan hordanak meg nem azt neznek, hogy mikor lehet lehuzni, ahol senki nem ellenorzi oket, fele ennyi korlatozas se kene. Mondjuk mit varunk, egy reszuk szerint fergeket varrtak bele. :lol:
És azok sírnak a leginkabb a korlátozás miatt, akik miatt szükség van rá...
Én felcseszhetnem jobban magam rajta, mert ha mindenki csak fele annyira fogna vissza magát, mint én, nem lenne szükség ilyenekre. Anyámat augusztus óta egyszer láttam karácsonykor egy két órás szabadtéri sétára...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 21 regisztrált és 0 vendég