OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 8., csütörtök 11:16

Lehet szidni a szakikat, de ebben nem kicsit benne vannak az alapanyagárak is. Tavaly nyár elején burkoltam le a présházam, 1800ért rohadt jó csempét vettem. Most ugyanaz a csempe 2900, 2000 alatt semmi igényeset nem látok. Sógorom építési vállalkozó, a vas ára megduplázodott, a tégla 50%al emelkedett csak január óta. Meg lehet nézni mekkora biznisz ez most, nézzétek meg tavaly nyár óta a Masterplast részvényeket.

Ezek nem fognak csökkeni, hiába várod. A szakik 2022 végéig a felújítási támogatással pedig tuti tele lesznek megrendelésekkel, egyszerűen kevés van belőlük. Lenne megoldás egyébként, lentebb olvasva az elégedetlen tanárok bármikor átmehetnek kőművesnek, és akkor az majd kiegyenlíti a béreket mindkét oldalon :) Persze ez nem fog megtörténni, érdemes elgondolkodni az okain - bár erről már írtam is korábban.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 8., csütörtök 10:22

Marky írta:
Realista24 írta: Fehérváron 62nmes panelt 9 millióbol vágtak tip-topra.

Igen, rengeteg, de kérdés mit szeretnétek. Lehet ennél kevesebb és sokkal több is.

Teljes fürdő és konyha el tud vinni kemény milliókat... vicc hogy egy 20 milliós kecot, panelt!!! megveszel és még rá kell verni 50%ot.

Mondjuk amikor én vettem 10misiert, akkor olyan négyet csaptam el rá. 2008 körül valahogy. Az arany hasonló volt.
A 20 millios panel meg olcso is, most raneztem es hasonlo parameterekkel 23-28 kozott hirdetnek abban a varosban.
Szerintem megvarom, hogy a penzpumpat elzarjak, legyenek ujra kiehezve a munkara a szakik, mert a mostani allami akciozassal meg azt a keves szakembert is kivontak a piacrol, akik hajlandoak lennenek a kisebb munkakra.
Türelmes vagy :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 8., csütörtök 9:30

Realista24 írta: Fehérváron 62nmes panelt 9 millióbol vágtak tip-topra.

Igen, rengeteg, de kérdés mit szeretnétek. Lehet ennél kevesebb és sokkal több is.

Teljes fürdő és konyha el tud vinni kemény milliókat... vicc hogy egy 20 milliós kecot, panelt!!! megveszel és még rá kell verni 50%ot.

Mondjuk amikor én vettem 10misiert, akkor olyan négyet csaptam el rá. 2008 körül valahogy. Az arany hasonló volt.
A 20 millios panel meg olcso is, most raneztem es hasonlo parameterekkel 23-28 kozott hirdetnek abban a varosban.
Szerintem megvarom, hogy a penzpumpat elzarjak, legyenek ujra kiehezve a munkara a szakik, mert a mostani allami akciozassal meg azt a keves szakembert is kivontak a piacrol, akik hajlandoak lennenek a kisebb munkakra.

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: OFF

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2021. április 8., csütörtök 7:49

Győr környéke,
tavaly 26 ért vettük a 90 négyzetmétert, 400 négyzetméteres telken fűtéskészen. Teljes bútorozással, festés, burkolás, stb, került még egy 7-8 millióba.
Hasonló felszereltséget most 39 millióért adnak fűtéskészen ugyanabban az utcában.

Aztán eltelt egy év....

Másik dolog, hogy az ismerős szakikkal mi meg pont megszívjuk/megszívtuk. Másnál olyan pöpec munkákat csináltak, nálunk meg az asztalos 4 hónapja hozza az előszoba szekrényt.. a konyhát pl párommal raktuk össze, munkalapban segített az asztalos, de inkább ne tette volna...
Hétfőn meg arra jöttünk haza, hogy elpattant az egyik melegvíz cső, amit szintén ismerős gépész kötött be. Úszott a ház... Egy napot kb tuti ömlött a melegvíz, szekrényeket szétbontott a gőz a házban, meg falak áztak fel tőle stb.... Most várjuk a biztosítót..

De tudnám még folytatni. :D
Szóval én már óvatos vagyok az ismerősökkel. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 8., csütörtök 7:23

Marky írta:
Halfkey írta: De ne 72 negyzetmeterrel számolj, gondolom a konyha meg a fürdő nem annyi Laminált padlót lerakni sokkal olcsóbb mint burkolni (azt tulajdonképpen akár te is bevállalhatod, tényleg pofon egyszerű.

