OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. június 7., hétfő 14:06

Kercsó írta: szombat reggel valaki beqrta az autóm ablakát a belvárosban. semmit nem vitt el, pedig még a hátsó ülést is ledöntötte a fszkalap. a rendőrség kijött, de nulla helyszíneléssel el is mentek egy 20 perc után, mivel "csak" rongálás volt. pedig kamera is van bőven a környéken...

volt már valakinek hasonló tapasztalata? érdemes bolygatni az ügyet? vagy ne álmodozzak.
És, amikor én a rendőröket szidtam, mg nekem is támadtak páran :lol:

Nem fognak semmit csinálni, komolyabb dolgokban sem mozdulnak, kivéve, ha az ő kocsijuk üvegét baszarintották volna be.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. június 7., hétfő 13:39

Halfkey írta: A legtöbb elmélet szerint a boldogság az elvárások és a valóság közötti kapcsolatból fakad. Ha magasak az elvárások és nem teljesül, elégedetlen az ember, akárnilyen jó vagy rossz is a szint. A probléma ezesetben szerintem az, hogy az õ sikerei megemelik a te saját magaddal szemben támasztott elvárásaid (ha neki ennyi melóval sikerül ez meg az, akkor nekem arányosan kellene lennie). Ez egyébként a közösségi médiák egyik nagy problémája is: nyilván a jó dolgokat osztja meg az ember mindig, nem a rosszakat. Találkozókon, a neten azt látod mindenkinek milyen faszán összejön minden, neked meg pont nem. Ez csak elszomorít, és ahogy írták bekerülhetsz egy negatív visszacsatolási hullámba ahol be is vonzod a szart.

Ez.
Santi írta: Ez depresszió, nem vagy te seggfej, annak ellenére, hogy azt mondod magadról (ez is a depresszió jele, önértékelési zavar stb.) keress szakembert, nem szégyen, csak ne ilyen szabópétereket. :lol:
És ez.

Voltam hasonló helyzetben, bár nekem a szakember nem segített, én mindenképp adnék neki egy esélyt, mert sokaknak igen.

Ami engem ebből kirángatott az:

1. Nem árt, ha tudnak róla a barátaid, és pontosan kommunikálod feléjük, hogy mi az ami segít, mi az ami nem. Nagyon sokat hozzá tudnak tenni, de elvenni is, ha nem tudják mit érdemes/nem érdemes csinálniuk ebben a helyzetben.

2. Ahogy írta valaki lent, nézd meg, mi az a terület, ahol fejlődhetsz, amiben szeretnél fejlődni. Legyen az az, hogy lemész a konditerembe, sportolsz, megtanulsz jól főzni, nyelvet tanulsz vagy fejleszted valami olyan tudásod, ami később mondjuk a karriered során hasznos lehet. Először nem lesz egyszerű, mert ilyenkor én pl. kevésbé voltam befogadó, de megéri. Jobban fogod érezni magad tőle.

3. Adj magadnak időt. Lehet hogy a környezetedben mindenki előrébb tart, de lehet hogy ez csak azért van, mert olyan emberek vannak a környezetedben. Az nem rossz, ha sikeres emberekhez hasonlítod magad, mert motiválhat, de azért vedd figyelembe, hogy nincs két egyforma életpálya. Semmiről nem maradtál le.

Egyébként pedig lesz jobb. Lehet hogy előtte rosszabb is még :kalapos: de tényleg lesz jobb. :agree:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3932
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. június 7., hétfő 13:38

szombat reggel valaki beqrta az autóm ablakát a belvárosban. semmit nem vitt el, pedig még a hátsó ülést is ledöntötte a fszkalap. a rendőrség kijött, de nulla helyszíneléssel el is mentek egy 20 perc után, mivel "csak" rongálás volt. pedig kamera is van bőven a környéken...

volt már valakinek hasonló tapasztalata? érdemes bolygatni az ügyet? vagy ne álmodozzak.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8473
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. június 7., hétfő 13:27

alexoxladjackoxi írta: de azért nem mondanám, hogy az ember csak saját maga alakítja az életét. :hmmm: Bizonyos dolgokban igen, de sok minden másban pedig nem.
Hát akkor mégis ki a fene alakítja az életed?
Bekorlátozhatod magadat, hogy te függsz ettől meg attól de azzal nem leszel beljebb.

