OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 16., péntek 7:48

Realista24 írta:
nmate írta: Kertibútor szett téma.

Jöhetnek ötletek, ki milyen használ, 6-8 fő, székes, asztallal, nagyon a teteje 200k, ennyi az elvárás.
A nagy kérdések talán, hogy fedett helyen lesznek? Sokat fogjátok-e használni?

Én műrattant vettem, antracitot, színben ez passzol mindenhez. 2 fotel + 1 kétszemélyes kanapé, kis dohányzóval, majd vettem hozzá egy négyszemélyes asztalt. Mindet szezon végén félár vagy alatta. De még bővíteni fogom, ha végre összeállt a terasz teljesen, hogy hat főnek is jó legyen egy időben.

Most ahogy nézegettem sok helyen, ahol van tavalyi modell még, jóárasítva adják, pl Obi/Praktiker.
Ja, nem rossz, ha elpakolható könnyen, de ez nem akkora követelmény. Fedett hely, de kültéri. Esetek 99%-ban fedett helyen lesz.

Szüleimhez lesz, igazából én max neten nézegetem, csak gondoltam hátha van itt valami tuti tipp :D

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. április 16., péntek 7:36

nmate írta: Kertibútor szett téma.

Jöhetnek ötletek, ki milyen használ, 6-8 fő, székes, asztallal, nagyon a teteje 200k, ennyi az elvárás.
Nekünk Corfu Fiesta van. Szeretjük. Igaz, ez foteles, nem székes.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 16., péntek 7:31

nmate írta: Kertibútor szett téma.

Jöhetnek ötletek, ki milyen használ, 6-8 fő, székes, asztallal, nagyon a teteje 200k, ennyi az elvárás.
A nagy kérdések talán, hogy fedett helyen lesznek? Sokat fogjátok-e használni?

Én műrattant vettem, antracitot, színben ez passzol mindenhez. 2 fotel + 1 kétszemélyes kanapé, kis dohányzóval, majd vettem hozzá egy négyszemélyes asztalt. Mindet szezon végén félár vagy alatta. De még bővíteni fogom, ha végre összeállt a terasz teljesen, hogy hat főnek is jó legyen egy időben.

Most ahogy nézegettem sok helyen, ahol van tavalyi modell még, jóárasítva adják, pl Obi/Praktiker.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 16., péntek 7:03

Kertibútor szett téma.

Jöhetnek ötletek, ki milyen használ, 6-8 fő, székes, asztallal, nagyon a teteje 200k, ennyi az elvárás.

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. április 15., csütörtök 23:00

Úgy néz ki, hogy szar került a palacsintába és az oltóbusz jövőhét szombaton nem Johnsont fog hozni, hanem Pfizert. Mégis csípni fog a sampon :lol:

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2021. április 15., csütörtök 22:29

en tegnap kaptam oroszt, este letargia, levertseg. ma egesznap fejfajas, illetve faradtsag. most minden oke, viszont 4 honapja voltam koronas mem tudom szamit-e.

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3848
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2021. április 15., csütörtök 22:28

2 hete túl estem a koronán. Lázam volt egy jó pár napig meg köhögtem, de most már teljesen jól vagyok. Nincs fáradtság érzett se.

Immunis vagyok ennyi szamit. :kalapos:
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. április 15., csütörtök 21:41

Sierra írta:
füst írta: Ugyanez volt nálam, Kecskemétre le kellett mennem az oltásért, kérdeztem van-e rá mód hogy Pesten kapjam meg, de a háziorvosom tanácstalan volt, mivel nyilván csak azt a vakcinát tudta felajánlani ami ott van. Szóval nem húztam sokáig az idejét és inkább elmentem az oltásért Kecsóra.

És cefet szarul vagyok, csúnyán kifektetett a szputnyik, 39.9 a lázam, és most arra gyűjtök erőt hogy ne az ágyba hugyozzak be, hanem eljussak a retyóra. :D
Na fasza, mert én meg holnap 17.00-re megyek megkapni a Szputnyikot. :lol: :lol:
Jól hangzik az a majd' 40 fokos láz meg levertség, alig várom. :lol: :lol:
Haverom is 2 napja kapta, estere laz+ tompa fejfajas+ faradtsag nala is elojott, szoval ne lepodj meg, ha holnap szar ested lesz. :lol:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 15., csütörtök 21:41

Realista24 írta:

A madridom azért pörög. Én hősöm :kalapos:
Segítek ahol tudok. :D
Amúgy sorra nézem yt-n a BL movie-ket! Ne viccelj, lehet hogy megmakkanok mindjárt, de közben fülig ér a szám, a karom lerohad, de rossz közérzetnek nyoma sincs. :D