10 millióba az általad leírtaknak bőven bele kell férnie anyagköltséggel, mindennel együtt.
De a 10 millio is szerintem nagyon sok. A varosban ilyen lakasokat lehetett venni 3 eve 18-20-ert, mar valamennyire felujitva. Tudom, ha ennyi akkor ennyi, de az allam leesik ezektol a felujitasi negyzetmeteraraktol... mivel most meg megtoldottak ezeket a szakikat nemi adoforinttal, szerintem ez az ar meg feljebb is ment.
Fehérváron 62nmes panelt 9 millióbol vágtak tip-topra.

Igen, rengeteg, de kérdés mit szeretnétek. Lehet ennél kevesebb és sokkal több is.

Teljes fürdő és konyha el tud vinni kemény milliókat... vicc hogy egy 20 milliós kecot, panelt!!! megveszel és még rá kell verni 50%ot.

Mondjuk amikor én vettem 10misiert, akkor olyan négyet csaptam el rá. 2008 körül valahogy. Az arany hasonló volt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 8., csütörtök 2:22

Halfkey írta: De ne 72 negyzetmeterrel számolj, gondolom a konyha meg a fürdő nem annyi Laminált padlót lerakni sokkal olcsóbb mint burkolni (azt tulajdonképpen akár te is bevállalhatod, tényleg pofon egyszerű.

10 millióba az általad leírtaknak bőven bele kell férnie anyagköltséggel, mindennel együtt.
De a 10 millio is szerintem nagyon sok. A varosban ilyen lakasokat lehetett venni 3 eve 18-20-ert, mar valamennyire felujitva. Tudom, ha ennyi akkor ennyi, de az allam leesik ezektol a felujitasi negyzetmeteraraktol... mivel most meg megtoldottak ezeket a szakikat nemi adoforinttal, szerintem ez az ar meg feljebb is ment.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 8., csütörtök 2:10

Marky írta:
csababarca írta: a kerámiásnál ezt írják:

1-es fokozat (szerkezetkész): 140.000 Ft + ÁFA / m² ártól
2-es fokozat (külső kulcsrakész): 207.000 Ft + ÁFA / m² ártól
3-as fokozat (kulcsrakész): 339.000 Ft + ÁFA / m² ártól

plusz áfa gondolom.
Ez eleg jo arnak tunik, legalabbis abbol kiindulva, hogy ex-apos milyen aron epitette fel a sajat hazat, a sajat embereivel. Ha emellett dontenel, irnal majd egy kis helyzetjelentest a topikba? Erdekelne, hogy halad egy ilyen kivitelezes :)

Mi egy videki panelt szeretnenk felujitani, uj konyha, furdoszoba, kis javitasok, festes, de meg arajanlatot sem merunk kerni, mert ismeros mar nincs - :mrgreen: -, a neten pedig 150-200k+/nm arakrol lehet olvasni. Az 72nm-el szamolva 14m fole megy mar....
Az egesz epitoiparral kapcsolatban az idegesit a legjobban, hogy nem is lehet embert talalni. Ha nem akarsz komplett lakast felujitani, akkor szinte radcsapjak a telefont.

De ne 72 negyzetmeterrel számolj, gondolom a konyha meg a fürdő nem annyi :D Laminált padlót lerakni sokkal olcsóbb mint burkolni (azt tulajdonképpen akár te is bevállalhatod, tényleg pofon egyszerű.

10 millióba az általad leírtaknak bőven bele kell férnie anyagköltséggel, mindennel együtt.

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 8., csütörtök 1:53

csababarca írta: a kerámiásnál ezt írják:

1-es fokozat (szerkezetkész): 140.000 Ft + ÁFA / m² ártól
2-es fokozat (külső kulcsrakész): 207.000 Ft + ÁFA / m² ártól
3-as fokozat (kulcsrakész): 339.000 Ft + ÁFA / m² ártól

plusz áfa gondolom.
Ez eleg jo arnak tunik, legalabbis abbol kiindulva, hogy ex-apos milyen aron epitette fel a sajat hazat, a sajat embereivel. Ha emellett dontenel, irnal majd egy kis helyzetjelentest a topikba? Erdekelne, hogy halad egy ilyen kivitelezes :)

Mi egy videki panelt szeretnenk felujitani, uj konyha, furdoszoba, kis javitasok, festes, de meg arajanlatot sem merunk kerni, mert ismeros mar nincs - :mrgreen: -, a neten pedig 150-200k+/nm arakrol lehet olvasni. Az 72nm-el szamolva 14m fole megy mar....
Az egesz epitoiparral kapcsolatban az idegesit a legjobban, hogy nem is lehet embert talalni. Ha nem akarsz komplett lakast felujitani, akkor szinte radcsapjak a telefont.

