OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

mila
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 1:19
Kedvenc játékosaid: ramos, kroos
Kedvenc csapatod: rmcf

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mila » 2021. április 30., péntek 19:26

akkor ezek szerint nem az appot használod, mert ott simán kitörölhető.
és ahogy látom, ha az appból törlöm ki akkor nem szinktronizál és nem törli egyidejűleg az oldalról :kivagyhe:
92:48

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2021. április 30., péntek 19:17

Dehogynem.
Pont ezért van már nagyon sok es kicsit szelektaltam volna.

Azóta egyébként megnyugodtam, és már úgy érzem hogy együtt tudok élni ezzel. De azért ha esetleg valaki tudja a választ, ossza meg velem.
Köszönöm.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 30., péntek 18:37

Miért akarod törölni, másikat hozzáadni nem opció?

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2021. április 30., péntek 18:33

Sziasztok!
Lenne egy elég sürgős kérdésem.

Netpinceren hogy tudom torolni a régi cimeimet?
Tuti balfasz vagyok de nem tudok rájönni. :'(

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Puding » 2021. április 30., péntek 18:07

Ahol én voltam itt is sokan voltak, vidéki város. De darálták rendesen, max 1 óra volt. Kis előnyt mondjuk szereztem orvosinál, mert volt ismerős. :mrgreen: #teampfizer
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. április 30., péntek 18:01

ziro4vr írta: Nem a Gyurcsány intézte a kibertámadást? Azt olvastam. :lol:

Azért ez a mai így ebben a formájában politikai kapufa lett nagyrészt.
dehogy lett.

kormánymédia:

- hatalmas siker
- rendkívüli nap
- túlterheléses támadás, nem a rendszer szar

:mrgreen: aki mást állít kormányellenes libsi sorosbérenc és hátráltaja a védekezést :mrgreen:

Objektívan nézve:

- meg lehetett volna jobban elöre szervezni (valszeg tényleg a nyitás miatti ad hoc akció volt)
- sok ember be lett oltva, mert a Pfizer híre mozgósította öket. Hiába fogyott el, sokan olyat kaptak amire eredetileg nem jelentkeztek volna.

Szóval a szervezés és az indok talán kapufa - de ennél nagyobb botrányok sem ártottak a kormánynak. Viszont az, hogy haladunk az oltással és az emberek megmozdultak és akarják az számomra pozitívum.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. április 30., péntek 17:25

Melóból hazafelé most mentünk el a Szent Ferenc kórház előtt, minimum 600 méteres sor volt, semmilyen távolság, hárman-négyen álltak egymás mellett kis csoportokban, a katonák oldalról flörtöltek a csajokkal, volt már sor többször is az utóbbi két hétben, de ilyet nem láttam még. Mint egy fesztivál nyitónapján.

A kórház nevét valószínűleg nem jól írtam le. A Déli pályaudvartól kb. 2 km-re volt az oltópont.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. április 30., péntek 17:20

lordgabi írta:
_Bushido_ írta: s hol lehet csak a Prizerre regisztrálni?
a vakcinainfon nincsen semmi ilyen.
csak a sima regisztráció. s kapod, amit kapsz gondolom.
Nem a vakcinainfó a te oldalad. Íme:
https://www.eeszt.gov.hu/hu/nyito-oldal
Reggel óta halott az oldal.
most már le is kapcsolták az oldalt
1 órája még ment vmennyire, de akkor már a regisztrációs felület eltűnt
láttam egy videót, Szegeden 5 percig ment a csávó és videózta a sort mire a végére ért :ozil:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. április 30., péntek 17:18

_Bushido_ írta: s hol lehet csak a Prizerre regisztrálni?
a vakcinainfon nincsen semmi ilyen.
csak a sima regisztráció. s kapod, amit kapsz gondolom.
Nem a vakcinainfó a te oldalad. Íme:
https://www.eeszt.gov.hu/hu/nyito-oldal
Reggel óta halott az oldal.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. április 30., péntek 17:11

Nem a Gyurcsány intézte a kibertámadást? Azt olvastam. :lol:

