OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. május 4., kedd 20:01

Galacticos írta:
mila írta: astra nem játszik? arra is lehet időpontot foglalni 3 napon belül
Ott valami 8 het van ket oltas kozott, es a masodik utan 14napnak elkell telnie hogy karanten nelkul beengedjenek.
Persze elobb kellett volna szoval valahol a mi hibank, de hat nem is gondoltuk volna hogy nem kerulunk sorra ennyi ideig.
astra esetén már lehet kérni a 2. oltást az elsőre 4 hétre is
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6638
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2021. május 4., kedd 19:55

mila írta: astra nem játszik? arra is lehet időpontot foglalni 3 napon belül
Ott valami 8 het van ket oltas kozott, es a masodik utan 14napnak elkell telnie hogy karanten nelkul beengedjenek.
Persze elobb kellett volna szoval valahol a mi hibank, de hat nem is gondoltuk volna hogy nem kerulunk sorra ennyi ideig.

mila
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 1:19
Kedvenc játékosaid: ramos, kroos
Kedvenc csapatod: rmcf

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mila » 2021. május 4., kedd 19:50

astra nem játszik? arra is lehet időpontot foglalni 3 napon belül
92:48

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6638
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2021. május 4., kedd 19:44

Mi marcius elejen regisztraltunk (pest) es meg egyikunket se hivtak, sehova. Nem is ertem, mas korombeli mar a masodikon is tul van.
Emailt kaptam egyszer kinairol es ennyi. :lol:
Hivtam a haziorvost is azt mondta csak kinaija van, vagy az vagy varni kell.
Jelen allas szerint ha 3 napon belul nem oltanak (marpesig gondolom nem fognak) akkor a nyaralasunkat veszitjuk el miatta.

A pfizeres sorban allas nem opcio, munka utan ott mar hiaba allsz be az 500meteres sorba..

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2021. május 4., kedd 19:14

Nekem első szputnyik után egy kis fejfájás volt estére, a második után még annyi sem :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62741
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. május 4., kedd 19:08

ateeemadrid írta: Én ezt a 2. szputnyikot is megúsztam egy kis fáradtsággal, nem volt láz meg semmi ilyesmi.

Kezdem azt hinni, hogy valami titkos felmérésben vagyok a placebo csoport egyik tagja. :mrgreen:
Velem együtt akkor, mert nekem ennyi se volt. :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4456
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. május 4., kedd 19:03

Én ezt a 2. szputnyikot is megúsztam egy kis fáradtsággal, nem volt láz meg semmi ilyesmi.

Kezdem azt hinni, hogy valami titkos felmérésben vagyok a placebo csoport egyik tagja. :mrgreen:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. május 4., kedd 13:55

Na úgy tűnik a tegnap este kiadott rendelet szerint kapnak a külföldiek is kártyát.

Mostmár a vakcina regisztrációnál ki lehet választani külföldi állampolgárt, és ott bekérik az útlevél, és tartózkodási engedély adatait.
Kérdés, hogy amikor barátnőm regisztrált, akkor nem volt ilyen opció, csak taj számot kértek.

Most neki van teendője, vagy csak várni kell....kíváncsi vagyok kormányablakban kapunk e holnap erről infót.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. május 4., kedd 12:51

Babinho írta: Ugyanarra a használatra amit te is írsz, arra vettem márciusban egy bringát.

Szeretem, bevált, kényelmes, hibátlan. És ez komplett. Nem vennék a decathlonba bringát.
Keress egy jó szaküzletet a környékeden.

https://rometkerekpar.hu/romet-wagant-2 ... ekpar.html
Ez a Romet egy fikarcnyit sem jobb, mint a Decathlonos, ha nem rosszabb.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3155
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. május 4., kedd 12:06

Ugyanarra a használatra amit te is írsz, arra vettem márciusban egy bringát.

Szeretem, bevált, kényelmes, hibátlan. És ez komplett. Nem vennék a decathlonba bringát.
Keress egy jó szaküzletet a környékeden.

https://rometkerekpar.hu/romet-wagant-2 ... ekpar.html

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1662
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. május 4., kedd 11:06

Bicoszakertok! Tudnatok nekem segiteni?

Szeretnek egy ar/ertek aranyban elfogadhato bringat venni fokent varosi kozlekedeshez, neha foldutakon( pl gat) es kisebb tavu hetvegi kiruccanasokhoz (15-20 km). Ahogy olvasgattam itt korabbi kommenteket, egy belepo szintu trekking lenne megfelelo szamomra, viszont az a gond, hogy ezen kivul egyaltalan nem konyitok a bringakhoz. Szeretek tekerni, regebben eveken at napi szinten mentem legalabb 30-60 percet a suliig meg vissza, szoval jo lenne visszaszokni. Viszont mar akkor se ertettem hozza, es meg most se. :( :mrgreen:
Arban nem nagyon szeretnek 200 ezer fole menni, es nagy elvarasaim igazabol nincsenek is, annyi a lenyeg, hogy konnyeden tekerheto legyen.

