OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. április 24., szombat 9:49

nmate írta:

Lelkem mélyén szkeptikusan állok még mindig kicsit a kínaival, mivel közvetve látom az intenzív osztályon, hogy bizony 2 oltásosok is kerülnek be oda, de talán idősek körében tűnik csak viszonylag hatástalannak és egy szakértői vélemény is meggyőzött, szóval megyek. :mrgreen: Kiderítem saját bőrömön mit tud a Xiaomi 5g chip.
Külföld meg nem érdekel egyelőre. Jövőre úgyis lesz lehetőség újra oltatni ha arról van szó.
Az újra oltakozásról milyen információk vannak? Egyedül azért nem megyek, mert nem tudom, hogy külföldre jó lesz e, tekintve hogy rajtunk kívül itt nem használja senki.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. április 24., szombat 9:43

Pfizer első belövetve.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. április 24., szombat 9:14

p.csabi1 írta:
kodo írta:

Más is megy? Kíváncsi vagyok mennyire népszerű a fórumon.

Én is megyek hétfőn reggel.
jöhetne erről is 1 szavazás R, az előző sztem már kifutott téma :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

p.csabi1
Hozzászólások: 2231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2021. április 24., szombat 9:03

kodo írta:
sebydani írta: Na ezen a külön regisztrációs oldalon foglaltam időpontot hétfő reggelre, kapom a kínait majd.
Más is megy? Kíváncsi vagyok mennyire népszerű a fórumon.

Én is megyek hétfőn reggel.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. április 24., szombat 7:46

lordgabi írta: Kb. 10 éve vagyok hivatalosan is magyar állampolgár. 2014 óta van állandó magyarországi lakcímem. Orvosi ellátást nem kellett igényelnem hála Istennek, amióta elkezdtem az iskolát szerintem, így nem volt szükségem sem Kárpátalján sem itt háziorvoshoz "beregiszrálódni". Több mint 2 éve itt élek Budapesten, de nem jelentkezem be a XVI. kerületi lakásom címére. Ami a lényeget illeti: ha oltást szeretnék most úgy, hogy szerintem a határmenti háziorvosom se tud rólam sok mindent (320 km tőlem jelenleg), de érvényes, végleges TAJ számom is van, akkor elég a regisztráció az oltásra, és utána majd külön regisztrálni erre az új formátumra, hogy melyik nap, melyik oltóponton szeretném a kínai oltást, akár itt Budapesten?
Többen is evezünk ebben a cipőben, szóval a kérdés most nem is saját részre lenne fontos, mert egyelőre továbbra is tartózkodom az oltástól, de menet közben változhat a helyzet, és szeretnék képben lenni maximálisan. Köszönöm előre is. :agree:
Elég.
Esetleg ahogy pár hozzászólással előrébb szó volt róla írj a Neak-nak
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. április 24., szombat 0:09

Kb. 10 éve vagyok hivatalosan is magyar állampolgár. 2014 óta van állandó magyarországi lakcímem. Orvosi ellátást nem kellett igényelnem hála Istennek, amióta elkezdtem az iskolát szerintem, így nem volt szükségem sem Kárpátalján sem itt háziorvoshoz "beregiszrálódni". Több mint 2 éve itt élek Budapesten, de nem jelentkezem be a XVI. kerületi lakásom címére. Ami a lényeget illeti: ha oltást szeretnék most úgy, hogy szerintem a határmenti háziorvosom se tud rólam sok mindent (320 km tőlem jelenleg), de érvényes, végleges TAJ számom is van, akkor elég a regisztráció az oltásra, és utána majd külön regisztrálni erre az új formátumra, hogy melyik nap, melyik oltóponton szeretném a kínai oltást, akár itt Budapesten?
Többen is evezünk ebben a cipőben, szóval a kérdés most nem is saját részre lenne fontos, mert egyelőre továbbra is tartózkodom az oltástól, de menet közben változhat a helyzet, és szeretnék képben lenni maximálisan. Köszönöm előre is. :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 23., péntek 22:33

kodo írta:
sebydani írta: Na ezen a külön regisztrációs oldalon foglaltam időpontot hétfő reggelre, kapom a kínait majd.
Más is megy? Kíváncsi vagyok mennyire népszerű a fórumon.
Lelkem mélyén szkeptikusan állok még mindig kicsit a kínaival, mivel közvetve látom az intenzív osztályon, hogy bizony 2 oltásosok is kerülnek be oda, de talán idősek körében tűnik csak viszonylag hatástalannak és egy szakértői vélemény is meggyőzött, szóval megyek. :mrgreen: Kiderítem saját bőrömön mit tud a Xiaomi 5g chip.
Külföld meg nem érdekel egyelőre. Jövőre úgyis lesz lehetőség újra oltatni ha arról van szó.

