OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 21., szerda 12:43

A háziorvos csak egy módja, de oltóponton nem csak a saját körzetedben olthatnak, az ország bármelyik oltópontjánál érdeklődhetsz. Nyilván oda is kell utána utazni, ez a hátrány, de gyakorlatilag a 30as korosztályomban nem ismerek olyat aki utánament és ne kapott volna egy héten belül, akárhol is lakik.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 21., szerda 12:18

p.csabi1 írta:

Ez jó lenne ha normálisan megtudják oldani.Amúgy még engem sem hívott az orvos.
Nalunk hasonloan van: bejelentkezel, keresel egy oltopontot (eleve latod, hogy melyik helyen milyen vakcinat adnak), van ahol mar azonnal tudsz programalni, de a legtobb helyen eloszor fel kell iratkozz a varolistara (egyszerre 1 helyre lehet), majd kuldik az sms-t ha van hely. Vegen meg kivalaszthatod, hogy a szabad idopontok kozul mikor akarsz menni.

p.csabi1
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2021. április 21., szerda 11:47

nmate írta:
Halfkey írta:

Hívd fel te. Az összes ismerős aki betelefonál, napokon belül kap időpontot, legtöbben már eleve időponttal teszik le a telót.
Hát, csak ha 4 idősekkel teli falu körzetébe tartozol, akkor telefonálhatsz naponta is...
Ez a helyzet.A környező járásokból ide jönnek az oltópontra.
Amúgy fater pénteken megy a második Szputnyikra.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. április 21., szerda 11:44

nmate írta:
Halfkey írta:

Hívd fel te. Az összes ismerős aki betelefonál, napokon belül kap időpontot, legtöbben már eleve időponttal teszik le a telót.
Hát, csak ha 4 idősekkel teli falu körzetébe tartozol, akkor telefonálhatsz naponta is...
En is igy voltam, hasonló korzetben vagyok. Egyszer csak felvettek, masnap hivtak is az idoponttal.

Kínait kaptam, mondjuk en nem vagyok egyik oltassal sem szkeptikus, szoval mindegy volt.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 21., szerda 11:41

Halfkey írta:
p.csabi1 írta:


Ez jó lenne ha normálisan megtudják oldani.Amúgy még engem sem hívott az orvos.
Hívd fel te. Az összes ismerős aki betelefonál, napokon belül kap időpontot, legtöbben már eleve időponttal teszik le a telót.
Hát, csak ha 4 idősekkel teli falu körzetébe tartozol, akkor telefonálhatsz naponta is...

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 21., szerda 11:31

Sierra írta:
nmate írta: Van egy olyan érzésem, hogy napokban meglesz, hogy felajánlják a kínait, de azt nem fogadnám el szívesen. Én nagyon szeretném már az oltást, kb. december óta, de kínai félek fals védettségérzetet adna.
Vmelyik nap a Svabyt hivtak fel a Balazsek reggel a radioban, o is a kinait kapta. Elment PCR tesztre, es az egyik mutans (talan a del-afrikai) meg a vuhani virus ellen is termelte az antitestet a szervezete. Szoval elvileg az is ad vedettseget.
Hú ez nagyon sántít, egyrészt a PCR teszt nem az antitesteket mutatja, másrészt az antitest tesztek a hivatalos álláspont szerint nem alkalmasak az oltás minőségének ellenőrzésére, mivel nem csak egy fajta van, és a teszt amit használsz nem biztos hogy pont azt ellenőrzi amit az adott oltás boostolt.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 21., szerda 11:27

nmate írta: Van egy olyan érzésem, hogy napokban meglesz, hogy felajánlják a kínait, de azt nem fogadnám el szívesen. Én nagyon szeretném már az oltást, kb. december óta, de kínai félek fals védettségérzetet adna.
Vmelyik nap a Svabyt hivtak fel a Balazsek reggel a radioban, o is a kinait kapta. Elment PCR tesztre, es az egyik mutans (talan a del-afrikai) meg a vuhani virus ellen is termelte az antitestet a szervezete. Szoval elvileg az is ad vedettseget.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 21., szerda 11:22

Marky írta: Az AstraZenecaval kapcsolatban most mi a nemzetkozi konszenzus?
Anyukamnak tegnap felajanlotta az orvos, hogy rendel belole, de nem tudja, hogy elfogadja -e en pedig nem tartom eleg informaltnak magamat. Mennyire valos kockazat ez a verrogkepzodes? Vannak korelozmenyek, ahol ez veszelyesebb? A neten nem talalok semmi konkretat, mert mindenhol a shitstorm megy.
Fogamzásgátló vérrögképződési esélye 1/1000hez, Astránál milliónként van elvileg pár eset. Emiatt speciel nem aggódnék.

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: matador » 2021. április 21., szerda 10:50

ziro4vr írta:
Marky írta: Az AstraZenecaval kapcsolatban most mi a nemzetkozi konszenzus?
Anyukamnak tegnap felajanlotta az orvos, hogy rendel belole, de nem tudja, hogy elfogadja -e en pedig nem tartom eleg informaltnak magamat. Mennyire valos kockazat ez a verrogkepzodes? Vannak korelozmenyek, ahol ez veszelyesebb? A neten nem talalok semmi konkretat, mert mindenhol a shitstorm megy.
A legtöbb ismerősöm azt kapta amúgy, semmi bajuk. Szerintem az a fontos, hogy aki kapja az oltást melyikben bízik, melyiket adatná be magának nyugodtan. Ha ez az astra, akkor az. De arra érdemes számítani, hogyha visszamondasz egyet, hamar kaphatsz másikat.