Persze, mindenki mást hoz otthonról meg valakinek tényleg nagyon rossz körülményekkel kell megbirkóznia gyerekkorában és a nulláról jönnie, de onnan is már erre rengeteg ember megcsinálta a dolgait, nem lehetetlen.

Csak rajtad múlik minden, minden egyéb szöveg csak bemagyarázás és a saját magad egójának a nyugtatása, hogy te amúgy se lennél sokkal többre képes és csak a véletlenek meg a körülmények áldozata vagy, azért tartasz ott ahol, pedig mindenről csak te tehetsz és sokkal előrébb is tarthatnál, ahogy hátrébb is.


Halfkey kommentjét egy az egyben adom.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. június 7., hétfő 13:25

A legtöbb elmélet szerint a boldogság az elvárások és a valóság közötti kapcsolatból fakad. Ha magasak az elvárások és nem teljesül, elégedetlen az ember, akárnilyen jó vagy rossz is a szint. A probléma ezesetben szerintem az, hogy az õ sikerei megemelik a te saját magaddal szemben támasztott elvárásaid (ha neki ennyi melóval sikerül ez meg az, akkor nekem arányosan kellene lennie). Ez egyébként a közösségi médiák egyik nagy problémája is: nyilván a jó dolgokat osztja meg az ember mindig, nem a rosszakat. Találkozókon, a neten azt látod mindenkinek milyen faszán összejön minden, neked meg pont nem. Ez csak elszomorít, és ahogy írták bekerülhetsz egy negatív visszacsatolási hullámba ahol be is vonzod a szart.

Ami szerintem ilyenkor megoldás, hogy lépj egy lépést hátra. Igen, a szerencsés emberek által megosztott legjobb pillanataikhoz képest lehet nem állok jól. De jobban állok-e mint a hasoncipõben járók nagy a világob? Valószínūleg a válasz igen. Ha nem, miért gondolom hogy nem? Mi az amit még el szeretnék érni? Ha megvan hogy mi az a fõ dolog ami zavar, amin változtatni akarsz, akkor el kell kezdeni tervezni hogy fogsz ezen változtatni. Ha van reális célod, és minden nap teszel is érte, az meg fog valósulni. Csak magunknak szabunk akadályokat, és ez nem egy Coelho idézet. Ha konkretizálod a mit szeretnél elérnit, szívesen kifejtem tovább mire gondolok.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2021. június 7., hétfő 13:18

Ez depresszió, nem vagy te seggfej, annak ellenére, hogy azt mondod magadról (ez is a depresszió jele, önértékelési zavar stb.) keress szakembert, nem szégyen, csak ne ilyen szabópétereket. :lol:

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 7., hétfő 13:04

Megszellőztettem neki, de igazából nem kell, mert a csávó pont, hogy hasonló karakter, mint én, és amikor fordított volt a helyzet (messze nem ennyire, inkább fogalmazzunk úgy, hogy voltak jó dolgok, de még csak kilátásban, aztán hagyjuk...), ő is hasonlóan viselkedett. Szóval tudja ő szerintem, hogy mi a dörgés.

ferni: Köszi neked is, hogy vetted a fáradtságot, és ilyen hosszan válaszoltál. Nem tudom miért vagyok ilyen, valahogy az ember egy idő után már kezd hitehagyottá válni, és már kevésbé hiszel a pozitív gondolkodásmódban. Aztán amikor jönnek a dolgok, neki a jók, nekem a rosszak, tényleg lehúz egyre inkább. Eleged lesz. Biztosan én is sáros vagyok sok mindenben, de azért nem mondanám, hogy az ember csak saját maga alakítja az életét. :hmmm: Bizonyos dolgokban igen, de sok minden másban pedig nem.

h3x0r: Köszi neked is. Jó felé kapizsgálsz egyébként, nőügyek, karrier... Úgy maga a pénz nem kifejezetten érdekel, nem abban láttam a boldogságot. Viszont ezt nem akarom, hogy őt majmoljam, mármint, hogy az motiváljon, amit ő elért. Mert épp ez az basszus, hogy féléve még semmivel nem járt előttem, aztán meg hirtelen olyan dolgok történnek vele, hogy csak kapkodom a fejem. Konkrétumokba nem mennék bele.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. június 7., hétfő 12:46