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. április 8., csütörtök 0:01

Realista24 írta:
Tjacks írta:

Ne is mondd. Január végén akartam betonoztatni kőművessel. Nagy nehezen találtam 1et. A lényeg : ~13+14m2t ( két külön felület) szerettem volna megcsináltatni, azt mondja 150.000 ezer a munkadíj. 1 napra jönnek 4en. Ott is a matek amit te írtál( 20-30 napi díj/fő). Inkább megcsináltuk mi, igaz nekem a zsaluzás/szintezés elvitt 1 hétvégét+még 1 nap betonozás feszített tempóban.
Na, ez jön nálam. Alap készítés, 10 nm. Plusz szegélyko lerakása 40 méteren jardahoz.

Ramegy egy hetem meló mellett, de leszarom, ezt meg tudom csinálni.

A tetőt, teraszt és javításokat a verandan nem, de talán jó árat fizettem. 760 ezer volt "csak".
40 nm terasz epitese, 85 nm tető újra lecezese, fólia, hejazat csere, bontás, plusz lamberiazas körbe ragalja és a veranda kis atepitese, régi oszlopok helyett új.

Három heti meló volt neki... Nem rossz love, én segítettem neki nagy többségeben.

Egy brigád 2 milliót mondott anyaggal együtt. Látatlanban :lol:
A 760 K az nagyon jó ár. A lényeg hogy itt aztán tényleg jól kereshetsz még akkor is ha csak "inas" vagy. :'(

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. április 7., szerda 23:05

Steve írta: Én szeretlek, imádlak, ölellek Csabesz! Ezt azért tudjad! :sziv: :)

Azokba a szakmákba rúgnak bele és azokat használják ki, akik úgyis elvégzik a dolgukat és nincs lehetőségük csalni. És ez sajnos így van sok országban. Pedig pont fordítva kellene lennie.
:sziv: :sziv: :sziv:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. április 7., szerda 22:57

Csabi írta: bazdmeg olyan gyorsan tudtok témát váltani, hogy az hihetetlen. teleszartok itt 3 oldalat a tanárokról, aztán mire oda jutok, hogy reagáljak már 2 oldalon a kőművesmukákról megy a duma. :lol:

mindegy, úgyis leírom, ami még eszembe van. szóval. minden szakmában vannak szaralakok, orvosok, ügyvédek, kőművesek. mindenhol akad, aki mégegyszer átnézi a munkát mielőtt befejezi, meg aki lefossa az egészet. a tanároknál sincs ez máshogy, de...

én teljesen megértem azokat a tanárokat, akik otthagyják az egészet. 200-ból nem lehet méltóságteljesen megélni (ha csak nem kapsz ingatlant a segged alá vkitől) és pont. bocsánat, de egy tanár is szeretné néha megvenni a drágább felvágottat, és nem csak a parizertffalni mindig. :) az előbbi beszélgetés alapján, egy kőműves mindenféle képesítés nélkül, megkeresi évente az 5 milliót. nos, akkor mire egy hallgató befejezi az egyetemet (ami alatt a pénzt költi) addigra már a középsuliból (jobb esetben) kikerült kőműves megkeresett 25 MILLIÓT. ha csak 20%-ot félretett, már van 5 milliója, amivel akármit kezdhet, mondjuk pl építkezni.

nos egy tanár ekkor van nullán vagy mínuszban úgy, hogy 5 év tanulás után mondjuk feleannyit fog keresni, mint a kőműves akkor. na nebasszatok fel, hogy ez jól van. igen, a kőműves keményen nyomja a fizikai munkát, keressen csak amennyit akar. én minden szakmát mélységesen tisztelek, de minden nagyképűség nélkül a különbség az, hogy én ha nagyon akarnán, tudnám a kőműves melót csinálni, de egy kőműves nem tudná, amit én. a helyzet az, hogy nem akarom azt csinálni.