A legtöbb orvos szerint ennyi oltottból pont ennyi embernek lett volna vérröge akkor is, ha nem Astrát, hanem Boci csokit kapnak.
Sportfilozófia: Roger Federer

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. április 21., szerda 10:32

Marky írta: Az AstraZenecaval kapcsolatban most mi a nemzetkozi konszenzus?
Anyukamnak tegnap felajanlotta az orvos, hogy rendel belole, de nem tudja, hogy elfogadja -e en pedig nem tartom eleg informaltnak magamat. Mennyire valos kockazat ez a verrogkepzodes? Vannak korelozmenyek, ahol ez veszelyesebb? A neten nem talalok semmi konkretat, mert mindenhol a shitstorm megy.
A legtöbb ismerősöm azt kapta amúgy, semmi bajuk. Szerintem az a fontos, hogy aki kapja az oltást melyikben bízik, melyiket adatná be magának nyugodtan. Ha ez az astra, akkor az. De arra érdemes számítani, hogyha visszamondasz egyet, hamar kaphatsz másikat.
Nem illik.

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 21., szerda 10:25

Az AstraZenecaval kapcsolatban most mi a nemzetkozi konszenzus?
Anyukamnak tegnap felajanlotta az orvos, hogy rendel belole, de nem tudja, hogy elfogadja -e en pedig nem tartom eleg informaltnak magamat. Mennyire valos kockazat ez a verrogkepzodes? Vannak korelozmenyek, ahol ez veszelyesebb? A neten nem talalok semmi konkretat, mert mindenhol a shitstorm megy.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. április 21., szerda 10:19

ziro4vr írta:
nmate írta: Van egy olyan érzésem, hogy napokban meglesz, hogy felajánlják a kínait, de azt nem fogadnám el szívesen. Én nagyon szeretném már az oltást, kb. december óta, de kínai félek fals védettségérzetet adna.
Én nyugodt szívvel mondom vissza azt is meg az astrát is. Pár nap plusz és hívnak orosszal vagy pfizerrel, ez a tapasztalat a környezetemben.
Faterom a szputnyikot mondta vissza, két nap múlva kapta a modernát.

Én meg várok a hívásra, szintén december óta. :lol: Mondjuk akkor még azt hittem hogy 2022-ben kerülök sorra, múlt héten azt mondta a dokim hogy a héten számíthatok a hívásra, drukkoljatok hogy fájzer legyen. :mrgreen:
vagy hogy legalább *valami* legyen. :lol:

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 21., szerda 10:18

p.csabi1 írta:

Ez jó lenne ha normálisan megtudják oldani.Amúgy még engem sem hívott az orvos.
Hívd fel te. Az összes ismerős aki betelefonál, napokon belül kap időpontot, legtöbben már eleve időponttal teszik le a telót.

p.csabi1
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2021. április 21., szerda 10:14


Ez jó lenne ha normálisan megtudják oldani.Amúgy még engem sem hívott az orvos.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 21., szerda 10:07

https://index.hu/belfold/2021/04/21/olt ... -oltopont/
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. április 21., szerda 10:00

nmate írta: Van egy olyan érzésem, hogy napokban meglesz, hogy felajánlják a kínait, de azt nem fogadnám el szívesen. Én nagyon szeretném már az oltást, kb. december óta, de kínai félek fals védettségérzetet adna.
Én nyugodt szívvel mondom vissza azt is meg az astrát is. Pár nap plusz és hívnak orosszal vagy pfizerrel, ez a tapasztalat a környezetemben.
Nem illik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 21., szerda 9:58

Van egy olyan érzésem, hogy napokban meglesz, hogy felajánlják a kínait, de azt nem fogadnám el szívesen. Én nagyon szeretném már az oltást, kb. december óta, de kínai félek fals védettségérzetet adna.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 20., kedd 18:30

Plusz egy. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2021. április 20., kedd 18:30

reeed_ati írta: Skacok! Van itt esetleg valaki, aki nagyon pro tőzsdézésben??
Dobhatna egy privit please, segítségre lenne szükségem..
Kerestem már olyanokat, akik ezzel foglalkoznak, de egyelőre nem válaszoltak, ez a fórum meg mindent is meg tud oldani.. :D
Ha nem valami személyes/titkos dolog, akkor én is örülnék neki, ha itt lenne kibeszélve a kérdés a fórumon. Hátha én is tanulok belőle valamit. :)

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. április 20., kedd 17:32

Halfkey írta: Define nagyon profi :D

Shortolni nem szoktam, tőzsdére szánt pénz nagy részét hosszú távú befektetésekben meg etfekben tartom, kis részével swing tradek. Szerintem érdemes itt átbeszélni hátha más is tanul belőle vagy hozzászól, de ha vmiért nem publikus kérdezhetsz persze priviben is.
Most látom amit írt Ati. Ugyanígy vagyok én is mint Halfkey, ha gondolod dobd be ide de akár nekem is írhatsz majd.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 58 regisztrált és 0 vendég