alexoxladjackoxi írta:
Realista24 írta: De miért frusztrál az, hogy neki éppen jobb? Szimplán csak zavar? Vagy előled vett el valami lehetőséget?
Nincs szó ilyenről, hogy elvett volna előlem bármit is. Egyszerűen zavar, sőt néha már-már dühít is, hogy milyen szinten van mázlija mostanában, nekem meg kb. pont az ellentettje. De mondom, ő sem tett többet bizonyos dolgokért, és mégis... :roll: És mi a garancia, hogy ez később fordulni fog? Semmi, egyáltalán semmi. Azt is tudom, hogy ez gáz, de ez tényleg belülről jön basszus, én nem tudom befolyásolni vagy irányítani az érzéseimet, maximum elnyomni vagy elmondani. Nem is tudom melyik a jobb. Egyik sem igazán. És az a baj, hogy eléggé nehezemre esik már jó képet vágni mindenhez.
Teged nem az zavar, hogy az o elete jol alakul, hanem hogy itt vagy a 20-as eveid kozepe - maximum vege fele, es a te eleted semerre se tart, legyen szo baratnorol vagy epp munkarol. Legalabbis en igy ertelmezem. Mindenkinel vannak ilyen melypontok, amikor valahogy semmi nem jon ossze. Ha kozben meg masnal latod, hogy ezek jol alakulnak, nyilvan orulsz nekik, de ugyanakkor meg duplan lehuzhat. Mi a garancia arra, hogy ez fordulni fog? Semmi. De miert ne fordulhatna? Ne ugy gondolj ra, hogy alig birsz jo kepet vagni, hanem hasznald motivacionak, hogy ezt akarod te is elerni, meg ha 3x annyit is kell erte dolgozz, mint a masiknak. Vagy epp 3x annyi ideig tart majd elerni. Kiveve ha az Arsenallal akarsz valamit, azt engedd el. :mrgreen:

Peldaul az egyik baratom 38 eves, hetvegen volt az eskuvoje, nagyjabol 2 eve talalkozott a mostmar felesegevel.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8473
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. június 7., hétfő 12:23

Hát érdekes a hozzáállásod, eszembe nem jutna, hogy irigykedjek az egyik legjobb barátomra, bármi is történne vele, kifejezetten örülnék neki, hogy boldog és jól megy neki minden.

Ha beleragadsz ebbe a véletlenül neki van szerencséje dologba és ezzel megmagyarázod ez megint csak egy borzasztó dolog amit tehetsz.

Valamiért neki jobban dob, mint neked, lehet köze van ehhez az elbaszott gondolkodásmódodhoz is, amit itt leírtál, mert én a véletlenekbe meg a szerencsébe nem hiszek hosszútávon.

Pozitív gondolatoknak teremtő ereje van, ha elképzeled, hogy te ezt meg ezt megcsinálod és teszel is érte sikerülni fog, de ha csak a szarságot tömöd magadba meg nyomatod a negatív szarokat, attól olyan szinten szar lesz minden, hogy arra szavak nincsenek.

Pozitív gondolkodásmód, ennyi a lényeg.

Pluszban még egy gondolat, a jó és a rossz nem létezik külön, ők így egyben vannak csomagként. Ezt el lehet képzelni úgy is, mint azt a yin-yang cuccot.
Egyszer jó, egyszer rossz, viszont ha sose lenne rossz valami a jót se tudnád értékelni soha.

Igen, most kurva szar neked, de ezért nem sajnáltatni kell magadat, meg kell élni ezt, tanulni a hibákból vagy rájönni mik azok, mert valami biztos el van csúszva és törekedni, hogy fokozatosan jó legyen és hidd el a végén kibaszott jó lesz minden. Soha senkinek nincs olyan, hogy csak jó, mindenkinek meg vannak a maga problémái. Problémákon is inkább mosolyogni kell egy jót, nem stresszelni és idegeskedni rajta, mert utána ha azok megszűnnek meg rohadt jó lesz és ezt te tudod előre, hogy jó lesz fixen a legnagyobb szarban is és az előtte lévő sok szar miatt 5ször annyira tudod majd ezt értékelni a végén.

Olvass el pár könyvet a pozitív gondolkodásról, nekem szerencsére nem kellett, édesapám által így lettem felnevelve és hiába szar minden, ha a legkisebb dolgokban is a pozitívat látod meg és nem a szarra koncentrálsz kibaszott boldog életed lesz, annak meg egy pozitív bombának kéne lennie, hogy a legjobb barátodnak mennyire jól megy, nem negatívnak, örülj neki, hogy vannak az életedben olyan emberek, barátaid, akik foglalkoznak veled, meghallgatnak, szeretnek és ez viszont.