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2021. április 15., csütörtök 21:34

Tegnap reggel adták be az oroszt, nekem egyelőre semmi tünet. Hallani mindenfélét, van akinél pár nap amíg elöjött bármi kellemetlenség, szóval meglátjuk. De egyelőre semmi. :hmmm:

Vagy placebot kaptam es en vagyok a kontrollcsoport :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 15., csütörtök 21:22

Sierra írta:
füst írta: Ugyanez volt nálam, Kecskemétre le kellett mennem az oltásért, kérdeztem van-e rá mód hogy Pesten kapjam meg, de a háziorvosom tanácstalan volt, mivel nyilván csak azt a vakcinát tudta felajánlani ami ott van. Szóval nem húztam sokáig az idejét és inkább elmentem az oltásért Kecsóra.

És cefet szarul vagyok, csúnyán kifektetett a szputnyik, 39.9 a lázam, és most arra gyűjtök erőt hogy ne az ágyba hugyozzak be, hanem eljussak a retyóra. :D
Na fasza, mert én meg holnap 17.00-re megyek megkapni a Szputnyikot. :lol: :lol:
Jól hangzik az a majd' 40 fokos láz meg levertség, alig várom. :lol: :lol:
Kedden kaptam, semmi bajom nem volt kb., kollégám is aznap kapta, úgy járt mint füst.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 15., csütörtök 21:21

füst írta: Ugyanez volt nálam, Kecskemétre le kellett mennem az oltásért, kérdeztem van-e rá mód hogy Pesten kapjam meg, de a háziorvosom tanácstalan volt, mivel nyilván csak azt a vakcinát tudta felajánlani ami ott van. Szóval nem húztam sokáig az idejét és inkább elmentem az oltásért Kecsóra.

És cefet szarul vagyok, csúnyán kifektetett a szputnyik, 39.9 a lázam, és most arra gyűjtök erőt hogy ne az ágyba hugyozzak be, hanem eljussak a retyóra. :D
Na fasza, mert én meg holnap 17.00-re megyek megkapni a Szputnyikot. :lol: :lol:
Jól hangzik az a majd' 40 fokos láz meg levertség, alig várom. :lol: :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 15., csütörtök 21:11

füst írta: Ugyanez volt nálam, Kecskemétre le kellett mennem az oltásért, kérdeztem van-e rá mód hogy Pesten kapjam meg, de a háziorvosom tanácstalan volt, mivel nyilván csak azt a vakcinát tudta felajánlani ami ott van. Szóval nem húztam sokáig az idejét és inkább elmentem az oltásért Kecsóra.

És cefet szarul vagyok, csúnyán kifektetett a szputnyik, 39.9 a lázam, és most arra gyűjtök erőt hogy ne az ágyba hugyozzak be, hanem eljussak a retyóra. :D
A madridom azért pörög. Én hősöm :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 15., csütörtök 21:07

Ugyanez volt nálam, Kecskemétre le kellett mennem az oltásért, kérdeztem van-e rá mód hogy Pesten kapjam meg, de a háziorvosom tanácstalan volt, mivel nyilván csak azt a vakcinát tudta felajánlani ami ott van. Szóval nem húztam sokáig az idejét és inkább elmentem az oltásért Kecsóra.

És cefet szarul vagyok, csúnyán kifektetett a szputnyik, 39.9 a lázam, és most arra gyűjtök erőt hogy ne az ágyba hugyozzak be, hanem eljussak a retyóra. :D

Avatar
dragostej
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:03
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dragostej » 2021. április 15., csütörtök 20:51

kodo írta:
kodo írta: Ma hívtam fel a hazidokit, hogy nálunk hogy van ez az oltas tema mert Pestről kene hazamennem 240 kmre. Elmagyarazta, hogy oltoponton orosz van meg pfizer, meg ok neha kapnak a rendelobe kínait. Kérdezte nekem milyen kell, mondtam mindegy teljesen. Momdta, hogy felirja, aztan ha van valami hív, de adjak már egy mobilszámot ahol eler. :kalapos:

Nem tudom akkor amugy hogy hivtak volna ha a telefonszamom sincs meg nekik. :ike:
Ma delben mar hivott is pénteken mehetek.