Amit neztem:
https://www.decathlon.hu/trekking-kerek ... 77823.html

Ez 160, plusz ahogy latom vennem kene meg melle kiegeszitoket, mint sarvedo, telotarto, kulacstarto stb kb 25-30 ezer ertekben. Hasznaltan biztos talalnek jobbat is, viszont mivel nem ertek hozza az igy nem annyira palya, es ezt legalabb helyben megtudnam venni. Ez megfelelne a celra? Illetve 183-184 cm-rel inkabb M vagy L-es meret lenne a jobb?

Ha valaki tudna rola egy rovid velemenyt mondani vagy ajanlani esetleg jobbat hasonlo aron azt nagyon megkoszonnem! :)

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. május 3., hétfő 14:48

Mester77 írta:
ateeemadrid írta: Nekem közben belőtték a 2. adag szputnyikot, az elsőnél nem volt semmi, csak kicsit nyomott voltam, de ettől azért jobban tartok.

Amúgy mind2 alkalommal faszán meg volt szervezve, tömörülés sem volt, 30 perc alatt megvolt az egész.
Remèljük minden rendben lesz!

Én sok héttel ezelőtt regeltem, de még semmire se hívtak. Lehet én vagyok a helyi Steve
astrára és sinóra jelentkezhetsz magad is :kalapos:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2021. május 3., hétfő 14:44

ateeemadrid írta: Nekem közben belőtték a 2. adag szputnyikot, az elsőnél nem volt semmi, csak kicsit nyomott voltam, de ettől azért jobban tartok.

Amúgy mind2 alkalommal faszán meg volt szervezve, tömörülés sem volt, 30 perc alatt megvolt az egész.
Remèljük minden rendben lesz!

Én sok héttel ezelőtt regeltem, de még semmire se hívtak. Lehet én vagyok a helyi Steve
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4456
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. május 3., hétfő 14:20

Nekem közben belőtték a 2. adag szputnyikot, az elsőnél nem volt semmi, csak kicsit nyomott voltam, de ettől azért jobban tartok.

Amúgy mind2 alkalommal faszán meg volt szervezve, tömörülés sem volt, 30 perc alatt megvolt az egész.

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. május 3., hétfő 13:44

csababarca írta:
Nika91127 írta:

Nem is fog kapni. Külföldi beoltás alapján senki se várja, hogy kap magyar igazolványt. Állítsanak ki neki külföldön. Ez van.
és aki külföldi de itt dolgozik, és regisztrált, beoltották, itt költi a pénzét, annak se járna?
mert szerintem de.
Mondtam én ilyet? :) Nem.
Szerintem aki regisztrálhatott, itthon be is oltották, annak meg kell kapnia. Nincs hovatartozáshoz kötve.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. május 3., hétfő 13:22

Tádám írta: Nekem a feleségem külföldi állampolgár, magyar lakcímmel, magyar TAJ számmal, minden papírral. Egy hónapja kapta az 1. oltást, és nem kapott még védettségit.
Van egy ilyen: https://www.nnk.gov.hu/index.php/korona ... igazolvany
Ügyfélkapus bejelentkezés után ki kell csak tölteni egy kérvényt, van egy kis rész a külföldi állampolgárokra vonatkozóan is benne. Tegnap küldtük be, most várunk. :)

(bocs ha már volt, nem néztem vissza mindent)
köszi!

igen ez lesz a kövi lépés, csak kell nyitni neki ügyfélkaput, azért megyünk szerdán be, hogy ezt tudjuk intézni.
hátha.

de sok reményt nem fűzök hozzá:/
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. május 3., hétfő 13:19

Nika91127 írta:
babaking írta: az hagyján - akinek van (inaktív) magyar TAJ száma, de külföldön kapot oltást az sem kaphat elvileg kártyát, pedig kártyával karantén nélkül utazhatnánk be az országba.

Páromnak megvan mind a 2 Pfizere Németországból. 2 hét múlva mennénk végre családot látogatni, és mivel nincs kártyája a reptéren majd karanténba teszik hiába van oltása? Ez nem diszkrimináció csak azért mert más a lakhelye?

Nekem mindegy, nem izgat a karantén, mert homeoffiszozok ahol épp vagyok. De neki vissza kellene jönnie.

Elindítottam azért az ügyintézést az ügyfélkapun, de még se kép se hang.
Nem is fog kapni. Külföldi beoltás alapján senki se várja, hogy kap magyar igazolványt. Állítsanak ki neki külföldön. Ez van.
Ez rendben is van, és majd jön is az EU-s igazolvány valamikor június közepén.