Ő tőlük sajnálod? Ha nekem egy barátom a kukás autó végén állna se érdekelne, mert nem azért a barátom, hogy milyen sikeres, ez egy emberi kapcsolat két ember között, minek ide behozni ilyen anyagi dolgokat vagy hogy a karrierjében hol tart? Hogy jönnek ide ilyen dolgok egy barátsághoz? Átéltél már vele egy csomó mindent, a sok közös élmény tart titeket össze, a sok részegen átbulizott vagy átbeszélgetett esték, nem az hogy most neki jó a munkája meg leakasztott egy 10/10es csajt, miközbe neked semmi se jó.
Ezek olyan dolgok, amik nem számítanak egy rendes és igazi barátságban, mert ha lehet te állnál a kukás autó végén őt se érdekelné. Ha jó történik vele neked nagyon boldognak kéne lenned, ha rossz meg segítened kell neki. Ennyi, ne keverj bele ilyen anyagi meg karrier szintű dolgokat egy barátságba, mert nincs köze hozzá és csak megmérgezi és tönkrebassza azt. Gondolkodásmódon változtatnod kell azonnal, mert ha ilyen témában is el van csúszva a dolog, akkor a többi területen is kijönnek a problémák, amik nem jók.

Bármilyen szar dolog is történik veled valami kis hangyafasznyi pozitív vonzata mindig lesz és arra kell gondolni.

Kapsz egy durrdefektet, nem azon kell idegeskedni, hanem hogy de szépek lesznek az új gumik. :mrgreen:
Stbstbstb. Próbáld mindig meglátni mindenben a jót és arra koncentrálni, nem a sok szarra.

A másik, hogy ne másokhoz mérd magad, hol kell téged érdekelni, hogy 3-mal arrébb lakó keres havi 2 millát? Neked ettől jobb lesz vagy rosszabb? Csak magaddal foglalkozz ilyen téren, meg ne aszerint élj ki mit gondol rólad, az a lényeg magadról mit gondolsz és az rendbe legyen, de ezt már lentebb kifejtette más is.

Nagyon elcsépelt meg közhelyes dolgoknak hathat, amiket most feljebb leírtam, de csodákra képesek.
Nem lehet 100%ban persze tartani magad ehhez a hozzáálláshoz, de ha már nagy százalékban megy olyan szinten boldogabb és könnyebb lesz az életed arra szavak nincsenek.

A legfontosabb meg, hogy válassz egy új kedvenc futballcsapatot, az Arsenal egy egyenes út a szarba... :mrgreen: Ha nekik szurkolnék egész évben depis lennék, akárhogy is állnék hozzá.... :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. június 7., hétfő 12:23

alexoxladjackoxi írta:
Realista24 írta: De miért frusztrál az, hogy neki éppen jobb? Szimplán csak zavar? Vagy előled vett el valami lehetőséget?
Nincs szó ilyenről, hogy elvett volna előlem bármit is. Egyszerűen zavar, sőt néha már-már dühít is, hogy milyen szinten van mázlija mostanában, nekem meg kb. pont az ellentettje. De mondom, ő sem tett többet bizonyos dolgokért, és mégis... :roll: És mi a garancia, hogy ez később fordulni fog? Semmi, egyáltalán semmi. Azt is tudom, hogy ez gáz, de ez tényleg belülről jön basszus, én nem tudom befolyásolni vagy irányítani az érzéseimet, maximum elnyomni vagy elmondani. Nem is tudom melyik a jobb. Egyik sem igazán. És az a baj, hogy eléggé nehezemre esik már jó képet vágni mindenhez.
Vele beszéltél már?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 7., hétfő 11:19

Realista24 írta: De miért frusztrál az, hogy neki éppen jobb? Szimplán csak zavar? Vagy előled vett el valami lehetőséget?
Nincs szó ilyenről, hogy elvett volna előlem bármit is. Egyszerűen zavar, sőt néha már-már dühít is, hogy milyen szinten van mázlija mostanában, nekem meg kb. pont az ellentettje. De mondom, ő sem tett többet bizonyos dolgokért, és mégis... :roll: És mi a garancia, hogy ez később fordulni fog? Semmi, egyáltalán semmi. Azt is tudom, hogy ez gáz, de ez tényleg belülről jön basszus, én nem tudom befolyásolni vagy irányítani az érzéseimet, maximum elnyomni vagy elmondani. Nem is tudom melyik a jobb. Egyik sem igazán. És az a baj, hogy eléggé nehezemre esik már jó képet vágni mindenhez.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. június 7., hétfő 11:11

