OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. április 30., péntek 17:18

_Bushido_ írta: s hol lehet csak a Prizerre regisztrálni?
a vakcinainfon nincsen semmi ilyen.
csak a sima regisztráció. s kapod, amit kapsz gondolom.
Nem a vakcinainfó a te oldalad. Íme:
https://www.eeszt.gov.hu/hu/nyito-oldal
Reggel óta halott az oldal.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. április 30., péntek 17:11

Nem a Gyurcsány intézte a kibertámadást? Azt olvastam. :lol:

Azért ez a mai így ebben a formájában politikai kapufa lett nagyrészt.
Nem illik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 30., péntek 17:08

revolver írta:
Amúgy, ahogy hallottam, meg is támadták a neten az oldalt, úgyhogy azért is omolhatott össze a rendszer
mióta minősül támadásnak ha a saját állampolgáraid felkeresik a közérdekű weboldalad? inkább szar infra van mögötte és nem birták az igényeket a szerverek.
Kenyérpirítóról futtatott szervernek egy request / perc is támadás :lol:

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2021. április 30., péntek 17:01

Amúgy, ahogy hallottam, meg is támadták a neten az oldalt, úgyhogy azért is omolhatott össze a rendszer
mióta minősül támadásnak ha a saját állampolgáraid felkeresik a közérdekű weboldalad? inkább szar infra van mögötte és nem birták az igényeket a szerverek.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1988
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. április 30., péntek 16:59

szerk: vissza a másik témára, betört szélvédő

a matricán volt egy szám, azzal kell regisztrálni állítólag a kormányablakban, hogy igényelj újat, de ahol cserélték, valamit elb*szarintottak, az a szám rohadtul nem látható. szóval ez az opció kilőve. úgyhogy jobb híján a kis darabkát a matricával visszük magunkkal a kocsiban és kész :mrgreen: ja, meg akkor jövő héten lesz egy körünk az üvegesnél - bár ha a szám nem látható, akkor ezt hiába teszik át a mostani szélvédőre, nem lesz jó...

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1988
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. április 30., péntek 16:44

Sierra írta:
_Bushido_ írta: s hol lehet csak a Prizerre regisztrálni?
a vakcinainfon nincsen semmi ilyen.
csak a sima regisztráció. s kapod, amit kapsz gondolom.
Mar sehol. Konkretan reggel 8kor mar osszeomlott az egesz weboldal ahol lehetett regisztralni, annyian megrohamoztak. Es azt hiszem osszesen volt 100 ezer db, szoval az mar delelott foglalozva lett.
nemrég értem haza, s néztem szét a neten, de csak sima regisztráció volt az oldalon, olyan "random" féle, konkrétan 1 fajtára nem. DE nem is tudom, hogy olyan volt-e.

Pl itt sopronban kígyózó sorok állnak, km hosszúságban az oltópontnál, gondolom beálltak, hátha kaphatnak ilyet... jó hosszú tömött sorokban... (neten láttam a képeket)

Amúgy, ahogy hallottam, meg is támadták a neten az oldalt, úgyhogy azért is omolhatott össze a rendszer

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 30., péntek 16:08

barátom mamája 76 éves, kutyabaja, elment oltani, két hét múlva elhunyt, kétoldali tüdőgyulladással indult.
Ez mitől lesz ellenpélda?

Nemtudom hogy arra gondolsz hogy covid szövődmény-e, ha igen, az oltás két hét múlva ad védettséget. Ha két hét múlva hal meg valaki az oltástól számítva, akkor gondolom nem aznap meghalt amint megbetegedett, szóval a probléma pont a kései oltás.

Vagy arra gondolsz hogy az oltástól kapott tüdőgyulladást? Ilyen mellékhatásról eddig nem szól a fáma a sokmillió oltott közül, persze nem kizárt hogy létezik, de akkor azért extrém ritka lehet.

Az eset mindenképp sajnálatos, de eszembe jut az a mém ilyenkor amin egy buszbaleset volt feltüntetve, és rá volt írva hogy perelik az Astrazenecát mert a beoltott embert egy héttel később elütötte a busz.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 30., péntek 15:26

_Bushido_ írta: s hol lehet csak a Prizerre regisztrálni?
a vakcinainfon nincsen semmi ilyen.
csak a sima regisztráció. s kapod, amit kapsz gondolom.
Mar sehol. Konkretan reggel 8kor mar osszeomlott az egesz weboldal ahol lehetett regisztralni, annyian megrohamoztak. Es azt hiszem osszesen volt 100 ezer db, szoval az mar delelott foglalozva lett.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1988
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. április 30., péntek 15:19

s hol lehet csak a Prizerre regisztrálni?
a vakcinainfon nincsen semmi ilyen.
csak a sima regisztráció. s kapod, amit kapsz gondolom.