De nehéz lett volna a rendeltbe még egy sort beleírni, hogy oltási kiskönnyvel is igazolhatod a védettség tényét. (tehát nem egy kártyához, hanem védettséghez kötni)

Mióta ez a járvány elkezdödött a külföldön élö magyarokat ott szívatják ahol tudják. (teszem hozzá nem véletlenül, sosem voltak a Fidesz kedvencei, annyira meg nincsnenek sokan, hogy a válsztást befolyásolják). Mindenre van/ volt kivétel (focisták, cseh, szlovák turisták stb. ) csak a külföldön dolgozó magyaroknak nem volt kitétel, hogy fél évente egyszer meglátogathasság a családjaikat. (Az más kérdés, hogy a határörök a reptér kivételével szartak az egészbe, és úgy jártál keltél ahogy akartál)

szerk:
Tádám írta:
Nekem a feleségem külföldi állampolgár, magyar lakcímmel, magyar TAJ számmal, minden papírral. Egy hónapja kapta az 1. oltást, és nem kapott még védettségit.
Van egy ilyen: https://www.nnk.gov.hu/index.php/korona ... igazolvany
Ügyfélkapus bejelentkezés után ki kell csak tölteni egy kérvényt, van egy kis rész a külföldi állampolgárokra vonatkozóan is benne. Tegnap küldtük be, most várunk. :)

(bocs ha már volt, nem néztem vissza mindent)
Nem feltétlen azért nem kapott mert külföldi. Anyát és apát egy napon oltották ugyan ott. Anyának már megvan a kártyája, apa tegnap indította az ügyintézést.

Egyébként lehet, hogy szándékosan belassították az iagzolvány kiadását, hogy közelebb érkezzen meg a 2. oltáshoz. Mert akinek csak 10 napos 1. oltása van az nem védett. Ezért hülyeség a kártya. Mert nem igazol minden esetben védettséget. Miért nem a 2. után küldik?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára babaking 2021. május 3., hétfő 13:22-kor.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2021. május 3., hétfő 13:17

csababarca írta:
Realista24 írta:
Nem nagyon, tehát akkor lehet kapni? Akkor a szokásos jó magyar, addig nyomul, amíg el nem éri amit akar tendenciát kell követni.

Legalább lenne egyértelmű, hogy igen vagy nem...
kb nem tudok senkiről, aki kapott és külföldi de itt dolgozik.
viszont kormányablaknál azt mondták, hogy kellene kapniuk, és a rendeletekben sincs ilyen kitétel a kártyáról.

hát próbálok nyomulni, emailek, hívások, de válaszra se méltatnak:D

nem egyértelmű a helyzet, nekem úgy logikus, hogy aki regisztrálhat oltásra, és beoltják, az kap ilyen kártyát.
Nekem a feleségem külföldi állampolgár, magyar lakcímmel, magyar TAJ számmal, minden papírral. Egy hónapja kapta az 1. oltást, és nem kapott még védettségit.
Van egy ilyen: https://www.nnk.gov.hu/index.php/korona ... igazolvany
Ügyfélkapus bejelentkezés után ki kell csak tölteni egy kérvényt, van egy kis rész a külföldi állampolgárokra vonatkozóan is benne. Tegnap küldtük be, most várunk. :)

(bocs ha már volt, nem néztem vissza mindent)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. május 3., hétfő 13:16

Nika91127 írta:

Nem is fog kapni. Külföldi beoltás alapján senki se várja, hogy kap magyar igazolványt. Állítsanak ki neki külföldön. Ez van.
és aki külföldi de itt dolgozik, és regisztrált, beoltották, itt költi a pénzét, annak se járna?
mert szerintem de.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. május 3., hétfő 13:11

babaking írta: az hagyján - akinek van (inaktív) magyar TAJ száma, de külföldön kapot oltást az sem kaphat elvileg kártyát, pedig kártyával karantén nélkül utazhatnánk be az országba.

Páromnak megvan mind a 2 Pfizere Németországból. 2 hét múlva mennénk végre családot látogatni, és mivel nincs kártyája a reptéren majd karanténba teszik hiába van oltása? Ez nem diszkrimináció csak azért mert más a lakhelye?

Nekem mindegy, nem izgat a karantén, mert homeoffiszozok ahol épp vagyok. De neki vissza kellene jönnie.

Elindítottam azért az ügyintézést az ügyfélkapun, de még se kép se hang.
Nem is fog kapni. Külföldi beoltás alapján senki se várja, hogy kap magyar igazolványt. Állítsanak ki neki külföldön. Ez van.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 41 regisztrált és 0 vendég