De miért frusztrál az, hogy neki éppen jobb? Szimplán csak zavar? Vagy előled vett el valami lehetőséget?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 7., hétfő 11:02

füst írta: Ebből nekem az jön le, hogy önmagaddal vagy elégedetlen az élet valamely területén.
A te szempontodból lényegtelen hogy miként mennek a haverod dolgai.
Nem vagyok életmenedzser, de úgy hiszem hogy önmagad fejlesztésével tudod megszünteti ezt az érzést, a haveri kapcsolat leépítését nem javasolnám, lévén csóri nem tehet semmiről, és ugye neked sem lesz jobb utána.
Azt javasolnám gondold át miben szeretnél fejlődni, mitől lennél boldogabb, és ha megvan, akkor tervezd meg hogyan válhatnál jobbá, aztán usgyi neki. Ha elégedett leszel magaddal, nem fog érdekelni másnak hogy megy a sora.
Na igen, ezért is mondtam, hogy tuti az is befolyásol, hogy nekem meg mostanság nem éppen alakulnak a dolgaim. Csak az a baj, hogy hiába próbálok változtatni bizonyos dolgokon, nem járok sikerrel. Most nem akarom ezt konkrétan kifejteni itt a fórumon, a lényeg, hogy egy idő után belefásul az ember bizonyos dolgokba, abba, hogy hiába próbál tenni bizonyos dolgokért nem úgy alakul semmi. Aztán közben itt a szóban forgó kollega valahol sorstársam is volt, eléggé hasonló cipőben jártunk több mindenben is, aztán az utóbbi időben meg azt veszem, hogy vele sorra jobbnál jobb dolgok történnek, holott rohadtul nem tesz érte többet, mint én. Ráadásul fiatalabb is, mint én, pláne frusztrál.
impossible írta:
alexoxladjackoxi írta: Egy eléggé komoly és kényes témában szeretném kikérni a véleményeteket. Ment már rá irigységre, féltékenységre baráti kapcsolatotok? Nektek mi a véleményetek erről a dologról? Sajnos az én és haverom esetében, én vagyok a suttyóbbik fél, ha értitek, mire gondolok. Most azon kívül lennék kíváncsi, hogy aki nem örül a másik sikerének az nem igazi barát, és hasonló bölcsességek. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy rohadt rossz tulajdonság, de nem én befolyásolom az érzéseimet. Mostanság irtó rosszul élem meg, hogy neki folyamat ad a gép az élet minden terén. Persze nyilván ehhez az én xar passzom is kell, de akkor is. Azzal szoktam nyugtatgatni magam, hogy attól mert vele x vagy y történik végülis nem változik az én életemben semmi, ami valahol igaz, bár részben ezt is lehetne cáfolni.
Ez szerintem attól is függ ahogy Ő prezentálja a dolgokat, ha állandóan az orrod alá dörgöli vagy kérkedik vele mikor láthatóan te szarul éled ezt meg akkor nem feltétlenül csak a te hibád. Amúgy én már azt megtanultam, hogy nagyon örülni és nagyon bánkodni sem szabad semmiért. Kell egy közép utat találni amikor kiegyensúlyozott az ember hangulata és az az igazi. Sorsod meg egyedül csak rajtad múlik sosem érdemes másokat hibáztatni akár mekkora a trutyi, mert abból sose fogsz előrébb jutni.
Nem mondhatnám, hogy kérkedne. Inkább az a gáz, ha én kérem, hogy ne beszéljen bizonyos dolgokról, akkor ő eljátssza azt a kártyát, hogy kinek mondja el, ha nem a legjobb haverjának. Ami valahol érthető, csak közben bennem meg ezzel forgatja a kést kis túlzással.