Tjacks
Hozzászólások: 2682
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. április 30., péntek 15:05

h3x0r írta:
zoli0415 írta: Én pont ebben látom a legnagyobb ellentmondást. Elnézést de érdekelne, ha nem korlátoznák a szabadságod, nem különböztetnének meg akkor is hinnél benne és kizárólag az egészségedre való tekintettel beadatnád?
Tegnap vagtam a fuvet, szomszedom is kint ult a napon. 41-42 eves, covidos volt, korhazba is kerult, par hete mar itthon pihen. Kozelebb mentem a keriteshez megkerdezni hogy van. Hetfon kell menjen dolgozni, de meg nem tudja hogy fog 8 orat vegig ulni az irodaban, mert itthon 4 ora tv-zes, eves, setalas, utan is elfarad. Mondtam neki, hogy holnap fogom kapni a masodik adagot. (kufoldre nem tervezek utazni, de azon kivul nalunk nincsenek tobbletjogok; szerintem kene, de ez mas kerdes) Annyit mondott, hogy "nagyon helyes, amikor a cegnel mindenkit oltottak, paran idiotak voltunk es nem kertuk; az egyik nalam par evvel fiatalabb kollegam a 2-vel arrebb levo agyon halt meg, de en is majdnem ott maradtam. Ahogy kaphatok oltast, megyek is."
Ellenpélda:

- barátom mamája 76 éves, kutyabaja, elment oltani, két hét múlva elhunyt, kétoldali tüdőgyulladással indult.

Mielőtt bárki nekem esne:

Menjen mindenki oltani aki szeretne, mert valószínűleg megvéd. Csak nem minden ilyen fekete-fehér mint ez a történet.

Én májusban megyek vérvételre, megnézetem az anti biszbaszokat és annak eredményétől függőben döntöm el megyek e rögtön oltani.

Peace.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. április 30., péntek 14:35

zoli0415 írta:
Lehet itt durrogtatni a nagyon okos megjegyzéseidet mintha Te valami magasabb rendű lennél de a kérdéseimre akkor se tudsz egy értelmes választ adni, csak lököd ezt a kioktató szöveget aminek semmi értelme.
Nem, nem értek hozzá. De akkor megfordítom. Gondolom a vírust nem kérdőjelezed meg. Mi szerinted a megoldás? Mikortól veszélyes annyira, hogy tömegesen oltani kelljen? Mennyi idő egy vackina kifejlesztése? Mennyi idő után ismerhető el, hogy az működik 100%ban? Addig amíg ez nincs meg mit csinálnál? Hogyan kezelnéd a helyzetet?

Igen,vakon vagyok én is, nem tudok többet tenni, mint hinni a tudományban és a szakemberekben, de még mindig jobb opciónak tűnik, mint az, hogy a 22 éves mentőápoló tanonc ismerősöm rajtam húzza be a fekete zsák zipzárját, ahogy azt megtette egy volt osztálytársán.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. április 30., péntek 14:25

Halfkey írta:
zoli0415 írta:

Én pont ebben látom a legnagyobb ellentmondást. Elnézést de érdekelne, ha nem korlátoznák a szabadságod, nem különböztetnének meg akkor is hinnél benne és kizárólag az egészségedre való tekintettel beadatnád?
Többedjére használod a "korlátozzák a szabadságod" kifejezést, és meg kell jegyeznem ha már OFF topik, hogy nekem ez a szóösszetétel ebben a kontextusban teljesen bicskanyitogató. Kezdődött a maszkviseléssel, a kijárásokkal, most a védettséggel, folyton ugyanez ez "érvelés" minden ellen, iszonyat unalmas már hogy az emberek komoly része nagyjából odáig jut a véleményében hogy az ő kis napjai minél kényelmesebben és szabadabban teljenek. Az én személyes szabadságom tutira nem ér többet mint az, hogy működjön a gazdaság, és hogy ne haljanak meg emberek, és sajnálom és értetlenül állok azelőtt hogy másoknál ez nem így van (világszerte, nem magyar sajátosság).