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kera » 2021. április 23., péntek 21:24

Na megnéztük a verdán azokat a pontokat amiket mondtatok, de egyiknek sem volt semmi jele, és amíg néztük ezeket, járt a motor, a kis kedves kocsim, volt olyan figyelmes, hogy megmutatta mi a nyűge. Folyik a hűtővíz valahol, szép kis tócsa lett, így egyértelművé vált. Holnap felemeljük aztán megnézzük pontosan hol csöpöghet, így ha megússzuk egy csővel, vagy tőmítéssel, boldogság van. Köszi a tippeket srácok! :mrgreen:

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. április 23., péntek 20:09

sebydani írta: Na ezen a külön regisztrációs oldalon foglaltam időpontot hétfő reggelre, kapom a kínait majd.
Más is megy? Kíváncsi vagyok mennyire népszerű a fórumon.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3403
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2021. április 23., péntek 12:20

kecsu10 írta:
Yazid írta:

az autóban nincs fagyálló szag?


el kell vigyed egy normális autószerelőhöz, van CO tesztere, megnézi, az 100% megmondja
Hideg indításkor normális is lehet egy kis fehér füst, az nem probléma. A sapkát kell megszagolni a kiegyenlítő tartályon. Ha kipufogó, égett szagú, akkor hengerfejes. Azért több benne az olaj, mert rövid távon benzines lesz az olaj, ha jól átmelegszik kinyonmja magából, akkor majd csökken az olaj szintje. A víz ott is tud folyni ahol nem látod. Olaj nem folyik? Kifelé is tud hengerfejes lenni, nemcsak befelé.
nem biztos hogy érezni azt úgy orral... co teszt még mindig a biztos.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. április 23., péntek 12:07

Na ezen a külön regisztrációs oldalon foglaltam időpontot hétfő reggelre, kapom a kínait majd.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. április 23., péntek 11:26

Steve írta: Ez a védettségi igazolás, vagy mi is fantasztikus lesz, amikor eljut a mozgássérült parkolókártyás szlovák rendszámos Porsche Cayennel ráparkolok a mozgássérült helyre színvonalra..Ehhez gondolom pár hét szükséges és az intelligensebb réteg majd megmagyarázza, hogy de a magyar az “leleményes”.. :roll: :roll:

Amúgy szerintem ez a védettségi igazolás jó ötlet és jó, hogy haladnak az oltással. Minél többen vannak oltva annál jobb, bármivel is. A gyorsaság a lényeg, hogy meg lehessen állítani ezt a szart mielött jön valami mégmasszívabb mutáció.
szerintem is jó és egyelöre tartható.

Én így látom a dolgot:

Járvány van, ezt vakcinával tudjuk megoldani. Két lehetöséget látok:

- vagy megvárjuk amíg elég ember van beoltva ahhoz, hogy vége legyen a járványnak és addig zárva tartunk ezáltal tovább rontunk a gazdaság állapotán és még több vállalkozást teszünk tönkre

- vagy nyitunk és oltáshoz kötjük, ezáltal egyrészt motiválva az embereket, másrészt jutalmazva azokat akik már vállalták az oltást.

Utóbbi szerintem csak és kizárólag akkor járható amennyiben mindenki aki szeretne oltakozhat. Mivel Jól halad és 1-2 héten belül mindenki aki regisztrált felveheti az oltást szerintem ez teljesül.

Amit még fontosnak tartok - ez a korlátozás csak és kizárólag addig elfogadható amíg el nem érjük a nyájimmunizációt és/vagy le nem cseng a járvány. A jövöben nem származhat hátránya abból ha valaki nem szeretné magát beoltani.


Még valami, ha már a rokikártyás Cayenne felmerült. Itt Németországban a krónikus elhízotztak is priósnak számítanak hiszen a túlsúly növeli a kockázatot. Azt is megértem, hogy vannak olyan betegségek amelyek túlsúlyhoz vezetnek, de ez a túlsúlyos esetek egy kis százaléka. A maradék (éppúgy mint Magyarországon) csak saját maga tehet róla, hogy el van hízva mert egészségtelenül és sokat zabál és nem mozog.

Felcseszi az agyam, hogy mivel egészségesen élek, mozgok és ezáltal egészséges a testem nem jutalmazva vagyok azért, hogy kevesebb terhet rakok az ellátórenszerre hanem büntetve. (tudom, hosszútávon a saját érdekem és magamat jutalmazom vele de akkor is).
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2021. április 23., péntek 10:42

Yazid írta:
Kera írta:

Nem észleltem sehol folyást, vagy szivárgást, így lehet az utóbbi. :|
Sajnos most kell vele hosszabb útra mennem, mi van, ha esetleg tényleg a hengerfej a baja, mi történhet?
az autóban nincs fagyálló szag?