Azért ez a mai így ebben a formájában politikai kapufa lett nagyrészt.
Nem illik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 30., péntek 17:08

revolver írta:
Amúgy, ahogy hallottam, meg is támadták a neten az oldalt, úgyhogy azért is omolhatott össze a rendszer
mióta minősül támadásnak ha a saját állampolgáraid felkeresik a közérdekű weboldalad? inkább szar infra van mögötte és nem birták az igényeket a szerverek.
Kenyérpirítóról futtatott szervernek egy request / perc is támadás :lol:

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2021. április 30., péntek 17:01

Amúgy, ahogy hallottam, meg is támadták a neten az oldalt, úgyhogy azért is omolhatott össze a rendszer
mióta minősül támadásnak ha a saját állampolgáraid felkeresik a közérdekű weboldalad? inkább szar infra van mögötte és nem birták az igényeket a szerverek.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. április 30., péntek 16:59

szerk: vissza a másik témára, betört szélvédő

a matricán volt egy szám, azzal kell regisztrálni állítólag a kormányablakban, hogy igényelj újat, de ahol cserélték, valamit elb*szarintottak, az a szám rohadtul nem látható. szóval ez az opció kilőve. úgyhogy jobb híján a kis darabkát a matricával visszük magunkkal a kocsiban és kész :mrgreen: ja, meg akkor jövő héten lesz egy körünk az üvegesnél - bár ha a szám nem látható, akkor ezt hiába teszik át a mostani szélvédőre, nem lesz jó...

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. április 30., péntek 16:44

Sierra írta:
_Bushido_ írta: s hol lehet csak a Prizerre regisztrálni?
a vakcinainfon nincsen semmi ilyen.
csak a sima regisztráció. s kapod, amit kapsz gondolom.
Mar sehol. Konkretan reggel 8kor mar osszeomlott az egesz weboldal ahol lehetett regisztralni, annyian megrohamoztak. Es azt hiszem osszesen volt 100 ezer db, szoval az mar delelott foglalozva lett.
nemrég értem haza, s néztem szét a neten, de csak sima regisztráció volt az oldalon, olyan "random" féle, konkrétan 1 fajtára nem. DE nem is tudom, hogy olyan volt-e.

Pl itt sopronban kígyózó sorok állnak, km hosszúságban az oltópontnál, gondolom beálltak, hátha kaphatnak ilyet... jó hosszú tömött sorokban... (neten láttam a képeket)

Amúgy, ahogy hallottam, meg is támadták a neten az oldalt, úgyhogy azért is omolhatott össze a rendszer

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 30., péntek 16:08

barátom mamája 76 éves, kutyabaja, elment oltani, két hét múlva elhunyt, kétoldali tüdőgyulladással indult.
Ez mitől lesz ellenpélda?

Nemtudom hogy arra gondolsz hogy covid szövődmény-e, ha igen, az oltás két hét múlva ad védettséget. Ha két hét múlva hal meg valaki az oltástól számítva, akkor gondolom nem aznap meghalt amint megbetegedett, szóval a probléma pont a kései oltás.

Vagy arra gondolsz hogy az oltástól kapott tüdőgyulladást? Ilyen mellékhatásról eddig nem szól a fáma a sokmillió oltott közül, persze nem kizárt hogy létezik, de akkor azért extrém ritka lehet.

Az eset mindenképp sajnálatos, de eszembe jut az a mém ilyenkor amin egy buszbaleset volt feltüntetve, és rá volt írva hogy perelik az Astrazenecát mert a beoltott embert egy héttel később elütötte a busz.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 30., péntek 15:26

_Bushido_ írta: s hol lehet csak a Prizerre regisztrálni?
a vakcinainfon nincsen semmi ilyen.
csak a sima regisztráció. s kapod, amit kapsz gondolom.
Mar sehol. Konkretan reggel 8kor mar osszeomlott az egesz weboldal ahol lehetett regisztralni, annyian megrohamoztak. Es azt hiszem osszesen volt 100 ezer db, szoval az mar delelott foglalozva lett.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. április 30., péntek 15:19

s hol lehet csak a Prizerre regisztrálni?
a vakcinainfon nincsen semmi ilyen.
csak a sima regisztráció. s kapod, amit kapsz gondolom.