már a múltkor is volt erről szó, akkor is leírtam, hogy én szeretek tanítani, szeretem a melómat, de 200-ért szarnék csinálni. szerencsére abban a kedvező helyzetben vagyok, hogy az én nettóm 400-hoz van közelebb, mint a 300-hoz, és ha beszámítom, hogy két iskolán is tanítok, akkor túl is szárnyalja azt. (emellett a környéken ahol élek az ingatlanárak sincsenek annyira elszállva) és az nagyon nem kifogás, hogy aki tanárnak megy tudja mit vállal. szart tudja. én mikor gimiből kikerültem fingom nem volt hogy működik ez a világ. és ahogy mondtam, 200-ért már otthagytam volna. és ezért hagyja ott nagyon sok tehetséges és elhivatott tanár is a pályát. szeretne méltóságteljesen megélni és nem garasokat számolgatni havi szinten. aztán meg evidens, hogy a szar tanárok ott maradnak, és akkor legalább lesz kire panaszkodni.

egyébként az említett foglalkozások (tanár, rendőr, orvos, stb.) közül a tanárra a legkönnyebb nyomást gyakorolni, ha a szülő nem elégedett vele. persze nem kell ripacskodásba átesni, de ha valóban nem csinálja a dolgát, akkor oda kell menni az igazgatóhoz, és tiszteletteljesen elmondani neki, hogy van egy ilyen probléma és úgy érzi a szülő, hogy ez nem elegendő. az igazgatónak kötelessége valamilyen lépést tenni. legalábbis nálunk ez a bevett dolog.

na jó, elég is volt erről ennyi, megyek dolgozatokat javítani. :)
Én szeretlek, imádlak, ölellek Csabesz! Ezt azért tudjad! :sziv: :)

Azokba a szakmákba rúgnak bele és azokat használják ki, akik úgyis elvégzik a dolgukat és nincs lehetőségük csalni. És ez sajnos így van sok országban. Pedig pont fordítva kellene lennie.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. április 7., szerda 22:51

Sopronban is az értelmesebb munkások többsége már kint van Ausztriában. Kocsibeállót akartunk csináltatni a ház mellé, étteremben a szakácsunk ajánlott egyet, neki is ő csinált ács munkát, meg volt vele elégedve. elhívtuk, hozott 2 "tanoncot", ha jól emlékszem 650e volt mindenestül (munkadíjak, maga a beálló és az anyaga, térköves alap, meg alá aprókavics, homok és egyebek, ami ilyenhez kell, illetve 3 tuja gyökerét ki kellett ásni előtte még). A lényeg, hogy pár napra rá hatalmas eső volt, fullra beázott az egész.... a lehető leggagyibb tegolát tette a beálló tetejére, de azt se úgy, ahogy kellett volna. Apukám hívta, akarta kérdezni, hogy akkor most mi van? Ez meg mi?? Persze nem vette fel, utána se, azóta soha. Utána hívtunk egy nyugdíjas ács bácsit másik ismerős ajánlására, az még 70ért megjavította, normális lett. de persze összességében nézve jóval drágább lett, mint elsőre számítottuk.


Házunk elejében van egy kb 1,5-2 méteres drótkerítés, annak a helyére illetve azt folytatva (a ház oldalába) akartunk egy L betűben elképzelhető falazást. a drótkerítés helyén az alap megvan, mivel emelkedik a ház eleje, ott kicsit szintezni kellene, de megoldható. Az egyik munkás szakember azt mondta, hogy úgyse tudom megfizetni, mert ő osztrák béreket ad az embereinek, úgyhogy ki se jön... megkímél... mondom jól van. hívjuk a következőt, az legalább kijött. megnézték, mondták, hogy meg tudják csinálni. utána még 3 hetet imádkoztunk nekik, hogy jöjjenek vissza rendesen, mérjenek, osszanak-szorozzanak, árajánlat kéne! Később meg is jött, 485 ezer! Háát inkább köszi, nem! XD Menet közben láttam egy munkásautót, rajta a név, telószám, felhívtuk azt is, jön-jön, megnézi, oké... sehol semmi, felhívjuk újra, jövök, jövök... végre kijött. Ötletel, mondja, hogy mit hogy kéne, de azóta se láttuk, telót nem veszi fel :lol: :lol: nincs egy értelmes munkás a városban, csak a selejt és a csillagászati összegért dolgozó.