Sajnálom ha kemény hangvételű lett, igyekszem megállni a további válaszokat a témában.
Engem egyáltalán nem érdekel a szabadságom korlátozása mert kis túlzással minden nap másik országban ébredek, de egy héten 3 különböző országban biztosan megfordulok, Pirtugáliától Dániág keresztül kasul járom Európát minden nap szebbnél szebb helyeken járva. Engem a átgondolatlanság és az értelmetlen intézkedések zavarnak...és igen a megkülönböztetés ami a védettségi igazolvány hiánya miatt szenvedsz el.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 30., péntek 14:18

zoli0415 írta: Én pont ebben látom a legnagyobb ellentmondást. Elnézést de érdekelne, ha nem korlátoznák a szabadságod, nem különböztetnének meg akkor is hinnél benne és kizárólag az egészségedre való tekintettel beadatnád?
Tegnap vagtam a fuvet, szomszedom is kint ult a napon. 41-42 eves, covidos volt, korhazba is kerult, par hete mar itthon pihen. Kozelebb mentem a keriteshez megkerdezni hogy van. Hetfon kell menjen dolgozni, de meg nem tudja hogy fog 8 orat vegig ulni az irodaban, mert itthon 4 ora tv-zes, eves, setalas, utan is elfarad. Mondtam neki, hogy holnap fogom kapni a masodik adagot. (kufoldre nem tervezek utazni, de azon kivul nalunk nincsenek tobbletjogok; szerintem kene, de ez mas kerdes) Annyit mondott, hogy "nagyon helyes, amikor a cegnel mindenkit oltottak, paran idiotak voltunk es nem kertuk; az egyik nalam par evvel fiatalabb kollegam a 2-vel arrebb levo agyon halt meg, de en is majdnem ott maradtam. Ahogy kaphatok oltast, megyek is."

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. április 30., péntek 14:17

R24 elnézést nem így akartam megjeleníteni a válaszom a hozzászólásodra csak telefonról vagyok és félrenyomtam.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. április 30., péntek 14:12

[]



Igen, mert láttam, hogy hullanak el "körülöttem" az emberek.

Szerk.: a kolártozott dolgok többsége nélkül mindig is megvoltam, most plána az elmúlt 1,5 évben. Az utazás, ami hiányozna, ha azt mondanák, hogy nem mehetek (ilyen nem hiszem, hogy meg fog történni), de bumm. Ez legyen életem legnagyobb problémája adott esetben, hogy nem mehetek nyaralni meg 5-10 meccsre évente.

De továbbgörgetem, ha amúgy sem lenne rá pénzem (mint ahogy sok embernek sajnos igen korlátozottak a lehteőségei) utazni, étterembe, moziba járni, stb, akkor meg nem is lenne miről beszélni, mint korlátozás.
[/quote]
Ez így teljesen rendben van.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 30., péntek 14:02

zoli0415 írta:
Realista24 írta:

Én is Malagára mennék állomásozni, minthsem a Tátrába :kalapos:

Csak a véleményedre voltam kíváncsi, nem vitatkozni. Én beadattam, ahogy tudtam, és ha elérhető lesz gyereknek, akkor neki is becsapatom gond nélkül.
Én pont ebben látom a legnagyobb ellentmondást. Elnézést de érdekelne, ha nem korlátoznák a szabadságod, nem különböztetnének meg akkor is hinnél benne és kizárólag az egészségedre való tekintettel beadatnád?
Többedjére használod a "korlátozzák a szabadságod" kifejezést, és meg kell jegyeznem ha már OFF topik, hogy nekem ez a szóösszetétel ebben a kontextusban teljesen bicskanyitogató. Kezdődött a maszkviseléssel, a kijárásokkal, most a védettséggel, folyton ugyanez ez "érvelés" minden ellen, iszonyat unalmas már hogy az emberek komoly része nagyjából odáig jut a véleményében hogy az ő kis napjai minél kényelmesebben és szabadabban teljenek. Az én személyes szabadságom tutira nem ér többet mint az, hogy működjön a gazdaság, és hogy ne haljanak meg emberek, és sajnálom és értetlenül állok azelőtt hogy másoknál ez nem így van (világszerte, nem magyar sajátosság).

Sajnálom ha kemény hangvételű lett, igyekszem megállni a további válaszokat a témában.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. április 30., péntek 13:56

Egyébként ez a mai húzás azért kellet, hogy estére meglegyen a 4 millió, mert már be van jelentve, hogy holnap niytnak.