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. április 30., péntek 15:05

h3x0r írta:
zoli0415 írta: Én pont ebben látom a legnagyobb ellentmondást. Elnézést de érdekelne, ha nem korlátoznák a szabadságod, nem különböztetnének meg akkor is hinnél benne és kizárólag az egészségedre való tekintettel beadatnád?
Tegnap vagtam a fuvet, szomszedom is kint ult a napon. 41-42 eves, covidos volt, korhazba is kerult, par hete mar itthon pihen. Kozelebb mentem a keriteshez megkerdezni hogy van. Hetfon kell menjen dolgozni, de meg nem tudja hogy fog 8 orat vegig ulni az irodaban, mert itthon 4 ora tv-zes, eves, setalas, utan is elfarad. Mondtam neki, hogy holnap fogom kapni a masodik adagot. (kufoldre nem tervezek utazni, de azon kivul nalunk nincsenek tobbletjogok; szerintem kene, de ez mas kerdes) Annyit mondott, hogy "nagyon helyes, amikor a cegnel mindenkit oltottak, paran idiotak voltunk es nem kertuk; az egyik nalam par evvel fiatalabb kollegam a 2-vel arrebb levo agyon halt meg, de en is majdnem ott maradtam. Ahogy kaphatok oltast, megyek is."
Ellenpélda:

- barátom mamája 76 éves, kutyabaja, elment oltani, két hét múlva elhunyt, kétoldali tüdőgyulladással indult.

Mielőtt bárki nekem esne:

Menjen mindenki oltani aki szeretne, mert valószínűleg megvéd. Csak nem minden ilyen fekete-fehér mint ez a történet.

Én májusban megyek vérvételre, megnézetem az anti biszbaszokat és annak eredményétől függőben döntöm el megyek e rögtön oltani.

Peace.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. április 30., péntek 14:35

zoli0415 írta:
Lehet itt durrogtatni a nagyon okos megjegyzéseidet mintha Te valami magasabb rendű lennél de a kérdéseimre akkor se tudsz egy értelmes választ adni, csak lököd ezt a kioktató szöveget aminek semmi értelme.
Nem, nem értek hozzá. De akkor megfordítom. Gondolom a vírust nem kérdőjelezed meg. Mi szerinted a megoldás? Mikortól veszélyes annyira, hogy tömegesen oltani kelljen? Mennyi idő egy vackina kifejlesztése? Mennyi idő után ismerhető el, hogy az működik 100%ban? Addig amíg ez nincs meg mit csinálnál? Hogyan kezelnéd a helyzetet?

Igen,vakon vagyok én is, nem tudok többet tenni, mint hinni a tudományban és a szakemberekben, de még mindig jobb opciónak tűnik, mint az, hogy a 22 éves mentőápoló tanonc ismerősöm rajtam húzza be a fekete zsák zipzárját, ahogy azt megtette egy volt osztálytársán.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. április 30., péntek 14:25

Halfkey írta:
zoli0415 írta:

Én pont ebben látom a legnagyobb ellentmondást. Elnézést de érdekelne, ha nem korlátoznák a szabadságod, nem különböztetnének meg akkor is hinnél benne és kizárólag az egészségedre való tekintettel beadatnád?
Többedjére használod a "korlátozzák a szabadságod" kifejezést, és meg kell jegyeznem ha már OFF topik, hogy nekem ez a szóösszetétel ebben a kontextusban teljesen bicskanyitogató. Kezdődött a maszkviseléssel, a kijárásokkal, most a védettséggel, folyton ugyanez ez "érvelés" minden ellen, iszonyat unalmas már hogy az emberek komoly része nagyjából odáig jut a véleményében hogy az ő kis napjai minél kényelmesebben és szabadabban teljenek. Az én személyes szabadságom tutira nem ér többet mint az, hogy működjön a gazdaság, és hogy ne haljanak meg emberek, és sajnálom és értetlenül állok azelőtt hogy másoknál ez nem így van (világszerte, nem magyar sajátosság).

Sajnálom ha kemény hangvételű lett, igyekszem megállni a további válaszokat a témában.
Engem egyáltalán nem érdekel a szabadságom korlátozása mert kis túlzással minden nap másik országban ébredek, de egy héten 3 különböző országban biztosan megfordulok, Pirtugáliától Dániág keresztül kasul járom Európát minden nap szebbnél szebb helyeken járva. Engem a átgondolatlanság és az értelmetlen intézkedések zavarnak...és igen a megkülönböztetés ami a védettségi igazolvány hiánya miatt szenvedsz el.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 49 regisztrált és 0 vendég