Avatar
impossible
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:29
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Nír Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: impossible » 2021. június 7., hétfő 10:53

alexoxladjackoxi írta: Egy eléggé komoly és kényes témában szeretném kikérni a véleményeteket. Ment már rá irigységre, féltékenységre baráti kapcsolatotok? Nektek mi a véleményetek erről a dologról? Sajnos az én és haverom esetében, én vagyok a suttyóbbik fél, ha értitek, mire gondolok. Most azon kívül lennék kíváncsi, hogy aki nem örül a másik sikerének az nem igazi barát, és hasonló bölcsességek. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy rohadt rossz tulajdonság, de nem én befolyásolom az érzéseimet. Mostanság irtó rosszul élem meg, hogy neki folyamat ad a gép az élet minden terén. Persze nyilván ehhez az én xar passzom is kell, de akkor is. Azzal szoktam nyugtatgatni magam, hogy attól mert vele x vagy y történik végülis nem változik az én életemben semmi, ami valahol igaz, bár részben ezt is lehetne cáfolni.
Ez szerintem attól is függ ahogy Ő prezentálja a dolgokat, ha állandóan az orrod alá dörgöli vagy kérkedik vele mikor láthatóan te szarul éled ezt meg akkor nem feltétlenül csak a te hibád. Amúgy én már azt megtanultam, hogy nagyon örülni és nagyon bánkodni sem szabad semmiért. Kell egy közép utat találni amikor kiegyensúlyozott az ember hangulata és az az igazi. Sorsod meg egyedül csak rajtad múlik sosem érdemes másokat hibáztatni akár mekkora a trutyi, mert abból sose fogsz előrébb jutni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. június 7., hétfő 10:51

Ebből nekem az jön le, hogy önmagaddal vagy elégedetlen az élet valamely területén.
A te szempontodból lényegtelen hogy miként mennek a haverod dolgai.
Nem vagyok életmenedzser, de úgy hiszem hogy önmagad fejlesztésével tudod megszünteti ezt az érzést, a haveri kapcsolat leépítését nem javasolnám, lévén csóri nem tehet semmiről, és ugye neked sem lesz jobb utána.
Azt javasolnám gondold át miben szeretnél fejlődni, mitől lennél boldogabb, és ha megvan, akkor tervezd meg hogyan válhatnál jobbá, aztán usgyi neki. Ha elégedett leszel magaddal, nem fog érdekelni másnak hogy megy a sora.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 7., hétfő 10:27

Egy eléggé komoly és kényes témában szeretném kikérni a véleményeteket. Ment már rá irigységre, féltékenységre baráti kapcsolatotok? Nektek mi a véleményetek erről a dologról? Sajnos az én és haverom esetében, én vagyok a suttyóbbik fél, ha értitek, mire gondolok. Most azon kívül lennék kíváncsi, hogy aki nem örül a másik sikerének az nem igazi barát, és hasonló bölcsességek. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy rohadt rossz tulajdonság, de nem én befolyásolom az érzéseimet. Mostanság irtó rosszul élem meg, hogy neki folyamat ad a gép az élet minden terén. Persze nyilván ehhez az én xar passzom is kell, de akkor is. Azzal szoktam nyugtatgatni magam, hogy attól mert vele x vagy y történik végülis nem változik az én életemben semmi, ami valahol igaz, bár részben ezt is lehetne cáfolni.

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2021. május 31., hétfő 20:45

van titkos desztináció a tarsolyotokban? nem akarom elhinni a szallas.hu kínálatát, pedig igazából nagy vágyak nincsenek. (önálló ház vízközelben vagy távol a világtól lehetőleg 4 éjszaka nem 100+k-ért).

eddig a holt-körös volt a mi titkos befutónk, de már minden le van foglalva augusztusra..ja fontos a szép-kártya elfogadás, mert már így is van beragadva összeg a tavalyi évi kihasználatlanság miatt. az augusztus is fix sajnos, de hátha valamelyikőtöknél van valami szuper szállás :D
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. május 30., vasárnap 20:22

Köszönöm szépen a válaszokat! :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. május 30., vasárnap 19:48

M@dridista@ írta:
lordgabi írta: Védettségi igazolványt (Budapesten) kb. hány nappal postázzák ki az első oltást követően?
Úgyszintén 12 nap volt
nekem is akörül
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

M@dridista@
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019. július 21., vasárnap 12:33

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M@dridista@ » 2021. május 30., vasárnap 19:47

lordgabi írta: Védettségi igazolványt (Budapesten) kb. hány nappal postázzák ki az első oltást követően?
Úgyszintén 12 nap volt


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 36 regisztrált és 0 vendég