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Jim » 2021. április 7., szerda 22:41

Csabi írta: és ahogy mondtam, 200-ért már otthagytam volna. és ezért hagyja ott nagyon sok tehetséges és elhivatott tanár is a pályát. szeretne méltóságteljesen megélni és nem garasokat számolgatni havi szinten. aztán meg evidens, hogy a szar tanárok ott maradnak, és akkor legalább lesz kire panaszkodni.
egyetértek
egy akkor még jó nevű pesti gimnáziumban érettségiztem, az akkor ott lévő jó tanáraim közül
már csak 1-2 van ott, a színvonal is csökkent azóta
el nem tudom képzelni, hogy milyen oktatásban fognak részesülni a gyerekeim 10 év múlva...
lehet vinni őket külön tanárokhoz, vagy magániskolába? :roll:

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. április 7., szerda 22:24

bazdmeg olyan gyorsan tudtok témát váltani, hogy az hihetetlen. teleszartok itt 3 oldalat a tanárokról, aztán mire oda jutok, hogy reagáljak már 2 oldalon a kőművesmukákról megy a duma. :lol:

mindegy, úgyis leírom, ami még eszembe van. szóval. minden szakmában vannak szaralakok, orvosok, ügyvédek, kőművesek. mindenhol akad, aki mégegyszer átnézi a munkát mielőtt befejezi, meg aki lefossa az egészet. a tanároknál sincs ez máshogy, de...

én teljesen megértem azokat a tanárokat, akik otthagyják az egészet. 200-ból nem lehet méltóságteljesen megélni (ha csak nem kapsz ingatlant a segged alá vkitől) és pont. bocsánat, de egy tanár is szeretné néha megvenni a drágább felvágottat, és nem csak a parizertffalni mindig. :) az előbbi beszélgetés alapján, egy kőműves mindenféle képesítés nélkül, megkeresi évente az 5 milliót. nos, akkor mire egy hallgató befejezi az egyetemet (ami alatt a pénzt költi) addigra már a középsuliból (jobb esetben) kikerült kőműves megkeresett 25 MILLIÓT. ha csak 20%-ot félretett, már van 5 milliója, amivel akármit kezdhet, mondjuk pl építkezni.

nos egy tanár ekkor van nullán vagy mínuszban úgy, hogy 5 év tanulás után mondjuk feleannyit fog keresni, mint a kőműves akkor. na nebasszatok fel, hogy ez jól van. igen, a kőműves keményen nyomja a fizikai munkát, keressen csak amennyit akar. én minden szakmát mélységesen tisztelek, de minden nagyképűség nélkül a különbség az, hogy én ha nagyon akarnán, tudnám a kőműves melót csinálni, de egy kőműves nem tudná, amit én. a helyzet az, hogy nem akarom azt csinálni.

már a múltkor is volt erről szó, akkor is leírtam, hogy én szeretek tanítani, szeretem a melómat, de 200-ért szarnék csinálni. szerencsére abban a kedvező helyzetben vagyok, hogy az én nettóm 400-hoz van közelebb, mint a 300-hoz, és ha beszámítom, hogy két iskolán is tanítok, akkor túl is szárnyalja azt. (emellett a környéken ahol élek az ingatlanárak sincsenek annyira elszállva) és az nagyon nem kifogás, hogy aki tanárnak megy tudja mit vállal. szart tudja. én mikor gimiből kikerültem fingom nem volt hogy működik ez a világ. és ahogy mondtam, 200-ért már otthagytam volna. és ezért hagyja ott nagyon sok tehetséges és elhivatott tanár is a pályát. szeretne méltóságteljesen megélni és nem garasokat számolgatni havi szinten. aztán meg evidens, hogy a szar tanárok ott maradnak, és akkor legalább lesz kire panaszkodni.

egyébként az említett foglalkozások (tanár, rendőr, orvos, stb.) közül a tanárra a legkönnyebb nyomást gyakorolni, ha a szülő nem elégedett vele. persze nem kell ripacskodásba átesni, de ha valóban nem csinálja a dolgát, akkor oda kell menni az igazgatóhoz, és tiszteletteljesen elmondani neki, hogy van egy ilyen probléma és úgy érzi a szülő, hogy ez nem elegendő. az igazgatónak kötelessége valamilyen lépést tenni. legalábbis nálunk ez a bevett dolog.

na jó, elég is volt erről ennyi, megyek dolgozatokat javítani. :)

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 7., szerda 22:00

Egyébként ez perpillanat elég olcsó ajánlat. Bár nemtudom hogy bruttó vagy nettó négyzetméterről van szó.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 7., szerda 21:54

Kerlon írta:
Realista24 írta: Burkolást, kartonozast nekem is ismerős csinálta kvázi ingyen.
Padlót én raktam, festést mi csináljuk, csináltuk. Kerítést én fogom most csinálni, meg ezt a járdát is.