Illetve így odacsalták az oltópontra a Pfizerrel a népet, de amiböl nincs elég. Viszont sokan úgy vannak vele, hogy ha az nincs akkor jöhet a másik ha már ott van.

Viszont ami fontos: mielött belétek szúrják kérdezzetek rá, hoy mi van a kezében! Ismerösöm Pfizerre regisztrált elment, és utólag a papíron látta, hogy nem azt kapott. Amikor megkérdezte, hogy ez most mi akkor az volt a válasz, hogy "ja azzal csak 2 ig oltottunk utána elfogyott és azóta más van". Ez azért veszélyes mert vannak emberek akiknek nem mindegyik adható biztonsággal.

Gondolom nem ez a jellemzö, és csak elszigetelt eset de nem árt figyelni, hogy tényleg azt kapd amire jelentkeztél
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 30., péntek 13:51

Úgy általánosságban (nem rád reagálva, hanem az egész helyzetre), felmerült bennem egy kérdés, mi lenne, ha kiütne a 3. világháború, és be akarnák sorozni a mai huszonéveseket katonának? Opcionális lenne, vagy lehetne válogatni, hogy köszi, én nem szeretnék a hegyekben harcolni, én inkább tengerészgyalogos szeretnék lenni, vagy hogy működne ez 2021-ben? :D Vagy engem a déli frontra küldjetek, mert jobban szeretem a meleget, vagy még lehetne fokozni:D
Szerencsére(?) a tömeghadseregek kora véget ért, a harcképzetlen emberi erő pontosan 0 értékkel bír a harcászatban, így a mostani mamahoteles 25 éves korosztály ugyanolyan civilnek számítana egy konfliktusban, mint a 80 éves nénike.
Mert a modern doktrína szerint a haderőnek kis létszámúnak, de nagyon jól felszereltnek és képzettnek kell lennie. Ez jól megfigyelhető, hogy ha összehasonlítod egy mostani katona, és egy 60 évvel ezelőtti felszerélését. A mostani követelményeknek megfelelően nincs arra mód, hogy széles körben felszereljék a katona korú fiatalokat. A 21. században pedig, pláne amióta drónok megjelentek a harcászatban, semmit nem ér egy frissen sorozott 20 éves, puskával a kezében.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 30., péntek 13:45

zoli0415 írta:
Realista24 írta:

Én is Malagára mennék állomásozni, minthsem a Tátrába :kalapos:

Csak a véleményedre voltam kíváncsi, nem vitatkozni. Én beadattam, ahogy tudtam, és ha elérhető lesz gyereknek, akkor neki is becsapatom gond nélkül.
Én pont ebben látom a legnagyobb ellentmondást. Elnézést de érdekelne, ha nem korlátoznák a szabadságod, nem különböztetnének meg akkor is hinnél benne és kizárólag az egészségedre való tekintettel beadatnád?
Igen, mert láttam, hogy hullanak el "körülöttem" az emberek.

Szerk.: a kolártozott dolgok többsége nélkül mindig is megvoltam, most plána az elmúlt 1,5 évben. Az utazás, ami hiányozna, ha azt mondanák, hogy nem mehetek (ilyen nem hiszem, hogy meg fog történni), de bumm. Ez legyen életem legnagyobb problémája adott esetben, hogy nem mehetek nyaralni meg 5-10 meccsre évente.

De továbbgörgetem, ha amúgy sem lenne rá pénzem (mint ahogy sok embernek sajnos igen korlátozottak a lehteőségei) utazni, étterembe, moziba járni, stb, akkor meg nem is lenne miről beszélni, mint korlátozás.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. április 30., péntek 13:44

én ezt a "lepattanózást" nem értem, amit sokan eddig is csináltak de ma ért a csúcsra. sokan még nem is regisztrálta...:) de ott tolonganak a kapuban h oltsák be őket
ha maradt pár injekció akkor az persze érthető h eloltják nap végén, de amit a csürhe csinál az számomra felelőtlen is, egymás szájában állva várakoznak csoportosulva :vivo:
mondjuk ez a reggeli bejelentés is megér egy gondolatot, ki hitte hogy nem ez lesz?! meg hogy terheléses támadás jött pont most az eeszt ellen na persze :) véletlen csak rácuppant pár ezer ember, de sztem már pár 100at sem bír el az a 20. századi oldal :agree:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 15 regisztrált és 0 vendég