Úgy néz ki en leszek az első madridomrol aki a kinait kapja. :kalapos:
Végül háziorvásnál kaptad akkor meg?
Hasonló szituban vagyok én is, a háziorvosom 120 km-re van tőlem, nehézkes lenne csak ezért hazamenni.
Hogy van pontosan? Csak háziorvos olthat be vagy oltópontra átkérhetem magam? Valakinek nincs infója ezzel kapcsolatban?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 15., csütörtök 8:22

Most várakozok az oltásra, elég szarul érzem magam, messze én vagyok a legfiatalabb. 50+ korosztály van csak. Szinte bűntudatom van hogy oltást kapok.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. április 14., szerda 19:40

Par megjegyzes a vakcinakhoz a nagyon szuk ismerosi korombol, hatha valakinek segit. Vagy eppen pont nem, mert barminel elofordulhat barmi. :)

Paromnak az elso adag Szputnyik utan este brutalis hidegrazasa es remegese volt, ra is parazott. Korulbelul egy oran keresztul szenvedett, azota nem jott elo. Napkozben faradt volt, de a masodik utan nem jelentkezett semmilyen tunete. Egy tavolabbi ismerosom ugyanezeket tapasztalta.

Anyukam szinten orosz anyagot kapott, az elso oltas utan baromi kimerult volt majdnem egesz nap. A masodik utan semmi.

Nekem a masodik adag Szputnyik utan jelentkezett mellekhatas, korulbelul 2 napra ra bedurrantak a nyakam es kulcscsont kozotti nyirokcsomok az oltas oldalan. Ma voltam ultrahangon, az orvos szerint be van gyulladva, ami lehetseges mellekhatas. Tagabb ismerosi koromben valaki hasonloan jart.

Apukam AstraZenecat kapott, egyik alkalom utan sem volt tunete.

Ocsem es parja szinten a brit cuccbol kaptak. Ocsem meguszta az elso utan rossz kozerzettel, baratnoje mocsok rosszul volt napokig, meg sosem erezte magat olyan pocsekul. A masodik utan nem volt semmi extra.

Ocsem parjanak anyukaja Modernat kapott, o is szenvedett rendesen, szinten csak az elso alkalom utan.

Nagymamamat a Sinopharm vakcinaval talaltak be, nem jelentkezett nala semmi.

Parom egeszsegugyis anyukajat Pfizerrel oltottak, nem tapasztalt semmi mellekhatast. A kollegait rendesen kiutotte par napra.

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2021. április 14., szerda 18:50

szputnyik védettség kialakulás (17-18 nap):

https://cdn.portfolio.hu/articles/image ... 444414.jpg

pfizer (kb 12 nap):

https://cdn.portfolio.hu/articles/image ... 444412.jpg

Hege
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2016. április 6., szerda 21:24

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Hege » 2021. április 14., szerda 18:45

Marky írta:
Faust írta:

Hat ezzel az erovel minek vannak korlatozasok szeptember ota. :lol:

Kivancsi leszek, remelem nem lesz nagy baj, de figyelembe kell venni azt is, hogy a vendeglatosok javaresze lassan nem a virusba hal bele, hanem abba, hogy nem dolgozik egy eve. Lehetetlen egy helyzet.
Erre a megoldas nem az agyatlan nyitas, hanem adjanak penzt a szar helyzetbe kerult embereknek. Ne a vallalkozoknak, hanem az alkalmazottaknak.

Az iskolanyitas ugyanez, a gyerekfelugyeletet ne tomegben oldjuk mar meg, amikor vadaszkiallitasokra szorjuk a milliardokat....
Logikátlan amit mondasz. Ha az alkalmazottnak adják a pénzt, akkor a vállalkozó nem megy csődbe?

Nem mindenki Mészáros Lőrinc, hogy évtizedekig kibírja. Rengeteg olyan kis vállakozás van, aminek ez az egy év már fel év után a véget jelentette.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. április 14., szerda 18:41

kodo írta: Amugy miert az első oltast megkapottak számához kotik az enyhítő intézkedéseket?

Van ennek barmi ertelme azon kivul hogy jol nez ki a magasabb szám?
Pfizernél, Modernanal, Szputnyiknal mar bizonyították, hogy az 1. oltás után 2 héttel komoly védettség alakul ki. Sztem a teraszok amúgy sem hordoznak nagy veszélyt magukban. Plusz az is jó döntés, hogy a felsősök később mennek vissza.
Steve, ha erre jársz, szívesen olvasnék a svéd helyzetről. Még mindig úgy néz ki, hogy az a modell jobban működött/működik.
Én mindig azt olvastam, hogy gazdaságilag ugyanolyan szarul állnak, de cserebe a környező országokhoz képest kurva szar halálozási aránnyal. Plusz egy idő után ugyanúgy elkezdtek szigorítani.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 56 regisztrált és 0 vendég