el kell vigyed egy normális autószerelőhöz, van CO tesztere, megnézi, az 100% megmondja
Hideg indításkor normális is lehet egy kis fehér füst, az nem probléma. A sapkát kell megszagolni a kiegyenlítő tartályon. Ha kipufogó, égett szagú, akkor hengerfejes. Azért több benne az olaj, mert rövid távon benzines lesz az olaj, ha jól átmelegszik kinyonmja magából, akkor majd csökken az olaj szintje. A víz ott is tud folyni ahol nem látod. Olaj nem folyik? Kifelé is tud hengerfejes lenni, nemcsak befelé.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3403
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2021. április 23., péntek 10:35

Kera írta:
Sierra írta:

Ha fogy a hutofolyadek, az tobb minden lehet. Lehet h vhol meg van repedve a tartaly/csovek, de az is lehet h kezdodo hengerfej problema.
Nem észleltem sehol folyást, vagy szivárgást, így lehet az utóbbi. :|
Sajnos most kell vele hosszabb útra mennem, mi van, ha esetleg tényleg a hengerfej a baja, mi történhet?
az autóban nincs fagyálló szag?


el kell vigyed egy normális autószerelőhöz, van CO tesztere, megnézi, az 100% megmondja

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 23., péntek 10:20

Kera írta:
Sierra írta:

Ha fogy a hutofolyadek, az tobb minden lehet. Lehet h vhol meg van repedve a tartaly/csovek, de az is lehet h kezdodo hengerfej problema.
Nem észleltem sehol folyást, vagy szivárgást, így lehet az utóbbi. :|
Sajnos most kell vele hosszabb útra mennem, mi van, ha esetleg tényleg a hengerfej a baja, mi történhet?
Felforr a hutoviz, megsutod a blokkot, megreped a henger => motor megy a szemetbe.
Az olajszint emelkedik? Allagra olyan, mint a motorolaj, vagy vizesebb? Ha a hutosapkat leveszed, latsz nyalkas anyagot? Inditaskor feher fust a kipufogobol?
Ha hidegen leveszed a hutosapkat es elinditod anelkul a motort, nem lenne szabad buborekokat latnod, ha van, akkor az nagy valoszinuseggel hengerfej problema.

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kera » 2021. április 23., péntek 10:18

Sierra írta:
Kera írta:Tán szivároghat be a víz, vagy mire gondolsz?
Ha fogy a hutofolyadek, az tobb minden lehet. Lehet h vhol meg van repedve a tartaly/csovek, de az is lehet h kezdodo hengerfej problema.
Nem észleltem sehol folyást, vagy szivárgást, így lehet az utóbbi. :|
Sajnos most kell vele hosszabb útra mennem, mi van, ha esetleg tényleg a hengerfej a baja, mi történhet?

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. április 23., péntek 10:08

Ez a védettségi igazolás, vagy mi is fantasztikus lesz, amikor eljut a mozgássérült parkolókártyás szlovák rendszámos Porsche Cayennel ráparkolok a mozgássérült helyre színvonalra..Ehhez gondolom pár hét szükséges és az intelligensebb réteg majd megmagyarázza, hogy de a magyar az “leleményes”.. :roll: :roll:

Amúgy szerintem ez a védettségi igazolás jó ötlet és jó, hogy haladnak az oltással. Minél többen vannak oltva annál jobb, bármivel is. A gyorsaság a lényeg, hogy meg lehessen állítani ezt a szart mielött jön valami mégmasszívabb mutáció.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. április 23., péntek 9:59

nmate írta: No, mehet az online jelentkezés kínaira. Nem félek, hogy hamar elfogy :D
Legalabb marad nekem 3. es 4. adagra is boven. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 23., péntek 9:52

No, mehet az online jelentkezés kínaira. Nem félek, hogy hamar elfogy :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 23., péntek 9:34

kodo írta: Valószínűleg az összes oltasbol kell majd emlékeztető oltas. Az oltasi kedv amugy sem akkora itthon hogy konnyen elerhetjuk majd vele a nyajimmunitast. De ugye az a cel, ahhoz meg baszott mindegy milyennel csak legyel beoltva.
Biztosan kell. Kérdés, hogy a Sinopharm esetén kialakul-e kellő szinten a védettségi szint és elég a 3. oltás 8-12 hónap után (ahogy egyelőre átlagban gondolkoznak a virológusok) vagy pár héten belül kellene új. Erre kimondottan sok és pontos mérési adat, míg a Sputnik, Pfizer esetén már tudjuk, hogy 2 oltás után 2-3 héttel is az esetek nagyon nagy részében kellő szinten tud maradni a védettség.
De tegnap megtudtam, hogy virológusok nem számítanak nagyon arra, hogy bármilyen variáns "kikerüli" ezeket az oltásokat, nagyon durva változásokon kell végig mennie ennek a vírusnak ehhez. De ha meg is történik, kb. 2-3 hét utánahúzni az oltást.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 92 regisztrált és 0 vendég