Villanyos csóka ismerős volt, pénzért de jó áron megcsinálta. Vizes jön meg, szintén ismerős, jó szaki, normál áron.

Azt vettem meg észre, hogy azon túl hogy drága szakik vannak, sok a kontár is.
legjobb, drágán szart :lol:

olyanok vannak, hogy 500ezer/m2 áron sikerül az ajtót úgy berakni, hogy az egyik oldal nincs perem, a másikon meg 3 centi, az oldalfalon a szegély meg hullámos, mint az óceán közepe :lol: 5szer kell visszahívni a bádogost, hogy ereszt az eresz........... pofám leszakad és ezek a szaréletük "szakemberek" mérnöknél többet keresnek
A gond már ott kezdődik, amikor elmondod, hogy mit akarsz, majd elkezd veled vitatkozni, hogy ő inkább máshogy csinálná, MERT ÚGY NEKI KÖNNYEBB :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 7., szerda 21:53

Emlékszem régen még ment az, hogy hívtál egy kőművest, te meg a haver és indult a falazas napidijban.

Volt kollégám pár százezerbol csinaltatta meg így a hazfalakat. Mondta Jani ba, mi a napi díja? Mondta 20ezer. Jó, akkor megyünk falazni. :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. április 7., szerda 21:49

Realista24 írta:

A +Áfa valószínű az áfa :kalapos:

Az meg 5%?

Tehat akkor 100 nm durván 40-45 millió ebből, ha nem mindenbol az alapot kéri az ember.
jogos, tényleg ott van, csak kibökte a szemem végülis:D

mondjuk én szerkezetkészre csináltatnám, mert a burkoló munkát, festést, stb ezeket szerintem olcsóbban meg tudnám csináltatni, csinálni.

ugye az a terv, hogy ha kész a terv, akkor fogok kérni mindenhonnan árajánlatot.
mert most sima téglaházban is vakon tapogatózok, hogy mennyi lehet az annyi.

ezekben az a vonzó, hogy elvileg hamar összerakják őket, tehát időt nyer az ember, de nyilván ha 10 millióval több, akkor b..sza meg a cirokseprű, inkább várok:D

olyan 110nm-ben gondolkozunk, plusz minusz 10nm. Majd a tervezőtől függ, hogy tudja megoldani a legjobban, hogy legyen egy egészséges méretű nappali-konyha-étkező, meg 3 de inkább 4 szoba (háló, 2 gyerek, egy "vendég" "dolgozó" szoba), fürdő, meg egy wc.
ezek az alapok, amik köré tervezni kell a házat.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 7., szerda 21:45

csababarca írta:
Realista24 írta:

Árban ez hogy néz ki?
a kerámiásnál ezt írják:

1-es fokozat (szerkezetkész): 140.000 Ft + ÁFA / m² ártól
2-es fokozat (külső kulcsrakész): 207.000 Ft + ÁFA / m² ártól
3-as fokozat (kulcsrakész): 339.000 Ft + ÁFA / m² ártól

plusz áfa gondolom.

a leierest nem tudom, ott azt mondta az ürge, hogy ha van háztervünk, arra tudnak pontos árajánlatot készíteni.
A +Áfa valószínű az áfa :kalapos:

Az meg 5%?

Tehat akkor 100 nm durván 40-45 millió ebből, ha nem mindenbol az alapot kéri az ember.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. április 7., szerda 21:40

Realista24 írta:

Árban ez hogy néz ki?
a kerámiásnál ezt írják:

1-es fokozat (szerkezetkész): 140.000 Ft + ÁFA / m² ártól
2-es fokozat (külső kulcsrakész): 207.000 Ft + ÁFA / m² ártól
3-as fokozat (kulcsrakész): 339.000 Ft + ÁFA / m² ártól

plusz áfa gondolom.

a leierest nem tudom, ott azt mondta az ürge, hogy ha van háztervünk, arra tudnak pontos árajánlatot készíteni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég